Higurashi no Naku Koro ni - Spoilerek

Started by Prof. William, 2006-04-16, 23:55:36

Previous topic - Next topic

Public Hikikomori

Nem, már a második széria sem tartotta az eredeti szintet és hangulatot, pont ez a probléma.
AnimeComment, a kritikai blog:

animecomment.blog.hu

Prof. William


frozenstein

WOW! Milyen spoiler-t találtam a wikin a kai végén felbukkanó nőről:
[spoiler]Frederica Bernkastel
    Voiced by: Yukari Tamura
    Fredricka is an omni-present being surrounding the Higurashi universe. Frederica is the writer of the poem about Rika's struggle to escape the fate of June 1983, giving hints about each arc. She likes playing with time and events, as seen in puzzle piece #52 and the end of the second season of the anime, entering an alternate world and stopping Miyoko's parents from dying. She even has an intention of making a world where Rika's or Satoko's parents did not die, or pairing Keiichi with various girls. Although she claims that she is not Rika, it's implied that she is the collective mentality of the several thousand reincarnations of Rika. The pronunciation of Frederica roughly resembles Furude Rika, and Bernkastel is well known for its wine. She is hinted to be one of the witches in Umineko no Naku Koro ni. [/spoiler]Így a harmadik évadból még akármi is lehet.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

LuckyDingo

OVA1 2/10 wtf volt ez? Remélem a következőben, már valami Higurashisat kapunk, mert ez vérlázító baromság volt.

bimanc

Szerintem k*rvajó volt!  :lul:
A sorozatban is voltak vicces jelenetek, bár ez tényleg inkább volt Inukami, mint Higurashi.
Ja és szerintem érdemes hozzá ismerni a Daybreak-et is, mert valahogy azt a hangulatot hozta. A következő rész viszont már jóval komolyabb lesz, a prev alapján. Gondolom belekezdenek a normális történetbe.

Prof. William

A mostani OVA sztori vajon már a Hinamizavai események lezárása után játszódik vagy még valamelyik időhurokról szól?
Csak mert Takano eléggé normálisnak tűnt. Mintha a változtatás a higu végén hatott volna rá.

Cobra

Következő részre egyértelműen mondták a prew-ben, hogy az időhurok után játszódik már, az első meg 100% fanservice, szóval teljesen mindegy.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Prof. William

Akkor csak nem fognak megmurdelni a szereplők... Bár esbben az estben Rika + Hanyu még elnyomhat egy idővisszatekerést... Nem is kizárt hogy ez lesz...

LuckyDingo

Hmm.. megnéztem a 2. és 3. OVA-t. Érdekesen bonyolították a storyt. [spoiler]Kíváncsi vagyok, hogy visszamegy-e Rika a régi világba, vagy marad a szinte tökéletes újban :S[/spoiler]

bimanc

Quote from: LuckyDingo on 2009-05-23, 15:37:43
Hmm.. megnéztem a 2. és 3. OVA-t. Érdekesen bonyolították a storyt. [spoiler]Kíváncsi vagyok, hogy visszamegy-e Rika a régi világba, vagy marad a szinte tökéletes újban :S[/spoiler]

A preview elég spoileres volt.
[spoiler]Ott volt benne Hanyuu, szóval nagy valószínűséggel Rika elintézi az anyját.[/spoiler]
Meg különben is, miről szólna a történet, ha maradna minden úgy, ahogy most van?
Egyébként nekem is tetszett, izgalmas ez a HC-mode, az biztos.

Cobra

Nagyon jó volt a 3. OVA (kicsit bezavar a számozásba az első rész, ami csak filler volt). Ha szerencsénk van hónap legvégén lesz subos 4. rész, ami még izglaamsabbnak ígérkezik (hacsak nem húzzák még el 1 résszel, amire van esély). Tetszett Rika insane mode-ja :) (és pont emiatt látok rá esélyt, hogy megfogyatkozzanak a szereplők 1-2 részen belül :D )
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dragonlord

nah elkezdtem énis nézni^^ de az 5. résznél leragadtam , nem értem xd 4. részben meghal mindenki akk az 5.bn h élnek?xD

Zen

Alternatív történetszálak, mindegyikben más a tettes és e szerint módosulnak az események.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dragonlord

Quote from: Zen on 2009-06-30, 14:12:08
Alternatív történetszálak, mindegyikben más a tettes és e szerint módosulnak az események.
áh értem így a válasz megszületése alatt mergnéztem még 1 részt és vmi ilyesmire gondoltam énis:d

Pagan

Quote from: Zen on 2009-06-30, 14:12:08
Alternatív történetszálak, mindegyikben más a tettes és e szerint módosulnak az események.
[spoiler]A tényleges tettes mindegyik történetszálban ugyanaz, csak mindig mások bolondulnak meg vagy válnak paranoiddá.[/spoiler]

Zen

Quote from: Pagan on 2009-07-01, 02:22:28
Quote from: Zen on 2009-06-30, 14:12:08
Alternatív történetszálak, mindegyikben más a tettes és e szerint módosulnak az események.
[spoiler]A tényleges tettes mindegyik történetszálban ugyanaz, csak mindig mások bolondulnak meg vagy válnak paranoiddá.[/spoiler]
[spoiler]Tudom, de ezt hadd tudja meg Dragon magának.  :D[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Maron

Kijött felirattal is végre a Rei 5. része. Röviden: 10/10 :lol: :lul:

bimanc

Quote from: Maron on 2009-09-10, 19:51:17
Kijött felirattal is végre a Rei 5. része. Röviden: 10/10 :lol: :lul:

Azért a vége lehetett volna jobb is, de tényleg nagyon lol volt. Rena hogy tudott mindent mindenkiről. Takanoval mondjuk nagyon összeillettek, maradhattak is volna úgy.  :D