Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Member

#49770
Quote from: Selmo on 2011-10-27, 02:39:27
Amikor huszonéves embereknek kell elmagyarázni, hogy a sperma az kifolyik a nőből és nem vándorol fel a méhbe, akkor úgy érzem a felvilágosítás iskolai/otthoni színvonala az elmúlt 20 évben jottányit sem lépett előrébb. :_piszka:
Lehet ezzel kéne járnom az iskolákat? Vajon kellhet ehhez valami végzettség, hogy az ember előadjon kamaszoknak cseppet sem mellékes tényeket?
Végülis létezik méhen kívüli terhesség, nem? Mondjuk jah, nem néznek meg elég H-t. :D

Állítólag megszabadulhatnak az igazgatóktól a tanári jogviszonyuk megtartása nélkül is, ha átveszi az intézményeket az állam. Baromira jó, örül most a család. :Eztneked:

Xzone

Quote from: Member on 2011-10-27, 12:01:41
Mondjuk jah, nem néznek meg elég H-t. :D

"It's hitting my womb!"

Kraivan

#49772
Quote from: Selmo on 2011-10-27, 02:39:27
Amikor huszonéves embereknek kell elmagyarázni, hogy a sperma az kifolyik a nőből és nem vándorol fel a méhbe, akkor úgy érzem a felvilágosítás iskolai/otthoni színvonala az elmúlt 20 évben jottányit sem lépett előrébb. :_piszka:
Lehet ezzel kéne járnom az iskolákat? Vajon kellhet ehhez valami végzettség, hogy az ember előadjon kamaszoknak cseppet sem mellékes tényeket?
belegondolva kicsit ijesztő, h kezded egy fiatalnak elmagyarázni a dolgokat.

Aztán rájövök h pultosként nem egy fiatal kisasszonyt nem felvilágosítani kellett, hanem ismereteiben csupán korrigálni.
Igazából a szex témán hamar átugrottunk, mert internet... Elég sokmindent tudnak már.
Sokan már 13 évesen tudják miféle örömökkel jár egy aktus.

Így nem is magát a nemi részét kell oktatni, hanem a felelősséget.
Ahogy azt is tudni kell h bármiféle fogamzásgátlás nélkül mennyi akadálya van egy fogantatásnak. (régebben pontosabban elő tudtam adni) Maga a kölcsönös izgalmi állapot, h a penetráció könnyed legyen, az h a spermium sikeresen élve eljut a méhbe már egy külön siker. Maga a fogantatás se olyan egyszerű. Ha jól emlékszem 15-20% esély van a fogantatásra, és utána jön még az természetes elvetés kockázata, utána meg a többi...

Ugyanakkora a fogamzásgátlók használata se teljes védelem. Mindig van esély a terhességre.

A nemi betegségek egy külön téma.

Amit igazából oktatni kell az a felelősség. Jó dolog szexuális kapcsolatot létesíteni, és még jobb ha élvezed is, de a szex azon túl h nagyon jó örömszerzésre, terhességgel, betegséggel járhat.
Az orális szex is fertőzésre ad okot. És nem a sérült szájfelületre gondolok ami az étkezésnek köszönhetően jobban esélyes, hanem az h a szájban lévő baktériumok nem a nemi szervre/be valók. [spoiler]Ettől még élvezzük...  :lazza:[/spoiler]

Talán pont én linkeéltem pár hónapja h az usában terhességmegelőzés címszóval az anális szexet kezdték kampányolni...
Mondhatni szép... Ha egy bélbaktérium sikeresen megtelepszik a nemi szerven, az olyan csodás gyulladáshoz vezet...

Szal ezen átlépve eljutunk oda h van kockázat is.
De ez kb olyan mint a dohányzás és a betegségei. Tudjuk, de leszarjuk... Inkább élvezzük.

Itt jön be a felelősség.
És az h matematikailag dobálod az esélyeket, a végső konklúzió h a terhesség esélye nagyobb mint nulla.
És mit fog tenni a kedves kis élvezkedő akár alkalmi párocska ha megfogan a gyerek?
13 évesen el tudja tartani? Sőt... akár 25 évesen a mai gazdasági helyzetben el tudja tartani?

Abortusz?
Az a nő aki volt már abortuszon, az tudja h nem a kezelés a rossz benne.
Még bele se megyek abba h mennyire élő személy az a csíra, és vannak-e jogai, mert a véleményem erről ez:
[spoiler][/spoiler]
Ott a lelki sérülés egy nő számára, h megfosztják valamitől. És nem bűntudatnak nevezném. Kb az se esik jól valakinek ha kihúzzák a fogát. Mármint pszichésen...

Így én ezt a gondolatfonalat szoktam pedzegetni ha erre a témára kerül a sor. Ha összejösz valakivel, akkor ne azért légy vele, h dugj egy jót. Maga a szex az akárhogy finomítjuk, igencsak benne leszel a másik intim zónájában. (-10-15 centikkel  :D ) ez meg bizalomra ad okot. A bizalom meg egyoldalúan kihasználtság.
Én azt mondom partneredben gyereked apját/anyját kell látni, még ha nem is potenciálisan. De van egy veszett házibuli, nem emlékszel semmire, és a helyi Quasimodo/Szörnyelladefrász felkeres a gyerek miatt...


Rövidebbre zárva nem flejtem el amikor párom kapcsolatunk 6. hónapja magasságában közölte velem h lehet h terhes. Szegény amit kapott tőlem...
Ránéztem kissé érzelemmentes tekintettel, és annyit mondtam h "jó..." És elkezdtem azon agyalni, h tudnék-e másodállást keresni.

Szegény nem épp ilyen reakcióra számított. Ő azt hitte lesz*rom, pedig úgymond ha naponta lefekszünk, akkor benne van a pakliban. De nem volt az.

Member

Nem tartom természetellenesnek a reakciódat. Amikor egy ismerős gyermekáldása a fülembe jutott, nem az volt az első kérdésem, hogy hanyadik hét és egészséges-e, hanem hogy talált-e munkát és tervezték vagy csak összejött.

Member

Megpályáztam a cuccot újra. Csak hívjanak be megint, minden mondatba beleerőltetem a pénteki ima, halal, halám és szunna szavakat, és elsütöm a "balkezes vagyok, de az iszlám norma szerint jobbal fogok kezet" poén. :morci:

teraflare

Nemtudom ramiz már írta-e, de filmmaratonon volt érdeklődés rá és most ebédkor felmerült:
http://parapark.hu/

Nakedape

Quote from: Member on 2011-10-27, 16:53:04
Megpályáztam a cuccot újra. Csak hívjanak be megint, minden mondatba beleerőltetem a pénteki ima, halal, halám és szunna szavakat, és elsütöm a "balkezes vagyok, de az iszlám norma szerint jobbal fogok kezet" poén. :morci:

Állás Akbar ? :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

tök jó, hogy itt van ez a 4 napos pihenő, mert így legalább van lehetőségem kigyógyulni a héten jól fölerősített megfázásból...

frozenstein

Én tegnaptól vagyok itthon nov 6 vasárnapig. :hehe:
Szerencsére a kertásást tegnap meg ma sikerült befejezni, úgyhogy mostantól pihi + anime nézés. Ja egy 5 oldalas árutan beadandót meg kell még írni a szünet végéig, de az már nem olyan nagy cucc.

SaiyaGin

#49779
Délután ötkor 39 fokos lázam volt, úgyhogy azt hiszem, megelőlegezhetem magamnak az eheti Ezen A Hétvégén Sem Csináltam Semmi Értelmeset díjat.

Junchi

Quote from: frozenstein on 2011-10-29, 18:31:44
Én tegnaptól vagyok itthon nov 6 vasárnapig. :hehe:

+1. Lazy undergrad-life powa. :D

Én

Van laptopom!! :whoah: :whoah:

Member

Quote from: Én on 2011-10-29, 22:30:30
Van laptopom!! :whoah: :whoah:
És ezzel a kőkorszak lezárult.

IriZe

Jó reggelt mindenkinek!

Szerintem eljött az ideje, hogy beizzítsam az FTP-t is a mai nap folyamán.
Mindemellett sajnos a mostani őszi szünet nem a pihenésről fog nekem szólni. Mondhatni mindig versenyt futok az idővel, és ha olyan van, akkor sokszor nem is alszok, de beleverem a fejembe az anyagot csakis azért, hogy hétvégén ott aludhassak barátnőmnél. Most is ez van a matekkal, meg persze kicsit letört az is, hogy az a tárgy amit ebben a félévben leadtam szükséges lesz a nagyméretarányú térképezéshez, ami az én szakmámban elég fontos tantárgy. Na pont ezért kell következő félévben felvennem, amit nem akartam.

Na de a napot szerintem kávéval és cigivel kezdem, a bajnokok reggelijével. Lenyomok egy rövid LoL menetet a First win of the day-ért, majd megpróbálom rávenni magam a kombinatorkára és valószínűségszámításra. Sajnos a matematika ezen részével mindig gondjaim voltak, mert a kombinatorika egyszerűen nem tűnik nekem evidensnek, és nem hasonul a gondolatmenetemhez.

Edit: kéne találnom valami avatart is.

Én

Quote from: IriZe on 2011-10-30, 12:48:30
őszi szünet
:__devil:
Bár most nekünk is lett egy hosszú hétvége így a halottak napjával, ritka vidám lesz: tanulás + temető :S

Member

Na, elég korán rájöttél a helyi szokásra. a hétvégés szenvedőposztokra. :D

Xzone

Nekem jól telt eddig a hétvégém: kétnapos buli úgy húszadmagammal egy "üdülőfaluban"; borospincék, és még termálfürdő (onsen :redface: ) is volt, ahová ingyen járhattunk át. Tényleg feelinges hidegben, szabad téren melegedni a termálvízben.

A lányt, akiről írtam a párkapcsolatos topicban, most jobban megismertem, és furcsa mód, most már nem riaszt annyira a gondolat, hogy feladjam az eddigi életstílusomat. :mittomen:
(És tényleg ott folytattuk, ahol abbahagytuk az előző alkalommal. ;) )

Azt hiszem viszont, hogy most alkoholt nagyobb mennyiségben nem fogok fogyasztani egy darabig.

Darkstar

Quote from: Xzone on 2011-10-30, 20:08:08
most már nem riaszt annyira a gondolat, hogy feladjam az eddigi életstílusomat.
Erre térjünk vissza fél év múlva. Én általában hamar rájövök, hogy mégis akarom vissza a régi életstílusomat.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone

Quote from: Darkstar on 2011-10-30, 20:11:04
Quote from: Xzone on 2011-10-30, 20:08:08
most már nem riaszt annyira a gondolat, hogy feladjam az eddigi életstílusomat.
Erre térjünk vissza fél év múlva. Én általában hamar rájövök, hogy mégis akarom vissza a régi életstílusomat.  :Kiraly:

Hát igen, az is könnyen előfordulhat. :)

Member

Teljesen megtagadni úgysem tudod, azt ami vagy.
Quote from: Xzone on 2011-10-30, 20:08:08
A lányt, akiről írtam a párkapcsolatos topicban, most jobban megismertem, és furcsa mód, most már nem riaszt annyira a gondolat, hogy feladjam az eddigi életstílusomat. :mittomen:
Ez úgy hangzik, mintha eddig maghintő vagy meleg lettél volna. :D

Kraivan


Zsiga

Quote from: Kraivan on 2011-10-31, 14:45:46
Újabb érdekes lépés...
http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/eltunnek_a_nyerogepek_a_kocsmakbol/2247517/

a véleményem hamarosan...
"Szerintük az adóemelés novembertől több tízezer embert tesz földönfutóvá, vállalkozásokat, gyártókat, forgalmazókat és üzemeltetőket foszt meg a kenyérkereseti lehetőségüktől."
Szerintem meg dögöljön meg az összes féreg aki mások betegségéből hasznot húz. Olyan mintha én minden betegemet lenyugtatóznám majd kirabolnám, aztán sírnék ha megb*sznának érte.

NLZ

Jórészt a cigányok dobálják bele a segílyt, szal a pénz szimplán csak visszakerül a társadalom körforgásába.
[reserved]

Cobra

Mondjuk az is érdekes, hogy azért zárja be valaki a kocsmát, mert nem lesz nyerőautomatája. Mindenki csak játszani ment oda, nem inni?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Angoloknál van egy mondás: az kiabál / sír a leghangosabban, akinek a
leggyengébb az ügye. Magyar vállalkozók mesterei ennek: mindig sírnak,
még akkor is, ha múlt héten cserélték újra a "régi", már 3 éves Audit,
az elcsalt adókból, nem bejelentett jövedelmekből... Nem fog bezárni,
csak elesik egy jól tejelő nem-bejelentett jövedelem-forrástól

Kraivan

Az érzelmek ugyebár vegyesek.
Én azt az oldalt látom, h a drasztikus emelésnek köszönhetően, sok üzlet és ezzel együtt jelentős mennyiségű alkalmazott munkakeresővé vált.
A munkahelyteremtési program arról szól h országos szinten tízezreket fosztunk meg a nyomorban a megélhetéstől?

Ugyebár jön az érv, h szerencsejáték... ami miatt sok idióta szó szerint az életét játszotta el.
Kérdem én, aki gyenge akaratú, és emiatt függő, az majd pont amiatt nem fog hazárdírozni mert bezárták előtte a gépeket?
Közel sem szép látvány, de valahol ezen életképteleneknek köszönhetően élt meg 5x ennyi másik.

Abba a részbe (mivel nincs rálátásom) bele se megyek, hogy vannak akik ésszel játszanak, és MO-n igenis létezik egy olyan (talán nem is szűk réteg) aki a JÓL megjátszott szerencsejátéknak köszönhetően marad életben.
ismerek pár embert aki ebből egészíti ki a fizetését. Ha a szerencsét is elveszik az embertől akkor 2 lehetőség marad:
vagy becsületesen elsorvad, vagy illegális útra tér.

Naiv dolog azt hinni h aki gépbe dobta a pénzét az nem fog más "kukát" találni.

Szal kormányunk matematikája egyszerű:
5x nagyobb adó több pénzt hoz a kasszára, mint az a sok sok sok vállalkozás, aki gyártja, szervírozza, felügyeli, működteti ami mind-mind adózik nem a gépek, hanem a foglalkoztatottak után.

Szal gépenként félmillát várt az állam, de 80%ban visszavágták a piacot. Mivel 5x lett az adó rajta, fogjuk rá ugyanannyi nyerőgép adó jön be.

Ellenben az a sok üzlet ami megszűnik emiatt...
- Minimálbérenként alkalmazottanként 35ezer ft / fő. (ez az az összeg amit becsületes könyvelés után kap az állam, több ha netalántántalán többre volt bejelentve az ember.
- Maga a vállalkozás nyereségadója, rezsije, áfája és mindne költsége, hisz ugyebár MINDEN után adózunk.
- Azok a személyek akik most munkanélkülivé váltak nem fognak költekezni -> nem adózik

Csak gratulálni tudok kormányunknak...

QuoteOlyan mintha én minden betegemet lenyugtatóznám majd kirabolnám
Attól h valaki játszik még nem függő.

Ez olyan mintha meglátnálak egy sörrel a kezedben és lealkeszeznélek.
vagy van bármilyen mmo előfizetésed és no-lifer geek leszel.


Az ország erkölcsi megtisztítása szép köntös, de nem ezt fogja eredményezni. Aki eddig nyerőgépezett azt a segélyét max a város megmaradt kevés kaszinójába veri majd el.

Aki függő volt ezután is függő lesz. Aki ésszel játszott ezután is fog tudni hol.
Itt az a párezer munkahely az áldozat, akik mondjuk pártízezer embernek tudtak munkát adni. Minden egyes ember egy család exisztenciáját jelenti hazánk gazdaságában.

H szép dolog a szerencsejáték? Nem.
Jó pénz volt a gépekben, de aki nem akarta támogatni, az nem is tett be gépet az üzletébe.
Van kocsmáros ismerős akinek nincs gépe, de ott volt a lehetőség, h ha nagyon szorul a hurok az üzlet körül, bár nagyon nem szeretné, betenne két gépet.

QuoteMondjuk az is érdekes, hogy azért zárja be valaki a kocsmát, mert nem lesz nyerőautomatája. Mindenki csak játszani ment oda, nem inni?
Azok a helyek amik bezárnak, azok profiljukat a nyerőgépre építették, és mellékesen volt italozás is.

Sajnos attól h nyitsz egy italozót nem fognak hozzád bemenni a népek tömegével inni. Mert italban nem tudod felvenni a versenyt a kisbolttal.
Ha üzemeltetni akarod a krimót, akkor nagyobb árréssel kell dolgoznod mint a nagyker, így viszont inkább a teszkóba mennek be a kocsmád helyett.
Az italozó kevés h megélj.

Jövőre még kevesebb lesz, mert ugyebár dohányozni is tilos lesz minden helyen.

Egy garázskocsma meg gusztustalan dolog, de valaki ebből élt meg.
ne hidd azt h lehet gerinccel, vagy hidegvérrel csinálni azt a mocskot.
Még vannak elveim, de nem szívesen jelentkezek olyan helyre pultosnak ahol van nyerőgép. Az ugyanis vonzza azt a szemetet amit nem szeretnék a környezetemben tudni, nemhogy még szóba is állni velük, pláne nem kiszolgálni.

Ettől még vannak kultúrált játékosok.
Amúgy meg sztem több pénz jön egy nyerőgépbe abból, h elmész bulizni egy ezressel, iszol 3 kör vmit, és bedobod a maradék 200 ft-od megnézni hátha jobb bulid lesz.
Sztem több az ilyen spontán játékostól származó pénz mint a függőkből.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-10-31, 17:29:46
Angoloknál van egy mondás: az kiabál / sír a leghangosabban, akinek a
leggyengébb az ügye. Magyar vállalkozók mesterei ennek: mindig sírnak,
még akkor is, ha múlt héten cserélték újra a "régi", már 3 éves Audit,
az elcsalt adókból, nem bejelentett jövedelmekből... Nem fog bezárni,
csak elesik egy jól tejelő nem-bejelentett jövedelem-forrástól
Nem is a vérvadkapitalista tulajokat féltem én.
Az említett Planet HW egy non-stop hely. 6 ember helyett 3 dolgozik novembertől. A maradék 3 embernek duplamunkát kell csinálnia tuti h ugyanazért a fizuért, mert nem véletlenül voltak 6an.

Fazék

#49796
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-10-31, 17:29:46
Angoloknál van egy mondás: az kiabál / sír a leghangosabban, akinek a
leggyengébb az ügye. Magyar vállalkozók mesterei ennek: mindig sírnak,
még akkor is, ha múlt héten cserélték újra a "régi", már 3 éves Audit,
az elcsalt adókból, nem bejelentett jövedelmekből... Nem fog bezárni,
csak elesik egy jól tejelő nem-bejelentett jövedelem-forrástól
mi is hangosan szoktunk sírni, mert szarul megy a bolt. nyilván a mi kis családi vállalkozásunk is azért döglődik évi nem kis forgalom mellett, mert szarrálopjuk a céget és államot meg mindenkit.
véletlenül sem lehet, hogy az egész lopás a kkv szektornál a másik irányból történik és ténylegesen az ellehetetlenítésünk a cél. az hogy egyesek kkv szektor kiskapuit (amiket persze ügyesen megalkottak szánt szándékkal) kihasználva  "jó kapcsolatokkal" megtámogatva szarrákeresik magukat csalással, arról tényleg az egyszerű sarki közértes, kocsmás, kisker bolt tehet. nyilván ezen utóbbiak teszik tönkre az országot.

szerk: félreértés ne essék. a nyerőgépek eltűnését nagyon nem sajnálom, de csak egy tipp: itt sem az a cél, hogy eltűnjenek a nyerőgépek, hanem, hogy azok kezében összpontosuljanak, akik el akarják szívni a kocsmáktól a szerencsejáték-addikt tömeget.

Kraivan

#49797
Quote from: Fazék on 2011-10-31, 17:40:02
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-10-31, 17:29:46
Angoloknál van egy mondás: az kiabál / sír a leghangosabban, akinek a
leggyengébb az ügye. Magyar vállalkozók mesterei ennek: mindig sírnak,
még akkor is, ha múlt héten cserélték újra a "régi", már 3 éves Audit,
az elcsalt adókból, nem bejelentett jövedelmekből... Nem fog bezárni,
csak elesik egy jól tejelő nem-bejelentett jövedelem-forrástól
az ilyen bölcs általánosításokra már csak a fejem tudom fogni.

nyilván a mi kis családi vállalkozásunk is azért döglődik évi nem kis forgalom mellett, mert szarrálopjuk a céget és államot meg mindenkit. nyilván. másképp ez nem lehet.
véletlenül sem lehet, hogy az egész lopás a kkv szektornál a másik irányból történik és ténylegesen az ellehetetlenítésünk a cél. az hogy egyesek kkv szektor kiskapuit kihasználva "jó kapcsolatokkal" megtámogatva szarrákeresik magukat csalással, arról tényleg az egyszerű sarki közértes, kocsmás, kisker bolt tehet. nyilván ezen utóbbiak teszik tönkre az országot.

szerk: félreértés ne essék. a nyerőgépek eltűnését nagyon nem sajnálom, de csak egy tipp: itt sem az a cél, hogy eltűnjenek a nyerőgépek, hanem, hogy azok kezében összpontosuljanak, akik el akarják szívni a kocsmáktól a szerencsejáték-addikt tömeget.

Erről két nemrégiben olvasott cikk jut az eszembe hirtelen.

1:

Egy közvéleménykutatás középiskolákban. A kérdés az anyagi dolgokra vonatkozott. A diákok 80+%-a (kivetítve pedig a magyar emberek hatalmas részére) nem hiszi h tisztességes munkával meg lehet élni.

2:
Egy emberke elmegy vásárolni üzletről üzletre. A célja h kiderítse hol nem fogják neki ütni a gépet. Ahol tehette kis tételt vásárolt.

Az eredmény. A piacon 5 mamikából 1 nem adott a 20 ft-os 1 szál zöldsége után nyugtát.
A palacsintázóban a 80 ftos palacsinta nyugtája után rákérdezett a tulajtól h miért kapott ilyen piti tételre nyugtát?
A válasz az volt h 50ezer az alkalmazottnak a bünti, fél milla a cégnek. + 2 hónap bezárás is mehet hozzá, h ha már megvágtak akkor fájjon is rendesen, ki ne termeld a bírságot.
Így inkább ütik a gépet mindenre.

Pár üzlet még lement, majd jöttek a nagyobb tételesek.
egy autószervíz, ahol már rákérdeztek h számlával vagy anélkül.

Nagyban éri meg csak lopni.

A ritka forint sűrű fillér elve jelen esetben csak a csalókra vonatkozik.
A adóhatóság ugyanis a kis halakra megy.

Quoteszerk: félreértés ne essék. a nyerőgépek eltűnését nagyon nem sajnálom, de csak egy tipp: itt sem az a cél, hogy eltűnjenek a nyerőgépek, hanem, hogy azok kezében összpontosuljanak, akik el akarják szívni a kocsmáktól a szerencsejáték-addikt tömeget.
Na igen. Nem élek semmilyen szerencsejátékkal, nincs is benne közvetetten se érdekeltségem.

objektíven igyekszem nézni a dolgokat, de csak értelmetlenséget, és összeesküvést látok.
Jólétet semmiképp, pedig ez lenne a tisztelt vezetőség feladata.

Fazék

#49798
amúgy bocs K_T, csak azért volt a kitörés, mert irtózatos szarban van kb az összes hozzánk hasonló vállalkozó ismerős, aki fizeti az adót, próbálna tisztességesen megélni, csak éppen az állam tesz róla, hogy erre esélyünk se legyen, olyan szinten szipolyoz minket. rengeteg műhely, akivel dolgoztattunk húzta le a rolót az elmúlt évben, és nem feltétlenül azért, mert nem lett volna munkája, hanem azért, mert ebből a munkából nem tudott volna gazdaságosan működni a cég, már nullszaldósra is kb lehetetlen kihozni, nem hogy fejlődni...
valamelyik okostóni mondta, hogy "ezek az életképtelen kkv-k szűnjenek is csak meg" - hát köszi bazdmeg, ha ellehetetleníted a működésünket, akkor ne csodálkozz, hogy életképtelenekké válunk...

motifator

Tiltani semmi értelme nincs olyasmit, amire van kereslet. Az alkoholt megpróbálták a huszas években, másfajta drogokat azóta is próbálnak tiltani, meg is van az eredménye.
Az, hogy valamit a társadalomra jelentett veszélye, vagy káros hatása alapján adóztatnak, azzal nincs is semmi gond, csak önmagában az adó még nem csökkenti a keresletet, max befeketíti a piacot.
A dohányzás ugye bizonyítottan káros dolog, hatalmas pénzek mennek el minden évben a tüdőrákosok és egyéb szív és érrendszeri betegek gyógyítására, de mégsem lett illegális a cigaretta, és az adóztatás mellett nagyon ráálltak a tájékoztatásra, és meg is lett az eredménye: http://www.infoplease.com/ipa/A0762370.html Oktatni kéne az embereket, hogy saját maguk dönthessenek arról, hogy mit fogyasztanak. A cigarettával sikerült, én is saját magamtól szoktam le bő 2 éve. Ha börtönben ülnék épp miatta, lehet, hogy pont leszarnám, hogy leszokok-e, akkor már úgyis mindegy.
A függőség egészségügyi probléma, és úgy is kellene rá tekinteni, nem büntetőjogi kérdésként. A megelőzés se azt jelenti, hogy jól börtönbe zárom Pistikét, mert füves cigit szívott, és akkor jól megoldottam a drogkérdést. A heroinistának is segítség kell, nem büntetés, de ő se fog segítséget kérni, amíg ott lebeg felette a bebörtönzés veszélye.
Ez a véleményem úgy nagy általánosságban a függőségekről, szerintem egyik formája sem kéne, hogy büntetendő legyen. Igen, én ha tehetném, teljesen legalizálnám a drogfogyasztást, és egészségügyi problémaként állnék hozzá, ezeknek az embereknek segítség kell, nem börtön.

Szal én nem bánom, hogy emelik az adót rajta. Haveréknál ürítettem ki játékgépet a kocsmájukban, emlékszem, hogy nagy bőr szatyrokkal vittük a százasokat, úgy kellett ölelni a zsákot, hogy ki ne szakítsa a sok pénz súlya. Lehet, hogy azt a gépet meg kell venni egyszer, meg biztos van rendszeres díja az üzemeltetésnek is + adók, de abba a szarba csak úgy ömlik bele a pénz. A szegény emberek pénze, sőt, többnyire segély, szal minden adófizető pénze. Bárki mást mond, az csak hazudik, vagy a szokásos magyar vállalkozós rinyálás a merdzsó kormánya mögül. (Elnézést a tisztességes vállalkozóktól és a merdzsóktól az általánosításért.)
Ha valakinek a kocsmájában a bevétel nagy része meg a gépekből jön, akkor nem árt, ha átgondolja az üzleti modelljét.
De akkor lenne ez is igazán jó lépés, ha ráállnának a megelőzésre is. Nem úgy, mint a drogoknál, hogy börtönbe mindenkivel, hanem oktatni a népet, már fiatalon, mondjuk középsuliban, hogy a játékszenvedély mennyire veszélyes. Azzal együtt azt mondanám, hogy van is értelme az egésznek, anélkül csak pénzbehajtás. Persze néha a pénzt is be kell hajtani, de jó lenne látni, hogy annak a pénznek legalább a töredékét arra költik, hogy a helyzetet hosszú távon is javítsák.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.