Milyen animét csinálnál?

Started by Ramiz, 2004-11-03, 16:27:58

Previous topic - Next topic

roderick

Igaz, de sztem amikor kitalálod a történetet akkor vagy-vagy müködik, persze lehet hogy nekem van kockafej gondolkodásom...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Meske

Quote from: roderickIgaz, de sztem amikor kitalálod a történetet akkor vagy-vagy müködik, persze lehet hogy nekem van kockafej gondolkodásom...
Bocsi, de ezt a mondatot én most nem értem... :o Mit akarna ez jelenteni? :confused:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Mattanja

A manga javára legyen mondva: pont az lehet benne a jó, ami egy könyvben. Hogy egy-két dolgot a saját kedved szerint formálhatsz meg (hangok, jelenetek), nem kötnek mások ötletei. Lásd Gyûrûk Ura. A film a nyomába sem ér a könyvnek, akármilyen jó is a többihez képest. Viszont a Berserk szerintem animében jobb lenne. A Blame! viszont elveszítené a lényegét animeként -az a hat rész is, amit megcsináltak, semmit nem ér.
Tehát: szerintem csakis a stílustól függ, hogy hogyan jobb. A Neon Genesis Evangelion mangától például elõre félek...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

roderick

Quote from: MeskeBocsi, de ezt a mondatot én most nem értem... :o Mit akarna ez jelenteni? :confused:

azért vagy-vagy, mert egy történetet nem párhuzamosan csinálnak mangában és animében, hanem vagy valaki csinál egy mangát ést azt animálják meg fordítva... mert persze jó megcsinálni regényben, filmben, mangában, animében, templomi ólomüvegen és ókori eposzban is a saját ötletünk, de olyasmire voltam kiváncsi, hogy amikor kigondolja az ember, akkor milyenbe teszi...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

roderick

Quote from: ShiroiA Neon Genesis Evangelion mangától például elõre félek...

Pedig sztem szászor jobb mint az anime... pl. apostolból is végre 12 db van... (igaz nem nagyon számít, mert Angyalnak van fordítva), sokkal jobban összhangban van már a történet mint az animében... kiváncsi vagyok, lehet a végre rájött a fazon, mit is akar kihozni a történetböl?:)
(csak ne németül kellet volna olvasnom)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Mattanja

Quote from: roderickPedig sztem szászor jobb mint az anime...
Már annak is örülnék, ha csak olyan jó. A mangáknak van egy bizonyos varázsa, azért szeretem egy kicsit(?) jobban õket.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Meske

Quote from: roderickazért vagy-vagy, mert egy történetet nem párhuzamosan csinálnak mangában és animében, hanem vagy valaki csinál egy mangát ést azt animálják meg fordítva... mert persze jó megcsinálni regényben, filmben, mangában, animében, templomi ólomüvegen és ókori eposzban is a saját ötletünk, de olyasmire voltam kiváncsi, hogy amikor kigondolja az ember, akkor milyenbe teszi...
Akkor ezzel én újjítanék! ;) Mert attól még, hogy eddig mindig az egyikbõl csinálták a másikat, én még elkészíthetem párhuzamosan a kettõt, nem? :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

roderick

All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

roderick

de

(edit: jéééé nincs limit, pedig nem akartam elküldeni, csak gondoltam úgyis visszadobja  :eeek: )

edit2: mostmeg vamiért újra elkülde, ha valami moderátor idetéved törölje már lécci ezeket
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

#39
Quote from: ShiroiA manga javára legyen mondva: pont az lehet benne a jó, ami egy könyvben. Hogy egy-két dolgot a saját kedved szerint formálhatsz meg (hangok, jelenetek), nem kötnek mások ötletei. Lásd Gyûrûk Ura. A film a nyomába sem ér a könyvnek, akármilyen jó is a többihez képest. Viszont a Berserk szerintem animében jobb lenne. A Blame! viszont elveszítené a lényegét animeként -az a hat rész is, amit megcsináltak, semmit nem ér.
Tehát: szerintem csakis a stílustól függ, hogy hogyan jobb. A Neon Genesis Evangelion mangától például elõre félek...

Akkor a Berserk miért jobb animében?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: MeskeAkkor ezzel én újjítanék! ;) Mert attól még, hogy eddig mindig az egyikbõl csinálták a másikat, én még elkészíthetem párhuzamosan a kettõt, nem? :)
Gazdaságilag csõd lenne ;)
Bár itt nem ez a kérdés :rolleyes:

Mattanja

Quote from: RamizAkkor a Berserk miért jobb animében?
Miért, nem az? A mangának még csak az elején járok, egyelõre sokkal jobban tetszik az anime. Ez lehet, hogy megváltozik, de az anime grafikája után a mangáé valahogy nagyon nem jött be. Az, hogy sokkal durvább, véresebb stb. nem érdekel, az animét sem a vérhabos jelenetekért néztem. Az már az elején megfogott, a mangának ez nálam eddíg nem sikerült. Ízlések...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Manu

Quote from: RamizHa sorozatot, akkor 13 rész. Végig jazz szólna. Egy gengszter sztori lenne, árulásokkal és leszámolásokkal. Kisváros, megpróbálhatsz pártatlan maradni, de nem biztos, hogy sikerül. Cinikus fekete humor, morbid jelenetek. Nem lenne kifejezett fõszereplõ. Aránylag sokat tudnánk a jazzegyüttes tagjairól (mintegy rajtuk, az õ példáikon keresztül megismerve a hely(zet)et) és a bárról, ahol esténként játszanak. Ahogy kihullanak a tagok, egyre inkább szóló-jellege lesz a zenének...

Csinálj sorozatot!!! :jee:
A'szem már meg is találtam kis csapatomhoz az egyik fiatal, tehetséges tagot...:D

Titkos

#43
Én is egy romantikus/akció/kaland/vígjáték-ra tenném le a voksomat, de amúgy egyetértek Trivi-vel, inkább a kedvenc sorozataim folytatását csinálnám meg a manga alapján. (Ranma, Inu Yasha) (Hogy sorozatot csinálnék, és nem Movie-t, az nálam nem is kérdés. ;) )
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Ramiz

Quote from: ManuCsinálj sorozatot!!! :jee:
A'szem már meg is találtam kis csapatomhoz az egyik fiatal, tehetséges tagot...:D

OK. Sztoriírást, jelenettervezást, zenekeresést, zongorázást vállalok.
Egyedül a rajz nem az erõsségem...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

#45
Jó kérdés.
Túl sok ötletem volna, túl sok mindenhez volna kedvem. Egy mozi Luciferrõl, aki lassan belátja tévedését, megbánja, amiért fellázadt Isten ellen (persze nem a hagyományos bibliai olvasatban lenne a múlt megírva) - végül már bûnbánóan imádkozik is.
Esetleg egy scifi sorozat arról, hogy nem feltétlenül az idegen fajok a rossz, csúnya hódítók (na jó, azért néhányan megpróbálják elsimítani a felborzolt kedélyállapotokat, de hiábavalóan: ki kell hogy ábránduljanak; az emberiség vezetõi nem a békés együttélésre születtek)

És a legfõbb vágyam: egy fantasy anime, akár sorozatban, akár moziban is, mindegy milyen formában, de - sárkányokról. Fenséges, félisteni, intelligens sárkányokról; világok teremtésérõl, egymás közti háborúikról, szövetségekrõl és ármányról. Az emberek csak mellékszereplõk, egyszerû teremtmények csak, akiknek ugyan van némi beleszólása a "nagyok" dolgaiba, de szerepük majdhogynem elhanyagolható. "Sárkány, sárkány, sárkány, sárkány *végeláthatatlan kántálás*"
/me mindjárt elcseppen (nyálügyileg :p )
Asimov Alapítvány elõtti történeteit szintén megcsinálnám, az Én, a robot Will Smithel nagyon felkeltette ezirányú vágyaim: normális formában látni ezt az univerzumot.
Hát nagyjából ennyit kusza elképzeléseimrõl. :)

EDIT: ja igen, a zene szigorúan szimfonikus zene lenne. Lendületes, olykor a hangulathoz illõ keserédes dallamokkal ( Voyage to avalon (orchestral version),Escaflowne OST,Outcast pc game, na meg TA ill. Mechwarrior II szerû zenék). Vagymi :rolleyes:

A képi világ pedig részletgazdag, festményszerû hátterek, és realisztikusabb figurák (semmi Slayers^^" Nem mintha nem tetszene, de a Kenshin féle komolyabb kinézetek jobban bejönnek)

.Attila

Quote from: TitkosÉn is egy romantikus/akció/kaland/vígjáték-ra tenném le a voksomat, de amúgy egyetértek Trivi-vel, inkább a kedvenc sorozataim folytatását csinálnám meg a manga alapján. (Ranma, Inu Yasha) (Hogy sorozatot csinálnék, és nem Movie-t, az nálam nem is kérdés. ;) )
Asszem ez Damnatus ötlete volt, én csak helyeseltem ;) De mind1 végülis :)

Ramiz

Quote from: RouninÉs a legfõbb vágyam: egy fantasy anime, akár sorozatban, akár moziban is, mindegy milyen formában, de - sárkányokról. Fenséges, félisteni, intelligens sárkányokról; világok teremtésérõl, egymás közti háborúikról, szövetségekrõl és ármányról. Az emberek csak mellékszereplõk, egyszerû teremtmények csak, akiknek ugyan van némi beleszólása a "nagyok" dolgaiba, de szerepük majdhogynem elhanyagolható. "Sárkány, sárkány, sárkány, sárkány *végeláthatatlan kántálás*"

Érdekes ötlet. De azért durva. Világokat teremtgetõ, egymással harcoló sárkányok. Nyomasztó lenne nézni... az ember annyira törpe lenne...

A sárkányok azért jók, mert kevés van belõlük, büszkék és titokzatosak. Azért is nem szeretem a sok sárkányt "elõrángató" kalandot, könyvet stb, mert könnyen elkoptathatják ezt a kivételes, csodás jelenséget, és arra a sorsra jut, amire egy ijesztõ rothadó élõhalott vagy egy brutális ork (hobbit-szemszögbõl még félt tõle az ember...) : a szerepjátékos/olvasó/stb vállat von a "tucatellenfélen", és nem érzi érdekesnek. Ez persze csupán személyes vélemény.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizÉrdekes ötlet. De azért durva. Világokat teremtgetõ, egymással harcoló sárkányok. Nyomasztó lenne nézni... az ember annyira törpe lenne...

A sárkányok azért jók, mert kevés van belõlük, büszkék és titokzatosak. Azért is nem szeretem a sok sárkányt "elõrángató" kalandot, könyvet stb, mert könnyen elkoptathatják ezt a kivételes, csodás jelenséget, és arra a sorsra jut, amire egy ijesztõ rothadó élõhalott vagy egy brutális ork (hobbit-szemszögbõl még félt tõle az ember...) : a szerepjátékos/olvasó/stb vállat von a "tucatellenfélen", és nem érzi érdekesnek. Ez persze csupán személyes vélemény.

Egy szóval sem mondtam, hogy tucatnyinál többen lennének ;) Nem akarom én õket "tucatellenféllé" degradálni. Na neeeeem. Azt már nem :)

És éppen ez a lényeg, hogy nem az ember lenne a középpontban. A sárkányok története mellett futna párhuzamosan az õ saját sorsuk, céljaik, vágyaik, háborúik, de a világot igazán befolyásoló eseményeket nem õk váltanák ki, csak elszenvednék. Két sárkányúr közti háború miatt szenvedõ országban elindul néhány "hõs", hogy kiderítsék a sárkányurak dühének okát, hogy megkérjék õket: békéljenek meg, s eközben élnének át kalandokat; de õk mellékesen a Nagyok csatájában - bár megpróbálhatnak hatni rájuk, de végül a Nagyok pillanatyni hangulata dönti el, vajon figyelembe veszik-e a pótolható parányok vágyait, kik hasznos szolgák, vagy éppen katonák lehetnek (értsd: golyófogók :D )

Ramiz

Okéj: nekem nyomasztó lenne, hogy az emberek a sárkányok bábjai. Végül is úgy lehetne valószínûleg, éppen ezért az egyensúly kedvéért a szerepjáték-világokban kevés sárkány van, és azok is túl büszkék, így általában nem alacsonyodnak le az emberi ügyekig.

De inkább árulj el közelebbi dolgokat a sztoriról. Kíváncsi vagyok, milyen viszályokra gondolsz.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizOkéj: nekem nyomasztó lenne, hogy az emberek a sárkányok bábjai. Végül is úgy lehetne valószínûleg, éppen ezért az egyensúly kedvéért a szerepjáték-világokban kevés sárkány van, és azok is túl büszkék, így általában nem alacsonyodnak le az emberi ügyekig.

De inkább árulj el közelebbi dolgokat a sztoriról. Kíváncsi vagyok, milyen viszályokra gondolsz.

Nos... nem mindegyikük használja bábokként...ááá, nem! Nem árulok el semmi többet, ezt most írogatom gubóm mélyén, most kristályosodik írott formába. Légy kis türelemmel, kérlek.

Dragon

Quote from: Rounin"Sárkány, sárkány, sárkány, sárkány *végeláthatatlan kántálás*"

Igeeeeen!
Sárkányt ezerrel!  :D  :D  :D
(de nem ezrivel :P )
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Pi-Tec

Nos... Ez kellemes topic, és Hi! mindenkinek, kellemes mondatösszefûzés és a barokk stílus felelevenítése céljából.

Az Elfen Lied eléggé közel jár az igazsághoz, csak párszáz résszel rövidebb a kelleténél, illetve még nem láttam az utolsó részt, ami éppen most kerül fel a gépemre.

De amik lennének a SAJÁT OVÁ-mban:

- 100% naturális helyzetábrázolás (vér, zsigerek, nemiszervek, nemi élet, stb.)
- Valami gregorián hangzású zene, jól megturbózva valami agresszív techno/metal atmoszférával, de persze függene a szitutól is)
- Morbid humor, erotikus humor, fekete humor, helyzetkomikum
- Misztikum, mítosz, jól felépített világ
- Romantikus naplementék, brutális mészárlások, rengeteg lelkizés és elgondolkodtató monologizálás, filozófia
- Relatív szereplõk (azaz valahol mindegyiket meg lehet érteni, hogy azért olyan, amilyen, mert lehet, hogy te is olyan lennél, ha azok történtek volna veled)

Pl. alkalmas lenne rá a félkész sci-fi regényem is: CAT - A fekete hold éjszakája.
Lucy az én istennõm!
Long Live the Diclonius race!!! :__devil:

Kvikveg

Quote from: RouninJó kérdés.
Túl sok ötletem volna, túl sok mindenhez volna kedvem. Egy mozi Luciferrõl, aki lassan belátja tévedését, megbánja, amiért fellázadt Isten ellen (persze nem a hagyományos bibliai olvasatban lenne a múlt megírva) - végül már bûnbánóan imádkozik is.
Esetleg egy scifi sorozat arról, hogy nem feltétlenül az idegen fajok a rossz, csúnya hódítók (na jó, azért néhányan megpróbálják elsimítani a felborzolt kedélyállapotokat, de hiábavalóan: ki kell hogy ábránduljanak; az emberiség vezetõi nem a békés együttélésre születtek)
...
Asimov Alapítvány elõtti történeteit szintén megcsinálnám, az Én, a robot Will Smithel nagyon felkeltette ezirányú vágyaim: normális formában látni ezt az univerzumot.
Hát nagyjából ennyit kusza elképzeléseimrõl. :)

A képi világ pedig részletgazdag, festményszerû hátterek, és realisztikusabb figurák (semmi Slayers^^" Nem mintha nem tetszene, de a Kenshin féle komolyabb kinézetek jobban bejönnek)
Ahh. Ezek tokjok lennenek.

Valaki mikor tamad ra a Vegtelen Tortenetre?  :rotflol:
Az jo lenne animeben. Valami olyan ami korrektebb az eredetivel, mint az a nyalas 2 film. Boa.
Vagy ezt mar irtam?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Quote from: roderick...
Látom a világvége dolog eléggé általános... istenem, az NGE egy egész generációt tett tönkre... (najó ezt nem mondtam komolyan:) )
:hopp:  :rotflol:  :lol:  /me rohog a monitor elott

Hamár vilagvege: a Wolf's Rain felere szavazok!
SPOILER: A depis vilagvegekbol elegem van, szeretnek valami legalabb ennyire optimistat latni. VEGE
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

roderick

Quote from: Kvikveg:hopp:  :rotflol:  :lol:  /me rohog a monitor elott

Hamár vilagvege: a Wolf's Rain felere szavazok!
SPOILER: A depis vilagvegekbol elegem van, szeretnek valami legalabb ennyire optimistat latni. VEGE

SPOILER: Az csalás, az nemis igazi világvége :)
az inkább egy general reset-re hasonlít
[/QUOTE]
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: Pi-TecNos... Ez kellemes topic, és Hi! mindenkinek, kellemes mondatösszefûzés és a barokk stílus felelevenítése céljából.

Az Elfen Lied eléggé közel jár az igazsághoz, csak párszáz résszel rövidebb a kelleténél, illetve még nem láttam az utolsó részt, ami éppen most kerül fel a gépemre.

De amik lennének a SAJÁT OVÁ-mban:

- 100% naturális helyzetábrázolás (vér, zsigerek, nemiszervek, nemi élet, stb.)
- Valami gregorián hangzású zene, jól megturbózva valami agresszív techno/metal atmoszférával, de persze függene a szitutól is)
- Morbid humor, erotikus humor, fekete humor, helyzetkomikum
- Misztikum, mítosz, jól felépített világ
- Romantikus naplementék, brutális mészárlások, rengeteg lelkizés és elgondolkodtató monologizálás, filozófia
- Relatív szereplõk (azaz valahol mindegyiket meg lehet érteni, hogy azért olyan, amilyen, mert lehet, hogy te is olyan lennél, ha azok történtek volna veled)

Pl. alkalmas lenne rá a félkész sci-fi regényem is: CAT - A fekete hold éjszakája.

Az 1. és a 3. pont alapján nekem bejönne, az 5. elrontaná az egészet. A 6. a legtöbb animére jellemzõ.
A regényed fent van az Írásokban?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Quote from: bpka000Igeeeeen!
Sárkányt ezerrel!  :D  :D  :D
(de nem ezrivel :P )

Sárkánygyár?  :wtf:  :hehe:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: Pi-TecNos... Ez kellemes topic, és Hi! mindenkinek, kellemes mondatösszefûzés és a barokk stílus felelevenítése céljából.

Az Elfen Lied eléggé közel jár az igazsághoz, csak párszáz résszel rövidebb a kelleténél, illetve még nem láttam az utolsó részt, ami éppen most kerül fel a gépemre.

De amik lennének a SAJÁT OVÁ-mban:

- 100% naturális helyzetábrázolás (vér, zsigerek, nemiszervek, nemi élet, stb.)
- Valami gregorián hangzású zene, jól megturbózva valami agresszív techno/metal atmoszférával, de persze függene a szitutól is)
- Morbid humor, erotikus humor, fekete humor, helyzetkomikum
- Misztikum, mítosz, jól felépített világ
- Romantikus naplementék, brutális mészárlások, rengeteg lelkizés és elgondolkodtató monologizálás, filozófia
- Relatív szereplõk (azaz valahol mindegyiket meg lehet érteni, hogy azért olyan, amilyen, mert lehet, hogy te is olyan lennél, ha azok történtek volna veled)

Pl. alkalmas lenne rá a félkész sci-fi regényem is: CAT - A fekete hold éjszakája.
Ebben tehát minden benne lenne. Ha viszont minden benne van, akkor semmi sincs benne...

Pi-Tec

Quote from: RamizAz 1. és a 3. pont alapján nekem bejönne, az 5. elrontaná az egészet. A 6. a legtöbb animére jellemzõ.
A regényed fent van az Írásokban?
Nincs, és biztos nem is lesz, amíg kész nincs. De a brutalitás abban is nagy, könnyedén távolítok el pár igen igényesen bemesélt szereplõt.
Lucy az én istennõm!
Long Live the Diclonius race!!! :__devil: