Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Quote from: Kvikveg on 2017-11-01, 21:00:56
Quote from: kikuchiyo on 2017-11-01, 16:05:29
Lattam Zsigat a Farkasreti Temetoben, de nem szolitottam meg, mert lathatolag el volt foglalva - epp egy kornyadozo bacsit teritett magahoz. Vele is reg beszeltem (meg eleg sokkakal a forumrol) :(
:eek:
Forum-meeting valami bekes nyugodt helyen? Egyaltalan ki van meg az orszagban?

Utobbi kerdes rad is ervenyes.

Quote
Mas: lett kocsim! Es vezetem!  :zomg:
:zomg: indeed... Nem is tudtam, hogy van jogsid.
Failure is the default option

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2017-11-01, 21:13:43
Quote
Mas: lett kocsim! Es vezetem!  :zomg:
:zomg: indeed... Nem is tudtam, hogy van jogsid.

:ejnye:
Azt nem írta, hogy van jogsija is. :D

Más: ismét felmerült bennem a kérdés, mi értelme volt annak, hogy ma a csapatom többségét berendelték dolgozni, amikor előre sejtettük, hogy alig lesz munka.
[spoiler]Mondjuk csak mérsékelten panaszkodhatok, a mai napra dupla fizetést kapok, kb. 30-40 percet töltöttem a munkakörömhöz tartozó tényleges munkával, a fennmaradó idő nagy részét pedig a bélyeggyűjteményem rendezgetésével töltöttem. ^^[/spoiler]

Moha

Quote from: Kvikveg on 2017-11-01, 21:00:56
:eek:
Forum-meeting valami bekes nyugodt helyen? Egyaltalan ki van meg az orszagban?
Nem lenne rossz. Bár sokan tényleg leléptek. Én még itt vagyok és szerződés miatt 2020-ig maradok is a cégnél.

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2017-11-01, 21:13:43
Quote from: Kvikveg on 2017-11-01, 21:00:56
Quote from: kikuchiyo on 2017-11-01, 16:05:29
Lattam Zsigat a Farkasreti Temetoben, de nem szolitottam meg, mert lathatolag el volt foglalva - epp egy kornyadozo bacsit teritett magahoz. Vele is reg beszeltem (meg eleg sokkakal a forumrol) :(
:eek:
Forum-meeting valami bekes nyugodt helyen? Egyaltalan ki van meg az orszagban?

Utobbi kerdes rad is ervenyes.
Ja, en mult pentek ota vagyok, eees ev vegeig! \o/

Quote from: kikuchiyo on 2017-11-01, 21:13:43
Quote
Mas: lett kocsim! Es vezetem!  :zomg:
:zomg: indeed... Nem is tudtam, hogy van jogsid.
Haaat, vagy '95 ota. :D :D :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

#55864
Quote from: Moha on 2017-10-20, 23:16:28
Tény, de eddig másodmagammal "lógtam" két céges részleg között: valahol fél úton voltunk az mfg support és az mfg dev között, most átkerülünk a dev csapathoz. Aminek nem örülök, hogy elszeparált kubik helyett open workspace lesz, ami az én introvertált személyiségemnek kevésbé tetszik. Nincs igazán személyes tér...

Nem törvényszerű amúgy, hogy intronak az a jó. Én teljesen jól éreztem magamat open workspace környezetben is, míg extrovertált kolléga meg irtózik a gondolatától.
Egyébként grat!

szerk.: én még itt vagyok, nem is tervezek menni külföldre, bár fene tudja, választások után lehet, meggondolom magam...

Moha

Quote from: .Attila on 2017-11-07, 23:18:58
Nem törvényszerű amúgy, hogy intronak az a jó. Én teljesen jól éreztem magamat open workspace környezetben is, míg extrovertált kolléga meg irtózik a gondolatától.
Egyébként grat!
Nos, igazából egész jó lett a hely. Kevesebb hely van az igaz, viszont nem vagyunk egymás szájában, van térelválasztó. Pozitívum, hogy mivel egy csomóban vagyunk, ha segítség kell, elég csak átszólni a rangidős kollégáknak, nem kell Skype-on üzengetni. :)

Acchan

Quote from: Kvikveg on 2017-11-01, 21:00:56
Quote from: kikuchiyo on 2017-11-01, 16:05:29
Lattam Zsigat a Farkasreti Temetoben, de nem szolitottam meg, mert lathatolag el volt foglalva - epp egy kornyadozo bacsit teritett magahoz. Vele is reg beszeltem (meg eleg sokkakal a forumrol) :(
:eek:
Forum-meeting valami bekes nyugodt helyen? Egyaltalan ki van meg az orszagban?

Mas: lett kocsim! Es vezetem!  :zomg:

Mi Prófétával itt vagyunk - jövő hónapban pedig egy fővel bővül a családunk.  ;)

Kviki, grat a kocsihoz. Vezess sokat, hogy megszokjátok egymást és a forgalmat. :) Nekem idén lett meg a jogsim, és szép lassan egyre magabiztosabban vezetek, de azért még egyedül nem megyek sehová egyelőre.

kikuchiyo

Gratulalunk!

Jotanacs kollegak es rokonok tapasztalatai alapjan: aludjatok, amig lehet ;)
Failure is the default option

SaiyaGin

Quote from: Acchan on 2017-11-10, 11:58:18

Mi Prófétával itt vagyunk - jövő hónapban pedig egy fővel bővül a családunk.  ;)

Gratula! :appl:

Kvikveg

Quote from: Acchan on 2017-11-10, 11:58:18
...
Mi Prófétával itt vagyunk - jövő hónapban pedig egy fővel bővül a családunk.  ;)
...
Wow, gratulalok!  :appl: :hopp:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

#55870
Ha már jogsitéma, rövidesen én is neki tervezek állni a motorosnak.  :hopp:

Quote from: Acchan on 2017-11-10, 11:58:18
Mi Prófétával itt vagyunk - jövő hónapban pedig egy fővel bővül a családunk.  ;).
Grat!  :whoah:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Acchan

Köszönjük! :)

Quote from: kikuchiyo on 2017-11-10, 22:12:09
Jotanacs kollegak es rokonok tapasztalatai alapjan: aludjatok, amig lehet ;)
Igyekszünk. :) Egész jól megy az alvás ahhoz képest, hogy mekkora a pocakom. :Kiraly:

Quote from: Darkstar on 2017-11-17, 15:38:38
Ha már jogsitéma, rövidesen én is neki tervezek állni a motorosnak.  :hopp:
Mindent bele. :)

Darkstar

Azért félek, hogy pár helyen lesz kis language barrier.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

Megjött az új játékom, már csak állvány kell hozzá.  :hopp:

[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Napi wtf: a "free hug"-táblás örültek már nem csak az animeconon vannak jelen, hanem pl. a Kálvin téren, a metróhoz vezető lépcsőnél is. :zomg:

Moha

Quote from: SaiyaGin on 2017-12-05, 21:23:12
Napi wtf: a "free hug"-táblás örültek már nem csak az animeconon vannak jelen, hanem pl. a Kálvin téren, a metróhoz vezető lépcsőnél is. :zomg:
Egyre nagyobb méreteket ölt a szeretethiány?

Selmo














Év
Hsz
2017
1353
2016
2689
2015
4204
2014
7274
2013
11835
2012
18773
2011
24564
2010
34770
2009
55741
2008
65407
2007
78218


Kíváncsi vagyok, jövőre mennyi lesz...

Valahol meg szomorú látni, hogyan változik a világ. :frown:

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Tempora mutantur, nos et mutamur in illis.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Öregszünk, animéből is egyre kevesebb jó van, új emberek meg nem nagyon jöttek mostanában (meg ugye a fő offtopic spammerek 2-3 éve eltűntek) :) . Én felnézek majdnem minden nap, de írni már elég ritkán írok valamit.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Ez az össz postok száma évente?
Igazából annyit mutat, hogy a kemény mag öregszik, karriert épít, családot alapít, a fiatalok meg nem ilyen fórumokon, hanem Facebookon értekeznek. Még pár év és az újoncoknak fogalmuk se lesz, milyen egy fórum.

Én is majdnem minden nap felnézek, de az anime részlegbe évek óta nem írtam, nem is nagyon szoktam nézni. Eleve animéket se szoktam már nézni, mert nem sok időm van.
Az itteni huszonéves társaságból velem együtt harmincéves társaság lett, :) a mostani mainstream meg tinilányokból áll, akik sokszor azt se tudják, hogy az animax-os sorozatokon kívül is van élet, sőt, sokszor csak szinkronosan néznek animét, ami szentségtörés.  :mad:
Ez utóbbi miatt se conon, se az itteni meetingen nem voltam már évek óta.

Fazék

Baldyval a múltkor tök véletlenül összefutottam hazafelé jövet, kiderült, hogy kb 2 utcányira lakunk egymástól. Beszéltük, hogy össze lehetne hozni egy izzadságszagú 30+ os meet-et a "régi keménymaggal".

anime-k, amiket láttam az elmúlt 8 évben: Tokyo Godfathers újranézve, valami időutazós lány vagy micsoda, az a repülőtervezős srácos film, Samurai Champloo félig újranézve, Cowboy Bebop három rész újranézve. meg azt hiszem még tettem egy próbát az új Berserk-kel, de nem győzött meg.

szintén csak olvasgatom főleg a fórumot, már ha van egyáltalán hozzászólás :)

Moha

Nekem is lenne kedvem egy összeröffenéshez, amolyan "old gentlemans club" módra. :D
A repülőtervező srácot mi is megnéztük a moziban, de ezen kívül szinte semmit nem néztem az elmúlt 4-5 évben.

SaiyaGin

Quote from: Moha on 2017-12-17, 11:14:28

Az itteni huszonéves társaságból velem együtt harmincéves társaság lett, :)

Na ja, elég furcsa érzés belegondolnom abba, hogy amikor elkezdtem itt fórumozni, akkor még gimnáziumba jártam, mostanra pedig már elmúltam 30 - és igen, én is kevesebb animét néztem az elmúlt egy évben, mint korábban (néha egy hét alatt összesen egy részt), bár még így is többet, mint az előttem szólók többsége.

Selmo

Tény, hogy én is egyre kevesebb animét nézek, mert a mostani divat nem az ízlésemnek kedvez. Szépen látszik is az ellaposodó grafikonon. Viszont nekiálltam mangákat olvasni. Azt nem tudom Zso hogy áll ezzel az egész FTP dologgal, meddig tudja/akarja megtartani. Egy csomó cucc már csak itt van fent. Köztük olyan ogm fájlok, amiről a mostaniak azt se tudják, hogy enni vagy inni kéne. :D Közben meg világszinten egyre népszerűbb az anime/manga egyre többet csinálnak belőle - ezért is lesz egyre több fanservice szar -, ezért egyre több dolgom van az AA oldalán. De tény, hogy ott is erősen visszaesett a fórumozási kedv, az új nemzedék máshogy, más platformon kommunikál. (Már amelyik tud egyáltalán normálisan magyarul.) De jah, pár hónap és 40 leszek. Ki tudja, pár év és elkezdünk a nyavalyáinkról, meg a gyógymódokról beszélgetni. Öregszünk vagy mi. :lul:

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

#55884
Májusban lehet valamennyit Mo.-n leszek, ha végre lesz egy oldfag meet, legyen akkor.  :D

Anime-t amúgy én sem nagyon nézek már, leszámítva a lovelive-t ami viszont az évek alatt annyira belém égett, hogy már a személyiségem része... Meg néha belepillantok futó dolgokba a Netflix-en, ebben a seasonban pl a Blend:S ilyen.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Quote from: Darkstar on 2017-12-17, 16:50:15
Májusban lehet valamennyit Mo.-n leszek, ha végre lesz egy oldfag meet, legyen akkor.  :D

Anime-t amúgy én sem nagyon nézek már, leszámítva a lovelive-t ami viszont az évek alatt annyira belém égett, hogy már a személyiségem része... Meg néha belepillantok futó dolgokba a Netflix-en, ebben a seasonban pl a Blend:S ilyen.

Mire kijutottál Japánba, addigra kiöregedtél az animékből? :D (Vagy annyi a munka?)

Darkstar

Both.
De amúgy sem az animek miatt jöttem ide.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Jelentem tavasszal csodaszamba meno modon itthon leszek HONAPOKIG, szoval johet a meet.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

A csökkenő hozzászólásszámhoz én is csak azt tudom mondani, amit már elmondtatok. Animét már rég nem nézek versenyszerűen, nem is amiatt jártam ide már régóta. Pár évvel ezelőttig még írogattam a látott filmekről, olvasott könyvekről a szaktopikokba, de aztán valahogy elfogyott az időm meg a lelkesedésem, ahogy mások is kikoptak onnan. Naponta-kétnaponta azért felnézek, de egyre inkább csak megszokásból.  :frown:
Sic transit gloria mundi, ha már latin közmondások.

re járókeretes meet: én újévig szabadságon vagyok, a jövő héten vagy a két ünnep között is jó. Akár összeköthetjük egy SW8-nézős és utólag megbánós mozizással is.
Failure is the default option

NLZ

#55889
Szintén zenész.
Mangákat még olvasok, azt könnyen le lehet zavarni.
Bár már azok is kezdenek kikopni (fordítás félbemarad, vagy ritka módon be is fejezik).

SW engem is érdekel, de nem lesz könnyű rá jegyet szerezni, mert nagyon lefoglalták.
Talán munkaórákban (én is szabin vagyok). Szal pl Corvin mozi 11:00 az, ahova van normális ülőhely.
Adj valami instant kommunikációs csatornát és összehozhatunk valamit.
[reserved]