Kétszintű érettségi

Started by Ramiz, 2004-05-18, 19:49:26

Previous topic - Next topic

Rin

Hát jelenleg nem érzem magamat felkészültnek, de sebaj, holnap kiderül, nem akarok addig túlzottan izgulni  :smile:

Én

http://www.fn.hu/oktatas/20090506/tortenelem_erettsegi_megoldasa/
Hát ez így most 2-estől 5-ösig akármi lehet, attól függ, jól tippeltem e teszten :D Még nem merem megnézni...
Esszék nem voltak nehezek:
Ókori vallások (legális zsidózás érettségin? fuck yarr! :muhahah: ), Rákóczi szabadságharc (ezt nagyon tudom), és magyar társadalom a 2 vh között (na ide viszint olyan fiktív baromságokat írtam, hogy még én is röhögtem rata :D)
Végre pihi jön...

Makos

#542
Ez meg így első ránézésre nehezebb volt mint a tavalyi.

Ed:
Sokkal nehezebb...

Én

Igen? Én annyira nem tartottam nehéznek (savas eső... :lul:), csak kiütött, hogy nem tanultam :D De bazze fogom a fejem, milye tipikusan hülyeségeket csináltam. Egyik feladatban beírtak pár megoldást segítségképp, én persze beírtam őket mégegyszer, ráadásul egyet rossz helyre... :aaa:
Meg még ilyet, hogy "melyik kifejezés nem jellemző Mátyás uralkodására". Én el se olvasam, aláhúzta, hogy rendi monarchia (azt hittem arra gondolnak, hogy leszarta őket). Közbe volt benne ilyen, hogy "rendi anarchia"... :lol:
De szerintem 37 pont így is van a tesztben... Ha esszén csak 10-et bukok, még ötös is lehet :)

Zsoltika88Csepel

#544
Végre én is érettségizek. :D

Szerintem a matek volt űbernehéz, amihez képest a töri gyerekjáték volt. (Látszik, hogy nem egyformák az emberek, és nem egyformán tanulnak. ^-^) A matek II. része felett az egész osztályom szinte csak ült és nézett. A színötös stréber srác sem igazán vágta. Neki mondjuk meglesz a 3-as, de pl. a lányok nagyon úgy érzik, hogy buktak.

Ma a savas esőn és a rendi anarhián mosolyogtam egy jót. :) Potyapontok. :D

Én

Matek második felénél úgy érzem arra mentek rá, hogy ne lehessen automatkusan használni a bemagolt képleteket, hanem kelljen tekergetni az agyad kicsit. Így el tud válni egymástól a jó képsségű egyén attól, aki csak át akar menni, előbbi röhög, másik meg néz, hogy most what the fasz van. De azért aki abból a potya első részből meg a másodikból összesen nem szed be 20 pontot, arra azt mondom, jogos a bukás...

Zsoltika88Csepel

#546
Egyébként elég nagy hátránnyal indultunk a matek érettségin, de ez ilyenkor már senkit nem hat meg. ^-^ Az osztályomnak nem egy matektanárja volt. Az új tanárok előlről kezdték a 9. osztályos anyagot. Ráadásul a 11.-es tanárral nagyon rossz viszonyban voltunk, szintén sehova nem haladtak a dolgok. (Én 11.-ben kerültem be. Előtte szakmáztam, 2 tanéven át nem tanultam matekot.) Most ő mégis maradt. A viszony jobb lett, de nem sikerült a 12.-es anyag végére jutni.
Nekem pl. nem rémlik, hogy valószínűségszámításról tanultunk volna.

Mondjuk emiatt lehet az, hogy nagyon nehéznek éreztem. :D

Én

Oh, akkor értem. Hát ez tényleg szopás :( Ilyenkor kell, ha megteheted valami különtanárhoz járni, vagy valami jó matekos havert megfűzni hogy korrepetáljon.

SaiyaGin

Quote from: Én on 2009-05-06, 14:15:10
http://www.fn.hu/oktatas/20090506/tortenelem_erettsegi_megoldasa/

A rövid feladatok nagyobb része inkább szövegértés, mint történelem...

[spoiler]"Bezzeg az én időmben..."[/spoiler]

Én

Hát azért ilyenek, hogy miét volt fontos a Balkán a XIX. sz. elején, nem lehet leolvasni. Volt egypár ilyen szvsz, de a legtöbbször mindig forrásértelmezés a feladat.

Én

What a fuckin waste of time. Az ok, hogy a szóbelit mindenkivel lezavartaják, de írásbelit miértnem lehet elengedni nyelvvzsgásoknak?

NLZ

Mert akkor a sok orosztanárból átképzett angoltanárnak nem lenne munkája.
[reserved]

Xzone

Quote from: Én on 2009-05-07, 12:45:43
What a fuckin waste of time. Az ok, hogy a szóbelit mindenkivel lezavartaják, de írásbelit miértnem lehet elengedni nyelvvzsgásoknak?

Nekem még konkrétan ideadták az angol érettségit a nyelvvizsgám miatt, nem kellett semmit csinálnom.

Nakedape

Quote from: Xzone on 2009-05-07, 12:53:06
Quote from: Én on 2009-05-07, 12:45:43
What a fuckin waste of time. Az ok, hogy a szóbelit mindenkivel lezavartaják, de írásbelit miértnem lehet elengedni nyelvvzsgásoknak?

Nekem még konkrétan ideadták az angol érettségit a nyelvvizsgám miatt, nem kellett semmit csinálnom.
+1
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

Tudom, még ma is aki 200x előtt nyevvizsgázott, megkapja automatikusan. Aztán rájöttek, hogy olyan embereknek is osztogatnak 100%-os emelteket, akik konkrétan nem tudnak 2 mondatot kinyögi :haha: Ezért mondom, hogy a szóbeli ok, de ezt az írásbelit szó szerint végigröhögtük.

Lythis

Quote from: Nakedape on 2009-05-07, 12:56:00
Quote from: Xzone on 2009-05-07, 12:53:06
Quote from: Én on 2009-05-07, 12:45:43
What a fuckin waste of time. Az ok, hogy a szóbelit mindenkivel lezavartaják, de írásbelit miértnem lehet elengedni nyelvvzsgásoknak?

Nekem még konkrétan ideadták az angol érettségit a nyelvvizsgám miatt, nem kellett semmit csinálnom.
+1
+2

Makos

Én nem kaptam meg az érettségit nyelvvizsga miatt. Bár tavaly nyelvvizsgáztam érettségi előtt 1 hónappal kb.


Ja és ez az angol érettségi tényleg egy vicc.

Zen

Ha jól emlékszek 2-2,5 éve eltörölték a nyelvvizsga érettségi kiváltását.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

SaiyaGin

Quote from: Zen on 2009-05-07, 16:34:38
Ha jól emlékszek 2-2,5 éve eltörölték a nyelvvizsga érettségi kiváltását.

Nekünk 2006-ban azt mondták, hogy a mi évfolyamunk lesz az utolsó, ahol ki lehet váltani, bár ha nem vagyok túl szenilis, 2005-ben ugyanezt mondták az akkor érettségizőknek is.

Squazee2005

Quote from: SaiyaGin on 2009-05-07, 19:40:48
Nekünk 2006-ban azt mondták, hogy a mi évfolyamunk lesz az utolsó, ahol ki lehet váltani, bár ha nem vagyok túl szenilis, 2005-ben ugyanezt mondták az akkor érettségizőknek is.

Pontosan így volt 2005-ben is.  ::)

Amúgy azt hallottam, hogy a német középszintű (?) érettségi hallgatási szövege az állat-betegbiztosításról egy kicsit nehezebb volt. Legalábbis a most érettségizett ismerősöm ezt mondta. Én belehallgattam, hát valóban hadart a nőci, mintha a híreket hallgattam volna az RTL-en, mikor 2 percbe kell sűríteni egy 5 perces szöveget.

A most érettségizőknek mi a véleménye erről?

Rin

Nálunk a kezdeti kétségbeesés után nevetni kezdett az egész terem. A nő olyan gyorsan beszélt, hogy csodáltuk, hogy nem fullad meg :D Egy-két megoldást beírtunk, a többit tippeltük. Nem mondom hogy teljesen érthetetlen volt, de annyira gyors, hogy mire valamit felfogtál és beírtál, már átment a negyed szövegen... Mindenesetre viccesnek vicces volt ^^

Én

Haver érettségizett németből (nekem ez volt az egyetlen tárgy, aminél örültem a hármasnak :D ), hát ő is mondta, hogy kb 10 másodperc után felvette a WTF-arcát... Ráadásul neki a német nagyon jól kellett volna sikerüljön (95+), úgyhogy most szop ezzel rendesen :S

Kvikveg

Csak nem a Rigo utca szervezte a vizsgat? Es megsugtak az ismeroseiknek, hogy mire keszuljenek? :smile:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

LOLZ! 100% lett matekom! :Kiraly:
Mondjuk ilyen könnyű feladatsornál csak odafigyelés kérdése, de az nekem sosem volt erősség, és biztos voltam benne, hogy rontottam.

Próféta


Zsoltika88Csepel

Tyűha, nagy-nagy grat! :) Én annyit tudok, hogy átmentem, tehát szerintem 20-30% között vagyok. ^^" De nem baj, KB ennyi elég is a való élethez. ^^" Viszont jó néhányan buktak az osztályomban. Ketten nem érték el a 10%-ot sem. Érdekes módon bukottak között pont olyanok vannak, akik jártak különtanárhoz.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Nakedape on 2009-05-19, 10:54:52
:zomg:

"jövő reménysége", csak nem szintén erre gondoltál?

Quote from: Zsoltika88Csepel on 2009-05-19, 10:20:49
szerintem 20-30% között vagyok. ^^" De nem baj, KB ennyi elég is a való élethez.

Hahahahahaha enjoy your fail. "ennyi elég is a való
élethez" -- ja, úgy fognak keresztül-kasul átbaszni,
hogy csak na, ilyen hozzáállással úgy fogsz járni,
mint az a sok szerencsétlen barom, aki 230-as
eurónál vagy 140-es CHF-nál vett fel devizahitelt,
"me' aszonták, hogy az neki jó lesz"...

Nakedape

Quotematektanár: istenem ez az osztály olyan hülye, hogy a 60%-a meg fog bukni matekból!!
Pistike te meg mit röhögsz?

Pistike: nem is vagyunk annyian.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

#569
Nem tudom mennyire olvastatok vissza, de Zsoltiék olyan helyzetben vannak, hogy még ennek is örülhet...
Kösz Próféta és Zsolti! :)