Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Én

Épp ez az, hogy fogalmam sincs, mitől van :D De mindig ezt játsza el, amikor nem jön be egy oldal
Quote from: Próféta on 2007-12-22, 01:47:58
Vagy ez azoknak a manapság gyakran felbukkanó PDF-eknek a szellemi örököse, amelyeknek az a title-jük, hogy Microsoft Word?
Nem kizárt. :D

Selmo

Az az oldal címe, szóval lehet tippelni mi alá optimalizálták...

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#1802
végre csak eszembe jutott megmérni az új gépem fogyasztását :D
szóval
üresjáratban: ~120-125W
crysis sp demo agyonterhelés: ~220-230W

többre számítottam, elégedett vagyok :)

bár nem vagyok benne biztos, hogy a crysis teljesen leterhelte-e a processzort (ha jól tudom a demo nem használja ki a 2 magot), szóval ha van egyéb tipp a max áramfelvétel elérésére, várom szeretettel :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-12-23, 17:18:56
végre csak eszembe jutott megmérni az új gépem fogyasztását :D
szóval
üresjáratban: ~120-125W
crysis sp demo agyonterhelés: ~220-230W

többre számítottam, elégedett vagyok :)

bár nem vagyok benne biztos, hogy a crysis teljesen leterhelte-e a processzort (ha jól tudom a demo nem használja ki a 2 magot), szóval ha van egyéb tipp a max áramfelvétel elérésére, várom szeretettel :)
A Crysis demo még a negyedik magot is kihasználja. :)

Teljes leterhelés: Orthos x2 + 3DMark x2 + minden HDD-re egy lemezen belüli másolás (lehetőleg sok kis file, pl. Vista-féle Windows könyvtár) + a Crysis demo. :) Persze ha igazán hardcore-nak érzed magad, indíthatsz még rá pár tömörítést, videokódolást, ilyesmit. :D

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-12-23, 17:32:11
A Crysis demo még a negyedik magot is kihasználja. :)
hmm... nekem valamiért úgy rémlett, hogy pont kritizálták a pre-release demo-ban, hogy nem használja ki a több mag lehetőséget. nu mindegy, nem jártam utána, hiszek neked :)
Quote from: Zsiga on 2007-12-23, 17:32:11Teljes leterhelés: Orthos x2 + 3DMark x2 + minden HDD-re egy lemezen belüli másolás (lehetőleg sok kis file, pl. Vista-féle Windows könyvtár) + a Crysis demo. :) Persze ha igazán hardcore-nak érzed magad, indíthatsz még rá pár tömörítést, videokódolást, ilyesmit. :D
hááát ez most egy kicsit izé, ööö na jó. egy próbát megér :haha:

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-12-23, 17:37:38
Quote from: Zsiga on 2007-12-23, 17:32:11
A Crysis demo még a negyedik magot is kihasználja. :)
hmm... nekem valamiért úgy rémlett, hogy pont kritizálták a pre-release demo-ban, hogy nem használja ki a több mag lehetőséget. nu mindegy, nem jártam utána, hiszek neked :)
Quote from: Zsiga on 2007-12-23, 17:32:11Teljes leterhelés: Orthos x2 + 3DMark x2 + minden HDD-re egy lemezen belüli másolás (lehetőleg sok kis file, pl. Vista-féle Windows könyvtár) + a Crysis demo. :) Persze ha igazán hardcore-nak érzed magad, indíthatsz még rá pár tömörítést, videokódolást, ilyesmit. :D
hááát ez most egy kicsit izé, ööö na jó. egy próbát megér :haha:
A Crysis engine-ben elég fontos feature hogy kihasználja a négymagos procikat, alapjaiban erre épül az egész, nem igazán tudom elképzelni hogyan tudták volna ezt kiszedni a demo-ból. Kb. mintha egy autószalonban kiszednének két hengert a tesztautóból a próbakör előtt. :)
Persze lehet hogy mégis volt ilyen, de nem tartom valószínűnek. Viszont ha elindítod a Feladatkezelőt játék előtt, majd kilépsz Alt+Tab-bal, meg tudod nézni a grafikonon hogy megy-e mindkét mag.

Kicsit kevésbé elborult módszer lehet pl. egy Orthos + egy 3DMark + egy töredezettségmentesítés a többi vinyóra (a rendszervinyóra ne), ez kb. megmutatja hogy mi a maximum fogyasztás amit normális körülmények között elérhet a gép.

Én

Szeptember óta fennvan a Bioshock a gépemen, de a víruskereső most talált benne valamit... :wtf

.Attila

Quote from: Én on 2007-12-23, 19:36:30
Szeptember óta fennvan a Bioshock a gépemen, de a víruskereső most talált benne valamit... :wtf

Virusshock!

Rage

#1808
Quote from: Zsiga on 2007-12-23, 17:32:11
A Crysis demo még a negyedik magot is kihasználja. :)
Még a full verzió is legfeljebb 2 magot használ közel 100%-on, azt is csak akkor, ha a fizika legalább "High" beállításon van. A quadcore támogatást Cevat Yerli szerint egy későbbi patch formájában fogják megoldani, de ennek dátumát nem határozták meg. (Aki nem hisz nekem, próbálja ki nyugodtan. ;))

P.s.: Az eddigi legnagyobb CPU terhelést produkáló játék nálam az UT3 volt, 2 core @ 100%, a másik 2 nem csinált semmit.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Cobra

NFS:PS elég jól sikerült tesztelés céljából, játékilag már kevésbé :)
Egyébként a 230W max-ot keveslem a 120W körüli idle fogyasztáshoz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

na megvolt a terhelésteszt:

2 Orthos futás + dvd-ről vinyóra másolás + 3DMark06 egyszerre futása esetén fogyaszt tipikusan 255-260 W-ot a gép
az erdős tesztnél viszont már 271W-ig is fölugrott 1-2x a fogyasztás, de ott is inkább csak 260 körül volt

de játékoknál inkább a 230-240W a tipikus :)

Cobra

Nem rossz, nekem is felmegy most sajnos az új X2 4200+ -szal 260W-ra a fogyasztás NFS alatt (más játék 230-240W). És sajnos fűt is rendesen, így hangos a maxon pörgő ventillátor. Alapjáraton viszont csak 10W a plusz, most 100W körül ingadozik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Végén még kedvem támad nekem is szétszedni az elosztót
és lemérni :haha: A notit mértem eddig csak le, 25-27W idle,
és asszem 37W terhelve, teljes fényerő, stb. Energiatakarékos
kis jószág :)

Zsiga

Valaki aki jön szilveszterre legyen már oly drága és hozzon egy ilyen fogyasztásmérő okosságot, kíváncsi vagyok hogy az enyém mennyit eszik. :)

Kuroi Tenshi

Rendben, kenyérrel vagy virslivel kéred :haha: Ok, hozok.
Jah és a pezsgőket is megnéztem, amiről kiderült, hogy már
csak egy van itthon, a többi el lett ajándékozva :o Azért
még megkérdezem, hogy vihetem/hozhatom-e.
Jah ez a másik témába tartozik... na mindegy. :)

.Attila

Gyerekpezsgő (azaz széndioxiddal túldúsított almalé) anyone? :D

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#1817
lőjetek le nyugodtan, de a múltkor megint elfelejtettem fölírni, hogy milyen márkájú 12cm-es házventillátort lenne érdemes vennem és a keresővel sem találtam meg a korábbi válaszokat. még egyszer utoljára segítenétek ezzel kapcsolatban? :redface:

pl mondjuk ha ezen lehetőségek adottak:
Ház cooler 12cm GlacialTech Silent Blade 19 dBA fekete     1 560 Ft
Ház cooler 12cm csapágyas Coolink 800rpm extra halk     1 435 Ft
F3 120 MM Ventillátor 20dB/36dB           1 048 Ft

ezek közül vmelyik jó lehetne? vagy inkább nézzek máshol körül?

Kuroi Tenshi

 :uzi: :D

Az új Glacialtech is okés, bár a régi úgy hallom jobb volt.
A xinruilian zalman f3-ak is elég jók, kiválóan teljesítenek
csökkentett feszültségen (ld a mellékelt ellenállás, vagy az
5V-os trükk, amire kapható a zalmannál valami párszázas
molex-elosztó). A coolinket viszont gyorsan felejtsd el.
Ezek közül sztem - csökkentett feszültségen - a Zalman
az alacsonyabb ára miatt érdemesebb.

Cobra

Ha a légszállítás fontosabb a hangerőnél, akkor a Zalman, ha a hangerő a lényegesbb, akkor a Glacialtech. A 12cm-es Zalmant ugyan nem láttam még élőben, de a 8-as a gyári ellenállással nagyon jó csendes és marad megfelelő légszállítása. A 12-es GT alapból is elég jó csendes és a légszállítására sincs panaszom, viszont a 8-as gyári sebességen zúg kicsit, de szereztem Zalman ellenállást és így most hangtalan :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Köszönöm a segítséget, ha van náluk, akkor holnap fölmarkolok egy ilyen Zalman-t  :merci:

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2008-01-10, 00:42:00
Ha a légszállítás fontosabb a hangerőnél, akkor a Zalman, ha a hangerő a lényegesbb, akkor a Glacialtech. A 12cm-es Zalmant ugyan nem láttam még élőben
Nálam van (ill. volt, jelenleg le vannak szerelve) 2 db az egyik radin -
az ellenállással még jelentős légszállításuk volt, és a zaj legnagyobb
részét is a szélzaj adta; 5V-on már jóval csendesebbek, szinte nem
is hallani, csak ha odateszi az ember a fülét mellé.

Fazék

nálam a hangerő nem igazán számít, mert a HD2900 Pro mondja a magáét rendesen használat alatt :haha:
de használat közben úgyis fejemen a füles, letöltésre meg a notebook-ot használom, ez a gép csak akkor van bekapcsolva, ha játszani akarok rajta :)

kikuchiyo

#1823
$ perl -e "print time"
1199922666


Tudtátok, hogy hamarosan itt a 1.2GGET, Unix-időben számolva?

(Holnap 22:20:00-kor egész pontosan)
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2008-01-10, 01:51:16
$ perl -e "print time"
1199922666


Tudtátok, hogy hamarosan itt a 12GGET, Unix-időben számolva?
ad1: csak 1.2GGET (onnan is gyanús lehetett volna, hogy x86_32 architektúrán még nem overflowolt, csak valamikor 2038-ban vagy mikor fog)
ad2: eltolta a promptomat! blasphemy! kicsit barátságosabb is lehetnél sortörésileg, pl: perl -e "print time; print\"\\n\" "
ad3: az előző sor életem első perl programját tartalmazza !!!
ad4. és igen, most már tudjuk, köszönjük
ad5: mit kockulunk mi itt ilyenkor?

kikuchiyo

#1825
Quote from: Próféta on 2008-01-10, 02:08:21
ad3: az előző sor életem első perl programját tartalmazza !!!
Óriások vállán állsz :)
Quote
ad4. és igen, most már tudjuk, köszönjük
ad5: mit kockulunk mi itt ilyenkor?

'Cause it's fun...

BTW így is lehet:
perl -e "print time.\"\n\""


Bash alatt vsz. kéne a két \... de ott lehetne ' '-t is használni.

szerk: ha van 5.10-es perled: perl -E "say time"

:)
Failure is the default option

Fubenalvo

Januári fizuból beruházok egy 512-es 8800GT-re. De az ASUS elég drága most ajánlottak egy boltot ahol Leadtek 512Megás 8800GT 2év garival 47000.
Szerintetek?

Cobra

Leadtek általában jó, csak a hűtést nézd meg. A referencia állítólag nagyon hangos és erősen melegszik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Megnézem én azt, hol kapható 47k-ért. A "Rendelhető" nem számít
annak. Az ára is túl szép, hogy igaz legyen - ennél még a zusában is
drágább. Még mindig hiánycikk (ugye Zsiga :hehe: ), ezért felesleges
boltokat és árakat összehasonlítgatni, ha még nem most veszed meg.
A legtöbb kártya egy helyen készül, max átmatricázott; a gyári hűtő
vagy hangos és meleg, vagy közepes hangú de nagyon meleg (100+C)
nem-referenciahűtős kártya pedig kevés van.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-10, 14:32:27
Még mindig hiánycikk (ugye Zsiga :hehe: )
Tudom hogy hiánycikk, mire fel ez a smiley? :confused:
Alienben asszem van pár darab, 60k körüli áron, valami normálisabb hűtéssel.
A 47k tényleg jó vicc, nagyker nettó lehet kb. :)