Fate/Stay night - SPOILERS

Started by Lazzaret, 2006-01-20, 22:07:13

Previous topic - Next topic

Draconire

Quote from: Lythis on 2007-01-08, 18:51:06
Quote from: FalconmasterIgazán csak ajánlani tudom mindazoknak akik szintén a fent megnevezett ürességet érezték az utolsó rész után.
Az anime-t ajánlod azoknak, akik ürességet éreztek az utolsó rész után? :rolleyes:
Szerintem ezt a szövegrészt:
Quote from: falconmaster on 2007-01-08, 05:54:20
Szóval mint említettem, nagy volt az üresség ill. a csalódottság mikor végignéztem a 24 részt, ám ezután szépen ellátogattam a wikipédiára, és (ismét 1-2 óra alatt) átböngésztem az összes információt amit írnak róla, és be kell valljam, így sokkal egyszerűbb elfogadni ezt az egészet, így csak ajánlani tudom, akit érdekel az anime és esetleg (ha készül is játszani a játékkal), sokmindennel kapcsolatban lehet ámulni hogy 'baze téleg?'

Spoiler: kis összefoglaló
[spoiler]Én például így jöttem rá a Shirou=Archer párhuzamra valamint Sakura-Rider viszonyára (Rider Sakura servantja, de shinji elvette tőle, vagy vmi hasonló). Ha valaki nem jött rá esetleg az anime közben itt kiderül hogy Sakura és Tohsaka valójában testvérek, valamint hogy Ilya igazából nem is 'ember', hanem egy 'homunkulus', egy mesterségesen létrehozott lény (ez is azzal áll kapcsolatban, hogy mi köze a három mágus famíliának, a Mato, Tohsaka és Eizenberg mágus-családoknak a Grail War-hoz, ill hogy miért ilyen 'gonosz' a szent grál)[/spoiler]

Igazán csak ajánlani tudom mindazoknak akik szintén a fent megnevezett ürességet érezték az utolsó rész után.
egyben kell értelmezni, és az ajánlás a wikipédiára vonatkozik.

falconmaster

Pontosan, a Wikipédiát ajánlottam :D

És igen senki se akarja őket siettetni, mert tényleg széptőlük hogy egyáltalán foglalkoznak vele, és ezt nem árt ha mindenki tudja... no de akkor is csipkedhetnék magukat :D

Solid Snake

Jómagam is érdeklődve várom majd az angolosított verziót (habár majd csak éjszaka szabad játszani vele hentai game mivolta okán)  :ejnye: :D

Lythis

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-10, 19:32:47
Jómagam is érdeklődve várom majd az angolosított verziót (habár majd csak éjszaka szabad játszani vele hentai game mivolta okán)  :ejnye: :D
pfft bazz, felrakod úgy, hogy azokat a jeleneteket ne tegye be (installkor választható opció..)

Solid Snake

Quote from: Lythis on 2007-01-10, 21:42:12
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-10, 19:32:47
Jómagam is érdeklődve várom majd az angolosított verziót (habár majd csak éjszaka szabad játszani vele hentai game mivolta okán)  :ejnye: :D
pfft bazz, felrakod úgy, hogy azokat a jeleneteket ne tegye be (installkor választható opció..)

Nem tudtam, hogy telepítéskor lehetséges a pikánsabb jelenetek kikapcsolása. Ez jó dolog.  :smile:

Darkstar

Az már más kérdés, hogy hányan használják. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

falconmaster

"A következő opció bejelölését 18 éven aluli gémereknek nagykorú felügyelete mellett ajánljuk..." Geez :D  :comp:

Flaser

Aki még nem olvasot Kinoko Nasu-t annak egy kicsit furcsa lesz a játék nyelvezete, az elbeszeles módja.
Mellesleg a Tsukihime már kész, s ha a mirrormoon FSN-ban is hozza az ott megszokott színvonalt, nem lehet okunk panaszra, sőt!, egy professzionális csapat is igencsak megizzadna ezen a szinten.

Mellesleg megjegyzem, hogy a Tsukihime kiegészítő játéka a Kagetsu Tohya is részben lefordításra került. (A patch az iichan - on kering, ill. a Beast's Lair forumon is van hozzá URL).

Utolso Type-MOON/Nasuverse hír: Kinoko Nasu első könyvét, amelyből végül a Tsukihime készült (s amit sokan a legjobb művének tartanak), a Kara no Kyokai-ból egész estés (persze anime) mozi készül. (Itt egy hölgy a főszereplő, s nincs kifezett "H").
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Prof. William

Akkor az lessz a Shiki rokona...

De ha a Tsukihimeból készült akkor hogy lehet nő a főhős?

Valamit lehet tudni a szereplőkről? Képek stb...

Lythis

Rokona a fenét. Shiki Ryougi -nak hívják, és annyi, hogy ugyanúgy megvan neki a mystic eyes of death perception. Aoko tesója lesz benne, de az megint más tészta.

Lazzaret

 :_off: Az érdekes lesz. És miről fog szólni? Ugyanarról ami a Tsukihimében volt vagy ez teljesen más szálon fog menni más történettel?

Van valami link a fate játékhoz meg a kész/ülő patchoz?


www.arkangyalok.uw.hu

Flaser

#701
Torrent a játékhoz:

!!!Vigyázat!!!
Kicsit mélyebbre ásva az iichan.net rejtelmei közt, úgy tűnik az első lemez sérült. Ha ezt a torrentet szeded akkor csak a további lemezeket érdemes tölteni.
http://www.fulldls.com/downloading_anime_5185

Egy alternatíva, itt ez nem corrupt:
http://rapidsearch.yi.org/?s=fate+disc
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

kelvor

Az anime 2. opening-jét  keresem mp3-ban, eddig eredménytelenül, meg van valakinek esetleg?

chilip

#703
Quote from: kelvor on 2007-04-09, 15:08:41
Az anime 2. opening-jét  keresem mp3-ban, eddig eredménytelenül, meg van valakinek esetleg?

FULL-os vagy jó a TV verzió?

edit:
most nézem Gendou-n fennvan mindkettő...

http://gendou.com/amusic/ 

kelvor

Köszönöm a gyors segítséget :tezsvir:


kelvor


Solid Snake

Uhhh, ezek nagyon betegek...
:hail:

Flaser

Repost,

az utolsó post, lehet, hogy nem volt egyértelmű - kész az 1. fordító patch a játékhoz.
Torrent:

http://www.revolve-trans.org/torrent/fate-stay_night_(fate)_v1.0a_%5bmirror_moon%5d.exe.torrent
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Prof. William

Mellesleg Rin cukorbeteg... Ezt tudtátok?

Moonshiner

Archer múltjára lennék kiváncsi, róla kiderül valahol majd, kinek volt a szelleme?

Zsiga

Quote from: Moonshiner on 2007-05-15, 13:08:24
Archer múltjára lennék kiváncsi, róla kiderül valahol majd, kinek volt a szelleme?
Igen. :)

Moonshiner

#712
Quote from: Zsiga on 2007-05-15, 13:10:58
Quote from: Moonshiner on 2007-05-15, 13:08:24
Archer múltjára lennék kiváncsi, róla kiderül valahol majd, kinek volt a szelleme?
Igen. :)
melyik részben? (már végignéztem eddig az összeset, de nem jötem rá) 

edit: wikipedia :eek: több része is van 24-nél az animének? vagy a játék alkotja az egészet, és a sorozat töredék?

Zsiga

#713
Quote from: Moonshiner on 2007-05-15, 13:20:26
Quote from: Zsiga on 2007-05-15, 13:10:58
Quote from: Moonshiner on 2007-05-15, 13:08:24
Archer múltjára lennék kiváncsi, róla kiderül valahol majd, kinek volt a szelleme?
Igen. :)
melyik részben? (már végignéztem eddig az összeset, de nem jötem rá)
Rég láttam már, nem emlékszem. Lehet hogy nem is mondják ki konkrétan. [spoiler]http://en.wikipedia.org/wiki/Archer_%28Fate/stay_night%29#True_Identity[/spoiler]

Szerk.: A sorozatnak nincs több része, és igen, a játék történetének csak egy kis része került bele.

Moonshiner


smash++

Úgy érzem nagyon lemaradtam ezzel az anime-vel.
Még csak a 18. résznél vagyok.Kicsit beleolvasgatam az előző 3-4 oldal postjaiba.
Nekem tetszik az anime csak egy kicsit gyorsan elfogynak  a (kedvenc)karakterek :) (Archer),mivel nem is volt sok belőlük.A történet tényleg kevés az animeben,pedig nagyon sok minden érdekelne.El se hiszem,hogy játszanom kell vagy mangat olvasni (már megint),hogy megtudjam ki kicsoda vagy,hogy mi történik még.
Ebből H-gamet,hogyan hoztak össze :)?Na mind1,kicsit nehéz elképzelni.
Utánna néztem a gamenak is.De nem sokmindent találtam.Találtam pc-s,ps2-s infot.De a game milyen,csak kattingatni kell a válaszok között (az a sima képváltogatós) vagy harcolni is kell benne?Az anime vége az a végleges vég vagy a game,manga tovább emgy a történetben (vagy inkább az a kiderül minden mindekiről)?
Ha a mangat olvasom az helyettesiti a gamet?

Manitu

Quote from: smash++ on 2007-06-01, 18:07:29
Utánna néztem a gamenak is.De nem sokmindent találtam.Találtam pc-s,ps2-s infot.De a game milyen,csak kattingatni kell a válaszok között (az a sima képváltogatós) vagy harcolni is kell benne?Az anime vége az a végleges vég vagy a game,manga tovább emgy a történetben (vagy inkább az a kiderül minden mindekiről)?
Ha a mangat olvasom az helyettesiti a gamet?
Visual novel. Van három vagy négy út benne, ezek keveréke van az animében. A mangát meg felejtsd el, egyrészt irtó gyenge, másrészt alig van lefordítva belőle valami. De mivel teljes fordítás a játékhoz sincs, jobban jársz, ha végigolvasod a topicot, vagy a vonatkozó wikipedia cikkeket.


Prof. William

Inkább a Crazy Clover clubb és hasonlók Douinjait nézd meg. Az eredeti mangaverziónál 100 szor jobban van rajolva és jó kis sztorik vannak benne .:) 

Flaser

Ha mar wiki, akkor ne a wikipedia, szűrt anyagát olvasd, hanem ezt:

http://fuyuki.pbwiki.com/

Figyelem! Elsőre garantáltan zavaros lesz...másodikra is.
De kb. én is így éreztem, amikor először olvastam a filozófiáról.
Gyakran nagyon látszik, hogy Nasu filo-t végzett.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Én

Most tartok a felénél, elején pöppet gyerekesnek tűnt, pl:
[spoiler]Amikor Rin komolyan fontolja hogy megöli, de jaj, valaki sikított, akkor hagyjuk a picsába[/spoiler]
, de kezd érdekes lenni :) Endingje nagyon bejön :)