Main Menu

Code Geass /Spoiler!/

Started by nephotep, 2007-02-07, 04:04:18

Previous topic - Next topic

White SeeD

#1320
Jófele változtatják a karaktereket :cool:
http://www.mangareader.net/code-geass-shikkoku-no-renya/6/4
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6



blackronin

Sziasztok

Egy ismerősömmel most kezdtük el nézni a Code Geass-t (tudom, hogy alapmű, de csak most jutott rá idő), s csak annyi érdekelne, hogy mit érdemes megnézni belőle?
Ugyanis van a 2 szezon, ami alap gondolom, de van 2 OVA is belőle eddig, meg olvastam, hogy lesz még újabb 2 OVA sorozat is...
Az OVA-k érdemesek a figyelemre, vagy hanyagolhatóak?

Előre is kösz a segítséget.

Junchi

#1324
^Nézzétek meg az első sorozatot, azt kész. A többi erősen felejtős. (Max a második szezont még, ha minden kötél szakad, de arra készülj fel, hogy közelében sincs az elsőnek...)

motifator

Jó az a második is azért :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kada

Quote from: motifator on 2012-04-16, 17:05:23
Jó az a második is azért :)
Valahol közben mintha erősen untam volna, a climax kivitelezése is érdekes volt kissé, de legalább be merték játszani és nem valami tucatvége lett.

blackronin

Köszönöm a segítséget mindenkinek!
Akkor marad az első és második évad, majd utána meglátjuk, hogy érdekelni fog-e még a sorozat, hogy az OVA-kat is megnézzem...

Flaser

#1328
Quote from: kada on 2012-04-16, 20:48:21
Quote from: motifator on 2012-04-16, 17:05:23
Jó az a második is azért :)
Valahol közben mintha erősen untam volna, a climax kivitelezése is érdekes volt kissé, de legalább be merték játszani és nem valami tucatvége lett.

Designed by committee.
...avagy Taniguchi-t orvul seggbe baszták.

A Sunrise több mecha-t (model kit merchandizing!), több kabala karaktert (moe merchandizing!) akart és emellett átrakták a sorozatot egy más időpontra, így újra be kellett lőni, hogy mi az amit a cenzorok és nézők "elnéznek".

Ezzel együtt, míg így is átjött vlm. az eredeti elgondolásból, ami a cél-eszközök-eszmék-moralitás összjátékát akarta bemutatni két Byroni hősön át, akik ellentétes irányokból közelítettek a kérdéshez... kár, hogy közbe kaptunk egy rákás shounen katyvaszt, ami semmit se javított az összképen.

Már az eredeti sorozat is sokszor patetikus volt, de még talán épp jól volt belőve a pátosz, Lelouch/Zero karakteréhez passzolt ez a teátrális hangnem ill. a sorozat egészéhez is, hisz az is inkább durva ecsettel, a lényeges momentumokat próbálta kiemelni, mellőzve az aprólékos, realista ábrázolását akár a politikának, emberi kapcsolatoknak vagy a háború egészének.

A 2. szériában ez már szimpla pozőrködésbe fulladt, a sok, erőltetett, felesleges sallang épp a lényeget fedte el, és lehetetlenné tette, hogy az író & rendező eddigi feszes tempóval mesélje a történetet.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Prof. William

Ez igaz. Az első évadban az tetszett hogy nem sztárolták mechákat. Olyanok voltak mint pl 1 tank. Harci eszközök és semmi több. És kb úgy is hullottak. Ott volt Suzaku és Kallen prototípusa de ennyi.

Erre úgy tűnik 20-30 év tespedés után a második évadban valaki felébresztette a Mechafejlesztőket mert abban az 1? évben több új tipust dobtak össze (ráadásul tömeggyártásban), mint az azt megelőző 10-ben és mint a Dragon Ball-ban valahogy mindenki megtanult repülni.

A fokozatossággal is bajom volt... Az 1-évad nagyon jól építette az eseményeket amiket a 2-ik ISMÉT AZ ELEJÉRŐL KEZD. Talán úgy lett volna jobb ha az 1 évad végén felszabadul japán és második évad a Brit Birodalom megdöntéséről szól. De mivel nem így lett Zeronak 1 évad alatt kellett mindent csinálni.

Ezewn kívül az 1 évaddal ellentétben ahol tényleg haladt a dolog a 2-ik nagy részét fillernek éreztem.

Legjobban egy 52 részes sorozatnak örültem volna, ahol Zero szép lassan felszabadítja japánt majd a stratégiai érzékével legyőzi Britanniát.

blackronin

Egy kis helyzetjelentés:
AZ első évad 16-ig részéig jutottam el.
Nem rossz sorozat, de be kell hogy valljam, hogy azért annyira nem kiemelkedő eddig, mint ahogy számítottam a hype alapján.
Lelaeuch karaktere eléggé érdekes, meg vannak mások is, akik bejönnek (pl. az újságíró, akinek hangját George Takei adja, értsd Alucard), de bőven találkoztam olyanokkal is, akik teljesen jellegtelenek vagy fárasztóak, sőt néhányan kifejezetten idegesítőek.
Biztos lesz még csavar bőven, meg érdekes dolog, de talán túl sokat vártam ettől a sorozattól...  ^^"

kada

Quote from: blackronin on 2012-04-30, 14:18:29
(pl. az újságíró, akinek hangját George Takei adja, értsd Alucard)
Ő szerintem is a jobban eltalált karakterek egyike az idő nagyobb részében tudja mit akar, és hogyan tudja elérni.
Már amennyire rémlik, csak egyszer néztem végig, és nem tervezem újrázni.  ^^"

blackronin

#1332
Befejeztem az első évadot...
Hát, akkor jöjjön a vélemény:
Egy átlagosnál jobb sorozat, de hogy alapmű lenne vagy mérföldkő?
Ugyan már! Nem tudom, hogy milyen lesz az S2, de egyelőre erről szó sincs.


Néhány dolgot kiemelnék:
Jó oldal
[spoiler]- remek art, animáció
- jó zene és hanghatások
- van bőven jól eltalált karakter (Leleuch, Suzaku, Deaithart, Kallen, Cornelia, stb.)
- jól felépített világ, jól megtervezett mecha-k
- korrekt történet, pár érdekes fordulattal (személyes kedvencem az Euphie-s fordulat a stadionban! Ritka morbid fordulat, amivel a karaktert a lehető leghatásosabb módon lehetett nevetségessé tenni)
- Kallen, biztos ő lehetett a mangaka egyik kedvence, mert vagy meztelenül egy szál csöcsben, vagy testhezsimuló ruhában (ami szintén kiemeli nagy melleit) van állandóan. :P
[/spoiler]
Rossz oldal
[spoiler]
- zavaros, de inkább röhejes zárása van az első szezonnak (miért éppen így kellett? Szerintem az sokkal jobb lett volna, ha akkor zárják le, amikor Zero kikiálltja a saját országát)
- néhány idegesítő vagy lényegtelen karakter (pl. Nina, Rival, Shirley)
- semmi rendkívülit vagy maradandót nem tudott nyújtani a sorozat, túl nagy a hype körülötte
- mintha a mangaka nem tudta volna eldönteni néhányszor, hogy mit akar: egy sima iskolás sorozat legyen, vagy teljesen egészében egy háborús-mecha cucc... összeségében nem lett rossz a vegyítés, de lehetett volna másképp is megoldani a dolgot
[/spoiler]

Kíváncsi leszek a második évadra, majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle.

Cobra

Shirley nem felesleges karakter, lesz majd szerepe a 2. évadban.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

blackronin

#1334
Quote from: Cobra on 2012-05-06, 18:19:34
Shirley nem felesleges karakter, lesz majd szerepe a 2. évadban.
Ettől féltem...  ^^"

edit: csak úgy kíváncsiságból belenéztem a S2 elejébe.
Te jó ég...
Szóval erre értettétek, hogy úgymond újra elölről kezdik a dolgot.
Az ilyen fajta stílusú húzásokat eléggé rühellem, s egyelőre nálam ez a lépés  :lame:
Majd meglátjuk, hogy mennyit tökölnek vele, mire visszajutunk a lényeghez, de eléggé csalódtam a szezon 2 kezdésében.

edit2: ja és remélem, hogy a Pizza Hut marketing hülyesége se lesz már olyan erőteljes, mint az első évadban...  ^^"

blackronin

#1335
Öööö... félidős jelentés.
Lement a második szezon 13-ik rész, s kb ezt gondolom:
1. Továbbra is áll az a bajom, hogy a mangaka nem tudja eldönteni, hogy mit akar... iskola komédia (a 12-ik rész maga volt a förtelem, nehezemre esett végignézni a rengeteg hülyeséget, amit a részbe belezsúfoltak) vagy egy rendkívüli ember különleges története. És ez a probléma 38-ik rész után már elég gáz.
2. A 13-ik részben végre meghalt az a személy, akit már egy ideje nagyon rüheltem, s szó szerint vágytam arra, hogy kiírják a sorozatból.
A kérésem teljesült.  :smile:
3. Sajnos a helyére jött egy másik, régi karakter, akit már nem akartam volna látni, de mégis előhozták újra...  :falba:
4. A rendezés és a bizonyos jelenetek közötti ugrálgatás egyszerűen kiábrándító. Teljesen elrontja a hangulatot, s sokszor nagyon zavarossá teszi az adott rész élvezhetőségét, s néha magát a történetet is!
5. Sok twist volt eddig az igaz, de azért ennyire sok nem kell! Nagyon kevés író, mangaka tudja kezelni ezt jól, s sajnos a Code Geass mangakája az esetek 70 %-ban tudja csak jól megoldani. A többi alkalommal inkább nem kellett volna erőltetni.
6. Pizza hut marketing még mindig van, de hát ezzel nem lehet mit csinálni...  ^^"
De ez a legkisebb baj.


A sorozatot anno egyébként Isley ajánlotta nekem, s már beszéltem vele a sorozattal kapcsolatos gondjaimról is.
Ő azt javasolta nekem, hogy várjam meg a S2 zárását, mert az kárpótol majd mindenért.
Be kell vallanom, hogy én már csak ezért nézem a Code Geass-t.  ^^"
Kíváncsi vagyok a végére, amit mindenki annyira istenít.
Csak nehogy csalódás érjen!

kada

Quote from: blackronin on 2012-05-28, 18:38:07A sorozatot anno egyébként Isley ajánlotta nekem, s már beszéltem vele a sorozattal kapcsolatos gondjaimról is.
Ő azt javasolta nekem, hogy várjam meg a S2 zárását, mert az kárpótol majd mindenért.
Be kell vallanom, hogy én már csak ezért nézem a Code Geass-t.  ^^"
Kíváncsi vagyok a végére, amit mindenki annyira istenít.
Csak nehogy csalódás érjen!
Nos, a mindenkit csak ezt az oldalt visszaolvasva is megkérdőjelezném (beleértve szerencsére a saját postomat, nincs ekkora tudathasadásom).  ^^"
Bevállalták, ami jó.
De a szokásos rosszaktól nem szabadultak meg.
Hogy csalódás fog-e érni?
NAGYON kevés animét nem néztem végig ha már letudtam 5-6 részt, és ez a fenemiértnéztemvégigeknél jobb.
Már a történet, és amiket beleláttam, meg még néhány apróság. Azok vittek végig, kaptam folyamatosan, úgyhogy sebaj.
A kivitelzést már kellően húztam le hogy ne kelljen mégegyszer.

Isley

#1337
Látom közeledsz a végjátékhoz, Blackronin! S látom egyre több a problémád. : D Én majd a végén leszek kíváncsi a véleményedre. Az majd "kárpótol". ;)

kada

Quote from: Isley on 2012-05-29, 12:07:07Az majd "kárpótol". ;)
Őt vagy téged?  ::)
[spoiler]Sorry.[/spoiler]
Hülye viccet félre, még én is kiváncsian várom a véleményét!

blackronin

kada, Isley:
Én még egyszer fogok beírni ide, amikor befejeztem az S2-őt.
Akkor összegzem a sorozatról alkotott véleményemet, s azt osztom meg veletek.

Hogy mi lesz azután?
Nem tartom valószínűnek, hogy többször beírok ide, de majd meglátjuk.  ;)

blackronin

#1340
A befejezés:
Hát végigmentem a teljes sorozaton.
Jöjjön az értékelés a részemről (ha valaki kíváncsi rá)

[spoiler]Jó pontok:
- remek animáció és art
- érdekes és jópofa mecha design-ok
- jó zene és harcok
- viszonylag jól felépített világ
- érdekes alapkoncepció a történet szempontjából
- voltak érdekes szereplők
Rossz pontok:
- a második évadtól kezdve zavaros rendezés, ami gyakran a minőség rovására ment
- "A kevesebb több lett volna." mondattal lehetne legjobban összefoglalni a sorozat legnagyobb hibáját.
[spoiler]- túl sok műfaji kilengés (mecha háború, stratégiai játék, elmék harca, iskolai dráma, iskolai komédia, misztérium, akció, szerelem, világmegváltó történet... akkor most melyik a CG? Mert, ha mind egyben, akkor a mangaka maga sem tudta eldönteni, hogy mit akar... És engem zavar, ha a történet elmesélője se tudja igazából, hogy mit szeretne elérni a sorozattal),
- túl sok szereplő (pl. Rival szerepeltetése a második szezontól kezdve felesleges volt, míg egyes karaktereket csak pár kocka erejéig láthattunk),
- túl sok geass (sokkalta érdekesebb lett volna, ha csak Leleuch és az uralkodó rendelkezett volna vele... így egy kicsit olyan érzésem volt, mint a Naruto esetében: a sorozat vége felé már mindenki megkapta a maga "sharinganját")
- túl sok felesleges elmélkedés (zavaró volt, hogy mindenféle dolgot bedobáltak a történések alatt a különböző szereplőktől, gyakran csak elterelve a figyelmet a lényegről... főleg a második szezon utolsó részeiben jött ez elő.),
- túl sok twist (a történet előrehaladtával egyre inkább idegesítőek lettek, sokkalta kevesebb jó twist volt a második szezonban mint az elsőben. Leleuch is a második szezontól kezdve inkább szerencsés volt, mint előrelátó),
- túl sok történeti szál (aminek eredményeképpen egyik se kapott kellő figyelmet igazából, egyik sem lett megfelelően kibontva az 50 rész alatt... a fő szál valamivel összeszedettebb volt, de ott is maradtak fekete foltok bőven. Pl. Kallen bátyjának története teljesen feledésbe merült, meg az is hogy honnan jöttek a C.C.-hez hasonló lények eredetileg, stb.)[/spoiler]
- túl gyorsan haladt bizonyos részeken, átugrott lényeges pontokat, "magától értetődővé" tette az események lefolyását -> én ezt kapkodásnak éreztem, mintha a mangaka a második szezon közepén vette volna észre, hogy túl sok szálat hagyott nyitva és be kellene fejezni valahogyan ezeket.
- számomra a befejezés nem volt elfogadható
[spoiler]
Leleuch terve a "Zero Requiem" egy komolytalan dolog, csak gondoljunk bele egy kicsit...
Mégis mit ért el vele?
Megöleti magát, s Zero jelképét használja fel, hogy "békét" teremtsen. Hiszen ő maga volt az "ördög", akit mindenki utált.
Ha ő meghal, ráadásul pont a szabadság és igazság szimbóluma Zero öli meg mindenki szeme látára, akkor egycsapásra megoldódik minden? Mindenki szabad lesz és boldog? A béke korszaka köszönt be talán?
Igen.
De ez a béke meddig is tart?
Egy hónapig? Egy évig? 10 évig?
Elárulom:
1. Egészen addig, ameddig jön valaki, aki újra elég bátor lesz ahhoz, hogy világuralomra törjön. És csatlakoznak hozzá olyan személyek, akik szintén részesülni akarnak ebből. Újra kitör a háború, hiszen az ember kapzsi és mohó. Újra csak a halál és a pusztítás jön.
A világ soha nem fog kifogyni a hatalomvággyal rendelkező emberekből.
2. Ha "Suzaku-Zero" meghal. Leleuch megint csak azt érte el Zero visszahozatalával, hogy az emberek megint egy álarc mögé bújó "messiástól" várják el a problémák megoldását. Tehát ha meghal Zero, akkor megint összeomlik minden, mint a Fekete Lovagok rendjének esetében. A kialakult zűrzavar miatt pedig kialakul az 1. pontban felvázolt dolog.

Összeségében tehát nem változik semmi, ennél még Charles terve is jobb volt.
Leleuch-tól azt vártam volna el, hogy ha már elfoglalta a világot, akkor megtesz mindent, hogy jobb hellyé tegye azt, erre a halált választja, s rábízza a dolgok intézését Suzaku-ra...
Leleuch személyisége is hihetetlenül megosztó: egészen az első évad végéig még tudtam vele szimpátiát érezni, de ez a második évad végére teljesen eltűnt belőlem. A jó szándékkal induló fiatal helyét átvette egy arrogáns, öntelt és pofátlanul kétszínű személyiség.
Aki mindenkit eltaposott, aki az útjában volt, s azt hazudott amit csak jónak látott. Nunnaly csak egy kifogás volt, akit szintén eldobott a végén. Kérdem én: rá mernéd magad bízni egy ilyen emberre?
[/spoiler]

Összegzés:
6,5 / 10.
Egy átlagosnál jobb sorozat (köszönhetően az alapkoncepciónak), kellemes audióvizuális élménnyel, de a mangaka túlzottan sokat akart.
És a végén a nagy akarásnak nyögés lett a vége.


Arra viszont szintén rájöttem, hogy miért jött be annyira sokaknak a sorozat, miért érzik kiemelkedő alkotásnak a CG-t.
Aki nem gondolkozott el a sorozatban elhangzó dolgokról vagy nem olvasott azokról, annak mindenképpen maradandót fog nyújtani.
Én rengeteg könyvet olvastam, sok filmet és sorozatot néztem, jónéhány játékkal játszottam már, így a CG-ben szereplő témák egyike se volt igazán "újdonság" számomra. A sorozatban elhangzottakon én már sokat elmélkedtem régebben, nem a sorozat hatására "nyílt ki" a szemem. 
Meg elég csak szétnézni a valódi világban is: miként alakulnak a dolgok mostanság, kik vannak a hatalom közelében, kik irányítják az életünket igazából. És hogy tetszik-e a kialakult helyzet.
[/spoiler]

Magam részéről én befejeztem a CG-t, nem vagyok kíváncsi rá jövőben (tehát nem nézem meg a nyáron jövő OVA-kat), s biztosan nem fogom még egyszer elővenni újra.
A topic-ból is ezennel elköszönök, kötve hiszem, hogy valaha beírok még ide valamit.

Dreamcleaver

Oh blackronin! Mindig meg tudsz nevettetni ezzel az "animu iz srs bsns" hozzáállásoddal.

Amúgy neked melyik sorozat nyitotta fel a szemedet? One Piece?   :haha:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2012-06-10, 15:13:06
A befejezés:
Hát végigmentem a teljes sorozaton.
Jöjjön az értékelés a részemről (ha valaki kíváncsi rá)

tl;BIRI

Magam részéről én befejeztem a CG-t, nem vagyok kíváncsi rá jövőben (tehát nem nézem meg a nyáron jövő OVA-kat), s biztosan nem fogom még egyszer elővenni újra.
A topic-ból is ezennel elköszönök, kötve hiszem, hogy valaha beírok még ide valamit.


Off leszek, de komolyan érdekelne, hogy neked mi az a 10/10 anime (aminek vége is van, és nem lehet belekötni real life szemlélettel)

Egyébként voltak jó meglátásaid, de úgy érzem, többet vártál ettől a sorozattól, mint amit valóban nyújtott.

blackronin

#1343
Quotefrom Dreamclever
Oh blackronin! Mindig meg tudsz nevettetni ezzel az "animu iz srs bsns" hozzáállásoddal.

Amúgy neked melyik sorozat nyitotta fel a szemedet? One Piece?
Örülök, hogy ilyen szórakoztatónak találod az írásomat, Dreamcleaver.
Nem annak szántam, de ha neked ennyire tetszik, akkor nem rontom el a kedved.  :P

Ja és nem a One Piece. Jó próbálkozás volt, de azért az OP-ban sincs meg minden ám.  :smile:

edit:
Quote from: LuckyDingo on 2012-06-11, 14:32:57
Off leszek, de komolyan érdekelne, hogy neked mi az a 10/10 anime (aminek vége is van, és nem lehet belekötni real life szemlélettel)

Egyébként voltak jó meglátásaid, de úgy érzem, többet vártál ettől a sorozattól, mint amit valóban nyújtott.
A CG-vel kapcsolatban igazad van, tényleg sokkal többet vártam tőle, mint amit végül nyújtott.
Sajnos a kialakult hype megtévesztett engem is, s felnyomta az elvárásokat a CG-vel szemben.

off: (mert ez már tényleg nem a CG-hez tartozik)
[spoiler]
Nálam alapból nincs 10/10-es sorozat. Mert ha lenne, akkor más anime nem is érdekelne, hiszen megtaláltam a tökéletes sorozatot. Ezt fontosnak tartottam letisztázni így előre.
Meg azt is, hogy én miket veszek figyelembe az értékelésnél:
1. Az alkotó megfelelően letisztázta-e magában, hogy miről fog szólni a sorozat, meghatározta-e pontosan azt, hogy mit szeretne elmesélni nekünk a történetével.
Nem kell nekem feltétlenül egy agyonbonyolított történet, hanem elég akár egy egyszerű, de letisztult story is, csak hozza ki abból a legtöbbet a készítő (remek példa erre a Toriko).
2. Hangulat, ami nálam nagyon fontos tényező.
Ha képes azonnal áthangolni egy nehéz nap után egy anime, akkor az nálam telitalálat.
Pl. Toriko,a hogy elindítom a heti részt, s meghallom a "Someone once said..." szöveget, már rögtön mosolyra húzódik a szám, s kikapcsolok.
3. Világ felépítés: ha képes az alkotó megfelelő univerzumot létrehozni (aminek nem kell 100%-ban logikusnak lennie), s képes hihetővé tenni számomra, akkor azzal rögtön levesz a lábáról.
4. Főszereplő: Lényeges, hogy a sorozat főszereplője mellett végig ki tudjak tartani. Én egy olyan szerethető karaktert akarok, aki valamilyen formában példát mutat a nézőnek.

Szóval akkor mondjak egy olyan sorozatot, aminek vége is van, s nem lehet belekötni real-life szemlélettel...
Van egy pár ilyen igazából, de az egyes sorozatokhoz most konkrét pontszámokat nem rendelnék hozzá. Vegyétek úgy, hogy nálam 9 vagy 9.5 pontosak ezek.
Cowboy Bepop, Trigun, Gungrave, Neon Genesis Evangelion, FMA Brotherhood, Hellsing, Dragon Ball, Azumanga Daioh, Record of Lodoss War, Vision of Escaflowne, Slayers, Monster, Death Note, Ghost in the Shell, Shaman King, Samurai Champloo, Shura no Toki [/spoiler]

kada

Quote from: blackronin on 2012-06-11, 14:50:49
Quotefrom Dreamclever
Oh blackronin! Mindig meg tudsz nevettetni ezzel az "animu iz srs bsns" hozzáállásoddal.

Amúgy neked melyik sorozat nyitotta fel a szemedet? One Piece?
Örülök, hogy ilyen szórakoztatónak találod az írásomat, Dreamcleaver.
Nem annak szántam, de ha neked ennyire tetszik, akkor nem rontom el a kedved.  :P[spoiler=<SNIP>]

Ja és nem a One Piece. Jó próbálkozás volt, de azért az OP-ban sincs meg minden ám.  :smile:

edit:
Quote from: LuckyDingo on 2012-06-11, 14:32:57
Off leszek, de komolyan érdekelne, hogy neked mi az a 10/10 anime (aminek vége is van, és nem lehet belekötni real life szemlélettel)

Egyébként voltak jó meglátásaid, de úgy érzem, többet vártál ettől a sorozattól, mint amit valóban nyújtott.
A CG-vel kapcsolatban igazad van, tényleg sokkal többet vártam tőle, mint amit végül nyújtott.
Sajnos a kialakult hype megtévesztett engem is, s felnyomta az elvárásokat a CG-vel szemben.

off: (mert ez már tényleg nem a CG-hez tartozik)
[spoiler]
Nálam alapból nincs 10/10-es sorozat. Mert ha lenne, akkor más anime nem is érdekelne, hiszen megtaláltam a tökéletes sorozatot. Ezt fontosnak tartottam letisztázni így előre.
Meg azt is, hogy én miket veszek figyelembe az értékelésnél:
1. Az alkotó megfelelően letisztázta-e magában, hogy miről fog szólni a sorozat, meghatározta-e pontosan azt, hogy mit szeretne elmesélni nekünk a történetével.
Nem kell nekem feltétlenül egy agyonbonyolított történet, hanem elég akár egy egyszerű, de letisztult story is, csak hozza ki abból a legtöbbet a készítő (remek példa erre a Toriko).
2. Hangulat, ami nálam nagyon fontos tényező.
Ha képes azonnal áthangolni egy nehéz nap után egy anime, akkor az nálam telitalálat.
Pl. Toriko,a hogy elindítom a heti részt, s meghallom a "Someone once said..." szöveget, már rögtön mosolyra húzódik a szám, s kikapcsolok.
3. Világ felépítés: ha képes az alkotó megfelelő univerzumot létrehozni (aminek nem kell 100%-ban logikusnak lennie), s képes hihetővé tenni számomra, akkor azzal rögtön levesz a lábáról.
4. Főszereplő: Lényeges, hogy a sorozat főszereplője mellett végig ki tudjak tartani. Én egy olyan szerethető karaktert akarok, aki valamilyen formában példát mutat a nézőnek.

Szóval akkor mondjak egy olyan sorozatot, aminek vége is van, s nem lehet belekötni real-life szemlélettel...
Van egy pár ilyen igazából, de az egyes sorozatokhoz most konkrét pontszámokat nem rendelnék hozzá. Vegyétek úgy, hogy nálam 9 vagy 9.5 pontosak ezek.
Cowboy Bepop, Trigun, Gungrave, Neon Genesis Evangelion, FMA Brotherhood, Hellsing, Dragon Ball, Azumanga Daioh, Record of Lodoss War, Vision of Escaflowne, Slayers, Monster, Death Note, Ghost in the Shell, Shaman King, Samurai Champloo, Shura no Toki [/spoiler][/spoiler]
Az írás komolysága engem is megmosolyogtat.  ::)
Főleg ha az előző három napban nem volt hasonlóm másik topicban.  ^^"

Most jöhetne az énmegmondtam.jpg, de Flasher is jelezte hogy Executive meddling meg mindenféle egyéb agyrémek kísérték a sorozatot, úgyhogy nem kell csak a mangakát hibáztatni.

A lezárás... Ilyen lett, az egész sorozat teátrális pózolásos izéjéhez méltó.[spoiler]Hogy mennyire stabil... Volt egy kellően rossz, amivel mindenki le akart számolni, ez egy jó ideig rögződik az emberekben.
A maszkos messiások... a tömegeknek, akik lusták gondolkozni, nagyon kényelmes.
Teljes sorozatokat lehetne a témára írni, ahogy belső korrupció meg "külső" hódító eszi a rendszert.
Sőt! Ha Zero#2 elég nagy szemétláda, ő maga fogja nem időben letörni az ilyeneket, hogy az emberek ne felejtsék el mi az alternatíva a jelenlegi aranykorhoz képest.[/spoiler]

Hogy miért tetszik egyeseknek annyira, és neked vagy nekem miért nem jött be... nem vagyok benne biztos hogy a "szemfelnyitás" lenne a lényeg, lehet hogy inkább az eddigiektől különböző stílus és mondanivalók, stb, hogy "jé, ilyet is lehet csinálni, nem csak valóságsót?"
De az is lehet hogy igazad van, elvégre én is nagyon komoly felvilágosult és sokat olvasott gondolkodó ember vagyok, akinek szintén kevésbé tetszett.

A 10/10 monológgal egyetértek, amikor pl frozenstein (sorry) sorra írja a mit láttál legutóbb topicba (köszönet neki érte, felvet dolgokat, amikre magamtól nem gondoltam) az apró hibákat amikről még az aktuális max pontszámos, az számomra furcsa. Remélem nem haragszik, amikor "kötekedek" a véleményével.  ^^"
Van oldal ahol könnyen megtalálható a pontozásom, 10/10-et szinte semmi, 9/10 azért már észrevehető hányad kapott, de  az is töredéke a 7v8/10-nek, annál lénygesen rosszabbakat meg dobom, míg pontozni főképp olyat pontozok amit végignéztem.

Junchi

OFFFFFFFFFFFFFF-

Gungrave, FMA: BH, Esca, Monster, Champloo? Most nőttél a szememben. :)

Btw ha már itt vagyok: továbbra is azt mondom, hogy az első CG-széria kifejezetten jól sikerült, míg a második úgy ahogy van, kaki.

blackronin

Quote from: Junchi on 2012-06-11, 18:39:44
OFFFFFFFFFFFFFF-

Gungrave, FMA: BH, Esca, Monster, Champloo? Most nőttél a szememben. :)

Btw ha már itt vagyok: továbbra is azt mondom, hogy az első CG-széria kifejezetten jól sikerült, míg a második úgy ahogy van, kaki.
Én mondtam már neked, hogy számomra nemcsak az OP, Berserk és a Hellsing létezik...  ^^"
Sok sorozaton vagyok én is túl már, csak nem hangoztatom.  :P

A CG-s ítéledet pedig nagyjából megegyezik az enyémmel, csak lerövidítve.

Dreamcleaver

Quote from: kada on 2012-06-11, 17:02:59


Az írás komolysága engem is megmosolyogtat.  ::)

A lezárás... Ilyen lett, az egész sorozat teátrális pózolásos izéjéhez méltó.tetszett.

Az egész sorozat a teátralitáson alapult. Meg, hogy Karen és Milly között kire fappoljak jobban.

Ha valaki ennél többet várt (pl, hogy "kinyissa a szemét a sorozat"), akkor ott nem a szerző/rendező szétszórtságával és céltudatlanságával van a gond...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

blackronin

#1348
Quote from: Dreamcleaver on 2012-06-11, 23:18:32
Az egész sorozat a teátralitáson alapult. Meg, hogy Karen és Milly között kire fappoljak jobban.

Ha valaki ennél többet várt (pl, hogy "kinyissa a szemét a sorozat"), akkor ott nem a szerző/rendező szétszórtságával és céltudatlanságával van a gond...
Hát miért nem ezzel kezdted...  ^^"
Miért nem írtad le, hogy neked csak ennyi maradt meg az egészből vagy csak ennyit jelentett?
Így persze, hogy megnevetett a kifejtő értékelésem.
[spoiler]Ja és így egyértelművé vált számomra az is, hogy nagyon felületesen olvastad csak el az értékeléshez kapcsolódó gondolataimat.
A CG egy igen elgondolkodtató sorozat (tudom vannak benne poénok és más ökörségek, de akkor is), szóval a komolyabb hangnem az értékelésnél szerintem normális volt a részemről.
Egyértelmű, hogy pl. egy Slayers értékelésnél nem így írtam volna, mert az inkább a könnyed szórakozásról szól. Szóval nálam a legtöbb esetben nem él az általad emlegetett "animu iz srs bsns" féle hozzáállás.
Csak annál, amelyik megköveteli a témája nyomán.
Én azt írtam, hogy annak lesz alapmű vagy kiemelkedő alkotás a CG, aki még nem gondolkodott el a benne felhozott témákon. Értsd. mit tesz a hatalommal az ember, milyen maszkot húz magára egy személy csak hogy elérje a célját, hogyan kezeli egy hatalomra törekvő személyiség a hozzá közel állókat, mennyire nem ismerjük az embereket igazából, stb.
Én megjegyeztem, hogy én már más sorozatok, filmek, könyvek kapcsán elgondolkoztam ezeken.
De aki csak anime-t néz, tehát csak onnan jönnek a "gondolatok", vagy pl. csak Pokemon-t ismeri, annak "kinyitja a szemét" a sorozat, hiszen mélyebb problémák lettek felhozva és kibontva mint egy Pokemon csata közben.
El se hiszed, hogy hány ember van, akinek a Pokemonon és Digimonon kívül nem is létezik más dolog.
Ha azt hiszed, hogy ezzel kamuzok, akkor menj el mondjuk a 9gag oldalára és nézd meg, hogy mennyi olyan pokemonos post van, ahol Ash és Pikachu barátságát tartják a legfantasztikusabb dolognak a világon...  ^^"[/spoiler]

Ha ez a sorozat neked valóban semmit se jelentett vagy nem tudtad komolyan venni, akkor inkább hagyom az egészet. Hiszen neked nem számít, bármit is mondanék.

Member

Nem volt olyan rossz írás, szerintem. Persze lehet gondolkodni rajta, hogy ki miért néz meg egy sorozatot, én a könyvet sem a borítóért veszem meg, ahogyan nem veszem meg ugyanazt kétszer, más címmel, vagyis vannak elvárásaim, főleg novum terén és ebben BR-nek igaza van, hogy a CG nem teljesítette túl magát.