Jogi problémák

Started by zsozso, 2005-05-09, 14:58:15

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: Assaikijah,csak lehet azert talaltak usteamre,mert tul sok helyen el lett ejtve a cime,mert a vicces kedvu emberek amikor nem humorizalnak,akkor "terjesztik az iget"
Na igen. Én éppen ezért vigyáztam, hogy kinek mondom el a címet. Bár lehet, hogy nem volt jó ötlet a fõoldalon publikusba kirakni, elvégre az AnimeHQ sem tette...

Alkyra

#61
Quote from: MohaNa igen. Én éppen ezért vigyáztam, hogy kinek mondom el a címet. Bár lehet, hogy nem volt jó ötlet a fõoldalon publikusba kirakni, elvégre az AnimeHQ sem tette...

Ezalatt nem más embereket értettem csak azokat akiket érdekel az anime.
S elhihetitek nem voltak sokan. (hülye helyen élek...)
Szal nyugi. Mert hülye azért nem vagyok. :D :D

Másrészt, melyik hülye animes lenne az aki ingyen tölthet egy oldalról tonnyányi animet s erre beköpné az oldalt?
Nah nee... Nincs az az isten, hogy lenne ilyen ember.

S egyébként is: életemben három fórumon fordultam meg:
1. Mdf
2. Manga.hu
3. Usteam

Nahmost ezeken az oldalakon szinte mindeki szereti az animet...

Skyneth

#62
Quote from: AlkyraMásrészt, melyik hülye animes lenne az aki ingyen tölthet egy oldalról tonnyányi animet s erre beköpné az oldalt?
Nah nee... Nincs az az isten, hogy lenne ilyen ember.

...


Nem kimondottan a beköpésrõl van itt szó.
Van néhány olyan publikus fórum - nem kimondottan anime témájú - ahol már felmerült az USTEAM neve (anime-keresõknek, segítõ célzattal).
És sajna az ASVA is olvasgatja néha a fórumokat...

Tyrael

ha action van, en kerek 1et :)

Tyrael

TurboK

Quote from: Assaikijah,de proxyval elerheto,nem? :)
Hát ftp proxyt én még nem láttam, de fxp-vel lehet külföldre is tölteni elvileg. De az meg már nem a szervergazda hibája mert kell hozzá egy harmadik fél is aki "szállitja az anyagot".

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: SkynethÉs sajna az ASVA is olvasgatja néha a fórumokat...
Na igen. Éppen ezért nem jó ötlet publikus fórumokba beírni. Néha a falnak is füle van.

TurboK

Quote from: SkynethNem kimondottan a beköpésrõl van itt szó.
Van néhány olyan publikus fórum - nem kimondottan anime témájú - ahol már felmerült az USTEAM neve (anime-keresõknek, segítõ célzattal).
És sajna az ASVA is olvasgatja néha a fórumokat...
errõl annyit hogy ha rákeresel a googleban az usteam.uw.hu címre akkor kb a harmadik helyen az rtl klub online fóruma jön be.

Ha az ftp megy tovább, akkor mindenképpen nem olyan publikusnak kell lennie mint ahogy most. Teszemazt nem írjuk ki nagybetûvel hogy FTP LETÖLTÉS ITT (na jó, erre már mindenki rájött), vagy esetleg valami accountos rendszer se lenne hülyeség. Persze nem túl bonyolult, csak annyi hogy anonymous helyett "anime" "hentai" vagy hasonlók lennének a user nevek.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

ArchElf

Quote from: TurboKerrõl annyit hogy ha rákeresel a googleban az usteam.uw.hu címre akkor kb a harmadik helyen az rtl klub online fóruma jön be.

Ha az ftp megy tovább, akkor mindenképpen nem olyan publikusnak kell lennie mint ahogy most. Teszemazt nem írjuk ki nagybetûvel hogy FTP LETÖLTÉS ITT (na jó, erre már mindenki rájött), vagy esetleg valami accountos rendszer se lenne hülyeség. Persze nem túl bonyolult, csak annyi hogy anonymous helyett "anime" "hentai" vagy hasonlók lennének a user nevek.
Ez nem sokáig véd, hacsak nem "ajánlásos" rendszerben lehet felkerülni a jogosultak közé, nem pedig egyszerû regisztrációval...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

TurboK

Quote from: 'ArchElf[HUN']Ez nem sokáig véd, hacsak nem "ajánlásos" rendszerben lehet felkerülni a jogosultak közé, nem pedig egyszerû regisztrációval...

AE
azért nehezebben jön be a szúnyog a szúnyoghálós ajtón mint a nyitott ajtón.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

ArchElf

Quote from: TurboKazért nehezebben jön be a szúnyog a szúnyoghálós ajtón mint a nyitott ajtón.
Persze, teljesen egyetértek... Kontrollok nélkül nincs jó folyamat...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

econthrust

A magyar ember mindig megtalálta hogy száljon szembe.
És csak a magyar ember lehet ennyire birka hogy a sajátjait öli! Történelembõl már ismerhetjük ezeket...

Nos ha kell, és neadjisten a ftp nem lehetséges, akkor is van egy csomó internetes szabvány ami rendelkezésre áll és igazán megmutatná anime társadalmunk összetartó erejét.

Torrent, DC, Edonkey2000 csakhogy a virtuális megoldásokat említsem.
De mivel elég nagy (400G+) anime és manga, és mp3 anyagot töltöttem már le a szerverrõl, simán ki tudom segíteni azokat akik hiányt szenvednek pár sorozatból.
Szervezünk baráti anime DVD írásokat, meg hasonló. Simán összehozzuk a jó embereket.

Szóval ne essünk teljesen pánikba, mert talán még az is megoldható hogy átmegyek Zsozso-hoz aztán kivésünk egy rakat dvd-t és azt futószalagon lemásolgatjuk még akinek csak kell. Kössenek abba bele! Indítsanak országos hadjáratot ellenünk a barmok!!! KINYÍRJUK ÕKET! :)))))  :linsux:

Nos hirtelen felindulásból ennyit.

Én készen vagyok a sávomat áldozni a célért!

Aki akarja vegye fel velem a kapcsolatot és elkezdjük a anime underground backbone-t összerakni :)

Sinistro

Tudom, hogy a fórumban volt már szó róla, de nem lehetne mégis eMule-al megoldani a dolgot? Mondjuk én csak átlagos felhasználója vagyok a programnak, de a múltkor is megpróbáltam felkapcsolódni az egyik szerverre és azonnal kidobott, azt írván, hogy az adott szerverre csak regisztrált és jelszóval rendelkezõ tagok kapcsolódhatnak.
A szerver neve lehetne USTeam Server, vagy valami hasonló, az ip alapján fel lehetne ismertetni a klienssel.
Lehet, hogy ez mûködne, csak azt kellene kitalálni, hogy jelszót hogyan lehetne igényelni. Ráadásul ha a Kademliára mennénk fel, az hasonló lenne a Bittorrenthez.
Meg kellene kérdezni Chronos-t, annak idején õ írt ismertetõt errõl a programról, biztos jobban ért hozzá nálam.
Bár az is lehet,hogy butaság, amit írtam.

econthrust

#72
Quote from: SinistroTudom, hogy a fórumban volt már szó róla, de nem lehetne mégis eMule-al megoldani a dolgot? Mondjuk én csak átlagos felhasználója vagyok a programnak, de a múltkor is megpróbáltam felkapcsolódni az egyik szerverre és azonnal kidobott, azt írván, hogy az adott szerverre csak regisztrált és jelszóval rendelkezõ tagok kapcsolódhatnak.
A szerver neve lehetne USTeam Server, vagy valami hasonló, az ip alapján fel lehetne ismertetni a klienssel.
Lehet, hogy ez mûködne, csak azt kellene kitalálni, hogy jelszót hogyan lehetne igényelni. Ráadásul ha a Kademliára mennénk fel, az hasonló lenne a Bittorrenthez.
Meg kellene kérdezni Chronos-t, annak idején õ írt ismertetõt errõl a programról, biztos jobban ért hozzá nálam.
Bár az is lehet,hogy butaság, amit írtam.


Teljesen jó amit írtál, és biztosan meg lehetne oldani hogy üzenõláncon vagy valamilyen módon továbbmenjen a hír ha a szerver címe változik, mert ugye bújkál.
Lehet nem lenne zökkenõmentesebb mint az ftp, de lenne és az a lényeg.
Sõt! AZ a helyzet, hogy ha az anyag külföldi szerveren lenne, nem érhetik el magyar hatóságok. Ha pedig olyan szerveren lenne mint ami Belgiumban van a Razorback2, akkor azon olyan anyag is átfuthatna amilyenek az animék mert az az ország jogszabálya nem tiltja.

Moha

#73
Quote from: econthrustAZ a helyzet, hogy ha az anyag külföldi szerveren lenne, nem érhetik el magyar hatóságok.
Viszont az ottaniak igen, és ugyanúgy leállíttatnák.

avman

#74
ebben az országban nyugodtan lehet adót csalni, közpénzeket herdálni... feketén dolgozni, járulékok és tb fizetés nélkül nevetséges büntetési összegekért mert az szabálysértés...
de ha szerzõi jogokat sértesz, magántársaságok vezetésével nyakad köré tekerik a hurkot... mert az bûncselekmény...ez a nem mindegy...
én egy regelõs torrentre szavazok... max az oldalt zárathatják be, amit kis költözés követ... legrosszabb esetben produkálunk egy precedens értékû pert, mint feltöltõk... az egész tetves bûnözõ anime társadalom végre majd a sittre megy... nem nézi a reklámokat két anime között a tévében, nem megy be a melóhelyre és növeli a dzsídípít, vagy az iskolába, h a társadalom hasznos tagja legyen és majd növelje... nem rendel kintrõl mangát, anime dvd-t (már aki épp megtehette), lemondja majd a szélessávot... Justitia biztos elégedett lesz... egyem a vak szemeit, meg a félrehordó serpenyõjét...
vagy esetleg egy "közös" a tárhely, semmi felelõsség az üzemeltetõ részérõl, aki persze azonnal töröl, de az azért már rizikósabb zsozsónak... én nem vállalnám be a helyében...de érdekes, h a w-betûvel kezdõdõ oldalt, ahol játékokat lehet pézért letölteni senki sem piszkálja...

Assaiki

#75
Quote from: econthrustA magyar ember mindig megtalálta hogy száljon szembe.
És csak a magyar ember lehet ennyire birka hogy a sajátjait öli! Történelembõl már ismerhetjük ezeket...

Nos ha kell, és neadjisten a ftp nem lehetséges, akkor is van egy csomó internetes szabvány ami rendelkezésre áll és igazán megmutatná anime társadalmunk összetartó erejét.

Torrent, DC, Edonkey2000 csakhogy a virtuális megoldásokat említsem.

nemtom mennyi procit eszik a torrent,stb,de Zso lehutotte a kedelyeket: azt mondta hogy boven nem lenne eleg ra az usteam servere.

NeoNo.1

Ez már megint egy szopatás mindenki felé. Ezek mindent betiltanak???!!!
Hazajöttem, gép be, könyvjelzõ USTEAM, nem jön be -> nagy levegõ, no para -> még1x klikk -> semmi -> pánik -> lehet hogy szar a link, uw letöröl -> teljesen megnyugodva immár örömmel, bejött az oldal.  :)  :kiraly:

Lehet hogy ez hülye kérdés lesz, de megkísértem a szerencsémet.
Nem lehetne 2 portot nyitni az ftp-n,
 1-es ami jelszó nélkül a legális (megengedett, jóváhagyott) dolgokat mutatná
 2-es jelszavas a nem "legális dolgok" számára

vagy ez már nagyon extrém gondolat?(ha ilyen nem is valósítható meg, akkor 1000x bocs, az ftphez nem naon értek) :confused:

Chronos

Nos...

Kezdjük azzal, hogy lehet hogy most éppen azok az illetõk nézik a fórumot vendégként, akik miatt ez a helyzet kialakult...
Magyarul mostantól kezdve nem szeretnék sértõ, értelmetlen, idióta, stb... postokat látni...
Megértem hogy sokan nagyon idegesek, ez természetes dolog, de azért nem kéne a helyzetet még rosszabra terelni...

Próbáljunk meg inkább nyugodtak lenni, és rájönni hogy mi legyen a megoldás...
Rengeteg alternatíva van, ami közül választani lehet, Zsozso majd eldönti mi számára a legjobb megoldás...

Noway már leírta a jogi szempontokat, köszönöm, én is pont ezt akartam leírni...

Remélem hamarosan megoldódik a "kínos" helyzet...

CHRONOS

Larry

:bruhuhu: ASVA? Miért teszel tönkre egy csomó embert ezzel????   :bruhuhu:

Ahogy azt már korábban is írták...Eléggé szomorú, hogy az ASVA (remélem olvassa a fórumot) elveszi tõlünk azt, amibõl senkinek semmilyen anyagi haszna nem származott. Viszont szerintem elég sokunknak a lelki/szellemi világára nagy hatással voltak az animék.Remélem az ASVÁSOK gyerekei fogják nyaggatni ezzel apucit..mert megérdemlik!  :b+:
Igazából iszonyat pipa vagyok azmiatt, hogy ebben az országban Mindent elvesznek tõlünk, ami jó..
Kedves Zso..komolyra fordítva a szót: Az ASVA, miután törölted azokat az Animéket, melyek licenszeltek..sajnos ebbe elég sok beletartozik...nem csinálhat az ég világon semmit..még jogi úton sem!
Nem állt fel valakinek az ASVÁBOL egy szép reggelen, és eldöntötte , hogy jól kibaszik valakikkel? És miért ne pont velünk?
SOHA! SOHA nem nézném meg az RTL-Klubon, vagy bármelyik más csatornán egyik animét SEM, mert a magyar szinkron úgy szar ahogy van! (tisztelet a kivételnek a vígjátékok terén). Az összes rajzfilm 20 percnyi nyekeregés...
Konklúzió:
A kedves ASVA-nak írok levelet, mellékelten az általam kívánt Animék listájával, megkérni szépen õket, hogy ugyan had ne menjünk ki a származási országba..és tárgyaljunk személyesen a Kiadóval! És had ne licenszeljünk magunknak egyet-kettõt be........
ÁÁÁ
Szar az egész, úgy ahogy van!
Ja, és kedves ASVA :  :b+:

U.i.: Ez nem becsületsértés az ASVA felé, hanem egy egyszerû véleménynyilvánítás..Mielõtt még ezt a fórumot is bezáratja illegális szavak , esetleg rágalmazás címszóval!  :)

U.i.2.: Az AMV-vel meg tényleg nem tudnak mit csinálni, mert az teljesen legális.

Anime Forever!  :lazza:

Larry

Sry Chronos, elküldtem az üzenetet, mielõtt még olvastam volna mit kértél...

Ez a nap már csak ilyen.. :bruhuhu:


Anime Forever! :lazza:

Chronos

Quote from: LarrySry Chronos, elküldtem az üzenetet, mielõtt még olvastam volna mit kértél...

Ez a nap már csak ilyen.. :bruhuhu:


Anime Forever! :lazza:
Semmi probléma...

CHRONOS

Moha

Quote from: ChronosKezdjük azzal, hogy lehet hogy most éppen azok az illetõk nézik a fórumot vendégként, akik miatt ez a helyzet kialakult...
Hopp, jogos. :eeek: Nem kellene átszerkesztgetni pár postot? Vagy ennyire azért ne legyünk paranoiások?  :3x3:

Btw, remélem, hogy elintézhetõ annyival a dolog, hogy lekerülnek az itthon vetített animék, és a többi maradhat. Mert kb 99%-ban itthon nem licenszelt animék vannak fent, azok is nagyrészt fansub-ok...

kisvirag

#82
humm.

Ez volt az elso reakciom.
(=/=%!%!+Ö)=/+!"%) ez a masodik.

Jogi dolgokhoz Én sem értek. De veletek vagyok, es remélem hamarosan rendezõdik a helyzet.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Necrid^

Kérlek Zsozso ne adj fel ! arab vok és az összes arab magyarországon veled van! ne hajon ilyen könnyen az usteam..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

TurboK

Az emule/edonkey/dc hub/torrent alapú cserélgetést meg alapból el lehet felejteni, mert ha a szerver nem engedné hogy róla töltsük (ami ugye a jelenlegi helyzetben így van), akkor max 10k val száguldana minden, pláne az edonkey esetében.

sztem inkább legyen kevesebb inuyasha meg verselõ kisboszorkány (lina inverse vagy mifene) a szerveren minthogy ilyen röhejes sebességgel kelljen fájlcserélõs álprogramokkal töltögetni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Madder

#85
Hazajöttem a munkából. Gép be. 1-bõl 2 haver is letámadot, hogy no USteam, próbáljam meg én is, mert nem hiszik el. Próba. Következõ reakció: na ilyen nincs!

Második reakció: fordulok balra jogot végzett haverhoz: Ehhez mit tudsz mondani? Mondott valamit aminek a felét sem értettem :( Na ki lettem segítve :(

ALIENwoods

1 biztos, Jó lenne fizikailag lementeni vagy eltávolítani az USTEAM cuccait a biztonság kedvléért, a DVD-s medoldás se rossz, csak idõ igényes :3x3:

nagyon nem szeretném, ha beleírtanának ebbe a gyûjteménybe. Lehetne ugyanakkor, hogy találkák lennének ahol 1-1 anime évadot, egy egy jelen USTEAMs tag õrizne meg, így meg lenne az összetartó erõ,
de lehet hogy hülye ötlet
MSN-nm: lovasgrrr@freemail.hu

Chronos

Quote from: MohaHopp, jogos. :eeek: Nem kellene átszerkesztgetni pár postot?
Megtörtént...

CHRONOS

Moha

Quote from: TurboKsztem inkább legyen kevesebb inuyasha meg verselõ kisboszorkány (lina inverse vagy mifene) a szerveren minthogy ilyen röhejes sebességgel kelljen fájlcserélõs álprogramokkal töltögetni.
Ja, szerintem is, ha muszáj, akkor inkább vesszen pár anime, de jelenleg még az is kérdéses, hogy a nem licenszeltekkel tovább mehet-e a szerver.

Necrid^

Neee inuyasha plssssssss most töltöm és a 154 résznál történt ez a balhé...nincs már sok csak egy pár rész... :bruhuhu:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!