Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: RouninRöviden: tetszik. Bõvebben: nézd meg :D
ROLW:
röviden: tetszik
bõvebben: nem tetszik
Most komolyan: nekem kicsit unalmas volt, semmi különleges. Bár a berserker az nagyon tetszett :)

Cobra

Shadowolf nagyon belejött az idézésembe :D
Annyit hozzáfûznék, hogy a Crystania-t felejtsd el, szerintem szörnyû unalmas és semmi köze a Rolw-hoz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dragon

Nekem sem tetszett túlzottan, nem rossz... de nem is akkora szám.
Na, kinek van tippje, hogy szerintem melyik volt az az ellenfél, amit túl könnyen nyomtak le?
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Rounin

Quote from: TriviROLW:
röviden: tetszik
bõvebben: nem tetszik
Most komolyan: nekem kicsit unalmas volt, semmi különleges. Bár a berserker az nagyon tetszett :)

:D A legjobb az egészben:) Kár hogy olyan kis szerepe van csak Orsonnak :(

Marfy

Quote from: Rounin:D A legjobb az egészben:) Kár hogy olyan kis szerepe van csak Orsonnak :(

És meg is halt!  :beken:

Damnatus


Bruce

ROLW: Bár én még csak az OVA-t láttam, határozottan állítom, hogy aki egy kis fantasy-s - szerepjátékos beütéssel rendelkezik, annak kötelezõ darab (még ha nem is tetszik neki annyira, mint nekem :D )

NGE: Most kezdtem el nézni, de mielõtt nagyon belemerülnék: az ftp-n két változat van fenn: original és remastered. A Mit láttál legutóbb... - ban már megkérdeztem, de asszem az ott kissé  :_off: , szal itt is megérdeklõdném, hogy a kettõ között mi a különbség? Van valami komolyabb változás, vagy csak szépítettek a kinézetén és/vagy a hangján? Csak mert van magyar feliratom, és nincs vele problémám, de ha azonos a két változat, akkor inkább a szebbet szedem le, ha meg nem, akor maradok az originalnál, mert a felirat ahhoz készült...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Mattanja

Quote from: Brucea kettõ között mi a különbség? Van valami komolyabb változás, vagy csak szépítettek a kinézetén és/vagy a hangján?
A válasz engem is érdekelne! És arra is kíváncsi lennék, hogy a remastered-nél mit takar pontosan a director's cut?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

sirtomi

Quote from: ShiroiA válasz engem is érdekelne! És arra is kíváncsi lennék, hogy a remastered-nél mit takar pontosan a director's cut?
Ehhez csatlakozok én is. Most kezdtem el letölteni, de ha a remastered jobb, szebb, akármi, akor inkább azt szedném le.

Cobra

Én csak a remastered-et láttam, szóval a minõségbeli különbségrõl nem tudok sokat mondani, de a kép és a hangminõség elég jó (AC3 hang). Ha jól rémlik, akkor a vége felé volt 2 rész, ami kicsit hosszabb, mint az eredeti, mert van benne pár perc kivágott jelenet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Vki adna nekem egy vagy több linket, ahol a manga, anime, hentai történelmérõl olvashatok egy kicsit? Ne legyen túl részletes, csak amolyan ízelítõ jellegû. Még ma kéne :)

Chronos

Quote from: TriviVki adna nekem egy vagy több linket, ahol a manga, anime, hentai történelmérõl olvashatok egy kicsit? Ne legyen túl részletes, csak amolyan ízelítõ jellegû. Még ma kéne :)
Biztos ismered, de azért berakom ezt a linket:
http://aoianime.animehq.hu/index.php?oldal=alapanime

Többet sajnos nem tudok...

CHRONOS

.Attila

Kösz :merci:
Na, én is jó hülye vagyok, hogy ezt nem néztem meg. Ez bõven elég nekem, mert csak 1-1,5 oldalt írok, és még saját gondolatokkal is ki fogom egészíteni. Már csak le kell fordítani németre...

Moha

Quote from: TriviMár csak le kell fordítani németre...
Mi ez? Házi feladat? :hehe:

Isi101

#104
Szereném megnézni a Hack sorozatot. Milyen sorrendben jönnek?
Sign, gift,Liminality?

(edit: kösz Trivi, kicsit mást írtam :) )

.Attila

SIGN, játék és LIMINALITY párhuzamosan, DUSK (vagy más néven Legend of the Twilight Bracelet). A GIFT mintha nem a történet része lenne, csak egy laza kis vmi :) De még nem láttam a GIFT-et, tehát nem tudom, hova illik, amit viszont az elsõ mondatban írtam, az biztos sorrend.

Isi101

Köszi szépen

Természetesen megint fordítva kezdtem el...Szerencsére még csak letölteni :)

sirtomi

Az ftp-n 3 avi és 3 ogm fájl van fenn. Gondolom ugyanazok, én az ogm-eket kezdtem leszedni.
De mi az a negyedik 512MB-os avi fájl?

Utána néztem az animenfo-n, ott azt írják, hogy 3 részes az AS.
Akkor mi az a 4. avi?

Mattanja

Quote from: sirtomiAkkor mi az a 4. avi?[/QUOTEAz a három rész egyben. Bizotos, mert annak idején leszedtem és megnéztem. Csak úgy emlékszem, hogy elég idióta betûtípussal van feliratozva, úgyhogy le is töröltem.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Mattanja

Quote from: sirtomiAkkor mi az a 4. avi?
Az a három rész egyben. Biztos, mert annak idején leszedtem és megnéztem. Csak úgy emlékszem, hogy elég idióta betûtípussal van feliratozva, úgyhogy le is töröltem.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

sirtomi

Quote from: ShiroiAz a három rész egyben. Biztos, mert annak idején leszedtem és megnéztem. Csak úgy emlékszem, hogy elég idióta betûtípussal van feliratozva, úgyhogy le is töröltem.
Kösz.
Akkor azt nem szedem le.

Cobra

Nem jöttem rá, hova is írjam, talán itt jó lesz.
Megnéztem, hogy a Tele5 ad-e valami anime-t, és van 2 új sorozat, de az AnimNFO-n eléggé lehúzták. Mondjuk nem csoda, ezek is kb olyanok lehetnek, mint a Duel Masters (gyerekek párbajoznak különféle akármikkel). Azért jövõ szombaton belenézek, így tudok majd több infot adni. Az egyik címe Crush Gear Turbo/ vagy Nitro, a másik a Medabots. Mindkettõ viszonylag új készítés.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bruce

Jobb tennivaló híján példátlan iramban falom a NGE-t, és érdekelne, hogy a Death and Rebirth-et megnézzem-e az End of Evangelion elõtt, vagy csak utána (csak mert úgyis megnézem...)? Azt hallottam, hogy tulképp nem más, mint a sorozat és az End of Eva kivonata, viszont azt is hallottam, hogy sok dolgot megmagyaráz... szóval melyiket nézzem meg elõbb?

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

.Attila

Quote from: BruceJobb tennivaló híján példátlan iramban falom a NGE-t, és érdekelne, hogy a Death and Rebirth-et megnézzem-e az End of Evangelion elõtt, vagy csak utána (csak mert úgyis megnézem...)? Azt hallottam, hogy tulképp nem más, mint a sorozat és az End of Eva kivonata, viszont azt is hallottam, hogy sok dolgot megmagyaráz... szóval melyiket nézzem meg elõbb?
1. Alapsorozat
2. Death & Rebirth
3. End of Eva

Cobra

A Death & Rebirth a sorozat összefoglalója és az End elejét tartalmazza.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Mattanja

Quote from: CobraA Death & Rebirth a sorozat összefoglalója és az End elejét tartalmazza.
Viszont vannak benne olyan jelenetek(pl. a zenélésük), ami sem a sorozatban, sem pedig a filmben nincs benne. Szóval nyugodtan nézd meg ezt is.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Bruce

Ezer hála! :merci:
Már csak egy gonddal kell megküzdenem: a 26. rész még lejött, de a többinek sürgõsen helyet kell találnom  :rolleyes: De az már más tészta...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Dragon

Utána ajánlhatom az NGE: Girlfriend of Steel -t kis felüdülés képpen :)
(ez 1 játék, de tulajdonképp tényleg inkább csak egy interaktív movie)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Titkos

Quote from: bpka000Utána ajánlhatom az NGE: Girlfriend of Steel -t kis felüdülés képpen :)
(ez 1 játék, de tulajdonképp tényleg inkább csak egy interaktív movie)

De mangasorozat is készült belõle. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Mattanja

A Biomega c. animérõl (manga?) tudtok valamit - azon kívül, hogy ugyanaz felelõs érte, aki a Blame!-ért és a Noise-ért?
Tsutomu Nihei
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((