Ani-link - Közösségi oldal nekünk

Started by zsozso, 2009-09-14, 22:34:28

Previous topic - Next topic

zsozso

Quote from: motifator on 2009-09-18, 11:17:31
Az embereknél nekem engedett %-ra keresni, amire kidobta az összes találatot. Nem tudom, hogy blogra is megy-e.
%-ra kozel sem dobja ki az osszes talalatot. Email mezobe @ sokkal hatasosabb. Majd remenyeink szerint sikerul a keresest is jobbra optimalizalni, mar nem kell sok hozza.
Death is the only redemption

NLZ

A barát felvételről email értesítésnél lehetne kattintható az http://ani-link.com/ link, vagy a link akár a felvevő adatlapjára is mutathatna.
[reserved]

zsozso

Quote from: NLZ on 2009-09-18, 17:22:21
A barát felvételről email értesítésnél lehetne kattintható az http://ani-link.com/ link, vagy a link akár a felvevő adatlapjára is mutathatna.

Jo otlet felirtam a todoba.
Death is the only redemption

noriko

A "New Mail" e-mail notifier-ben egy typo: "Please log in to at http://ani-link.com/ to read the mail."
"I wish I could, but I don't want to."

Xzone

Quote from: noriko on 2009-09-19, 21:27:28
A "New Mail" e-mail notifier-ben egy typo: "Please log in to at http://ani-link.com/ to read the mail."

Ez ugye a typos változat? :)




Észrevettem, hogy sok helyen használtatok 'may'-t, ahol 'can' kellene:

"You may read the original () version here." (news oldal)

"At http://ani-link.com/ you may take a peek." (friend accepted)

Egyelőre ezt a kettőt találtam.

noriko

duh. csak nem tudtam, melyiket akarja megtartani :)

A 'can' helyett nyugodtan lehet 'may'-t is használni azoknál az eseteknél. Sőt, talán elegánsabb is a may. Nem csak felhatalmazás értelme van, hanem amolyan "ha szeretnéd, megteheted" árnyalata is. 
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

#96
Quote from: noriko on 2009-09-19, 22:45:08
A 'can' helyett nyugodtan lehet 'may'-t is használni azoknál az eseteknél. Sőt, talán elegánsabb is a may. Nem csak felhatalmazás értelme van, hanem amolyan "ha szeretnéd, megteheted" árnyalata is.
^


Ed.:
Habár ebben az esetben érzésre jobb lenne a can
QuotePlease fill in some personal details so that your friends may find you. [ Profile ]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone

Quote from: noriko on 2009-09-19, 22:45:08
A 'can' helyett nyugodtan lehet 'may'-t is használni azoknál az eseteknél. Sőt, talán elegánsabb is a may. Nem csak felhatalmazás értelme van, hanem amolyan "ha szeretnéd, megteheted" árnyalata is. 

Ilyen mondatokban szerintem nem szokás használni. Kifejezetten szúrja a szemem, pont a megengedéses felhang miatt. Nagy biztonsággal ki merem jelenteni, hogy ezek a mondatok így nem azt közlik, amit közölni akarnak.

DS: Ott meg pont jó :D

(Nem kötözködöm, tényleg.)

Darkstar

#98
Szerintem meg azért "nem jó", mert ha nem töltesz ki adatokat, akkor nem képesek megtalálni (azaz nem "rajtuk" múlik, hanem alapvetően nem/csak nehezen tudnak megtalálni).
Habár fordítva gondolkodva meg jó a may (bár valahogy böki a csőrömet), szóval mind1. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone

Jelenlegi formájában a mondat azt fejezi ki, hogy az adataid kitöltésével lehetőséget adsz a barátaidnak, hogy megtaláljanak. De tulajdonképp can-nel se lenne rossz, mert akkor meg azt mondja, amit leírtál.

Darkstar

Némi google után arra jöttem rá, hogy nem egyszer az angolok is gondban vannak a may/can-nel, szóval nem kell szégyenkeznünk. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Xzone on 2009-09-19, 22:16:42
Észrevettem, hogy sok helyen használtatok 'may'-t, ahol 'can' kellene:

Can = képes vagy rá
May = lehetőséged van rá.

Szvsz jobb a may az általad írt két esetben.

Xzone

#102
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-09-19, 23:48:14
Quote from: Xzone on 2009-09-19, 22:16:42
Észrevettem, hogy sok helyen használtatok 'may'-t, ahol 'can' kellene:

Can = képes vagy rá
May = lehetőséged van rá.

Szvsz jobb a may az általad írt két esetben.

Quote from: Xzone on 2009-09-19, 23:01:19
Ilyen mondatokban szerintem nem szokás használni. Kifejezetten szúrja a szemem, pont a megengedéses felhang miatt. Nagy biztonsággal ki merem jelenteni, hogy ezek a mondatok így nem azt közlik, amit közölni akarnak.

De tényleg jó lenne, ha ilyen egyszerű volna, mint ahogy leírtad. Azt is el tudom képzelni egyébként, hogy nyelvtanilag helyes, de nem szokványos (vagy mondjuk a britfagek elfogadják, de az amerikaiaknak nem természetes).

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-09-19, 23:48:14
Can = képes vagy rá
May = lehetőséged van rá.
Hurr durr.

Ennyire azért nem egyszerű, ennél sokkal árnyaltabban lehet használni mindkettőt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Xzone on 2009-09-19, 23:01:19
Ilyen mondatokban szerintem nem szokás használni.
Quote from: Xzone on 2009-09-19, 23:55:55
Azt is el tudom képzelni egyébként, hogy nyelvtanilag helyes, de nem szokványos (vagy mondjuk a britfagek elfogadják, de az amerikaiaknak nem természetes).

De pont ilyen mondatokban szokás használni.
Ott már jobb helyen jársz, hogy britek vs amerikaiak,
mert a can-t tényleg az amerikaiak használják
előszeretettel, de még az amerikaiak is szokták
pont ilyen szerkezetekben használni -- csak nem a
köznyelvben, hanem hivatalos szövegekben, pl.
ÁSZF, licenc-szerződések, stb. A may hivatalosabb,
elegánsabb, udvariasabb.

noriko

khm! kezd  :_off: lenni. You may continue in another topic...Or can...  :angyali:
"I wish I could, but I don't want to."

tapsyhapsy

Quote from: noriko on 2009-09-19, 21:27:28
A "New Mail" e-mail notifier-ben egy typo: "Please log in to at http://ani-link.com/ to read the mail."

Fixed.

A may - can vitára: Lehet hogy egyes helyeket may helyett can kellene, illetve fordítva. Majd átnézem.

Próféta

HIBA: A(z) %s mezőben csak a-z0-9_- karakterek lehetnek.
Regisztrálni szerettem volna.
Valószínűleg a Próféta ékezetei akasztották ki, mert muaddib néven sikerült.
Rendben utf8-nak látszik a regisztráló oldal.

Lythis

Blogot elérni elég macera, még akkor is, ha favourite-elem, erre esetleg lehetne valami egyszerűsítő megoldás, pl bejelölöm, hogy melyiket szeretném követni, és arra kapok egy almenüt? Jelenleg kikeresem az ismerőst, megtekintem a profilját, ott rábökök a blog-ra (amiből ugye több is lehet), és aztán megint a view-ra. Szerintem ez így kicsit körülményes.
Personal commenteket csak a blogtulaj látja. Ez szép és jó, de én örülnék, ha látnám azt, amit én írtam.

noriko

Lehet többszintesre csinálni a blog commenteket? Vagyis, hogy lehessen commentre commentelni? Mert ha hozzászólásra akarok válaszolni, csak úgy tudok, ha az eredeti bejegyzéshez szólok hozzá én is...

És még mindig blognál: szerintem is hasznos lenne valamilyen notifier arról is, ha új bejegyzés van, vagy új hozzászólás. 
"I wish I could, but I don't want to."

zsozso

Death is the only redemption

Próféta

Most nem sikerült semmi.
A keresés mindig a főoldalra dob. Az ismerős bejelölése / elfogadása csak a gombot szürkíti be, de nem tartós.

zsozso

#112
Quote from: Próféta on 2009-09-28, 23:49:34
Most nem sikerült semmi.
A keresés mindig a főoldalra dob. Az ismerős bejelölése / elfogadása csak a gombot szürkíti be, de nem tartós.

Koszi, remelhetoleg sikerult kijavitani.
Death is the only redemption

zsozso

Jo ideje nem postoltunk ide, de kozben nem lazsaltunk jopar bugfix es uj feature lett kesz, a pontos valtoztatasokat megtalaljatok az oldalon. Arra kerlek titeket, hogy amennyiben lehet ajanljatok az oldalt ismerosoknek es baratoknak, mert csak ugy tud fejlodni egy kozossegi oldal, arrol nemis beszelve, hogy ha beindul akkor kepes lehet arra, hogy eltartsa ezt az oldalt is, anelkul, hogy folyamatosan azon kene torjem a fejem, hogy hogy tudom befizetni a kovetkezo honapot. Azt is megkoszonnem, ha otleteket adnatok, hogy lehetne terjeszteni a tovabbiakban.
Death is the only redemption

Próféta

Quote from: zsozso on 2009-09-29, 11:47:07
Quote from: Próféta on 2009-09-28, 23:49:34
Most nem sikerült semmi.
A keresés mindig a főoldalra dob. Az ismerős bejelölése / elfogadása csak a gombot szürkíti be, de nem tartós.

Koszi, remelhetoleg sikerult kijavitani.
Most ránéztem, és továbbra sem sikerült. Nem tudom elfogadni Lythis és Cloud barátságát, se pedig bejelölni mondjuk Kvikveget. Amikor rákattintok az első gombra, beszürkül, de semmi maradandó hatása nincs. A keresések változatlanul a főoldalra dobnak. Firefox 3.0.14-ről próbáltam. Javascript nincs letiltva.

zsozso

#115
Quote from: Próféta on 2009-10-21, 22:55:43
Quote from: zsozso on 2009-09-29, 11:47:07
Quote from: Próféta on 2009-09-28, 23:49:34
Most nem sikerült semmi.
A keresés mindig a főoldalra dob. Az ismerős bejelölése / elfogadása csak a gombot szürkíti be, de nem tartós.

Koszi, remelhetoleg sikerult kijavitani.
Most ránéztem, és továbbra sem sikerült. Nem tudom elfogadni Lythis és Cloud barátságát, se pedig bejelölni mondjuk Kvikveget. Amikor rákattintok az első gombra, beszürkül, de semmi maradandó hatása nincs. A keresések változatlanul a főoldalra dobnak. Firefox 3.0.14-ről próbáltam. Javascript nincs letiltva.

A fooldalon van egy olyan pont, hogy Applications: 0 (2) itt probalkozol? Pontosan mire es hogy keresel ra? En barmire keresek nem dob vissza.
Death is the only redemption

Próféta

Quote from: zsozso on 2009-10-21, 23:38:48
A fooldalon van egy olyan pont, hogy Applications: 0 (2) itt probalkozol? Pontosan mire es hogy keresel ra? En barmire keresek nem dob vissza.
Igen, azzal próbálkozom (magyarul Várakozók: 2 (0) szerepel).
Utána a zöld pipát nyomom meg ("Én is ismerem"), mire beszürkül az a gomb meg mellette a "nem ismerem" is. De ha később visszatérek, megint az eredeti helyzet fogad.
Infólap megnyitásával nincs gond, az üzenetküldés lap is előjön simán.

Keresés: a kék felső sávban rányomok a keresésre, hagyom a felhasználókeresésen, beírok névnek akármit (Töhötöm, Lythis, Lajos, stb.), megnyomom a Keresés gombot, és a főoldalra dob.

BTW, a főoldalon a hírek szűrése (felhasználó/csoport/ani-link) gombok is hatástalanok.

zsozso

Quote from: Próféta on 2009-10-22, 00:01:50
Quote from: zsozso on 2009-10-21, 23:38:48
A fooldalon van egy olyan pont, hogy Applications: 0 (2) itt probalkozol? Pontosan mire es hogy keresel ra? En barmire keresek nem dob vissza.
Igen, azzal próbálkozom (magyarul Várakozók: 2 (0) szerepel).
Utána a zöld pipát nyomom meg ("Én is ismerem"), mire beszürkül az a gomb meg mellette a "nem ismerem" is. De ha később visszatérek, megint az eredeti helyzet fogad.
Infólap megnyitásával nincs gond, az üzenetküldés lap is előjön simán.

Keresés: a kék felső sávban rányomok a keresésre, hagyom a felhasználókeresésen, beírok névnek akármit (Töhötöm, Lythis, Lajos, stb.), megnyomom a Keresés gombot, és a főoldalra dob.

BTW, a főoldalon a hírek szűrése (felhasználó/csoport/ani-link) gombok is hatástalanok.

Gyanitom, hogy itt valami nalad nemlesz koser, mert minden amit irtal megy 3-4 kulonbozo bongeszoben. Esetleg megtudnad nezni masik browserrel?
Death is the only redemption

Próféta

Quote from: zsozso on 2009-10-22, 00:29:43
Esetleg megtudnad nezni masik browserrel?
Nyert, Konqueror vitte rendesen, mindjárt be is jelöltem mindenkit.
Firefox most már az új állapoton nem tud változtatni :)
(egyébként csak böngészőbezárásig jegyzi meg a sütiket és direkt ctrl+F5-öztem, tehát az se hiszem, hogy a javítatlan régi változat maradt volna bent a cache-ben)

zsozso

Quote from: Próféta on 2009-10-22, 01:04:14
Quote from: zsozso on 2009-10-22, 00:29:43
Esetleg megtudnad nezni masik browserrel?
Nyert, Konqueror vitte rendesen, mindjárt be is jelöltem mindenkit.
Firefox most már az új állapoton nem tud változtatni :)
(egyébként csak böngészőbezárásig jegyzi meg a sütiket és direkt ctrl+F5-öztem, tehát az se hiszem, hogy a javítatlan régi változat maradt volna bent a cache-ben)

Erdekes, esetleg a javascript beallitasoknal lenne valami?
Death is the only redemption