Fórum szabályzat RC

Started by Darkstar, 2007-03-10, 22:32:25

Previous topic - Next topic

Selmo

Középső egérgomb vagy CTRL + klikk és új lapon nyílik meg. :)
Viszont egy csomószor az emberek az idéznek mindenféle indok nélkül. Talán mert az idézés közelebb esik mint a válasz? És hogy nézne már ki, ha mindenki idézné az előtte szólót?

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Mutasd meg, hol van a touchpademen középső egérgomb :)
Ha ez nem tetszik, akkor másik érv: auto-url van, viszont iurl-t
manuálisan kell taggelni. Senki sem halt még bele abba, hogy
új lapon nyílik meg.

Member

Quote from: Selmo on 2007-08-23, 16:58:45

  • A quote használatát lehetőleg szorítsd átlátható mértékre, csak 2-3 hozzászólást idézz, hogy ne terítse be a fél képernyőt. Ha hosszú szövegből csak egyvalamire válaszolsz akkor csak azt idézzd be, amire válaszolsz, ne az egész postot, ha több dologra válaszolsz, akkor szépen tedd be az idézeteket külön-külön, hogy átlátható legyen.
  • Ne idézd az előtted szólót, fel tudjuk fogni, hogy arra válaszolsz enélkül is.
  • Ne használj 6pt-nál kisebb betűméretet, mert harapunk. Ha olyan megjegyzést akarsz tenni, ami nem nyílvános, tedd spoilerbe.
  • Szorítsd minimálisra a [move] és [glow] használatát. Ez egy fórum, nem kirakat.
  • Fórumon belüli hivatkozásoknál használd az [iurl][/iurl] tagot, ez nem nyit új ablakot.
  • Ha valamilyen oknál fogva nem szeretnéd, hogy a fórum átkonvertálja a BBC tagokat, URL-t, email címet,  vagy hasonlót, netán egyszerűen csak meg akarod mutatni a BBC vagy smiley kódot, akkor írd [nobbc][/nobbc] tagok közé. Például: http://usteam.hu/ .

  • Ez OK
  • Ez is
  • Ez nem. Kisebb az esélye, hogy elolvasom, mint a spoiler esetében.
  • Ezzel teljes mértékben egyetértek
  • Ez hülyeség, lehet, hogy folytatnám tovább az eredeti lap olvasását erre nyomnom kellene egy visszát
  • Ez még lehet hasznos

Selmo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-23, 20:01:24
Mutasd meg, hol van a touchpademen középső egérgomb :)
Ha ez nem tetszik, akkor másik érv: auto-url van, viszont iurl-t
manuálisan kell taggelni. Senki sem halt még bele abba, hogy
új lapon nyílik meg.
Csak hogy tovább vitázzam. :D
Quote from: Selmo on 2007-08-23, 19:51:12
Középső egérgomb vagy CTRL + klikk és új lapon nyílik meg. :)
url-nél is oda kell mászni =-et beírni, ezek után semeddig sem tart egy i-t elébigyesszeteni. Ha lenne valami billenytűkombináció, ami abban az ablakban hozza be, nem problémáznék rajta így, viszont mindenki másnak megvan a lehetősége új lapon/ablakban megnyitni, csak CTRL/SHIFT kell hozzá.
Quote from: Member on 2007-08-23, 21:36:08
Ez hülyeség, lehet, hogy folytatnám tovább az eredeti lap olvasását erre nyomnom kellene egy visszát
Ez mennyivel nagyobb probléma, mint bezárni a másik ablakot? Plusz lásd fent.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2007-08-23, 21:36:08

  • Ezzel teljes mértékben egyetértek
Pedigsztem pont te használtad a legtöbbet :D

Quote from: Selmo on 2007-08-23, 21:47:35
url-nél is oda kell mászni =-et beírni
Nem, ha nem akarod szövegnek álcázni, akkor automatikusan kap url-taget.

Vazz mit problémázol itt ezen. Senki nem hal bele, nem volt általános felhördülés
ellene, stb. Ennyi fölös időd van, hogy a kákán is csomót keresel? Esetleg azt nem
akarod előírni, hogy a Times New Romannel a hosszabb szövegek jobban olvashatóak,
ezért 5 sor felett mindenki írjon avval, és piros betűkkel? ::)

Member

Quote from: Selmo on 2007-08-23, 21:47:35
Ez mennyivel nagyobb probléma, mint bezárni a másik ablakot? Plusz lásd fent.
Semmivel, pont ezért felesleges minden alkalommal benyomnom 2x azt az i-t.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-23, 22:49:08
Pedigsztem pont te használtad a legtöbbet :D
Ez sértés. :rolleyes: Csak azért nem tiltom le a smilie-kat, mert sajna a legtöbb :lolwut: jellegű és egy ilyennek teli szöveg idétlen.
(Bár ha el kellett hülyülni egy topic-ot, rózsaszín és mozog... :D)

Lythis

kötelező iurl szerintem is értelmetlen. középsőklikk, vagy alternatív megoldás vígan működik, ahogy K_T is mondta, ha meg nem adok neki "címet", akkor automatikusan URL-be teszi. lásd--> www.usteam.hu

Selmo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-23, 22:49:08
Vazz mit problémázol itt ezen. Senki nem hal bele, nem volt általános felhördülés
ellene, stb. Ennyi fölös időd van, hogy a kákán is csomót keresel? Esetleg azt nem
akarod előírni, hogy a Times New Romannel a hosszabb szövegek jobban olvashatóak,
ezért 5 sor felett mindenki írjon avval, és piros betűkkel? ::)
Te hoztad fel az url gombot. :P Igen, szeretek kötekedni, rossz csillagzat alatt születtem. :D
Hmmm... nem is rossz ötlet, ezentúl írjunk Arial betűtípussal, mert úgy több fér ki egy sorban. :angyali:

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Tévedsz, én azt mondtam, hogy automatikusan hozzáteszi a
fórum-engine az url-taget a címekhez.
:hehe:

Zsiga

Csak két ponthoz szólnék hozzá. Az egyik az iurl, a másik hogy ne quote-oljuk az előttünk lévő postot.

Iurl-t én alapvetően lusta vagyok beírni (csak az aktuális anime torrentes topicban szoktam, ott is csak akkor ha az éppen szerkesztett postban már úgy van a többi url tag is, ha újat csinálok akkor simán url gomb és kész), mellesleg külön allergiás vagyok rá ha egy link nem nyit új tabet, bár az esetek 99%-ában a Maxthon SuperDrag&Drop módszerével nyitom meg őket, ami mindenképp nyit új fület, így tulajdonképp nekem mindegy.

A quote meg azért fontos, mert egy esetleges áthelyezésnél/topicösszevonásnál csúnyán össze tudnak keveredni a dolgok nélküle.

Próféta

Quote from: Selmo on 2007-08-23, 16:58:45
Vélemények?
Vélemények.

Quote from: Selmo on 2007-08-23, 16:58:45

  • A quote használatát lehetőleg szorítsd átlátható mértékre, csak 2-3 hozzászólást idézz, hogy ne terítse be a fél képernyőt. Ha hosszú szövegből csak egyvalamire válaszolsz, akkor csak azt idézzd be, amire válaszolsz, ne az egész postot; ha több dologra válaszolsz, akkor szépen tedd be az idézeteket külön-külön, hogy átlátható legyen.
Támogatom. Javítja az átláthatóságot, csökkenti a fölösleges teret.
A helyesírás amúgy nem akkora nagy fétisem, nem szoktam javítgatni. Most is csak azért nyúlkáltam bele - valószínűleg korántsem tökéletesen, de talán némi jószándékkal - mert úgy gondolom, legalább a szabályzat (a fórum legformálisabb része) legyen jó nyelvhelyességű.

Quote from: Selmo on 2007-08-23, 16:58:45
  • Ne idézd az előtted szólót, enélkül is fel tudjuk fogni, hogy arra válaszolsz enélkül is.
Vétó. Gyakran érdemes beidézni az előzőt: ha csak az előző hozzászólás egy részére vonatkozik a közbevetésed, a szelektív idézés megkönnyíti a gondolatmenet követését. Szintén emellett szól Zsiga alábbi érve, amit maximálisan támogatok:
Quote from: Zsiga on 2007-08-25, 01:43:40A quote meg azért fontos, mert egy esetleges áthelyezésnél/topicösszevonásnál csúnyán össze tudnak keveredni a dolgok nélküle.

Quote from: Selmo on 2007-08-23, 16:58:45
  • Ne használj 6pt-nál kisebb betűméretet, mert harapunk. Ha olyan megjegyzést akarsz tenni, ami nem nyíilvános, tedd spoilerbe.
  • Szorítsd minimálisra a [move] és [glow] használatát. Ez egy fórum, nem kirakat.
Ezekkel alapvetően egyetértek, de az elsőhöz van pár kifogásom. A nem nyilvános szövegek elrejtésére ne használjunk spoilert; az csak arra való, hogy egy szövegrész véletlen elolvasását megakadályozza, szándékossághoz kösse. A nem nyilvános megjegyzést egyszerűen ne küldjük be egy nyilvános fórumba. A "félénken", "halkan" elejtett megjegyzésekre pedig pont jó a jelzésértékű 6p.

Quote from: Selmo on 2007-08-23, 16:58:45
  • Fórumon belüli hivatkozásoknál használd az [iurl][/iurl] tagot, ez nem nyit új ablakot.
Ez fárasztó (nem feltétlenül az i betű leütése, hanem pl. minden esetben átgondolni, hogy belső link kell-e ide, vagy egyáltalán bbcode tag kirakása egy meztelen link köré), és számomra nem egyértelmű, hogy van-e rá igény. Én a magam részéről abszolút nem hiányolom az iurl-eket, mert az új tab mindig új tab. Te láthatóan igényled, már többször felhoztad. Meg kéne szavaztatni, hogy hány ember közérzetét javítaná ez a rendszabály. Ha van arra komoly igény, hogy iurl-ezzünk (nem is kell 50%, elég mondjuk 20%), akkor persze bevezethetjük, de egyébként nincs értelme, és mindenkinek fölösleges macera lenne.
Nincs esetleg SMF plugin, ami a fórumon belülre mutató url-eket iurl-eknek kezeli automáticse? Ez win-win lenne.

Quote from: Selmo on 2007-08-23, 16:58:45
  • Ha valamilyen oknál fogva nem szeretnéd, hogy a fórum átkonvertálja a BBC tagokat, URL-t, email címet,  vagy hasonlót, netán egyszerűen csak meg akarod mutatni a BBC vagy smiley kódot, akkor írd [nobbc][/nobbc] tagok közé. Például: http://usteam.hu/ .
Maximálisan egyetértek, de ennek nem feltétlenül a szabályzatban a helye. Nincs valami fórumhasználat howto? Ha nincs, akkor persze menjen a törvénykönyvbe.

minuszmiki

Quote from: Próféta on 2007-08-26, 01:24:52
Quote from: Selmo on 2007-08-23, 16:58:45
  • Ha valamilyen oknál fogva nem szeretnéd, hogy a fórum átkonvertálja a BBC tagokat, URL-t, email címet,  vagy hasonlót, netán egyszerűen csak meg akarod mutatni a BBC vagy smiley kódot, akkor írd [nobbc][/nobbc] tagok közé. Például: http://usteam.hu/ .
Maximálisan egyetértek, de ennek nem feltétlenül a szabályzatban a helye. Nincs valami fórumhasználat howto? Ha nincs, akkor persze menjen a törvénykönyvbe.
De van, meg van egy help page is a fórumon. ;) Esetleg ezeket be lehetne linkelni a szabályzatba.
Egyébként meg egyetértek az általad leírtakkal. :)

Próféta

#102
Quote from: minuszmiki on 2007-08-26, 01:36:06
Quote from: Próféta on 2007-08-26, 01:24:52Nincs valami fórumhasználat howto?
De van, meg van egy help page is a fórumon. ;) Esetleg ezeket be lehetne linkelni a szabályzatba.
Egyébként meg egyetértek az általad leírtakkal. :)
Úgy értettem, olyan, amit "mi" (azaz leginkább a modik) állítottunk össze, magyarul van, és nem ilyen hosszú, hanem röviden és tömören nemtriviális de fontos dolgokat foglal össze.
Hoppá. Quote helyett modify véletlenül.

minuszmiki

Akkor ezt félreértettem. :) Nem tudom, hogy van-e ilyen, de amikor először találkoztam hasonló jellegű fórummal, én is hasznosanak találtam volna egy ilyet.

Selmo

Quote from: Próféta on 2007-08-26, 01:44:27
Quote from: minuszmiki on 2007-08-26, 01:36:06
Quote from: Próféta on 2007-08-26, 01:24:52Nincs valami fórumhasználat howto?
De van, meg van egy help page is a fórumon. ;) Esetleg ezeket be lehetne linkelni a szabályzatba.
Egyébként meg egyetértek az általad leírtakkal. :)
Úgy értettem, olyan, amit "mi" (azaz leginkább a modik) állítottunk össze, magyarul van, és nem ilyen hosszú, hanem röviden és tömören nemtriviális de fontos dolgokat foglal össze.
Legfeljebb az általános faq végére lehetne berakni, csak mivel a spoiler is itt van leírva, gondoltam, ez még belefér a többi mellé.

A tökéletesség unalmas.

noriko

Quote from: Próféta on 2007-08-26, 01:24:52
Quote from: Selmo on 2007-08-23, 16:58:45
  • Fórumon belüli hivatkozásoknál használd az [iurl][/iurl] tagot, ez nem nyit új ablakot.
Meg kéne szavaztatni, hogy hány ember közérzetét javítaná ez a rendszabály. Ha van arra komoly igény, hogy iurl-ezzünk (nem is kell 50%, elég mondjuk 20%), akkor persze bevezethetjük, de egyébként nincs értelme, és mindenkinek fölösleges macera lenne.
:tezsvir: Támogatom a szavazás felvetését!
Quote from: Próféta
Quote from: Selmo on 2007-08-23, 16:58:45
  • Ha valamilyen oknál fogva nem szeretnéd, hogy a fórum átkonvertálja a BBC tagokat, URL-t, email címet,  vagy hasonlót, netán egyszerűen csak meg akarod mutatni a BBC vagy smiley kódot, akkor írd [nobbc][/nobbc] tagok közé. Például: http://usteam.hu/ .
Maximálisan egyetértek, de ennek nem feltétlenül a szabályzatban a helye. Nincs valami fórumhasználat howto? Ha nincs, akkor persze menjen a törvénykönyvbe.
1. szerintem jó ötlet lenne egy fórumhasználat howto! És akkor tényleg nem a szabályok között kéne lennie ennek sem. A spoiler belefér, mert ahhoz, hogy be lehessen tartatni a használatát, jobb, ha az is ott van, hogy hogy kell. A nobbc rész viszont csak hasznos tipp, és nem fórum szabály.
Meg ha lenne ilyen, és kiesne egy esetleges szavazáson az iurl, az is mehetne oda, mert nekem ez újdonság volt ^^"
2. szabályzat =/= törvénykönyv  :ejnye:

"I wish I could, but I don't want to."

Draconire

Javaslom a szabályzatba iktatását annak, hogy a "mi a faq?" vagy "milyen ftp?" szintű postokat szó nélkül lehessen törölni.

Selmo

 :ejnye: don't feed trolls... Ha törlöd, csak beírja újból, egy "eltűnt az üzenetem" körítéssel...

Szavazás hozzáadva, és igen, direkt nincs tartózkodás, mindenki határozza el magát, másnem dobjon fel egy érmét. :P

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Ha ennyire szeretnéd ezt az iurl-t (mert neked úgy kényelmesebb) akkor légyszíves gondolj mások kényelmére is és már most állj neki megírni azt a pár sor php-kódot az iurl-gombhoz. (Ha nem lesz külön gombja én tuti nem fogom mindig egyenként kézzel beírogatni.)

Selmo

Próféta és noriko vetette fel a szavazás ötletét. De ez a gomb nem is rossz ötlet. :angyali:

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Ez eddig elég egyoldalú. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Quote from: Gmer on 2007-08-31, 15:11:43
Javaslom a szabályzatba iktatását annak, hogy a "mi a faq?" vagy "milyen ftp?" szintű postokat szó nélkül lehessen törölni.
Ide írom a jelenséghez kapcsolódó véleményemet, mert nem akarom tovább szétoffolni az anime információs topikot.
Ha az illetőről biztosan tudni, hogy troll, akkor felőlem mehet a permaban is.
De azért szerintem nem kéne minden értetlenkedő elsőposztolóval bunkózni. Megértem, hogy nem szeretnénk, hogy ha az usteam fórumból ovodástanya lenne, mint amilyen az animax már egy ideje, de még akkor is, ha a kedves új fórumita láthatóan egy nyolcéves szintjén áll agyilag(függetlenül attól, hogy tényleg nyolcéves, vagy csak simán idióta), még kijár neki is egy sima helyreigazítás/figyelmeztetés pm-ben, a kérdését meg lehet másolni a megfelelő topikba, neadjisten még válaszolni is lehet rá. Akik persze rendszeresen balhéznak és nem veszik figyelembe a moderátorok figyelmeztetéseit, azok ellen jöhetnek a szankciók, de szerintem a nyolcéveseket és az idiótákat is megilleti kezdetben a normális bánásmód.
Ez itt nem /b/, ahol mindenki elküldhet mindenkit az anyjába gond nélkül, és én nem is szeretném, ha az lenne(arra megvannak a megfelelő topikok). Kicsit türelmesebbnek kéne lenni az újakkal, és legfőképpen a moderátoroknak. Az ő feladatuk a fórum rendben tartása, és ebbe beletartozik a bárgyú kezdő fórumtagok terelgetése is. Nem a végtelenségig, de az első egy-két figyelmeztetést meg lehet fogalmazni türelmes hangvétellel is.

A szavazásra nemet nyomtam, mert én aztán tényleg mindent tabokban nyitok meg, de amúgy egy kicsit se fog zavarni az a gomb, ha mégis odakerül.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Ha valaki letöltő-programokat már meg tud keresni a neten, akkor minimum
annyi ismerettel rendelkezik/hetne, hogy mi a faq. Ha meg nem tudja, akkor
fórumos illemszabályok szerint justfuckinggoogleit.

Draconire

Miért kellene olyannal türelmesnek lennie bárkinek is, aki:
1. nem tudja, hogy milyen oldal fórumára regisztrált (!!!)
2. nem olvassa el a szabályzatot
3. alapvető dolgoknak nem képes utánanézni magától

Próféta

#114
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-31, 18:22:31
Ha valaki letöltő-programokat már meg tud keresni a neten, akkor minimum
annyi ismerettel rendelkezik/hetne, hogy mi a faq. Ha meg nem tudja, akkor
fórumos illemszabályok szerint justfuckinggoogleit.
Ha nem ismeri a netikettet, akkor valószínűleg a faq kifejezés is ismeretlen előtte. Vagy fordítva. Mindegy. A justfuckinggoogleit meg érdekes módon az én egyetemi évfolyamomon is újdonság volt egyeseknek, akkor meg mégis mit vársz el egy idegentől?

Quote from: Gmer on 2007-08-31, 18:25:23
Miért kellene olyannal türelmesnek lennie bárkinek is, aki:
1. nem tudja, hogy milyen oldal fórumára regisztrált (!!!)
2. nem olvassa el a szabályzatot
3. alapvető dolgoknak nem képes utánanézni magától
1. Azért, mert általában elősegíti a társadalom működését, ha az emberek egymás legyilkolása előtt legalább egy esélyt adnak egymásnak.
2. Azért, mert lehet, hogy csak fiatal.
3. Azért, mert ha egyszer megválaszoljuk a kérdést, talán nem teszi fel újra (ha nincs kedved vagy időd válaszolni, akkor ne te legyél az önfeláldozó, de nem is kell a kérdezőt más éghajlatra elküldeni), ha meg mégis, akkor utána valóban lesz jogalapod baromnak nevezni.

De azt maximálisan támogatom, hogy a tanulni képes, tudatlan kezdőkön segítsünk, ne a lusta barmokon. Szóval nem kell végtelen mennyiségű türelmet tanúsítani mindenkivel szemben, de azért egy minimális kezdőtőkét meghitelezhetnénk a n00boknak, nem?

Fazék

osztom Próféta szemléletét

(bár tudom, hogy nem is oly rég, egy nem is oly távoli topic-ban, pont én kezdtem el egy gonoszkodást, de az csak enyhe bűn volt sztem :D)

Zsiga

Nagyon szívesen segítek bárkinek (legyen az újonc vagy őstag) akiben látom az értelem szikráját, látom hogy megpróbál ő maga is tenni az ügye érdekében. De aki bepostol 100 idióta kérdést amire a google első találata megadja a választ, az igenis húzzon el innen nagyon messzire. És arról még nem is beszéltünk amit Gmer ír, a szabályzatban nem véletlenül található meg ez a mondat: "Mielőtt kérdeznél olvasd el a FAQ-ot! Ha nem teszed és kérdezgetsz, ne csodálkozz, hogy piszkálnak érte." Aki újoncként arra nem képes hogy elolvassa a szabályzatot az szintén nem való ide.

Draconire

Quote from: Próféta on 2007-08-31, 18:40:45
De azt maximálisan támogatom, hogy a tanulni képes, tudatlan kezdőkön segítsünk, ne a lusta barmokon. Szóval nem kell végtelen mennyiségű türelmet tanúsítani mindenkivel szemben, de azért egy minimális kezdőtőkét meghitelezhetnénk a n00boknak, nem?

Szóval aki nem tudja, hogy milyen fórumra regisztrált, nem képes elolvasni a szabályzatot és az egyik legalapvetőbb internetes keresőt nem képes használni, amikor nyilvánvaló, hogy tudja hogy hogyan kell, az nem lusta barom?

Egyébként a postomat kiváltó egyénnek Zsozso megjegyezte, hogy fent van az ftp-n az adott anime, de természetesen ezzel semmit se ért el.

Selmo

Quote from: Darkstar on 2007-08-31, 17:19:42
Ez eddig elég egyoldalú. :D
Várható volt. XD

Mindkét oldalnak igaza van, de én is Zsiga pártján állok, kap egy linket a FAQ-val és ha utáni is értetlenkedik, akkor nem ide való, menjen máshová, éppen elég writeonly user van az Animeaddicts fórumán, ide nem kell belőlük.

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Quote from: Zsiga on 2007-08-31, 18:48:30
Nagyon szívesen segítek bárkinek (legyen az újonc vagy őstag) akiben látom az értelem szikráját, látom hogy megpróbál ő maga is tenni az ügye érdekében. De aki bepostol 100 idióta kérdést amire a google első találata megadja a választ, az igenis húzzon el innen nagyon messzire.
Eddig egyetértünk. De vedd észre, hogy Gmer nagyon nem ezt kérdezte. Emlékeztető:
Quote from: Gmer on 2007-08-31, 15:11:43
Javaslom a szabályzatba iktatását annak, hogy a "mi a faq?" vagy "milyen ftp?" szintű postokat szó nélkül lehessen törölni.

Quote from: Gmer on 2007-08-31, 18:53:41
Szóval aki nem tudja, hogy milyen fórumra regisztrált, nem képes elolvasni a szabályzatot és az egyik legalapvetőbb internetes keresőt nem képes használni, amikor nyilvánvaló, hogy tudja hogy hogyan kell, az nem lusta barom?

Egyébként a postomat kiváltó egyénnek Zsozso megjegyezte, hogy fent van az ftp-n az adott anime, de természetesen ezzel semmit se ért el.
Aki nem tudja, milyen fórumba regisztrált, az valószínűleg elkunyerált valahonnan egy usteam.hu címet, de azt már nem, hogy mit kell kezdeni vele, és hogy lesz belőle lejátszható anime. Aki nem képes elolvasni a szabályzatot, azt valószínűleg nem tanította meg az anyukája, hogy minden fórumba regisztráláskor haladéktalanul keresse meg és olvassa el a szabályzatot. Majd mi megtanítjuk neki. Aki a legalapvetőbb internetes keresőt nem hajlandó használni, annak megmondjuk, hogy legyen szíves használja és ne a mi drága időnket pocsékolja, ahogy az meg is történt. Ha így se hajlandó rá, akkor fel lehet adni a küzdelmet, mint ahogy az az előbbi kiváló úriember/úrhölgy esetében történt, aki zsozso postja után nem fogja fel, hogy ftp-n fent van. De az iménti általános hatályú felvetésed szerintem túllő a célon.

Quote from: Selmo on 2007-08-31, 18:57:40
Mindkét oldalnak igaza van, de én is Zsiga pártján állok, kap egy linket a FAQ-val és ha utáni is értetlenkedik, akkor nem ide való, menjen máshová, éppen elég writeonly user van az Animeaddicts fórumán, ide nem kell belőlük.
Igen, ez így elég szimpatikus. Esetleg szabályzat + faq. Esetleg szabályzat + faq + 1 alkalommal válaszolunk, ha nagyon türelmesek vagyunk, mert úgy nem tűnik olyan gorombának, bár ez tényleg opcionális.

Kellene olyan mod a fórummotorhoz, hogy egy gombbal beküld egy választ, ami egy-egy link a szabályzatra és a faq-ra. :)

Amiatt egyébként van egy adag bűntudatom, hogy én elég lusta vagyok, és ritkán válaszolgatok kérdésekre, inkább meghagyom másnak, erre itt kommandírozom jómodorra azokat, akik tényleg segíteni szoktak  :redface: