Main Menu

Webhost

Started by zsozso, 2005-02-02, 21:00:59

Previous topic - Next topic

Milyen csomag erdekelne teged?

250MB/500ft+afa
8 (23.5%)
500MB/1000ft+afa
11 (32.4%)
1000MB/2000ft+afa
3 (8.8%)
Nem erdekel
10 (29.4%)
Mas csomag erdekelne (hozzaszolasodban irjad milyen)
2 (5.9%)

Total Members Voted: 34

zsozso

Quote from: avmanengem a domaines dolog érdekelne... fenntartás egy évre meg olyan 50-100 mega? kb. milyen árban gondolkodsz? sztem ha belevágsz a domainbe, akkor lehet, h 50 mega jobb lenne indulónak aztán 50 megánként +pénz. valamint domain átregben is gondolkodhatnál, mert nekem most kell megújítanom (uw-s, tehát évi  5999 + fa), de ide hajlandó lennék 12-15 +fát is fizetni (persze, átregelésnél lehetne kedvezmény) valamint ehhez járhatna domaines e-mail cím (mondjuk legalább 3 db, persze nem kell webfelületes, esetleg közös és akkor mindegy mi van a kukac elé írva), mert ha nem, akkor részemrõl bukta...
amúgy asszem most törölték el a beltag után fizetendõ járulékokat, tehát a továbbiakban csak adózni kell a bt-ben (minket nem érintett, mert a beltagunk nyugdíjas:)
aztán amit még lehetne, a domain szolgáltatáshoz valami tényleg olcsó, panelekbõl felépülõ oldaltervezés/kivitelezés, mivel sok kis cégnek tényleg csak annyi kell, h jelen legyen a neten és ne horribilis összegért + ne freemailes v 2 db axelerós mélcíme legyen(én ugyan összegányoltam egy html-es oldalt, olyan is lett:))), de persze ez csak egy hirtelen ötlet, ez pont az a célközönség, akihez minden irányból nagyon nehéz eljutni (ha gondolod, egyet biztos (ezek mink vagyunk), 2-3-at meg talán tudnék szerezni az ügyfélkörünkbõl)
sajnos induláskor alá kell menni árakban a konkurenciának, ezt tapasztalaból mondom (bár én minõségbiztosításban és munkavédelemben utazom)
ja és  egy év után át kell térni az evára... eva foreva
mindenesetre sok sikert! szorítok! (tapasztalatból tudom milyen elindítani egy kisvállalkozást :)
Mivel enis uw-nal vagyok es elegjo ismerosok, ezert valoszinu, hogy nemis kell majd atregisztralni vagy eleg olcson lesz megoldva. :)
Valoszinu, hogy vmi olyan megoldas lesz mint amit licht mondott hogy 3havonta/felevente kell majd fizetni ami nektek is jo nekemis jobb mert kevesebb szamlat kell kiallitani. Az ilyen ketklikkes weboldalak vegulis megoldhatoak, nemez jelenti a legnagyobb problemat :)
Death is the only redemption

Suszi

Zsoszo, ha érdekelnek az ide vonatkozó törvények akkor látogasd meg a //www.complex.hu pldalt. Itt minden törvényt és törvénymódosítást megtalálsz frissítve. (Persze az értelmezéséhez valami tudor kell, mert elég zavarosak és félreérthetõk)

Assaiki

Quote from: ZelgadisNekem nem igazán van mit tárolnom neten szal nem nagyon tudnék mit kezdeni tárhellyel az a kevés meg elfér az Interware által a netelõfizetésemhez biztosított 200 megán  ^^"""

mar levittek 100 megara

Tyrael

Engem erdekelne.
Ingyen tarhely szep meg jo, de ha mondjuk dinamikus oldalt akarsz csinalni, akkor mar nem eppen kellemes, hogy pl. nincs sql, keves az sql, lassu az sql. Php nincs, ha van akkor fele tiltva van, ha nincs tilva, akkor lassu...
Gondolom itt lenne ftp+mysql hozzaferes, es php tamogatas.
mert akkor lehet vevo lennek ra.
nekem vmi olyasmi kene, hogy kis tarhely(250Mega boven sok lenne), de sql ne 5 mega legyen.
http://feliratok.sytes.net
most haverok szerveren van az oldal, de ottani admin kavart valamit a debian szerveren, es most egyes funkciok nem akarnak mukodni. :|
ha nem oldodik meg, akkor koltoznek.
Konkretan az oldal a legalitas hataran egyensulyoz. Egy "titkos" foszerverrol vannak kilinkelve a feliratok, szal magan az oldalon nincs illegalis tartalom, csak linkek.
Megoldhato lenne?
Fizetest hogy gondoltatok, mert gondolom nem havi parszaz forintos atutalas lenne. SSH jar az oldalhoz, vagy csak ftp+phpmyadmin?

Tyrael

zsozso

Quote from: TyraelEngem erdekelne.
Ingyen tarhely szep meg jo, de ha mondjuk dinamikus oldalt akarsz csinalni, akkor mar nem eppen kellemes, hogy pl. nincs sql, keves az sql, lassu az sql. Php nincs, ha van akkor fele tiltva van, ha nincs tilva, akkor lassu...
Gondolom itt lenne ftp+mysql hozzaferes, es php tamogatas.
mert akkor lehet vevo lennek ra.
nekem vmi olyasmi kene, hogy kis tarhely(250Mega boven sok lenne), de sql ne 5 mega legyen.
http://feliratok.sytes.net
most haverok szerveren van az oldal, de ottani admin kavart valamit a debian szerveren, es most egyes funkciok nem akarnak mukodni. :|
ha nem oldodik meg, akkor koltoznek.
Konkretan az oldal a legalitas hataran egyensulyoz. Egy "titkos" foszerverrol vannak kilinkelve a feliratok, szal magan az oldalon nincs illegalis tartalom, csak linkek.
Megoldhato lenne?
Fizetest hogy gondoltatok, mert gondolom nem havi parszaz forintos atutalas lenne. SSH jar az oldalhoz, vagy csak ftp+phpmyadmin?

Tyrael
ssh tuti nemlesz, de ftp+ php + mysql lesz
Death is the only redemption

Tyrael

akkor a tartalom nem problema?
es kb. mikor indul a szolgaltatas?
ssh nem problema, csak e107 600db apro file-jat jobb lett volna tar.gz-ben felrakni.

Tyrael

zsozso

Quote from: Tyraelakkor a tartalom nem problema?
es kb. mikor indul a szolgaltatas?
ssh nem problema, csak e107 600db apro file-jat jobb lett volna tar.gz-ben felrakni.

Tyrael
Hat amig a hatosagok nem szolitanak fel a tartalom eltavolitasara addig nincs problema.
Death is the only redemption

Tyrael

jol van.
php fuggvenyek, ilyesmik korlatozva lesznek?
a mirror script magyar szolgaltatok kozul eddig csak srv-n es fpn-en ment, par napja mar csak fpn-en. :(

Tyrael

zsozso

Quote from: Tyraeljol van.
php fuggvenyek, ilyesmik korlatozva lesznek?
a mirror script magyar szolgaltatok kozul eddig csak srv-n es fpn-en ment, par napja mar csak fpn-en. :(

Tyrael
Majd meg kiderul.
Death is the only redemption

Tyrael

pontositok:
magyar FREE szolgaltatok kozul
ez a szolgaltatas mikor indul, illetve esetleg lehetseges-e kivetelt tenni, hogyha nekunk elobb kellene, mint ti megalakitjatok a bt-t.

Tyrael

zsozso

Quote from: Tyraelpontositok:
magyar FREE szolgaltatok kozul
ez a szolgaltatas mikor indul, illetve esetleg lehetseges-e kivetelt tenni, hogyha nekunk elobb kellene, mint ti megalakitjatok a bt-t.

Tyrael
Nem csakis legalisan mukodhet.
Death is the only redemption

Tyrael

ok
lehet tudni valamit az indulas datumarol?

Tyrael

zsozso

Quote from: Tyraelok
lehet tudni valamit az indulas datumarol?

Tyrael
Kb 1 honapon belul.
Death is the only redemption

Tyrael

oksa

Tyrael

Tyrael

zsozso ha 1 evet kifizetunk elore a legnagyobb csomagbol (ha jol szamolom 30ropi lenne) akkor esetleg kapunk valami extrat?
pl. sajat domain, vagy vmi. :D
tudom, tudom, mar igyis aron alul van.
mert most ugy tunik -kopp-kopp- hogy a penz is meglesz ra.

Tyrael

Moha

Quote from: Tyraelpl. sajat domain, vagy vmi.
Domain-t bárki regisztráltathat magának, de csak bizonyos cégeknél. Nem himmém, hogy zsozso ennek a terhét is magára akarja vállalni, hiszen õ csak tárhelyet adna. Viszont, ha megvan a domain név DNS-sel együt, akkor azt már (viszonylag) egyszerûen rá lehet rakni a tárhelyre. De a domain fenttartását továbbra is a bejegyzõ cégnek kell fizetned.

Tyrael

Quote from: MohaDomain-t bárki regisztráltathat magának, de csak bizonyos cégeknél. Nem himmém, hogy zsozso ennek a terhét is magára akarja vállalni, hiszen õ csak tárhelyet adna. Viszont, ha megvan a domain név DNS-sel együt, akkor azt már (viszonylag) egyszerûen rá lehet rakni a tárhelyre. De a domain fenttartását továbbra is a bejegyzõ cégnek kell fizetned.
tudom hogy mukodik a domain regisztracio
sok tarhely szolgaltato intezi az ugyfel helyett a sajat domain-t.
sot, mintha fentebb olvastam volna valami olyasmit zsozso-tol, hogy megegyezes szerint domain-t is regisztral...

Tyrael

Tyrael

igen, jol emlekeztem:
"Termeszetesen lehet majd domain-t is regisztralni es szamlat is fogtok kapni a szolgaltatashoz."
Idezet az 1. post-bol.

Tyrael

Tyrael

illetve mondjuk counter strike szervert nem fogtok futtatni?  :confused:
tok jo lenne. :D
gondolom linux alol menne az apache is.

Tyrael

Tyrael

http://hosting.chaosteam.hu/index.php?p=prices
illetve ezen az oldalon 400ert van 250MB tarhely sql-lel
500 mega 800huf

Tyrael

zsozso

Quote from: Tyraelhttp://hosting.chaosteam.hu/index.php?p=prices
illetve ezen az oldalon 400ert van 250MB tarhely sql-lel
500 mega 800huf

Tyrael
Ha a penz szamit, akkor valaszd oket.  :)
Death is the only redemption

Tyrael

:D
tudod hogy nem errol van szo.
support teren sztem nem mulhatnak felul teged. :D
naszal.
cs szervert nem akarsz majd futtatni?

Tyrael

Dragon

Quote from: Tyraelcs szervert nem akarsz majd futtatni?
Ez nem lenne rossz ötlet, de szvsz itt mind legalitás, mind pedig erõforrások (proci,sávszélesség,emberi felügyelet) terén komoly akadályok lennének
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Tyrael

hlds(half life dedicated server) futtatasahoz nem kell cdkulcs.
csinalsz egy accountot(ingyen), semmi jatek nincs benne, ahhoz cdkulcsot kell hozzaadni, de servert mar ott tudsz csinalni.
linux alol dedikalt szerver nem tul eroforrasigenyes.
szal futhat egy normalis szerveren 20-30 cs szerver 5-10 dc hub meg egy zsak weboldal.
csak gyors vinyo, meg halo legyen alatta.

Tyrael

zsozso

Quote from: Tyraelhlds(half life dedicated server) futtatasahoz nem kell cdkulcs.
csinalsz egy accountot(ingyen), semmi jatek nincs benne, ahhoz cdkulcsot kell hozzaadni, de servert mar ott tudsz csinalni.
linux alol dedikalt szerver nem tul eroforrasigenyes.
szal futhat egy normalis szerveren 20-30 cs szerver 5-10 dc hub meg egy zsak weboldal.
csak gyors vinyo, meg halo legyen alatta.

Tyrael
Meg1x mondom ez nem warez/game/stb server lesz hanem webhost.
Death is the only redemption

Tyrael

jolvan
cs dedikalt szerver full legalis
de ha nincs game, akkor nincs game
csak jo lett volna, ha minden 1 helyen van
:D

Tyrael

Miura

Szivesen hozzájárulnék az ftp szervered fenntartásához ezen a módon,viszont a tárhelyre egyáltalán nincs szükségem ;)(szal kapja meg más,akinek nagyobb szüksége lesz rá,vagy töltsél fel inkább a helyére még több animét ;) )
viszont örülök,hogy ilyenfajta támogatás létezni fog,mert ez egy kicsit legálisabb ;)
Nekem mindegy,hogy mennyi lesz az ára,mint mondtam nekem nem kell a tárhely,de hogy véglegesen mennyit tudok rá áldozni,az majd az ösztöndíjomtól függ..
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Cobra

Tudsz bármekkora összeget bármilyen idõközönként küldeni zsozso számlájára. A számlaszám megtalálható itt
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Feldin

Quote from: zsozsoHat igazsag szerint 1 jogasz kene ehhez, mert nekemis csak mondtak, szal lehet hulyeseg.
Noriko
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

thely

Cobra, az teny, eltem is vele.  :)
De asszem zsozso szamara a webhost sokkal legalisabb.

En a kozepcsomagot be tudom vallalni, de tarhely nekem se kell.  :)
Legfeljebb felrakok egy 2 kattintasos oldalt, hogy ne tuggyanak esetleg az uressegre hivatkozni.
Do you Believe in your Dreams ?  :)
--------------------------------------