Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

phr0zen

Csökkentek az anyagi források,ebbõl adódóan csökkenhetett mindkettõ.:(

Shock12

Az biztos, hogy csökent, vagy inkább átcsoportosították a konvencionális filmiparra... (merugye az szárnyal...) gyanítom, hogy a rajzfilmek általános megítélésével lehet a legfõbb probléma.

phr0zen

A rajzfilm egy olyan eszköz,amelyben lényegesen kevesebb anyagi áldozatokkal lehet megvalósítani olyan elképzeléseket,amelyek filmben õrült összegeket emésztenének fel.A legtöbb anime film is lehetne,de erre nagyon keveseknek adatik meg az anyagi lehetõség,ha nem lenne rajzfilm,akkor rengeteg formabontó anime meg sem születik,mert filmezni rizikósabb,ott csak a jól bevált sémákat lehet nyomatni orrba-szájba(legalábbis nagyrészt).

Alapvetõen azt az elgondolász kellene kiirtani a magyar emberek fejébõl h.:"Rajzfilm?Hagyjál már,az gyerekeknek való bá...":mad:

Shock12

Ez így igaz... de sajnos ezt nem tudod a jelen generáció fejébõl törölni, mivel a rendszerváltás után beáramlõ nyugati kultúrával való telítettség jelentõs. (Valóságshowk, B-movie, és Brazil sorozatok telítik a piacot) Most audiovizuális kultúra területén ott tartunk, ahol a nyugat úgy 20 - 30 évvel ezelõtt... (öszehasonlítod a német és a magyar kereskedelmi TVket, és feltûnik a különbség)

phr0zen

QuoteOriginally posted by Shock12
Ez így igaz... de sajnos ezt nem tudod a jelen generáció fejébõl törölni, mivel a rendszerváltás után beáramlõ nyugati kultúrával való telítettség jelentõs. (Valóságshowk, B-movie, és Brazil sorozatok telítik a piacot) Most audiovizuális kultúra területén ott tartunk, ahol a nyugat úgy 20 - 30 évvel ezelõtt... (öszehasonlítod a német és a magyar kereskedelmi TVket, és feltûnik a különbség)

Nézzük a dolgok jobb oldalát:Legalább a gyerekeinket már(talán) nem fogják hülyének nézni a kommerszebb emberkék sem,amiért animét néz!;)

Tehát addigra már csak "divatba jön",bár ennek is rengeteg hátrány van,innentől tekintélyesen jelen lesz pl. a sznobosodás.

Shock12

#65
Huhh... pont ezzel kapcsolatban volt valahol egy kisebb eszmecsere... lehet, hogy pont a b.a.k.a -án... :D ... igen, ott is ennek a divatba jövetnek a hátrányait/elõnyeit tárgyaltuk, és arra jutottunk, hogy elõny, mert könnyebben hozzájutunk a kedvenceinkhez, hátrány, hogy a témát "mindenki magáévá fogja tenni, csakhogy nagyon menõ legyen." .

Viszont:

[FELSÕBBRENDÛSÉG]
Mi, a nagy öregek, akik a betörés elõtt már itt voltunk, underground hirdettük, és terjesztettük az ezen kultúranemrõl szóló igét, érteni fogunk hozzá, és a "popperek" jelenlétére csak legyintünk egyet !
[/FELSÕBBRENDÛSÉG]

phr0zen

Nehéz lesz csak úgy nem észrevenni õket,ha 100000X annyian lesznek mint mi...:rolleyes:

Egyébként azt h. hátrányai is lehetnek a dolognak,én vetettem fel,addig csak az elõnyökrõl álmodoztak.:D

Shock12

Az, hogy 100e-szer egy kicsit túlzás... meg az is, hogy mi észre fogjuk-e õket venni (nem, mert azt nem érjük meg :rolleyes: ). De azt bizton állíthatom, hogy lépéselõnyben leszünk, mert mi fogjuk látni azt, amit õk nem, és mi addigra akár japánul is nézni fogjuk (és a sznoboknak csak oda kell dörgölni az orra alá, hogy "ne eredetiben nézed... hát, barátom... ejjnye-ejjnye... te sem érzed át a jelentõségét... ")

phr0zen

QuoteOriginally posted by Shock12
Az, hogy 100e-szer egy kicsit túlzás... meg az is, hogy mi észre fogjuk-e õket venni (nem, mert azt nem érjük meg :rolleyes: ). De azt bizton állíthatom, hogy lépéselõnyben leszünk, mert mi fogjuk látni azt, amit õk nem, és mi addigra akár japánul is nézni fogjuk (és a sznoboknak csak oda kell dörgölni az orra alá, hogy "ne eredetiben nézed... hát, barátom... ejjnye-ejjnye... te sem érzed át a jelentõségét... ")

Úgylegyen!:zen:

Shock12

#69
Úgy... amúgy pont gondolkoztam, hogy csináltatok jövõ nyárra frankó pólókat... mondjuk egyet Ryokóval a hátán, egyet persze Inu Yashával... :D . Ez most még azért jó, mert garantáltan nem érti senki, és hülyének néz :D .

roderick

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Nohát én meg azt mondom recece!

No, ez azért egy kicsit dúrva volt, nem gondolod? :hopp:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

phr0zen

Ez milyen lenne mintának?

http://aoianime.animehq.hu/data/potw.jpg

Szerintem istencsászár!:D

Egy nagyobb fasoron olyan paradicsomzáport kapnál,hogy aztán csak néznél,ha tudnál a sok zöldségtõl.:D

Shock12

ÁÁÁ király. Köszönöm szépen, egynek kiváló lesz... Mondjuk van egy artbook-om, szép nagyfelbontású képekkel (asszem, de inkább megnézem... nem nézem, mert hirtelen nem találom... valahol definitíve van), és majd abból is szemezgetek :D .

phr0zen

QuoteOriginally posted by Shock12
ÁÁÁ király. Köszönöm szépen, egynek kiváló lesz... Mondjuk van egy artbook-om, szép nagyfelbontású képekkel (asszem, de inkább megnézem... nem nézem, mert hirtelen nem találom... valahol definitíve van), és majd abból is szemezgetek :D .

Szép kis kép ugye?Én is kedvelem Ryoko-t!:D

Abban az artbookban van esetleg Ryoko lenge öltözékben(NEM hentai,hanem olyasmi amit az elõbb mutattam)?

Ha igen,akkor megkérnélek hogy légyszíves szúrj már be egy párat!:D

Shock12

Megvan az említett artbook, de inkább ide nem szúrom be... viszont feltöltöm egy elérhetõ helyre a képeket, és belinkelem (amint lejött a DNAngel utolsó része... :D)... megnyugtatásul közlöm, hogy van olyan kép... ;)

phr0zen

QuoteOriginally posted by Shock12
Megvan az említett artbook, de inkább ide nem szúrom be... viszont feltöltöm egy elérhetõ helyre a képeket, és belinkelem (amint lejött a DNAngel utolsó része... :D)... megnyugtatásul közlöm, hogy van olyan kép... ;)

Köszi,lehetőleg majd értesíts róla!:D

Shock12

Kigyûjtöttem a képeket, én is ezekbõl szemezgetek majd (miután sokról eltávolítottam a nemkívánatos elemeket :D ). Szerintem olyan óra múlva ide felteszem a linket.

Shock12

Felkerültek a képek, hajrá, remélem tetszenek... ha esetleg találsz máshol még, akkor ne kímélj ;) !

http://ryoko.kokai-tamas.hu/

phr0zen

QuoteOriginally posted by Shock12
Felkerültek a képek, hajrá, remélem tetszenek... ha esetleg találsz máshol még, akkor ne kímélj ;) !

http://ryoko.kokai-tamas.hu/

Nagyon királyak!:D
Hálám pedig a túlvilágig fog üldözni!:D

Majd szólok ha találok valamit.

Shock12

Ok, ez az oldal meg lesz, és szólok, ha újak kerülnek ki (ha találok)... Van egy pár WallPaper is valahol, azok is kikerülnek majd.

phr0zen

QuoteOriginally posted by Shock12
Ok, ez az oldal meg lesz, és szólok, ha újak kerülnek ki (ha találok)... Van egy pár WallPaper is valahol, azok is kikerülnek majd.

Öhöm...
Igazán nem óhajtok neked még extra munkát adni,de az elsõ kép utániakat nem akaródzik betölteni csak féli-meddig.Nézd már meg nálad megy-e?

phr0zen

Bocs,felejtsd el.;)

*Ideje lenne újratelepíteni a Win***t...*

Shock12

Hehe... a lényeg, hogy lejön...

  Akkor itt megjegyzem, hogy nagyon jó a DNAngel utolsó része is... tényleg, valami fantasztikusan jól fejezték be (bár nem tisztán érthetõ, hogy hogyan is lett vége... :confused: ), de a lényeg érthetõ.

phr0zen

Shock12:Mielõtt elalszom...

http://www.rffc.org/gallery-scans.html

Azért remélem van benne valami újdonság.:)

Shock12

Van benne egy csomó új, amit nem ismerek... remélem ezek a képek tényleg arra utalnak, amiben reményekedek, hogy utalnak... amihez minden Ryoko - rajongó drukkol ... !! :D

Lac

QuoteOriginally posted by phr0zen
Shock12:Mielõtt elalszom...

http://www.rffc.org/gallery-scans.html

Azért remélem van benne valami újdonság.:)


Jó bőr :cool:

Shock12

Elképzelhetõ viszont, hogy én vagyok béna, mert a képek egy része nem akart lejönni teljesen (csak félig...). Kereken 65 k-s méretû file lejött, holott eresetileg 135ös... mintha letörték volna a felét...

phr0zen

QuoteOriginally posted by Shock12
Elképzelhetõ viszont, hogy én vagyok béna, mert a képek egy része nem akart lejönni teljesen (csak félig...). Kereken 65 k-s méretû file lejött, holott eresetileg 135ös... mintha letörték volna a felét...

Tehát akkor:
1.Betöltesz egy képet
2.Ha nem jön le,csak félig-meddig akkor Windows mappa:Local Settings:Temporary Internet Files és törlöd az összes cookie-t.
3.Lehet újrrakezdeni az 1. ponttól,addig amíg be nem tölti rendesen a képet.;)

zsozso

Ennel picit egyszerübb megoldás a ctrl+f5 ...
Death is the only redemption

Shock12

Igen... a force reload tányleg kultúráltabb megoldás (lévén akkor törölném az összes olyan cookiet is, ami alapján sok oldal azonosít (itt jó értelemben kell érteni...))