Main Menu

Berserk manga

Started by emperor, 2003-09-06, 15:29:31

Previous topic - Next topic

Zen

Berserket úgy kell kezelni mint 6 éves a tábla csokit: magadnak nem szerzel, de néha pottyan egy amikor anyu megjön boltból.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Junchi

#421
Quote from: Dreamcleaver on 2009-10-26, 12:54:56
Ergo ez neki egy side project, hobbi.

Uhh, nem, baromira nem! Igen, vannak olyan mangakák, akik hobbi szinten tolják az ipart egyéb más elfoglaltságok mellett, de Miura nem tartozik közéjük. Ofisal mangaka csakúgy, mint *hasraüt* Togashi, Kubo vagy Yagi.

Quote from: Dreamcleaver on 2009-10-26, 12:54:56Hagy döntse már el ő, hogy mennyi energiát akar belefektetni egy évben.

WAT? Szerinted hány mangaka csinálja... nem is... VAN MERSZE ugyanezt bejátszani? Egyedül Togashiról tudok, aki az "akkor rajzolok, mikor akarok" metódust követi, de többről nem. Másik: Azért hasonlítsd már össze, hogy más, sikeres mangakák (pölö) a Jumpnál mennyit rajzolnak egy év alatt: Heti ~18-19 oldal. Egy évben van 52 hét (nah, legyen 51 a golden week miatt). 51*19 = 969. Ennyi oldalt rajzol egy tisztességes mangaka. Miura meg? Hány oldalas is egy Berserk chapter, 25 v. 30? Legyen 30. Hányat is ad ki egy évben. 10-et? 10*30 = 300. Remélem, érezni lehet a jelentős különbséget. Plusz az sem egy elhanyagolható tényező, hogy a Berserk manga messze nem a legnépszerűbb Japánban (IIRC a 2007-es overall top10-nek a közelében sem volt és persze most tekintsük el attól, hogy ez seinen cucc, a lista éllovasai meg javarészt shounen/josei mangák voltak). Szal technikailag messze nincs Miura mangája abban a pozícióban, hogy csak így, ilyesmiket megtehessen csak azért, mert RÉGEN még tudott ütős és eredeti sztorit írni (mondjuk a Berserk anime még ígyis 1000-szer jobb, mint a manga valaha volt, de ez nem ide tartozik :D).

All in all, én csak ettől vagyok rosszul, hogy így kihasználja azt, hogy sikeres, meg stuff. Ja, és akinek nem esett le blackronin posztjából, hogy a "Szerinte magán kívül senki nem tudja megcsinálni rendesen az art-ot..." varázsmondat mire utal/mit is igazol, azt tudom sajnálni.

-ETA-

Ja, és igen, Titkos rátapintott a lényegre: Szal jah, legalább ha tényleg megérné várni az aktuális fejezeteket, meg minden, akkor én is azt mondanám, hogy "hát enyje-bejnye, de lusta itt valaki, de legalább szaftos a sztori", de mivel már több mint egy éve nem történik más, mint random bjútful rajzok, kalózok, meg egyéb, mesebeli hülyeségek, így egyszerűen nem tudok ennek a mangának a védelmére kelni... Sehogyse!

chilip

[spoiler][/spoiler]

:lol:

Titkos

A kép súlyos! XDDDDDDDD

Btw, nem akarok "Junchi2" lenni, de épp tegnap vettem meg a magyar ötös kötetet, és ilyenkor érződik igazán, hogy mivé lett ez a manga is, ahhoz képest, hogy anno mi volt...:( Sokkal szórakoztatóbb, karakterfejlődés, sok szereplőt mozgat, van történet, stb. Most meg...:(
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Fazék

#424
most hozom be éppen a lemaradásomat Berserk manga-t illetően.
anno másfél éve a 297-es chapter-nél raktam pihenőpályára.
és sajnálattal fogadom a tényt, hogy folytatódik a szép látványos semmi... ::)

de azért egy érdekesség szemet szúrt :)
c306 p18-19 (vagy ezen a link-en, mint 11-es oldal)- ha nem most hétvégén látom az eredetit a Prado-ban, akkor lehet, hogy nem tűnik fel, de szóval Hieronymus Bosch "Gyönyörök kertje" c. alkotása előtt tiszteleg vélhetően Kentaro Miura ezeken az oldalakon

egész mostanáig vhogy nem esett le Bosch hatása Kentaro Miura-ra :)
tudtok máshol is egyértelmű utalásokat felhozni példaként a mangából, vagy ez ilyen egyszeri eset volt?

Zen

Csodálkoztam anno h az a kép túl random. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Junchi

Quote from: Fazék on 2009-11-13, 01:27:22
tudtok máshol is egyértelmű utalásokat felhozni példaként a mangából, vagy ez ilyen egyszeri eset volt?

IIRC nem volt több ilyen, de azért valóban mulatságos a két képet összehasonlítani. :3

Amúgymeg jah: folytatódik a semmi, de legalább szép és látványos. :D

chilip

[spoiler][/spoiler]

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Titkos

Ja, kb. :) Ez csak annyiban szomorú, ha az ember belegondol, hogy a Golden Age arc ehhez képest mennyivel "fentebb" van... :(
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


blackronin

Return of Berserk...
2010. 01. 22.
:D

Junchi

Melegen ajánlom Miurának, hogy kellően elkápráztasson az új chapter... ha már ennyit kellett rá várni...

Zen

Megismerjük a kalózdémonzombiizék elvérzési szokásait. Éljen a biológia!
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Quote from: Junchi on 2010-01-12, 19:01:37
Melegen ajánlom Miurának, hogy kellően elkápráztasson az új chapter... ha már ennyit kellett rá várni...
Kb. én is erre gondoltam, de még hozzáképzeltem egy vasdarabot, amivel beverem Miura fejét ha valami gagyi filler fejezettel jön ki...  :P
Egyébként most megint számíthatunk, hogy kijön 3-4 (legyünk merészek: 5 !!!) fejezet a következő hónapokban.

blackronin

Nini, itt 310-es fejezet.  :P
http://uploading.com/files/53cb5cbb/Berserk310.zip/
(még csak RAW, de jön majd a fordítás is)

chilip

Quote from: blackronin on 2010-01-20, 17:04:33
Nini, itt 310-es fejezet.  :P
http://uploading.com/files/53cb5cbb/Berserk310.zip/
(még csak RAW, de jön majd a fordítás is)

érdemes megvárni a fordítást (aka van benne szöveg) vagy nem?

blackronin

Quote from: chilip on 2010-01-20, 17:18:24
Quote from: blackronin on 2010-01-20, 17:04:33
Nini, itt 310-es fejezet.  :P
http://uploading.com/files/53cb5cbb/Berserk310.zip/
(még csak RAW, de jön majd a fordítás is)

érdemes megvárni a fordítást (aka van benne szöveg) vagy nem?
Várd meg, mert hamar kijön. (akár ma is lehet)
Én is csak belenéztem...

blackronin

Kijött a fordítás:
http://www.evil-genius.us/

Bocs a duplapost-ért...

Junchi

Háááááááááát... Nem mondom, hogy ezt vártam volna ennyi idő után, szal Guttsot imo tök felesleges volt oldalakon át fényezni; tudjuk jól, hogy bármikor képes elbánni ilyen legalja ellenfelekkel. Csapja már le a kalózokat és menjünk végre tovább!

blackronin

#439
Quote from: Junchi on 2010-01-21, 20:13:26
Háááááááááát... Nem mondom, hogy ezt vártam volna ennyi idő után, szal Guttsot imo tök felesleges volt oldalakon át fényezni; tudjuk jól, hogy bármikor képes elbánni ilyen legalja ellenfelekkel. Csapja már le a kalózokat és menjünk végre tovább!
Most meg mi a gond?
Guts elintézte a kalózokat (meg a csápos haverjaikat) 1,5 fejezet alatt... (na jó, legyen 1,75  :P)
Most a hajó szarrálövi őket és kész.
Valószínűleg több akadály nem lesz már a szigetig.
(egyébként elég régen volt már egy kis Guts "ass-kicking" time, így ennek most örültem...  :jee:
Ja és a képek nem csak Guts fényezésére szolgáltak, hanem egy kicsit felgyorsították a hentelést is)

Én komolyan azt hittem, hogy Miura még húzni fogja még, de rákapcsolt.
Pöttyös labda neki!  :D

Szóval most tényleg nem panaszkodhat senki!

Ja és folytatást február 12-én... :whoah:

Junchi

>blackronin

Amondó vagyok, várjuk ki a végét. :D Igen, most úgy tűnik, hogy elsüllyed Barbossa kapitány és díszes társasága, de mi van, ha a köv ch-ban az ágyúlövedékek elé kerül egy újabb polip-monszta? Akkor megint kezdődik előröl ez az egész.

Btw hidd el, én örülnék a legjobban, ha a köv fejezetben már a szigeten lennének.

blackronin

Quote from: Junchi on 2010-01-21, 20:29:47
>blackronin

Amondó vagyok, várjuk ki a végét. :D Igen, most úgy tűnik, hogy elsüllyed Barbossa kapitány és díszes társasága, de mi van, ha a köv ch-ban az ágyúlövedékek elé kerül egy újabb polip-monszta? Akkor megint kezdődik előröl ez az egész.

Btw hidd el, én örülnék a legjobban, ha a köv fejezetben már a szigeten lennének.
Azért ne essünk túlzásokba!  :P
Talán a köv. fejezet VÉGÉN megpillanthatjuk a szigetet, de odaérni (és kikötni) még biztosan nem fognak.
Jó arc Miura, de azért én sem vagyok ENNYIRE optimista...

Zen

Jó fejezet volt, pláne a beszólásokkal.
-Tha..that's not too shabby.
-(Where did you learn that loser talk?)
:lul:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#443
Tudom, hogy senkit nem érdekel ez a One Piece miatt, de azért berakom:
311:
http://hotfile.com/dl/27710537/cce2b90/Berserk.zip.html

Tartalom:
[spoiler]
Szellemkalózok Bye-bye. (eltűntek a tengerben)
Ja és úgy tűnik, hogy partraszálltak egy szigeten...
De vajon ez az elfek szigete?
[/spoiler]

Folytatása következik:
2010. 02. 26.

blackronin

#444
311 fordítás:
http://www.evil-genius.us/

Vélemény:
[spoiler]
Nekem tetszett!
Több okból is:
1. Vége a Guts vs Ghost Pirates harcnak, s még egészen vicces is volt a befejezés.  :D
2. Kikötöttek egy szigeten, nem a tengeren vannak. (az utóbbi hónapok után már ez is eredmény)
3. Szerencsére ez még nem Elfheim, kicsit kiábrándító lett volna, ha egy ilyen semmiféle sziget lett volna az elfek otthona.  ^^"
4. Megint lesz valami komolyabb harc itt, valószínűleg ezzel a Sea God-al... Ami véleményem szerint egy Apostle.
5. Megint voltak poénok. (Puck, Ishidro)
6. Nem kell várni hónapokat a köv. fejezetre.
[/spoiler]

Zen

Quote from: blackronin on 2010-02-12, 15:34:02
311 fordítás:
http://www.evil-genius.us/

Vélemény:
[spoiler]
Nekem tetszett!
Több okból is:
1. Vége a Guts vs Ghost Pirates harcnak, s még egészen vicces is volt a befejezés.  :D
2. Kikötöttek egy szigeten, nem a tengeren vannak. (az utóbbi hónapok után már ez is eredmény)
3. Szerencsére ez még nem Elfheim, kicsit kiábrándító lett volna, ha egy ilyen semmiféle sziget lett volna az elfek otthona.  ^^"
4. Megint lesz valami komolyabb harc itt, valószínűleg ezzel a Sea God-al... Ami véleményem szerint egy Apostle.
5. Megint voltak poénok. (Puck, Ishidro)
6. Nem kell várni hónapokat a köv. fejezetre.
[/spoiler]
Én lehet jobban örülnék ha Schielke lepaktálna vele, mint a többi ősi szellemmel.

...Ja várjunk, a vízszellemet a trollok ellen már megidézte ha minden igaz.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#446
312 raw:
http://hotfile.com/dl/29783843/6e050d5/Berserk.zip.html

edit: elég nyugis fejezet, inkább a vége volt érdekes...
Ja és köv. chapter-re már megint várni kell.  :frown:
Újabb 2-3 hónap szünet.

Junchi

#447
Quote from: blackronin on 2010-02-23, 16:22:17
Ja és köv. chapter-re már megint várni kell.  :frown:
Újabb 2-3 hónap szünet.

Where is my facepalm?

Nah, lekaparom a RAW-ot, aztán nyögök róla valamit, már ha lesz benne egyáltalán... nos, akármi. :D

-ETA-

Tl;dr következik:

[spoiler]Szép lett a halacskás kép a végén. :D[/spoiler]

Titkos

Quote from: Junchi on 2010-02-23, 19:21:56
Where is my facepalm?

Én azon lepődök meg, hogy te ezen még meglepődsz. :D Egyértelmű, hogy Miura direkt csinálja, az is, hogy ez most már valszeg a manga végéig így marad, a miértre pedig nem olyan régen írtam egy szép hosszú postot fentebb. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


blackronin

#449
312 fordítás:
http://www.evil-genius.us/

Coming back next time...  :frown:


edit: egy dolgot már most megemlítek, mielőtt elfelejteném:
A mostani fejezetben (persze az előzőben is benne volt) lévő lány (Isma) egy OLVASÓ agyszüleménye...
Vagyis pontosabban Miura egy OLVASÓ kedvéért hozta létre.
A részleteket majd leírom.

edit2: a lényeg:
[spoiler]
Az SK.net oldal (Berserk fan oldal) küldött egy levelet Miura-nak (múlt júniusban), amelyben megköszönték neki az eddigi munkáját, valamint mellékelten elküldték neki még egy, az oldal egyik szerkesztőjének kislánya által készített, jópofa könyvjelzőt (amit ő maga csinált).
A könyvjelzőt készítő kislány képét is elküldték a levélhez csatolva...
A 311-es fejezet megjelenésekor vették észre az oldal szerkesztői, hogy a kislány bekerült a kedvenc mangájukba!
Ugyanis az új lány érdekes módon teljesen úgy nézett ki, mint a kislány...  :smile:
Persze a szerkesztő tudni szeretné, hogy valóban az ő kislánya-e az új szereplő ihletője, de Miura-nak még nem írtak levelet.

Cuki történet.

Ja és egyébként a kislány által készített könyvjelzőn lévő formák is visszaköszönnek a mostani fejezetekben... Legalábbis a szerkesztők ezt mondják.  :P
[/spoiler]