Main Menu

Dragon BaLL

Started by [BouNCE], 2004-01-15, 12:11:21

Previous topic - Next topic

blackronin

#930
A következő hír akár 3 topicba is mehetne (Dragon Ball, Toriko, One Piece), de úgy döntöttem, hogy inkább ide kerüljön (tisztelegve az első komolyabb anime-nek, amit láttam, vagyis a DB-nek):

Quote
Apart from the upcoming crossover video game Project Versus J, Toriko, Dragon Ball Z and One Piece will have a crossover anime special entitled "Dream 9 Toriko & One Piece & Dragon Ball Z Super Collaboration Special!!"

The special will be divided into two parts, "Run, Strongest Army! Toriko, Luffy, Goku!" and "History's Strongest Collaboration vs. Glutton of the Sea".

Arisu Takagi, Toriko producer, teased various possibilities for the upcoming special. This includes a battle between Zoro, Zebra, and Vegeta; Sanji and Komatsu's cooking match; and Chopper witnessing Goten and Trunks' fusion. Mr. Satan is also said to be in the special, as well as gag scenes, and a battle scene where Toriko, Luffy, and Goku all team up together. Producer Takagi adds that this time they will "cram it all in."

The hour-long "Dream 9 Toriko & One Piece & Dragon Ball Z Super Collaboration Special!!" anime special will air on Sunday, April 7 at 9:00 a.m on Fuji TV.

Csak egyet jegyeznék meg (költői kérdésként):
Miként lehet az, hogy a Naruto és a Bleach soha nem fogja azt a tiszteletet megkapni, hogy együtt szerepelhet a DB-vel?
Ellenben a Toriko, ami jóval később indult, már megkapta ezt.
Az OP meg ugye evidens.

Az biztos, hogy a következő jelenetet várom (remélem megcsinálják majd):
Amikor Luffy Gum Gum Haki Gatling-ját kombinálják Toriko Twin Kugi Punch-jával és a Goku Super Kamehame-jával.
Azt hiszem az eredmény egyértelmű: az univerzum megsemmisül.  :D
Ja persze a Vegeta, Zebra, Zoro dolog is durva.  :zomg:

Isley

Köszi a hírt, Blackronin!

Na erre nagyon kíváncsi vagyok! Goku és Toriko együtt? :eek: Azt hiszem, ezt nekem találták ki.  ^^ Zoro - Zebra - Vegita?
Ez azért nagyon durva...  :smile:

Ez az év legvárósabb animéje számomra.

Egy crossover a DB-vel, azt hittem, hogy valami, ami csak az OP-nak jár. Maradjunk annyiban, hogy ez hatalmas siker a Torikonak, ami sokat vetíthet előre. Azért durva, hogy a Naruto és Bleach ilyen lehetőséget soha nem kapott. Kíváncsi lennék mi a véleménye Toriyamának a most futó 5 (a felsoroltak, plusz az FT) legnagyobb shounen szériáról.

SaiyaGin

Bevallom, elég régóta nem nézem a One Piece-t, nem vagyok tisztában a szereplők jelenlegi erejével, képességeivel, de nem tudok elképzelni olyan szituációt, amiben Vegeta és Zoro egy súlycsoportban lehetnének.

kada

Össze akarsz ereszteni egy kardos fickót valakivel, aki repülni tud, és akár egy bolygót is felrobbantana poénból?

OP-ban ilyen OP a kardos fickó?

Kassh

Nyilván egy szintre lesznek hozva.
Annak nem sok értelme lenne hogy összerakják őket, és Goku bárkit leverne 1 kamehameval az OP/Toriko világából :D

kada

Quote from: Kassh on 2013-02-07, 02:30:45Nyilván egy szintre lesznek hozva.
Mert ennek több értelme van?
*fejet vakar*

Kassh

Quote from: kada on 2013-02-07, 03:15:03
Quote from: Kassh on 2013-02-07, 02:30:45Nyilván egy szintre lesznek hozva.
Mert ennek több értelme van?
*fejet vakar*
Alapból nincs értelme úgy crossovert csinálni hogy ekkora erőkülönbségek vannak szerintem, de ha már mindenképpen csinálni akarnak csak igy van értelme.

Szerintem.

szpeter

#937
http://colourdragonballproject.wordpress.com/  :cool:  :whoah: Remélem gyakran frissül

Aki nem tudná miről van szó, itt a trailere a kiadásnak Szerintem elég igényes a színezés, jó kis gesztus. (Y)


blackronin

#939
"Pár" info a filmről, sajnos eléggé ömlesztett módon:

[spoiler]
What is the Super Saiyan God form?
First, Super Saiyan God looks about the same as the one in the poster in Toei's office. But he has flame like red aura instead of yellow.
Super Saiyan God is a legendary form that needs the power of six pure hearted Saiyans. Super Saiyan God once appeared on planet Vegeta to stop bad Saiyans, but he failed because of the form's time limit.

Does Vegeta go SS3? And how does pilaf and the gang get turned into kids?
No he doesn't, but he once becomes stronger than Goku because of his anger against Bills slapping Bulma. As for Pilaf's gang, they have become young because they gathered all the dragon Balls themselves and wished for youth, but Senglong made them a little but too young.

Can Goku transform willingly into this form whenever he wants?
No. He gets back to normal SSJ, but he learnt the form's godlike feeling and can use SSJG's power.

Goku, Vegeta, Gohan, Goten and Trunks. Who is the sixth?
The one inside Videl.

What about Goten and Gohan in the movie? are they stronger?
Become Gotenks, gets slapped. That's all.

Goku, Vegeta, Gohan, Goten and Trunks. Who is the sixth?
The one inside Videl.

Did the characters feel "in-character" throughout the whole movie? Was the acting up to snuff? Was the musical score appropriate and/or beneficial to the overall experience? Were the gags actually funny? Did the story feel well-thought-out? Did these extra revelations / quasi-retcons feel consistent with the rest of the world?
All the characters feel "in-character". The acting was astonishingly good. It's better than Kai. The score.. well, works. The whole movie was full of Toriyama like gags which are actually funny. The story is so-so. As for consistency I need more time to determine it.

By the way, the animation in the fight scenes was awesome.

I really don't get it. Pilaf wishes for youth. Since Shenlong can grant 3 wishes (2 if one of them is to revive a lot of people) why didn't he ask for world domination using the other wishes?
Yeah, that's strange. In the movie, Shenlong disappears after granting one wish.

PAN IS CONCEIVED OUT OF WEDLOCK. BRO-FIVE? BRO-FIVE, GOHAN-KUN.

Speaking of Uisu, he doesn't fight at all, but at the end Birusu reveals that Uisu is his martial arts master and stronger than him.

Also, the entire audience did "Kamehameha!" with Nozawa.

At the end, Birusu says that there are twelve universes and the DB world we know is just one of them.

So then at the end, is the fight a stalemate? Or Does birusu barely beat Goku? OR Goku beats Birusu, but doesn't kill him?
Birusu wins and tries to destroy the earth, but he can't because he ran out of his power.

Pan conceived out of wedlock? I demand a sequel to be about Gohan and Videl's wedding. This stuff's too good to pass up.
Saikyō Jump lists her as Gohan's wife in this month's issue, but I don't know whether that's honest, or just to keep the kids from asking their parents probing questions.
Damn, looks like they might already be married. :p

The funniest scene was when Gohan gets drunk and goes completely nuts. He wears the Saiyaman costume and asks Mai to shoot him. Incidentally, one of the bullets hit Videl's leg, and Dende notices she's pregnant while healing her.

So how does the group find out how to give Goku the Super Saiyan God form? Did Vegeta knew about the need to have 6 pure saiyans or what?
They ask it to Shenlong.
[/spoiler]

A lényeg tömören
[spoiler]
1. Egy új átalakulás van a filmben, a Super Saiyan God Form
2. Az eléréséhez 6 saiyan "lelke" kell, ami a filmben 6 szereplőtől jön: Goku, Vegeta, Trunks, Gohan, Goten és Videl gyermeke... vagyis Pan.
3. Gotenks benne van, de elég hamar lerendezik.
4. Gohan és Videl esküvőjéről is szó esik, valamint Videl terhességéről, így ennek köszönhetően kapunk némi köteléket a GT sorozattal...
Ami ugyebár nem canon Toriyama felfogásában.
5. Vegeta egy rövid időre még Goku-nál is erősebb lesz, amikor Birusu pofán vágja Bulmát a szeme láttára. Emiatt annyira elönti az agyát a harag, hogy hihetetlen erőre tesz szert.
6. Birusu elég kemény arc, igazából nagyon szoros küzdelemben harcol Goku-val, s lényegében a szerencsén múlik, hogy nem győz.
[/spoiler]

szpeter

Az spoiler...no de izgi filmnek nézünk elébe az a lényeg :)

SaiyaGin


SaiyaGin


Cloud



blackronin

Dragon Ball x Toriko x OP special:
Semmi rendkívüli történetet nem találtak ki a résznek, de pont így volt jó.
Kellemes kis harcok, meg remek hangulat jellemezte az egészet.
Jöttek a poénok egymás után, s a nosztalgia.
Én nem is kívántam ennél többet.

I can die in peace. 

(egy kis kötekedés azért: kicsit több Zoro x Zebra x Vegeta jelenetet el tudtam volna még viselni)

szpeter


blackronin


szpeter


SaiyaGin


SaiyaGin


szpeter


LuckyDingo

Megnéztem ezt az Istenes filmet. Hát eléggé komolytalan volt az egész.

SaiyaGin

Kedvem támadt enni egy pudingot. :szemuveges:

szpeter

#954
Szerintem meg k*va jó volt  :D A stáblista alatti slideshowért külön köszönet jár a készítőknek, awww. Mondjuk ez a Saiyan God téma nekem nem teljesen világos a gyakorlatban, de mindegy, volt ebben feszültség is meg ütős poénok.

Egyébként nekem inkább sushihoz jött meg a gusztusom, mint a pudinghoz  ^^"

szerk: blackronin spoilerében megjegyzett állítása igaznak bizonyult: Shenlong valamiért csak 1 kívánságot teljesít, pedig az új Kami óta hármat is kéne, hogy tudjon. Na mindegy, Toriyama arról is megfeledkezett, hogy melyik super saiyan szint hogy néz ki  ^^" Úgy tűnik hiába olvasta újra a mangáját, becsúszott így is pár logikai bukfenc.

Kassh

Quote from: szpeter on 2013-09-16, 21:30:38
Na mindegy, Toriyama arról is megfeledkezett, hogy melyik super saiyan szint hogy néz ki  ^^" Úgy tűnik hiába olvasta újra a mangáját, becsúszott így is pár logikai bukfenc.
Wut? Ez fel se tűnt. ._.

szpeter

Quote from: Kassh on 2013-09-17, 11:41:24
Quote from: szpeter on 2013-09-16, 21:30:38
Na mindegy, Toriyama arról is megfeledkezett, hogy melyik super saiyan szint hogy néz ki  ^^" Úgy tűnik hiába olvasta újra a mangáját, becsúszott így is pár logikai bukfenc.
Wut? Ez fel se tűnt. ._.
Erről egy interjúban ejtett szót, hogy úgy emlékezett, az ssj után egyből a hosszú hajas változat az ssj2. Persze miután átnézte a mangát, nem volt ezzel baj mondom, csak a Shenlong-os dologgal...

SaiyaGin

Quote from: szpeter on 2013-09-16, 21:30:38
Mondjuk ez a Saiyan God téma nekem nem teljesen világos a gyakorlatban, de mindegy, volt ebben feszültség is meg ütős poénok.

:tezsvir:

Quote from: Kassh on 2013-09-17, 11:41:24
Quote from: szpeter on 2013-09-16, 21:30:38
Na mindegy, Toriyama arról is megfeledkezett, hogy melyik super saiyan szint hogy néz ki  ^^" Úgy tűnik hiába olvasta újra a mangáját, becsúszott így is pár logikai bukfenc.
Wut? Ez fel se tűnt. ._.

Nekem se. ^^"

blackman

Ez a film egy gyalázat.  :lame:

Goku új hajszíne meg gay.  :morci: Az ha meg igaz hogy Toriyama összekeverte az ssj szinteket külön lol.

szpeter

Quote from: blackman on 2013-09-18, 04:52:24
Goku új hajszíne meg gay.  :morci: Az ha meg igaz hogy Toriyama összekeverte az ssj szinteket külön lol.
Ajh, NEM a filmben, hanem mielőtt nekikezdett volna a történet megírásához :D De így is belefolyt az a Shenlong-os baki, ugye. De ezt az előző hsz-emben is megírtam már.