Main Menu

Monster

Started by Ramiz, 2006-02-10, 03:46:04

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: roderick on 2006-04-13, 11:49:11
Najó,. de ha egyikük fiú másik lány akkor nem egypetéjü ikrek, akkor meg csupán olyan mint két testvér... és én pl. hiába veszek fel parókát nem leszek töle olyan mint a nővérem:)
Látszik is, hogy nem manga szereplő vagy. :-D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: Ramiz on 2006-04-13, 12:51:14
Látszik is, hogy nem manga szereplő vagy. :-D
Legalább nem kell 20 percen át depiznem majd mielőtt megmentem a világot az óriásrobotommal:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderick on 2006-04-13, 22:31:23
Legalább nem kell 20 percen át depiznem majd mielőtt megmentem a világot az óriásrobotommal :)
Viszont nem garantált a túlélésed sem, és ami még rosszabb: nem készül rólad tengernyi doujin hentai-kép Asuka és Rei társaságában. :biggrin: Na de ez már off.

Egyébként idáig szinte mindegyik karakter tetszik, kivéve Johan. Nem elég emberi, és ez nem előny. Én ettől nem borzongok meg. Ez egy szélsőséges karakter, aki ezért nem hihető. A Planetesben például mindenki ember volt. Itt még talán Tenma a legemberibb. A csaj már kevésbé. Lunge nem az, de ő legalább vicces és stílusos. :biggrin:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Nemtom, szerintem Johanban pont az a lényeg, hogy ne is legyen emberi... ha ember lenne nem is kéne "monster"-nek hívni a sorozatot, szerintem kicsit olyan Hannibal Lecteres a figurája, szociopata keverve zsenivel ami egyrészt eléggé idegen tölünk (ergo nem emberi) másrészt elég veszélyes, mert átlátja a világot és teljesen bele tud olvadni. Mellesleg Lecter sem túl hihetö, de attól függetlenül még zseniális egy karakter, Johan szerintem kicsit kevesebb terepet kap megnyilvánulásra hozzá képest, ezért inkább unalmasabb egy fokkal.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Jó, de Hannibal Lecter-t a zseniális Anthony Hopkins játssza, Johan viszont csak* egy rajzolt figura. :)

--------------
* : bocsánat, nem akartam diszkriminálni... ne, ne meneküljetek a gépemről! Ne hagyjátok el a hentai mappámat, lányok! Nagyon is jók vagytok két dimenziósnak! Ne hagyjatok magamra!!!... :bruhuhu:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Manny Calavera on 2006-04-13, 22:36:49Lunge nem az, de ő legalább vicces és stílusos. :biggrin:
Lunge nem ember(i)? :eek: Komolyan mondom, én nagyjából Lunge-ban ismertem magamra... Lehet, hogy űrlény vagyok? Eddig azt hittem, hogy csak kocka :bruhuhu:

Jelmagyarázat:
Quoteén nagyjából Lunge-ban ismertem magamra
Ez természetesen zseniális elméjére és végtelen memóriájára utal. Véletlenül sem arra, hogy munkamániás, képtelen lazítani, rosszul kezeli a saját tévedéseit. Ne tessék félreérteni!  :angyali:

Ramiz

Na jó, Lunge nem végletes, de azért nem nagyon emberi mégsem. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

De most miért Tüdő? Miért nem inkább Runge? Ha szivarozna orrba szájba megérteném, de inkább Runge. Mint Tüdő úr... amúgy szerintem az egyik legjobb karakter, a szinkronja is nagyon el lett találva, a hangok és a jelenetek és a szerepe is tökéletes, nagyon egyedi nyomozó szerintem. Legalábbis én nem nagyon találkoztam hasonló detektív egyéniségekkel, maximum olyan hasonlóakkal akik ennyire egyediek :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Hát azért sok jól eltalált és híres detektív van. :) Én sokáig akut Sherlock Holmes-mániában "szenvedtem" és még most is imádom (csak már minden sztorit elolvastam legalább 3-szor és várok, hogy elfelejtsem és újrakezdhessem XD). Philip Marlowe-t is nagyon bírom, könyvben is (Raymond Chandler) és filmen is (Bogart megformálásában :cool: ). Poirot kicsit idegesítő, de ő is karakteres figura.
Egyébként tényleg kevés helye van Lunge-nak a Monsterban.
Monster OVA-t követel a nép Lungénak!!! :LolLolLolLol:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

#99
Azért mondom, mert ők akiket mind felsoroltál mind mind egyediek mint Runge, hasonlónak nem hasonlók, csak a hivatásukban de mindegyik egyedi :)

A sorozatban a végfelé  nagyon sok részben szerepel és ha jólemléxem a [SPOILER]Prágai útjáról egy egész rész van csak neki szentelve :)[/SPOILER]

sajnos a Monsterből szerintem semmilyen formátumban nem lesz OVA. Egyszerűen sehogy sem tudnám elképzelni a 74. rész után hogy mit lehetne elsütni egy OVA-ban.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

Quote from: RE@L on 2006-04-14, 12:11:24De most miért Tüdő? Miért nem inkább Runge?
Biztos, hogy Tüdő? Figyelt valaki, amikor a névjegyet mutatták (asszem egy ilyen alkalom van, amikor látszik a neve)?
Nem lehet, hogy Runge a neve, és csak a subberek írták Lungénak, mert az jelent is valamit (v.ö. Hippolyt a lakáj)? Csak mer Runge, mint német vezetéknév létezik, szóval akár annak is hívhatták volna... (lásd Carle David Tolmé Runge, akit a Runge-Kutta-ból ismerhetünk :-) )

via_mala

Quote from: Profeta on 2006-04-14, 16:52:17
Biztos, hogy Tüdő? Figyelt valaki, amikor a névjegyet mutatták (asszem egy ilyen alkalom van, amikor látszik a neve)?
Nem lehet, hogy Runge a neve, és csak a subberek írták Lungénak, mert az jelent is valamit (v.ö. Hippolyt a lakáj)? Csak mer Runge, mint német vezetéknév létezik, szóval akár annak is hívhatták volna... (lásd Carle David Tolmé Runge, akit a Runge-Kutta-ból ismerhetünk :-) )
Szerintem egyszerűen csak a japánok R-L hangjainak csereszavatosságáról van itt szó.

Mellesleg nekem róla először a Máris szomszéd jutott eszembe. :biggrin:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Ramiz

Quote from: via_mala on 2006-04-14, 17:13:21
Szerintem egyszerűen csak a japánok R-L hangjainak csereszavatosságáról van itt szó.
Jó, persze erről van szó... nincs értelme azon filózni, hogy ők hogy írnák, mert ők is kétféleképp írnák. :D

Quote from: via_mala on 2006-04-14, 17:13:21Mellesleg nekem róla először a Máris szomszéd jutott eszembe. :biggrin:
Gonosz, de igaz. :lol:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Végre az intrónál tartok! :D Mármint Tenma mint szökött rab, hosszú, csapzott haj, borosta stb. :cool: A sztori is alakulgat össze-vissza, bár azt nem értem, hogy a szőke fickó, akit Tenma meglőtt a könyvtárban, hogy kerül partnerként a jólelkű ügyvéd mellé. Viszont a szökés meg hogy amiatt be kell ismerje a gyilkosságokat, az jó ötlet. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

#104
Na befejeztem a Monstert végre. A végén valóban gyorsul egy kicsit a cselekmény. Még mindig azt mondom, hogy túl hosszú a manga. Bár ha végig olyan izgalmas lett volna, mint a vége, akkor ez nem lett volna akkora gáz, de az első harmada azért sokkal unalmasabb, és azért is kár volt nyújtani, mert így a végére hatalmas csavarokat vár az ember, holott olyan hatalmas csavarok azért nincsenek. Jó, ez nem olyan zavaró, így is jól esik, hogy minden a helyére kerül, de azért kár volt ennyire erőltetni ezt a "minden a helyére kerül", "ott fog minden véget érni" stb. vonalat, mert szerintem egyáltalán nem egyértelmű és valóban indokolt, hogy miért is érnek véget itt a dolgok. Az persze nagyon drámai, hogy Tenmától azt várja, hogy megölje, de ez a Trigunban például jobban el volt sütve, arról nem is beszélve, hogy kicsit hülyeségnek tartom, hogy ebben a mangában a fejlövés teljesen egy olyan "kihevered" típusú dolog, már amennyiben kéznél van egy jó agysebész... Azonkívül bár elvileg Johan arra játszik, hogy mindenkit megöljön, aki ismeri őt, hátrahagy egy csomó embert, aki utána nyomoz. Azt meg csak simán nem értem, hogy végül is miért olyan fontos Johannak ez az egész, de lehet, hogy csak nem éltem bele magam eléggé a fejébe. (Azt sem értem, hogy Tenma miért válna "névtelenné" Johan szerint? Valamint a húgával mit akar? Végig valami nagymenő tervet sugall a manga, a végén meg Johan csak gyilkolászik (ha nem is személyesen) és Mona Lisa sokat sejtető, ám üres mosolyát gyakorolja...) Jópofa ötlet, hogy Tenmának megint meg kell mentenie, bár kicsit erőltetett, és az, hogy nem Tenma lő, hanem a részeg fazon, egyszerűen menekülés ebből a helyzetből, mintha a rajzoló nem tudta volna eldönteni, hogy Tenma hogyan döntene. A zárócsavarnak szánt befejező kép (Johan megszökött) elég szánalmas szerintem (a körülmények illogikátlanok), úgysem fogja folytatni a mangát.
Amik tetszettek: sűrű, feszes krimi-hangulat, izgalmas gyilkolások (a pisztoly jelentette film noir-os fenyegetésnek megértése és visszaadása), király karakterek (szinte mindegyiket megkedveltem, a negatívakat is, kivéve Johant, aki minden ködösítés és sugallmazás - láthatólag nagyon cool, hideg, számító, kicsit őrült, gonosz, kalkuláló, szemétül mosolygó karakternek szánták (mint Griffith), akitől a hideg kéne hogy rázzon és ugyanakkor imádnom kéne mint mintaolvasó - ellenére erőtlen figurának tartom, túl kiszámított, hogy miért olyan, amilyen, és még zavarosak is az indítékai és a tettei, egy őrülttől nem lehet annyira félni, mint mondjuk egy Lunge-típusú embertől), remek zene, csavaros sztori.
Hmm, nem tudom... ha pontozni kéne (nem szeretem, de így visszaolvasva talán túlságosan sokat beszéltem a negatívumokról és túl sokat a pozitívumokról - de hát ti úgyis túldicsértétek, úgyhogy talán nem baj :) ), 8/10.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-16, 22:35:44Na befejeztem a Monstert végre. A végén valóban gyorsul egy kicsit a cselekmény. Még mindig azt mondom, hogy túl hosszú a manga.
Ahhoz képest nagyon gyorsan betermelted a végét, gratula!
Quotemert szerintem egyáltalán nem egyértelmű és valóban indokolt, hogy miért is érnek véget itt a dolgok
Valóban nem egyértelmű. Néhány posttal lejjebb egy féloldalas spoilerben próbálom megfejteni, hogy mi is ez az egész, ha gondolod, kommentálj rá, hogy igazam van-e, vagy csak beleképzelem az egészet...
QuoteJópofa ötlet, hogy Tenmának megint meg kell mentenie, bár kicsit erőltetett, és az, hogy nem Tenma lő, hanem a részeg fazon, egyszerűen menekülés ebből a helyzetből, mintha a rajzoló nem tudta volna eldönteni, hogy Tenma hogyan döntene.
Nekem nagyon tetszett ez a megoldás (habár majdnem Deus Ex Machina, de azért jól esett, hogy az öreg a fia véelmében lőtt), gondolj bele, Johan egyszeren nem veszíthet máshogy. Ha nincs a részeges, akkor Ninának vagy Tenmának kellett volna lelőnie, és Johann ezt akarta. Viszont Nináról már tudjuk, hogy nem tudta volna lelőni az ikertestvérét; Tenma talán lelőtte volna korábban, de amióta Poppéval beszélt, azóta egyértelműen nem. Csak sakkban tartotta volna egy jó ideig, de nem tudott volna lőni. Megint elmúlik a "magic moment", hogy gyűlöletből lelőjék Johannt, az látja, hogy most se sikerült, és szépen elvonul, hogy a következő nagyszabású húzását próbálja, +30 epizód.
QuoteA zárócsavarnak szánt befejező kép (Johan megszökött) elég szánalmas szerintem (a körülmények illogikátlanok), úgysem fogja folytatni a mangát.
Mínusszor mínusz az plusz, namost akkor az illogikátlan jó dolog? :D Amúgy meg tévedsz, folytatja :) lejjebb linkelem valahol az ÜBERSPOILER-t, de momentán nincs kedvem belenézni.
QuoteHmm, nem tudom... ha pontozni kéne (nem szeretem, de így visszaolvasva talán túlságosan sokat beszéltem a negatívumokról és túl sokat a pozitívumokról - de hát ti úgyis túldicsértétek, úgyhogy talán nem baj :) ), 8/10.
Szerintem pont eleget beszéltél, egyikről se sokat, pláne nem mindkettőről :)

Ramiz

#106
RENGETEG SPOILER!!! SORRY DE LUSTA VAGYOK IDÉZETENKÉNT SZÍNEZGETNI!!!






Quote from: Profeta on 2006-04-17, 12:40:27
Mínusszor mínusz az plusz, namost akkor az illogikátlan jó dolog? :D (...) Szerintem pont eleget beszéltél, egyikről se sokat, pláne nem mindkettőről :)
Sorry, fáradt voltam a több órányi mangaolvasástól. :)

Quote from: Profeta on 2006-04-17, 12:40:27Aztán egy nap megtudták, hogy csak az egyikük kell a másnapi kísérlethez (Poppének nyilván legalább egy gyereket prezentálnia kellett az illusztris társaság előtt, de ha nem muszáj, nem kell mindkettejüknek végignézni a Nagy Vörösboros Jelenet-et), így egyforma ruhába öltöztek, hogy ne lehessen megkülönböztetni őket, mert nem akartak elválni.
Igen, valahogy így lehetett. De az a másnapi dolog az már nem kísérlet szerintem! Hát Poppe akkor már nem akarta őket kitenni kísérletnek...
Egyébként kicsit erőltetett forgatókönyv, de még elfogadható, végül is vannak véletlenek (meg gyorsan ható mérgek :D ).

Quote from: Profeta on 2006-04-17, 12:40:27
Hátborzongató, hogy amire a sok rémmese, kísérlet, stb. képtelen volt, azt végül egy ilyen apróság végezte be; hogy a külvilág ezernyi szörnyűsége is elviselhető, ha van akit szeretsz / akiben bízol / ahova hazatérhetsz; míg ha ezt elveszted, akkor összeomlik minden. Ijesztő, hogy végső soron ez a töréspont Johan és Nina közt.
Most, hogy mondod, tényleg ez lehet a háttérben. Nekem ez nem is tűnt annyira kihangsúlyozottnak.

Quote from: Profeta on 2006-04-17, 12:40:27
És itt jönnek a sokkal merészebb gondolati ugrások: Johann attól kezdve félt bárkiben is megbízni, kivéve a testvérét. Inkább elpusztított mindenkit, aki kedves volt vele, hogy nem kelljen kinek hálásnak lenni.
Elvileg igen, gyakorlatilag azonban mindig volt egy csomó ember, akit ő ugyan csak felhasznált, de akik kiszolgáltathatták, elárulhatták volna őt. Minden "báb" gyilkosa gyakorlatilag! De főként persze Roberto. Ez nem illik bele a képbe szerintem.

Quote from: Profeta on 2006-04-17, 12:40:27
Olyanná akart válni, mint a mesebeli Nevenincs, akit ugyan Johannak hívnak, de senki sincs, aki ismerné őt. És a végén, amikor a csehszlovák-német határon, a kietlen pusztaságban, szélviharok által tépázva összeestek, akkor érezte a legjobban magát, valahogy így akart meghalni (?!).
Jó, de miért? Ahelyett, hogy félrevonultan, paranoiásan él valahol vagy megöli magát? Vagy azzá lesz, akinek a neonácik akarják és emberek felett "uralkodhat"? És miért nem azokat ölte meg, akik igazán ártottak neki (elsősorban Poppe és a másik három irányító fazon - Poppén még csak meg sem próbálta megölni s.k., még a végén sem! És a többieken sem s.k. bosszút állt, ami várható lett volna! Talán mert azt szerette volna, hogyha őket is olyasvalaki öli meg, akiben megbíztak? Poppét meg talán azért hagyta élni, mert az már úgyis rettegett tőle és a halálára várt? Ez logikusnak tűnik talán.) De azt, hogy miért akar meghalni, nem értem. Azt, hogy ha már meg kell halnia, miért Tenma keze által, azt már inkább: mindig is a mániája volt más emberek nevének teljes bemocskolása (Suk-kal is megcsinálta ugyanazt, mint Tenmával), és ha Tenma megöli, sose tudják bebizonyítani, hogy nem Tenma volt a tettes és ő nem csak egy ártatlan fiatalember volt. Elméletileg. De addigra már tele volt a városka olyan emberekkel, akik tudták az igazságot: az ügyvéd, Nina, Lunge... Szóval mégsem olyan érthető ez.

Quote from: Profeta on 2006-04-17, 12:40:27
Jól érzem, hogy pszichózisa hatására a későbbiekben is valami ilyesmit akart reprodukálni, tehát valami nagy szabású öngyilkosság, ahol ugyanúgy rémületet és pusztulást lát (a vég díszlete = csehszlovák határ) maga körül, ahol már senki se ismeri, és akik mégis ismerik és jók voltak hozzá (Nina/Tenma), azok árulják el és ölik meg???
Jó, de miért jó ez neki, ha éppen ezt utálja, éppen ettől menekül (megölni az ismerőseit, hogy azok ne árulhassák el még egyszer)? Talán azért, mert úgy érzi, hogy ha ő maga választja meg gyilkosait, akkor az ő döntése volt a dolog és ily módon BIZTOSAN nem fogják elárulni?

És még egy kérdés: a kinderheimi mészárlás miért tört ki "mindenki között"?
És még egy: Johant, aki gyakorlatilag egy súlyosan elmebeteg, léleknyomorított tömeggyilkos, miért nem őrzi egy szakasznyi rendőr? Egyáltalán miért nem börtönkórházban gyógyítják? Na ez nem tetszett egyáltalán.

</div>
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Ne felejtsd el hogy [SPOILER]Poppé tul képpen igazándiból csa Ninával foglalkozott!!! Johann mindent Ninától tudott meg hogy mi történt a délutáni foglalkozásokon és hogy mi történt a Vörös Rózsás kúriában[/SPOILER]

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

kikuchiyo

BUMP, mert lenne egy kérdésem:

Több helyen is olvastam (ismertetőkben), hogy a Monster cselekménye hű de milyen sok helyen játszódik, többek között Budapesten.
Na most én az animét nem láttam végig, csak kb. a 40. részig, onnantól áttértem a mangára, de Budapestre nem emlékszem. Prágában szenvedtek egy csomót, meg máshol Csehországban is.

Kihagytam valamit? Ha igen, mondjátok meg, melyik részben vagy melyik fejezetben említették kies fővárosunkat.
Failure is the default option

Ramiz

Én sem emlékszem ilyesmire. Csak egy magyar nevű szereplő van valahol vagy valami ilyesmi.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Budapest eddig tudtommal csak Trinity Bloodban volt... ottis olyan amilyen.
Monsterben tuti nincs.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

RE@L

Én egyedül arra emlékszem, hogy Tenma mondja hogy vitték Budapestre anno és hogy nagyon szereti a Goulasch Suppe-t.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

via_mala

Quote from: kikuchiyo on 2006-04-26, 00:55:16
Több helyen is olvastam (ismertetőkben), hogy a Monster cselekménye hű de milyen sok helyen játszódik, többek között Budapesten.
Ez egy tévedés, én az aoi review-ban olvastam csak, de tuti, hogy nem jut el a sztori Budapestre.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

kikuchiyo

Gondoltam.

Ez viszont felveti annak a lehetőségét, hogy egyes review-írók nem nézik meg azt, amiről írnak, hanem más leírásokat másolnak, méghozzá kritikátlanul... ???  :lame:
Failure is the default option

Kvikveg

#114
Nah, vegigneztem. Reszemrol 9.99 a 10bol, es a levonas csak nehany gyengebb resznek tudhato be, es a kicsit furcsa befejezesnek.
Ami az erossege, hogy mindig iszonyat kivancsi voltam, hogy mi kovetkezik, nagyon jok a karakterek - Lunge, Grimmer, es persze
Tenmaaaaaaaaa! *szivecskek*, stb-stb.
Hatranya a nehany gyenge resz - Tenma mindenkinek segit, jajjaj, a videki orvos, illetve a vegen en tobbet vartam volna...
Johann talan kicsit lehetett volna ijesztobb, de lehet, hogy ezt csak az elozo postok miatt mondom. Igy is jo volt szerintem.
Minden elismeresem.
:cool:
:appl: :appl: :appl:
:whoah: :whoah: :whoah:
[spoiler]A jo edes anyjat annak aki Grimmert megolte! :bruhuhu: :bruhuhu: :bruhuhu:

Tenma tenyleg dobbenetesen visszzafiatalodik az utolso reszre. A lerobbanasa nem annyira feltuno, mert kis lepesekben megy vegbe, nekem mar csak az tunt fel, hogy hu de romos, de csak jopar resz utan.

A vege kicsit lapos lett szegenynek. Marmint igy is eleg latvanyos, de valahogy azt hittem nagyobbat szol.
Az, hogy Johann lelep a vegen, egeszen silany volt.
Es vartam azt a jelenetet, ahol Tenma es Nina bulizik, es Nina vegre megtudja az igazi nevet.
Amugy tenyleg.... megtudhattak volna a nevuket, hiszen az anyjukkal eltek. Es Nina nem felejtette volna el, nem volt 511-ben. Hm.
[/spoiler]
A szinkronok kivaloak lettek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Mivan, meghalt a topic???!  :confused:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2006-06-06, 00:48:19
[spoiler]
Amugy tenyleg.... megtudhattak volna a nevuket, hiszen az anyjukkal eltek. Es Nina nem felejtette volna el, nem volt 511-ben. Hm.
[/spoiler]
Na akkor ezt a mondatot értelmezd nekem légyszi! Mi az, hogy
[spoiler]Nina nem volt 511-ben?
Simán volt, Johannal együtt. Onnan fogadta örökbe őket Liebert, és még akkor is együtt voltak, amikor a fiú lemészárolta a családot, a lány meg lelőtte a fiút...[/spoiler]

Amúgy már volt egy-két napod, hogy leülepedjen benned az anyag. Kiváncsiak vagyunk a Te interpretációdra, Kvikveg! Mi mozgatta Johannt? Ki a "The Real Monster" (utsó rész címe) ?
Szóval tehetnél érte, hogy ne haljon meg a topik.

Kvikveg

#117
Nevek&mit akart Johann:
[spoiler]
Nina egy masik otthonban volt. Ahova Tenma is elmegy, valami kislany kijon ejjel a szobajabol, stb. Nina tudtommal nem volt 511ben. Johann nem akarta, hogy szetvalasszak oket, de megtortent. (Szoljatok ha tevedek, hetvenvalahany resz osszessegere nem biztos, hogy tisztan es tokeletesen emlekszem.)
Mmmm. Az biztos, hogy az artott meg neki, hogy nem tudja, az anyja miert ot tartotta ott. Hiszen majdnem ot lokte oda. Az elso gyilkossagat meg ertem, szolni akartak a rendoroknek az oregek - ok viszont menekultek. Azt viszont nem latom, hogy a korhazi eset utan hogyan valtak szet utjaik. Illetve remlik valami. Johann otthagyta valakiknek Ninat, o meg ment tovabb, mint az a viccbeli mergezett suti.
Johann megzakkant a Kinderheimban, ez tisztan latszott. Nam tudom mit akart pontosan, egy ponton lat egy ujabb kimenetelt, onnantol nem ertem teljesen. Elotte feltetelezem total vilagveget akart, legalabbis ez, es a kiserletezes latszik rajta. Meg emesztem.
Persze lehet, hogy pont ez a slusszpoen: hogy nincs eleg info kideriteni mit akart.
Amikor Nina azt mondja: megbocsatok, feltetelezem arra gondol, hogy Johann maradt ott, es ot vittek el kiserletre.
A szornyeteg... feljebb irt valaki hasonlot. Mi kell ahhoz, hogy valaki megtagadja a sajat gyereket? "Vajon azert maradtam ott, mert engem akart megmenteni, vagy a testveremmel tevesztett ossze? Melyik?" Es most ugrott be: lehet, hogy azt tesztelte a "kiserleteivel", hogy mi kell ahhoz, hogy valaki a sajat baratai/szerettei ellen forduljon? Maffia egymas ellen, gyerekek haztetorol, arvak egymas ellen, stb-stb. Mikor lesz orvosbol gyilkos? Bar ez utobbi nem egeszen direkt...
Tenma is halalba kivanta a kollegait ugyeugye. Mas kerdes, hogy o inkabb szivott volna, nem olte volna meg oket. De o is. Mennyi es mi kell ahhoz, hogy valakit megolj/eltaszits magadtol?
A real monster a mama volt es a pillanat, a dontes. Nem tudhatta mit meg nem tett az anyja, hogy ok jobban eljenek. Egy 5eves nem erti, es nem mondhatta el nekik.
[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Az alábbi postom még nem elég interaktív. Be kéne raknom még pár gombot :) Most már megcsináltam így, de legközelebb színezem, vagy jön a Ramiz-módszer.

Quote from: Kvikveg on 2006-06-09, 23:42:41
[spoiler]
Nina egy masik otthonban volt. Ahova Tenma is elmegy, valami kislany kijon ejjel a szobajabol, stb. Nina tudtommal nem volt 511ben. Johann nem akarta, hogy szetvalasszak oket, de megtortent. (Szoljatok ha tevedek, hetvenvalahany resz osszessegere nem biztos, hogy tisztan es tokeletesen emlekszem.)
[/spoiler]
Nyert :) Én már menet közben panaszkodtam, hogy túl kicsi ehhez az agykapacitásom :)
Quote[spoiler]
Johann megzakkant a Kinderheimban, ez tisztan latszott. Nam tudom mit akart pontosan, egy ponton lat egy ujabb kimenetelt, onnantol nem ertem teljesen. Elotte feltetelezem total vilagveget akart, legalabbis ez, es a kiserletezes latszik rajta. Meg emesztem.[/spoiler]
[spoiler]Nekem úgy tűnt, mintha már előtte is zakkant lett volna, ezt a Kinderheimosok is mondták. Ott talán csak a látókörét szélesítette, és a technikáit csiszolta.
Érzésem szerint az igazi kiváltó ok valahogy abban a Real Monster-es jelenetben lehetett, pláne így gondoltam, amikor még Ninát is 511-esnek hittem :) Mert akkor ez az egy lett volna a különbség a két iker élményei közt. [/spoiler]
Quote[spoiler]
Amikor Nina azt mondja: megbocsatok, feltetelezem arra gondol, hogy Johann maradt ott, es ot vittek el kiserletre.
[/spoiler]
[spoiler]Miért nem a rengeteg disznajságra, mait Johann művelt, nem kis részben Nina ellen?[/spoiler]
Quote[spoiler]
A szornyeteg... feljebb irt valaki hasonlot. Mi kell ahhoz, hogy valaki megtagadja a sajat gyereket? "Vajon azert maradtam ott, mert engem akart megmenteni, vagy a testveremmel tevesztett ossze? Melyik?" Es most ugrott be: lehet, hogy azt tesztelte a "kiserleteivel", hogy mi kell ahhoz, hogy valaki a sajat baratai/szerettei ellen forduljon? Maffia egymas ellen, gyerekek haztetorol, arvak egymas ellen, stb-stb. Mikor lesz orvosbol gyilkos? Bar ez utobbi nem egeszen direkt...
[/spoiler]
Itt teljes a  :tezsvir: köztünk
Quote[spoiler]
A real monster a mama volt es a pillanat, a dontes.
[/spoiler]
[spoiler]A mama szerintem semmiképp, ő nem volt gonosz. Nekem az az érzésem támadt, hogy nem is volt eredeti, igaz szörny (mama és Poppe is kilőve), és épp ez az igazán szörnyű az egészben, hogy mindez csakúgy megtörténhet, és nincs kire "kenni"...

A nevekről meg annyit, hogy voltaképp két tökéletes nevet kellett volna találni igazi névnek, jobb is, hogy ezt itt a képzeletünkre bízták. Mint a Végtelen Történet királylányának új neve. Hej, szép emlékek :)[/spoiler]

Lt. Simoan Blarke

Technikacsiszolás - végülis ezért akarta mindenki magának Johant, merthogy ilyen meg olyan karizmatikus, meg mindenkit arra vesz rá, amire csak akar. Valószínű, hogy az 511 tanította meg rá, hogy hogyan határolódjon még jobban el a bűntudatttól meg hasonlótól (pl. amikor magyarázza a fószer hogy ott ült a széken és végignézte ahogy az 511-esek lemészárolják egymást - bár ez meg ellent mond egy kicsit Roberto elmesélésének, a bezárkózva csücsülésnek stb.).

A "kísérletes" felvetéssel ennyiben nem értek egyet, legalábbis pszichológiailag logikusnak tűnik, hogy pl. a "szüleit" azért mészárol(g/t)atta le, mert az anyján akart bosszút állni - mint a végén ugye kiderül, nem tudja eldönteni, hogy most összetévesztette-e őt Ninával, vagy őt védte, és így keres választ. Ahelyett, hogy üvöltöző "ANSWER ME" őrültté válna, ilyen lesz (pláne, hogy az 511 kiölte belőle az érzelmeket, azaz az ilyen kétségbeesett őrjöngésekre se valószínű hogy képes, innen már tiszta sor, hogy ilyenné váljon, mert más módon nem tud megszabadulni a káosztól, amit ez a zavar kelt benne).

A mutert meg felesleges szidni, van egy olyan érzésem, hogy ha nem adja oda egyik gyereket sem, elviszik mindkettőt, őt meg lelövik... ez talán így kisebbik rossz kategória.

Befejezés jelentése: értelmezhető szimbolikusként, ahogy SS kollega írta, de én semmiben nem vagyok hajlandó meglátni a szimbólumokat, ha lehet anélkül is érteni a dolgokat. Johan lelép. Egyszer már felépült fejlövésből és akkor is pszichopata maradt - simán el tudom képzelni, hogy utána is az maradt. (JÉZUSOM, köztünk jár! :D)

Johan személyisége: nem tartom zakkantnak, az csak a legvégén következett be valamilyen szinten a "világ végét akarom" kiakadásával. Kiölték belőle az érzelmeket, alaposabban, mint pl. Grimmerből, brutális karizmával rendelkezik, innentől kezdve meglehetősen hidegen szemlélve elkezd kísérletezgetni - és kiadni magából azt a "zavart", amit a fent említett muter-flashback okoz benne. A nagyobb szabású befolyásolások simán csak a kísérletezési vágy, a párok kivégzése meg bosszú és valamilyen szinten önigazolás, hogy így nem tudják őt még véletlenül sem elárulni. Én speciel úgy gondolom, hogy nem őrült, csak érzéketlen, és innentől kezdve minden tevékenysége mögött ott lehet látni a logikát (mivel őt kábé ez mozgatja).
Én speciel arra vagyok kíváncsi, hogy ha a vén Schuwald nem küldi haza a fiacskáját, akkor Johan nem kezdett-e volna arra játszani, hogy a lángtenger kellős közepén olyan helyzetbe kényszeríti Schuwaldot, hogy annak döntenie kelljen, hogy ő, vagy Ralf élje-e túl az egészet - legalábbis a fenti önigazolósdiba egy ilyen teljesen beleillett volna.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster