Main Menu

Emulátor!!!

Started by Feldin, 2004-01-27, 16:33:09

Previous topic - Next topic

Nimlot

A PS2 amultáorhoz nem adnak BIOS-t :S
mit tudok tenni?
"Being too kind is also... cruel!"

RE@L

Go t0rrent or DC++ a kívánt file-okért.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Dreamcleaver

A PSX2 emunál most nagyban a kompatibilitáson dolgoznal, hogy minál több game legyen játszható. De a gépigény még mindig nevetséges, FF-X nálam is 7-15 fps-t produkál. Nem is tudom, hogy nagyon fog e még gyorsulni, hiszen mondjuk 1 év múlva lehet gyorsabb lesz, de addigra már az átlag PC-k is sokkal nagyobb teljesítményűek lesznek. Mondjuk ezért se nagyon van értelme PS2-t venni, ha már edig vártunk.  :D Amúgy valaki összehasonlította már? PC-n max beállításokkal jobb grafikája van egy game-nek mint az eredeti PS2-n?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bruce

Quote from: Nimlot on 2006-12-01, 19:08:43
A PS2 amultáorhoz nem adnak BIOS-t :S
mit tudok tenni?
Szólsz nekem :D

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

TurboK

Quote from: Dreamcleaver on 2006-12-02, 00:59:34
A PSX2 emunál most nagyban a kompatibilitáson dolgoznal, hogy minál több game legyen játszható. De a gépigény még mindig nevetséges, FF-X nálam is 7-15 fps-t produkál. Nem is tudom, hogy nagyon fog e még gyorsulni, hiszen mondjuk 1 év múlva lehet gyorsabb lesz, de addigra már az átlag PC-k is sokkal nagyobb teljesítményűek lesznek. Mondjuk ezért se nagyon van értelme PS2-t venni, ha már edig vártunk.  :D Amúgy valaki összehasonlította már? PC-n max beállításokkal jobb grafikája van egy game-nek mint az eredeti PS2-n?

Saturn emuval ugyanez volt, nem is csak az emulátor lett jobb hanem a gépek lettek elég gyorsak.

100% hogy akármilyen játéknak a pc verziója jobban néz ki mint a Playstationös (akárminek ami 3d kártyát is használ).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Bruce

Quote from: TurboK on 2006-12-04, 04:07:59
Quote from: Dreamcleaver on 2006-12-02, 00:59:34
A PSX2 emunál most nagyban a kompatibilitáson dolgoznal, hogy minál több game legyen játszható. De a gépigény még mindig nevetséges, FF-X nálam is 7-15 fps-t produkál. Nem is tudom, hogy nagyon fog e még gyorsulni, hiszen mondjuk 1 év múlva lehet gyorsabb lesz, de addigra már az átlag PC-k is sokkal nagyobb teljesítményűek lesznek.

Saturn emuval ugyanez volt, nem is csak az emulátor lett jobb hanem a gépek lettek elég gyorsak.
Tulajdonképpen ez logikus is, mert bár lehet hogy nálunk még csak a kiváltságosoknak van kétmagos procijuk, de azért máshol - ahol, úgy sejtem, az emulátor fő célközönsége található - azért jobb a helyzet, és ha az én amd athlon 2200+-os procimon 768 MB RAM mellett képes átlag 18 fps-el menni (mert fentebb tévedtem, kissé tovább nyúztam, és úgy néz ki hogy az a ritkábbik eset mikor visszaesik 7 környékére, pölö a bossoknál. Amúgy képes és tartja a 17-18-at  :eek: ) akkor ott, ahol az átlaggép már jóval az enyém felett van, simán produkálhat átlag 40-et is... és naná hogy azzal már elégedettek, és inkább a mennyiségre gyúrnak :haha:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Dreamcleaver

Quote from: Bruce on 2006-12-04, 05:03:20
Quote from: TurboK on 2006-12-04, 04:07:59
Quote from: Dreamcleaver on 2006-12-02, 00:59:34
A PSX2 emunál most nagyban a kompatibilitáson dolgoznal, hogy minál több game legyen játszható. De a gépigény még mindig nevetséges, FF-X nálam is 7-15 fps-t produkál. Nem is tudom, hogy nagyon fog e még gyorsulni, hiszen mondjuk 1 év múlva lehet gyorsabb lesz, de addigra már az átlag PC-k is sokkal nagyobb teljesítményűek lesznek.

Saturn emuval ugyanez volt, nem is csak az emulátor lett jobb hanem a gépek lettek elég gyorsak.
Tulajdonképpen ez logikus is, mert bár lehet hogy nálunk még csak a kiváltságosoknak van kétmagos procijuk, de azért máshol - ahol, úgy sejtem, az emulátor fő célközönsége található - azért jobb a helyzet, és ha az én amd athlon 2200+-os procimon 768 MB RAM mellett képes átlag 18 fps-el menni (mert fentebb tévedtem, kissé tovább nyúztam, és úgy néz ki hogy az a ritkábbik eset mikor visszaesik 7 környékére, pölö a bossoknál. Amúgy képes és tartja a 17-18-at  :eek: ) akkor ott, ahol az átlaggép már jóval az enyém felett van, simán produkálhat átlag 40-et is... és naná hogy azzal már elégedettek, és inkább a mennyiségre gyúrnak :haha:

pm-ben vagy itt megírnád, hogy milyen beállításokat használsz? Mert nekem 7-15 fps és ha sok karakter van egyszerre a képen, akkor biza huzamosan 7 fps. Athlon 2600+, 1 giga ram, szal hogy nyüstöljem ki belőle a 18 fps-t?  :D Mondjuk a bilinear filteringet fennhagytam, mert anélkül baromi rondák a tereptextúrák.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

TurboK

Sima Athlon XP nem kezel SSE2 utasitáskészletet ugyhogy örülhettek ha nem fagy ki az a ps2 emulátor. Az SSE2 miatt egy alap Athlon64 3200+ jó másfélszer olyan gyorsan viszi. Alap Athlon X2 3800+ meg pont kétszer olyan gyorsan mint egy alap Athlon64.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Bruce

Quote from: Dreamcleaver on 2006-12-04, 05:45:56

pm-ben vagy itt megírnád, hogy milyen beállításokat használsz? Mert nekem 7-15 fps és ha sok karakter van egyszerre a képen, akkor biza huzamosan 7 fps. Athlon 2600+, 1 giga ram, szal hogy nyüstöljem ki belőle a 18 fps-t?  :D Mondjuk a bilinear filteringet fennhagytam, mert anélkül baromi rondák a tereptextúrák.
Nos, amiket mutatok képek az csak a Kingdom Hearts-re igazak, a Final Fantasy X, ami ma jött le, a 10 fps-t csak akkor lépte túl, ha egy nagy fekete képernyőt kellett mutatnia :S

Viszont a KH szépen szól: Ezekkel a pluginekkel ilyen grafikai, illetve ilyen CPU beállításokkal ilyen, ilyen, ilyen, illetve ilyen képet produkál, mely egy-egy komolyabb csatánál nálam is visszaesik (Cerberus ellen, amihez nem találtam mentést szal sajna nem tudok képet adni, visszaesett 7-14 közé :S De ez a ritkábbik... még. :rolleyes: )

Nem tudom, mennyit segítettem, de azért remélem hogy egy kicsit legalább igen :D

(Ja, a videókari egy Geforce 6600 LE, ami ugyan butított, de legalább 256MB-s :D)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

smash++

Már rég csináltam és elfelejtettem,hogy az ePSXe 1.5.2 memo-jából,hogyan tudok törölni :D
Pár game lefoglalja majdnem az egészet amikkel nem is én játszottam és nem tudom menteni a final9-et csak 5-6 save-re.
Régen vmit elinditottam és az mutatta,hogy mik vannak fent.
Vki biztos tud segíteni mi a fenét csináljak?
Köszi

TurboK

Quote from: smash++ on 2006-12-13, 22:18:04
Már rég csináltam és elfelejtettem,hogy az ePSXe 1.5.2 memo-jából,hogyan tudok törölni :D
Pár game lefoglalja majdnem az egészet amikkel nem is én játszottam és nem tudom menteni a final9-et csak 5-6 save-re.
Régen vmit elinditottam és az mutatta,hogy mik vannak fent.
Vki biztos tud segíteni mi a fenét csináljak?
Köszi
file -> run BIOS, innentől olyan mintha cd nélkül inditanál egy Playstationt.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Bruce

Quote from: TurboK on 2006-12-13, 23:26:50
Quote from: smash++ on 2006-12-13, 22:18:04
Már rég csináltam és elfelejtettem,hogy az ePSXe 1.5.2 memo-jából,hogyan tudok törölni :D
Pár game lefoglalja majdnem az egészet amikkel nem is én játszottam és nem tudom menteni a final9-et csak 5-6 save-re.
Régen vmit elinditottam és az mutatta,hogy mik vannak fent.
Vki biztos tud segíteni mi a fenét csináljak?
Köszi
file -> run BIOS, innentől olyan mintha cd nélkül inditanál egy Playstationt.
Vagy ha vagy olyan elvetemült mint én, és meg szeretnéd tartani a mentett állásokat, akkor epsxecutor-ral a memcard beállításainál simán lehet másik kettőt csinálni, amiket beállítva van két tiszta memóriakártyád, míg a régi mentéseknek a hajuk szála sem görbül.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

smash++

Köszi mindkét megoldást.Gondoltam,hogy vmi egyszerű...
Azt hiszem vagyok olyan elvetemült... :D

Dreamcleaver

Hal tudnátok ajánlani konzolos vagy árkád ilyen frepcsis/űrhajós lövöldözős gámákat? tudjátok mikor felülről vagy oldalról látni a repcsiket a terep meg scrollozik és ezrével jön az ellen. Most játszom Dreamcast emun az Ikaruga-t és nagyon tetszik, csak rohadt nehéz még easy-n is, harmadik pálya boss fightnál nem jutok tovább. Olyan címek kénének, amik jól működő emukon játszhatóak (mame, kawaks (arcade), chankast (dreamcast) vagy mondjuk ePSXe (playstation 1). Előre is kösz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

TurboK

#194
Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-14, 21:58:41
Hal tudnátok ajánlani konzolos vagy árkád ilyen frepcsis/űrhajós lövöldözős gámákat? tudjátok mikor felülről vagy oldalról látni a repcsiket a terep meg scrollozik és ezrével jön az ellen. Most játszom Dreamcast emun az Ikaruga-t és nagyon tetszik, csak rohadt nehéz még easy-n is, harmadik pálya boss fightnál nem jutok tovább. Olyan címek kénének, amik jól működő emukon játszhatóak (mame, kawaks (arcade), chankast (dreamcast) vagy mondjuk ePSXe (playstation 1). Előre is kösz.
Chankasthoz kell egy hackelt plugin ami játszhatóvá teszi a második pályát, remélem erről tudsz. És annyira nagyon nem nehéz, csak rá kell jönni a trükkökre - nekem eddig 12 millió pont a rekordom.

shmupok amik nekem nagyon bejöttek (minddel emun játszottam):
Keio Flying Squadron (Mega CD)
Under Defeat, Chaos Field (DC)
Radiant Silvergun, Cotton Boomerang, Cotton 2, Shienryu, Soukyuugurentai, Thunder Force 5, Darius Gaiden, Keio Flying Squadron 2 (platform játék, két lövöldözős részel), talán még a Panzer Dragoon 2 ha azt ide lehet sorolni (Saturn)
Gradius 5 (PS2)

De szólok előre, az Ikarugának semmi nem ér a közelébe. Max a Radiant Silvergun meg a Gradius 5, de azokról csak annyit hogy az Ikaruga a RSG folytatása (az intrójában ki is írja hogy "Project R.S. 2"), a Gradius 5öt meg ugyanaz a Treasure csinálta akik a RSG-t meg az Ikarugát is.
Egyébként ugyanez a RSG/Ikaruga team most egy xbox360 shmupon nyomul.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Dreamcleaver

Kösz a tippeket Turbok.  :merci:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

thrall

nemtuda valaki, hogy IP-n keresztül, vagy valahogy lehet játszani GBA-s játékokat, mint pl zelda- the four swords? mert én nem jöttem rá :D

Cloud

Nintendo Ds emu ami műxik?Tud valaki?
Csak a Yu-gi-oh játékok miatt kellene nekem.

Member

#198
Az smc formátumban lévő játékokhoz milyen emulátor szükséges, tudja valaki? :confused:
Megoldottam, már csak azt nem tudom, hogy mik a gombok.

thrall

használj hozzá ZNESW emu-t, mert ahhoz tom a billeket :D a s d y x c, enter, meg a shiftek XD

Rounin

De át is lehet configolni ám.... :rolleyes:

Nimlot

Háj all!
Jó ré g nem írt ide senki uh meg fogom próbálni máshol is.
A kérdés az hogy valaki játszott e a grandia 2-vel DC emulatorral. Én most a chankast-al el tudtam indítani csak a mentést nem tölti be. Rgo vagy leülök és végig tolom a játékot egyben (esetleg mennihagyom a gépet estére), vagy szerzek egy DC-t, vagy ha valamit tudtok javasolni azt megpróbálom.
"Being too kind is also... cruel!"

Bruce

Quote from: Nimlot on 2008-01-12, 11:37:07
Háj all!
Jó ré g nem írt ide senki uh meg fogom próbálni máshol is.
A kérdés az hogy valaki játszott e a grandia 2-vel DC emulatorral. Én most a chankast-al el tudtam indítani csak a mentést nem tölti be. Rgo vagy leülök és végig tolom a játékot egyben (esetleg mennihagyom a gépet estére), vagy szerzek egy DC-t, vagy ha valamit tudtok javasolni azt megpróbálom.
Az lehet a gond, hogy nincs vms fájl. Ez olyasmi, mint a ps-ekhez a memóriakártya, itt tárolja a mentéseket. Ha tévednék, akkor sorry, de ha igazam van, akkor ezt bemásolva az emulátor könyvtárába megoldódik a gond.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Nimlot

dede van vms sőt hozzá browser is. simán a DC menü is látja az elmentést
"Being too kind is also... cruel!"

Ramiz

Használtok Win 95 emulátort? Van egy csomó játék, ami simán az XP futtatás más módban funkciójával nem megy (sőt, nekem az még sose segített talán...). Van tapasztalatotok ebben?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

White SeeD

HELP!

Valaki át tudná vinni a CC-m lemezvégi mentését a következő lemez elejére?
A disk change nemigazán jött össze. :comp:
Francért nem tudtak berakni egy lemezvégi mentést, most meg szívok mert kiakad, ha lemezt cserélek benne :mad:

Csak annyi, hogy kimenni egy szárazföldre menteni és visszaküldeni nekem.

(Valahogy éreztem hogy szívás lesz ennél a pontnál.)

Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Liquid Snake

Quote from: White SeeD on 2009-01-01, 15:22:40
HELP!

Valaki át tudná vinni a CC-m lemezvégi mentését a következő lemez elejére?
A disk change nemigazán jött össze. :comp:
Francért nem tudtak berakni egy lemezvégi mentést, most meg szívok mert kiakad, ha lemezt cserélek benne :mad:

Csak annyi, hogy kimenni egy szárazföldre menteni és visszaküldeni nekem.

(Valahogy éreztem hogy szívás lesz ennél a pontnál.)

Milyen emulátort használsz?
Jónak kell lennie, én is emulátoron toltam végig nemrég és jó volt a Disc Change, mellesleg ha egy másik mentést kérsz az már nem a te játékod így nagyon sokban különbözhet :S

White SeeD

Quote from: Liquid Snake link=topic=358.msg374465#msg374465
Milyen emulátort használsz?
Jónak kell lennie, én is emulátoron toltam végig nemrég és jó volt a Disc Change, mellesleg ha egy másik mentést kérsz az már nem a te játékod így nagyon sokban különbözhet :S

epsxe-t. A legújabbat. Annyi, hogy kéri a második discet, escet nyomok, change disk, kiválasztom a köv disket, visszalépnék, de csak fekete képernyő fogad, és 10 perc mulva is semmi.

Ne mentést kérek, hanem mailban elküldeném a memcardom, Ott áthajózni , belépni egy szimbolaritásba, diszket cserélni, visszamenni és menteni, majd visszaküldeni nekem a mem cardot a mentéssel.
Megtennéd nekem?  Az egész nem lehet több 5 percnél.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Rounin

Olvass utána, lehet, hogy nem a legújabbat kellene használni. Azt tudom, hogy amikor én játszottam vele, az újabbnál eggyel régebbi verzió kellett, hogy a mágiaképernyő behívásakor ne haljon meg.
Sajna emulátorok terén játékfüggő tud lenni, hogy az újabb jobb-e.

Liquid Snake

Quote from: White SeeD on 2009-01-02, 10:08:38
Quote from: Liquid Snake link=topic=358.msg374465#msg374465
Milyen emulátort használsz?
Jónak kell lennie, én is emulátoron toltam végig nemrég és jó volt a Disc Change, mellesleg ha egy másik mentést kérsz az már nem a te játékod így nagyon sokban különbözhet :S

epsxe-t. A legújabbat. Annyi, hogy kéri a második discet, escet nyomok, change disk, kiválasztom a köv disket, visszalépnék, de csak fekete képernyő fogad, és 10 perc mulva is semmi.

Ne mentést kérek, hanem mailban elküldeném a memcardom, Ott áthajózni , belépni egy szimbolaritásba, diszket cserélni, visszamenni és menteni, majd visszaküldeni nekem a mem cardot a mentéssel.
Megtennéd nekem?  Az egész nem lehet több 5 percnél.

Persze, megcsinálom. Küldd el a mentést.