Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-05-21, 20:22:49
Na ezzel most jól beparáztattál

Ne hagyd magad ennyire beparáztatni.

Ti meg ne ijesztgessétek.

Quote from: NLZ on 2010-05-21, 23:02:54
Egyes hűtőkhöz szoktak adni saját pasztát, a tiedhez nincs?
Quote from: .Attila on 2010-05-21, 20:22:49
gyári
Quote from: .Attila on 2010-05-14, 18:29:32
CPU AMD PHENOM II X4 955 AM3 BOX BLACK EDITION

NLZ

#3691
Jó, hát rég volt, ki emlékszik már rá?  Csak a hűtővel való szerencsétlenkedésre emlékszem, arra már nem, hogy írta, egyelőre kihagyja ezt.
[reserved]

Próféta

Quote from: Zsiga on 2010-05-20, 17:11:00
Nekem Moto Milestone-om van (=Droid eu változata), szerintem még mindig ez a legjobb választás a mezőnyben. Elég gyors, ha kell 30-40%-ot lehet tuningolni a prociján, van benne qwerty, szerintem a legszebb kijelzője van az összes jelenlegi Androidos mobil közül, 2.1-es, korrekt a kamerája, erős nyúzással is húzza két napig az akksija,
Aha, jó tipp, köszi.
A QUERTY piros pont, de egyúttal mozgó alkatrész is - mennyire fog másfél év múlva szétjönni / beakadni a csúszkája?
Ok, ok, értem, megyek fórumot túrni.

.Attila

Volt itt némi kavarás és az árak is felmentek közben (36,3k-ért vettem a procit még múlt héten, ugyanott most már 41,4k).
Monitor kérdés: IPS monitorok túl drágák, gyakorlatilag +30k-t kell fizetni értük, ennyi most nincs rá.
Samsung P2250 jónak tűnik-e? 40k-ért be lehet most szerezni valahol elvileg, máshol min. 44-46k, ezért sürgős kérdés.

Kuroi Tenshi

#3694
Pusztán az adatok alapján jónak tűnik; de pusztán az
adatok alapján ez is ugyanolyan és olcsóbb, illetve ez
csak kicsivel drágább, de LED-es. LG-nél is van 3-napos
pixelhiba-garancia. Viszont a panel minősége csak akkor
derül ki, ha kipróbálod.

Quote from: .Attila on 2010-05-23, 14:24:02
(36,3k-ért vettem a procit még múlt héten, ugyanott most már 41,4k).

Ejha. Kedvenc magyar kiskereink egy-két forintos dollár-
ill. euró-erősödésre laza 15%-ot emelnek? Kedves tőlük ::)

.Attila

Jó de nem tudom kipróbálni, max. ha hazahozom. MM-ban voltam, ott csak néhány volt kirakva. Még max. a Saturnt próbálhatom meg, de az meg valójában ugyanaz, mint az MM. Esetleg Electroworld, de az meg pont zárva van az Arénában átalakítás miatt.

LG led-es: a 2240-et láttam a MM-ban, az tetszett. Viszont előbb muszáj lesz megvárnom, hogy meglegyenek a gép alkatrészei, mert addig nem tudom kipróbálni a monitort.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-23, 15:39:33
Ejha. Kedvenc magyar kiskereink egy-két forintos dollár-
ill. euró-erősödésre laza 15%-ot emelnek? Kedves tőlük ::)

Hozzáteszem, hogy a 36,3k az egyébként is olcsóbb volt, mint bárhol máshol (máshol 39k körül volt), úh. azt hiszem, akciós volt.

Cobra

Azért a Dollár nem 1-2 Ft-ot ment fel, hanem több, mint 20%-ot és az Euro is majdnem 10-et. Mi is emeltünk 20%-ot az aranyon, mert muszáj volt, majdnem annyiért adtuk áremelés előtt, mint amennyiért most a nagykerben meg lehetne venni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

off:
Quote from: Cobra on 2010-05-23, 16:30:39
Azért a Dollár nem 1-2 Ft-ot ment fel, hanem több, mint 20%-ot és az Euro is majdnem 10-et. Mi is emeltünk 20%-ot az aranyon, mert muszáj volt, majdnem annyiért adtuk áremelés előtt, mint amennyiért most a nagykerben meg lehetne venni.
azért a 10% az túlzás, kb 5%-ot romlott a forint az euro-hoz képest. persze ettől függetlenül ez már nekünk is elég volt, hogy egy nagyobb amúgy is alacsony hasznú üzlet kb nullszaldósra jöjjön ki,  és mivel persze nem lehet komolyabb üzletet kötni manapság világítástechnikában 30 napos átutalás alatt, így csücsül a semmiben a pénzünk 0 haszonnal.

.Attila

Egyébként 4,5-7%-ot drágultak az alkatrészek. Már amelyik, mert pl. házhűtő, billentyűzet ára nem változott (gondolom ezek ülnek a raktáron, a többi meg gyorsabban forog).

.Attila

Nekiálltam a gép összeszerelésének.
Jól kezdődött, mivel a táp és a ház lyukai nem estek teljesen egybe, kicsit ki kell bővítenem a lyukat.

Kérdés: a vga-n van egy kis csatlakozó a normál (pci-e) csatlakozóval ellentétes oldalon. Ez a crossfire? Műanyag szart gondolom erről is le kéne venni.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-05-26, 14:10:17
Nekiálltam a gép összeszerelésének.
Jól kezdődött, mivel a táp és a ház lyukai nem estek teljesen egybe, kicsit ki kell bővítenem a lyukat.

Kérdés: a vga-n van egy kis csatlakozó a normál (pci-e) csatlakozóval ellentétes oldalon. Ez a crossfire? Műanyag szart gondolom erről is le kéne venni.
:appl: hajrá
Remélem nem fordítva raktad be :angyali: Még a legolcsóbb
kínai házakon is szabványosan vannak a lyukak...
Igen, az a CF. Nem kell levenni, legalább addig is védi a portól

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-26, 14:35:43
Remélem nem fordítva raktad be :angyali: Még a legolcsóbb
kínai házakon is szabványosan vannak a lyukak...

Mivel feltételeztem, hogy a ventinek lefelé kéne állnia, így úgy raktam be.
De azért megnéztem fordítva (minek?), úgy meg már abszolúte semmi sem stimmel.

Eddig ez, az I/O shield meg a vga kártyán egy fém díszkeret okozott gondot.

.Attila

No, a gépet tegnap sikerült összerakni, cirka 7 óra alatt, ebédszünettel.
A wlan kártyának köszönhetően másodszor ugrok neki a rendszer telepítésének, remélem, nem kell harmadszor is majd... Francért vettem megint D-Linket.
Monitor még nincs meg, most egy tartalék monitor van.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-05-27, 13:40:34
No, a gépet tegnap sikerült összerakni, cirka 7 óra alatt

öhmm... grat, asszem?
csukott szemmel egy óra... :angyali:

Quote from: .Attila on 2010-05-27, 13:40:34
wlan kártyának köszönhetően másodszor ugrok neki a rendszer telepítésének

Hacsak nem netet akarsz vele osztani (arra inkább wifi router),
minek wlan kártya asztali gépbe? Eth kábel sokkal megbízhatóbb,
stabilabb jelet ad, a +1 kábel meg csak elfér.
Másrészt, wlan kártya miatt miért kéne újra nekikezdeni a
rendszer telepítésének?

Fazék

Quote from: .Attila on 2010-05-27, 13:40:34
No, a gépet tegnap sikerült összerakni, cirka 7 óra alatt, ebédszünettel.
A wlan kártyának köszönhetően másodszor ugrok neki a rendszer telepítésének, remélem, nem kell harmadszor is majd... Francért vettem megint D-Linket.
Monitor még nincs meg, most egy tartalék monitor van.
7 óra? :eek: nekem kb fél óra alatt sikerült[spoiler]KT-vel összerakatnom[/spoiler] a sajátomat :D

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-27, 13:54:01
Quote from: .Attila on 2010-05-27, 13:40:34
No, a gépet tegnap sikerült összerakni, cirka 7 óra alatt

öhmm... grat, asszem?
csukott szemmel egy óra... :angyali:

Korábban max. távolról láttam gépbelsőt.
Fél óra csak az volt, hogy a táp lyukaihoz ki kell bővíteni a házon a lyukakat.
Aztán vga bepakolásánál is gond volt, hogy nem tudtam rögzíteni, le kell csavaroznom valami díszkeretet, hogy a ház rögzítő műanyaga rendesen bekattanjon a helyére.
Kábelekkel szórakoztam sokat, mire elértem az állapotot, hogy egyetlen egy kábel sem ér hozzá semmihez.
Meg persze az összeszerelési útmutatók olvasgatása, bizonytalanság. Ez van, ha az ember először rak össze gépet.

Quote
Quote from: .Attila on 2010-05-27, 13:40:34
wlan kártyának köszönhetően másodszor ugrok neki a rendszer telepítésének

Hacsak nem netet akarsz vele osztani (arra inkább wifi router),
minek wlan kártya asztali gépbe? Eth kábel sokkal megbízhatóbb,
stabilabb jelet ad, a +1 kábel meg csak elfér.
Másrészt, wlan kártya miatt miért kéne újra nekikezdeni a
rendszer telepítésének?

Azért, mert ez a pc egy másik szobában van, ráadásul még csak nem is a közös fal oldalán.
Bár ahogy szenvedek itt megint a wlannal, lehet, inkább a kábelezéssel fogok.
A rendszer telepítésének pedig azért kellett újra nekikezdeni, mert egy újraindítás után fejreállt a windows. Hogy ez most a wlan vagy a hangkártya miatt volt, azt nem tudom.
Most meg azzal szenvedek, hogy ha betolom a házat a helyére, akkor nem elég a jelerősség a wlannak. Házi praktikák, hogy mivel lehetne dobni ezen?

Fazék

Quote from: .Attila on 2010-05-27, 15:53:06Házi praktikák, hogy mivel lehetne dobni ezen?
átfúrni a fal(ak)at / elvezetni az oldalában, és bedugni a kábelt. :D

de tényleg :)
házon belül, nem hordozható eszköz esetében wlan-nal szórakozni sztem színtiszta önszopatás kategória :)

.Attila

Quote from: Fazék on 2010-05-27, 16:02:51
Quote from: .Attila on 2010-05-27, 15:53:06Házi praktikák, hogy mivel lehetne dobni ezen?
átfúrni a fal(ak)at / elvezetni az oldalában, és bedugni a kábelt. :D

de tényleg :)
házon belül, nem hordozható eszköz esetében wlan-nal szórakozni sztem színtiszta önszopatás kategória :)

Az lesz.
Tesóm is szórakozott sokat anno, inkább megtette ezt. Most már én is beállok ebbe a sorba.
Régebben is sokat szívtam wlannal, de aztán sikerült stabilra megcsinálom. Éreztem, hogy megint ez lesz.

Cobra

Csinálhatnál pár képet a gépről, hogy mit alkottál, nem tudom elképzelni mit kellett átalakítani a tápnál (meg a videókártyát se értem).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

#3709
Majd ha lesz kedvem, kinyitom a gépet.
Addig is itt egy kép a googleről. Jobb oldalt van az a fekete fém, rácsavarozva a lapra. A házban ide kerülnek a pci kártyák, a narancssárga bityók rögzítik őket csavar helyett. A lényeg az, hogy a fémmel rajta nem lehetett rögzíteni a videokártyát, mert a narancssárga bizbasz nem tudott bepattanni a helyére, ezért lecsavaroztam a fémet.
A másikat meg már elmondtam: akárhogy próbáltam igazítani, a táp lyukai nem estek egybe a ház lyukaival.

De végre némi elégtételt érzek: 1080p videó lejátszása alatt is a proci csak 20%-on megy.

NLZ

Azt a narancssárga szart nem lehet kivenni, és helyette sima csavarral rögzíteni a videókarit?
[reserved]

.Attila

Quote from: NLZ on 2010-05-27, 21:37:59
Azt a narancssárga szart nem lehet kivenni, és helyette sima csavarral rögzíteni a videókarit?

Mindezt egy felesleges fémdarabért?
Letörni biztos le lehet.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-05-27, 21:51:05
Mindezt egy felesleges fémdarabért?
Letörni biztos le lehet.

Az a fémdarab a kártya görbülését hivatott
megelőzni, egyáltalán nem felesleges.
A narancssárgát biztos ki lehetett volna húzni.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-27, 22:01:26
Az a fémdarab a kártya görbülését hivatott
megelőzni, egyáltalán nem felesleges.
Muhaha. Mégis mitől görbülne egy olyan könnyű és rövid kártya mint az 5770?

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-27, 22:01:26
Quote from: .Attila on 2010-05-27, 21:51:05
Mindezt egy felesleges fémdarabért?
Letörni biztos le lehet.

Az a fémdarab a kártya görbülését hivatott
megelőzni, egyáltalán nem felesleges.
A narancssárgát biztos ki lehetett volna húzni.

Pedig nem lehet, mindkét irányba zár, csak kifele hajtva lehet leszedni, de akkor valszeg törik.
Visszaraktam a fémet. Az egyik műanyagot nehezen, de rögzítettem. A másik az istenért nem tud a helyére menni, mert az említett fém leszorítja, amitől nem tud a helyére csúszni.

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2010-05-27, 22:11:11
Muhaha. Mégis mitől görbülne egy olyan könnyű és rövid kártya mint az 5770?

Nagyobb kártyánál persze látványosabb, a 4850-esemen
sincs nehéz hűtő, mégis hajlik a vége lefelé.

.Attila

Lehet szavazni: vagy a fém kerül le a vga-ról, vagy csak az egyik műanyag tartja a kártyát.
Már látom, miért nem passzolnak a dolgok, de nem lehet a másik műanyagot is korrekten a helyére rakni így.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-27, 22:53:37
Nagyobb kártyánál persze látványosabb, a 4850-esemen
sincs nehéz hűtő, mégis hajlik a vége lefelé.
Az én 5850-em meg egyáltalán nem görbül. :mittomen:

Szerintem inkább legyen biztonságosan rögzítve a kártya; egy enyhe meggörbülésbe nem fog belehalni, ha kitörik a helyéből akkor viszont igen, akár az alaplappal együtt.

NLZ

Minden ilyen műanyag bizbaszszar kártyarögzítő alatt van hagyományos rögzítési módra is lehetőség, pont az ilyenek miatt.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2010-05-27, 23:30:21
Szerintem inkább legyen biztonságosan rögzítve a kártya

Igen, ez a fontosabb. Az pedig csavar, nem ilyen
műanyag vacak, amit csak együtt lehet zárni-oldani.