Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Solid Snake

A mai napon a postás jóvoltából végre kezeim közé kaparinthattam Magyarország első anime-manga magazinját, az AnimeStars Magazint!
Annyit mondhatok: kezdő folyóirat ellenére remek kidolgozással, érdekes témákkal és rovatokkal, egy szép Cowboy Bebop/Full Metal Panic! poszterrel találkozhatunk (bár meg kell hagyni, a kvíz és a keresztrejtvény arcpirítóan nehéz  :smile:)!

AnimeStars Magazin

Ki az az egyén, aki szintúgy megrendelte v. hozzájutott az első számhoz?

SaiyaGin

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-23, 20:29:58
A mai napon a postás jóvoltából végre kezeim közé kaparinthattam Magyarország első anime-manga magazinját, az AnimeStars Magazint!
Annyit mondhatok: kezdő folyóirat ellenére remek kidolgozással, érdekes témákkal és rovatokkal, egy szép Cowboy Bebop/Full Metal Panic! poszterrel találkozhatunk (bár meg kell hagyni, a kvíz és a keresztrejtvény arcpirítóan nehéz  :smile:)!

AnimeStars Magazin

Ki az az egyén, aki szintúgy megrendelte v. hozzájutott az első számhoz?

Én már tegnap beszereztem. :lazza:
Többé-kevésbé tetszik, de a helyesírással vannak gondok. :rolleyes: Az FMP-elemzéssel sem vagyok elégedett, de összvissz örülök, hogy van ez a magazin.  :jee:

Próféta

Három fős döntő az ANN "Kedvenc anime-rendező" szavazásán.
Én továbbra is Satoshi Kon-ra adom a voksomat.

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2007-01-25, 16:25:36
Három fős döntő az ANN "Kedvenc anime-rendező" szavazásán.
Én továbbra is Satoshi Kon-ra adom a voksomat.

Szintúgy.  :tezsvir:
Kon mester a No.1!  :Kiraly:

Próféta

Oh yeah. The excitement never stops.
http://www.animenewsnetwork.com/poll.php
Ez a döntő, már csak Patrik és Eulália Shinichiro és Satoshi maradtak benn a házban, de még mindig lehet telefonálni!

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-01-26, 22:14:04
Oh yeah. The excitement never stops.
http://www.animenewsnetwork.com/poll.php
Ez a döntő, már csak Patrik és Eulália Shinichiro és Satoshi maradtak benn a házban, de még mindig lehet telefonálni!
Nem is értettem hogy Anus Hideous mi a fenét keres a Top3-ban, de örülök hogy végre kiesett. Mondjuk én Watanabe-párti vagyok, de most már legalább csak igazán jó rendező lehet az első. :)

Próféta

Quote from: Zsiga on 2007-01-26, 22:42:42most már legalább csak igazán jó rendező lehet az első. :)
:tezsvir:

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2007-01-26, 22:14:04
Oh yeah. The excitement never stops.
http://www.animenewsnetwork.com/poll.php
Ez a döntő, már csak Patrik és Eulália Shinichiro és Satoshi maradtak benn a házban, de még mindig lehet telefonálni!

Újfent Kon mesterre szavaztam.  :jee:
Watanbe mestert sem kell félteni, éppen most nézem a Cowboy Bebop-ot, van stílus benne rendesen (és akkor még nem is ejtettem szót a Samurai Champloo-ról sem).  :smile:

Raggie

Mindkettő szívem csücske, de én is Watanabe-re szavaztam... Azért mégiscsak Cowboy Bebop! :D :P
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Bump for greater justice! :hopp:
http://www.animenewsnetwork.com/poll.php?id=120
Watanabe vezet! :whoah:

Szeretem Kon-t, bárki mással szemben valószínűleg első helyre kerülne (Otomo, Oshii esetleg megszorongatná), de ez így sajnos TELJESEN EGYÉRTELMŰ!!! :muhahah: :hail:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

#190
Pedig kicsit többet tud felmutatni Kon mint Watanabe. Nem elfogultság miatt kéne szavazni, bár mindenki azért szavaz :) Énis  :lazza:

(edited, as you wished.)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Zsiga

Quote from: RE@L on 2007-01-27, 22:20:56
Pedig kicsit többet tud felmutatni Kon mint Watanabe. Nem elfogultság miatt, kéne szavazni bár mindenki azért szavaz :) Énis  :lazza:
Khmm...
CB = INSTAWIN, nincs itt miről beszélni.  :lazza:

Próféta

flém flém flém!

Quote from: Zsiga on 2007-01-27, 22:27:40
Khmm...
CB = INSTAWIN, nincs itt miről beszélni.  :lazza:
Ez kétségtelen. De a Paranoia Agent is INSTAWIN, úgyhogy kioltják egymást. A Kon filmek meg lenyomják a Champürüt meg az Animátrixot. :P

Quote from: RE@L on 2007-01-27, 22:20:56
Pedig kicsit többet tud felmutatni Kon mint Watanabe. Nem elfogultság miatt, kéne szavazni bár mindenki azért szavaz :) Énis  :lazza:
Az a vessző fél percig leblokkolt engem. Amíg rájöttem, hogy a vessző nélkül értelme is van a mondatnak...
(sőt, ha a "bár" előtt van, akkor még helyes is)


Solid Snake

Quote from: Próféta on 2007-01-27, 22:30:53
Quote from: Zsiga on 2007-01-27, 22:27:40
Khmm...
CB = INSTAWIN, nincs itt miről beszélni.  :lazza:
Ez kétségtelen. De a Paranoia Agent is INSTAWIN, úgyhogy kioltják egymást. A Kon filmek meg lenyomják a Champürüt meg az Animátrixot. :P

Egyetértek. A Perfect Blue-Millennium Actress-Tokyo Godfathers triász minden egyes tagja igazi klasszikus.

Paranoia Agentről pedig már leírtam egy másik topicban a véleményemet.  :jee:

Ramiz

FLAME!!!

Cowboy Bebop veri a Paranoia Agentet. Összefüggőbb, erősebbek a karakterek, íve van a törénetnek. A PA sok rövid sztori összefűzve, amik közt az összefüggés inkább érthető, mint sejthető, egészen a legvégéig, amikor kiderül, hogy tényleg alig van összefüggés, az egyik történetecske "teret nyer", mert az az igazi, a többi elsikkad. Hiába zseniálisak hát a külön epizódok. A Bebop tökéletes. A Millenium Actress baromi unalmas, hiába szépen rendezett, egyedül azok a részek tetszettek, ahol a riporter belekerül a nő emlékeibe, de ez kevés egy két órás filmhez, úgyhogy az a film nem plusz Konnak szerintem. A Perfect Blue tényleg perfekt, a Bebop filmet majdnem veri (azért majdnem, mert imádom a Bebopot, elfogultság, lásd RE@L postja :lazza: ). Tokyo Godfathers kimaradt, története nagyon nem kelti fel az érdeklődésemet, de Kon olyan jó rendező, hogy még így is meg fogom nézni, amikor hozzájutok. A Paprika nagyon jó, de PA után nem nagy újdonság! Összességében: Kon ügyesen csavargatja a valóságot, szép metaforái vannak, de a történetei általában elsikkadnak egy kicsit! (Kivétel: Perfect Blue.) Watanabe visszafogottabb, kevésbé ereszti el magát, nem azt dörgöli a néző arcába, hogy "de nagy mester vagyok, ezt csináld utánam!", hanem harmónikusabb egészt alkot. Nem mondom, hogy flawless victory, de azért nem is döntetlen. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2007-01-28, 19:13:09
FLAME!!!

Cowboy Bebop veri a Paranoia Agentet. Összefüggőbb, erősebbek a karakterek, íve van a törénetnek. A PA sok rövid sztori összefűzve, amik közt az összefüggés inkább érthető, mint sejthető, egészen a legvégéig, amikor kiderül, hogy tényleg alig van összefüggés, az egyik történetecske "teret nyer", mert az az igazi, a többi elsikkad. Hiába zseniálisak hát a külön epizódok. A Bebop tökéletes. A Millenium Actress baromi unalmas, hiába szépen rendezett, egyedül azok a részek tetszettek, ahol a riporter belekerül a nő emlékeibe, de ez kevés egy két órás filmhez, úgyhogy az a film nem plusz Konnak szerintem. A Perfect Blue tényleg perfekt, a Bebop filmet majdnem veri (azért majdnem, mert imádom a Bebopot, elfogultság, lásd RE@L postja :lazza: ). Tokyo Godfathers kimaradt, története nagyon nem kelti fel az érdeklődésemet, de Kon olyan jó rendező, hogy még így is meg fogom nézni, amikor hozzájutok. A Paprika nagyon jó, de PA után nem nagy újdonság! Összességében: Kon ügyesen csavargatja a valóságot, szép metaforái vannak, de a történetei általában elsikkadnak egy kicsit! (Kivétel: Perfect Blue.) Watanabe visszafogottabb, kevésbé ereszti el magát, nem azt dörgöli a néző arcába, hogy "de nagy mester vagyok, ezt csináld utánam!", hanem harmónikusabb egészt alkot. Nem mondom, hogy flawless victory, de azért nem is döntetlen. :D
:tezsvir:
:hail:

Próféta

#197
Flaem!!!1

Quote from: Ramiz on 2007-01-28, 19:13:09A PA sok rövid sztori összefűzve, amik közt az összefüggés inkább érthető, mint sejthető, egészen a legvégéig, amikor kiderül, hogy tényleg alig van összefüggés, az egyik történetecske "teret nyer", mert az az igazi, a többi elsikkad.
Ha így gondolod, nézd meg újra :) Természetesen bocs, ha már megtetted volna; de én a második megnézésnél nem csak a részletekre tudtam jobban odafigyelni, hanem a sajátos kohéziót is akkor fedeztem fel, elsőre nem (nyilván a két nyilvánvaló összekapcsoló figurát kivéve). Remélem tényleg felfedeztem és átéreztem, nem csak álmodtam :D
Quote from: Ramiz on 2007-01-28, 19:13:09A Bebop tökéletes.
:tezsvir: de sosem állítottam ellenkezőjét. Számomra a PA is tökéletes, csak egyszerűen más. Mint ahogy még a Mononoke Hime és a Haibane Renmei érdemelne nálam 10/10-et, és azok is mind erősen más jellegűek; én nem tudok közöttük sorrendet felállítani; inkommenzurábilisek (scores +1 for the fancy wording). Mondjuk ilyen téren már Raggie-vel is volt vitám, ha jól emlékszem.
Quote from: Ramiz on 2007-01-28, 19:13:09A Millenium Actress baromi unalmas, hiába szépen rendezett, egyedül azok a részek tetszettek, ahol a riporter belekerül a nő emlékeibe, de ez kevés egy két órás filmhez, úgyhogy az a film nem plusz Konnak szerintem.
Mintha pont Te írtad volna, hogy mennyire jó az a film, amiben a főhős öt percig egy busszal szemez :P (tudom, ez most eghész más, csak nem lehetett kihagyni)
De egyébként igen, ezzel az érvvel nem tudok vitatkozni. Engem ellenben lekötött, és ezt nem vitathatod el.
Quote from: Ramiz on 2007-01-28, 19:13:09Watanabe visszafogottabb, kevésbé ereszti el magát, nem azt dörgöli a néző arcába, hogy "de nagy mester vagyok, ezt csináld utánam!", hanem harmónikusabb egészt alkot. Nem mondom, hogy flawless victory, de azért nem is döntetlen. :D
OK, én felszínesebb vagyok, nekem az is jólesik, ha az orromba dörgölik :)

Darkstar

Quote from: Norboy on 2007-05-05, 00:58:09
(Ha drámára vágysz.)
Ilyen nálam még az életben nem fordult elő. ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

A kulcsszó a még. :hehe: Én szeretem. :)

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: Selmo on 2007-05-05, 01:17:27
A kulcsszó a még. :hehe: Én szeretem. :)
Detto. Bár megint nem nagyon értem mit keres ez az anime a "Romantikus témájú animék" topicban...


Darkstar

Nem azt mondtam, hogy soha nem nézek végig egy-egy drámaibb animét, mert olyan ez már előfordult párszor. De általában nem vágyom arra, hogy valami napokra hazavágja a hangulatomat.  :smile:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Quote from: Darkstar on 2007-05-05, 12:42:38
Nem azt mondtam, hogy soha nem nézek végig egy-egy drámaibb animét, mert olyan ez már előfordult párszor. De általában nem vágyom arra, hogy valami napokra hazavágja a hangulatomat.  :smile:
Érdekes, nekem sosem vágja tönkre a hangulatomat az ilyen. Van amikor elszomorít, hogy igen, ez van, de nem leszek 1 hétig beteg tőle.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Én viszont igen, mégha nem is egy hétig, de pár napig tuti. Érdekes, mert irl viszont (általában) sokkal érzéketlenebb vagyok.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Quote from: Darkstar on 2007-05-05, 21:04:35
Érdekes, mert irl viszont (általában) sokkal érzéketlenebb vagyok.
:tezsvir:

A tökéletesség unalmas.

Assassin

#205
Sziasztok:)

Ide írom kérdésem, mivel megfelelő szekciót nem nagyon találtam:P. Nem tudna nekem vki segíteni honnan tudnám letölteni a Gantz zenéjét?:)
olyan oldal ajánlások is jöhetnek ahonnan más animék zenéjét is le tudom tölteni:) Jópár oldalt ismerek, de sajnos nem mindig találom meg amit keresek.
Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget:)

" There is no sin to know their sins."

KeLa

Quote from: Assassin on 2007-05-07, 17:28:08
Sziasztok:)

Ide írom kérdésem, mivel megfelelő szekciót nem nagyon találtam:P. Nem tudna nekem vki segíteni honnan tudnám letölteni a Gantz zenéjét?:)
olyan oldal ajánlások is jöhetnek ahonnan más animék zenéjét is le tudom tölteni:) Jópár oldalt ismerek, de sajnos nem mindig találom meg amit keresek.
Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget:)
http://gendou.com/

kelvor

Quote from: Groven on 2007-05-07, 22:58:54
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

Kezdem úgy érezni, hogy már csak én nem láttam ezt az animét :smile: Lassan megkéne néznem...főleg, hogy jön a 2. évad.

Quote from: Gregory on 2007-05-07, 13:50:15
Love Hina:

Mai napig az egyik kedvencem, ebben a műfajban :smile:

Manitu

Quote from: kelvor on 2007-05-07, 23:26:42főleg, hogy jön a 2. évad.
Te tudsz valamit, amit én nem?


minuszmiki

QuoteRitkán van olyan, h 1. végignézésnél visszatekerek. Na itt volt a 12. részben, mikor a fesztiválon zenélnek. Annál a résznél totál úgy érzi az ember, h ott van és tombol. Arról nem is beszélve, h egész jól sikerült megcsinálni azt, h a karakterek a hangszereken játszanak, Suzumiya gesztikulációi ének közben nagy átélésről tanúskodnak miközben jót izzad. :smile: Most is az a szám üvölt a fülembe, ami ott hallható. :D

Végülis ez egy zenés-táncolós anime, még szép, hogy ennyire jól megcsinálták azt a jelenetet. És igen, a God Knows nálam is lemegy egy nap minimum tízszer. :D

Quote from: Manitu on 2007-05-07, 23:42:38
Quote from: kelvor on 2007-05-07, 23:26:42főleg, hogy jön a 2. évad.
Te tudsz valamit, amit én nem?

Előbb-utóbb jön...