Morrowind - 1001 Plugin meséje

Started by Flaser, 2006-02-06, 17:11:41

Previous topic - Next topic

Flaser

Az MW egyike a népszerûbb játékoknak a boardon.
Ugyanakkor arról még sose volt szó, hogy ki milyen pluginokkal játszik. Persze ez nehéz, hisz ahogy a cím is sugalmazza, több ezer van belõlük. Ugyanakkor van pár amirõl szinte mindenki tud ill. mindenki használja, de a kezdõ épp ezért nem hall róla.

Következzen az én örökzöld listám arról, ami Vvardenfel szigetére elkell:

Játékmenet
Animal Realism
Nekem is gyakran elegem volt abból, hogy folyton folyvást minden élõlény, ha hús is szerepel az értékrendjében rám veti magát.
Ezt orvosolja ez a kis plugin is nem is akárhogy. Kis darvini szimuláció - minden állat elõször mérlegeli, hogy a 120kg-os talpig páncél Nord-ra, vagy a 35kg-os Altmer csajjal próbál-e jóllakni. Ill. ha szorul a hurok nem átallanak elmenekülni.
A Megmételyesedett állatok ugyanakkor továbbra is öngyilkos rohamra indulnak, mivel a métely elvette az eszüket.
Book Rotate
Sokan tartanak odahaza könyvtárat, de azt sose tudják úgy berendezni, hogy tetszetõs legyen. Ezzel a pluginnal végre élére állíthatod a könyveket ill. becsukhatod a nyitottakat.
Living Cities of Vvardenfell
A Bethesda nagyot alakított a MW, de valószínüleg annak idején nem játszottak elég dinamikus kalandot. (Az Oblivionba ez jószerivel egy-az-egyben bekerült). A plugin a városok lakóit kelti életre, napi programot ad nekik, ill. éjjelre bezárkóznak. A templomok óráról órára kongatnak.
Morrowind Comes Alive
Több száz NPC-t ad a játékhoz akik vándorolnak is a térképen. (Rablóbanda, õrjárat, egyéb kalandozók). Elég CPU-gyilkos lehet ugyanakkor a többi éhes pluginnal együtt.
Persuation Response Expansion
Egy kis script plugin ami a korábbi 'meggyõzés' opcíóhoz ad több választ. Egyszerû, nagyszerû és nagyon kelett.

Új Távlatok
Morrowind Complete
Elsõre igen elszálltnak tartaná bárki azt a plugint ami ezzel a névvel hirdeti magát. NEM AZ!
A plugin elsõsorban a kézmûves oldalát erõsíti a játéknak.
Tudunk bányászni, fát vágni, fõzni, faragni, kovácsolni, kötni, nyúzni, varrni. A termékek skálája a csipesztõl a kardon át a baldachinos ágyig szinte mindent magába foglal.

Poligon Hizókúra N/PC-knek
Better Bodies
Az alapjáték N/JK modelljeinek kóros szögletességét orvosolja. Kötelezõ darab.
Better Heads
Ugyanez a fejekre....
Better Heads Argonian Playable Heads
...Argonian kiadásban...
World of Faces
....ill. extra változat. A sokféleség gyönyörködtet!

Hangok
Atmospheric Sound Effects
Morrowind Sound Enhancement
Wilderness SOUNDS
Különféle hang javítások. Sokkal életszerûbb tõlük a játék. Együtt is használhatók, de elsõsorban Morrowind Sound Enhancement-ot ajánlom. Nincs vele kompatibilitás gond és magában is elég masszív.

Textúrák
Ultimate Textures - COMPLETE!
Nemrég elkészült gigantikus nagyfelbontású textúra-szett. Sokkal színesebb tõle a játék. Sokan dícsérük, majd elválik, hogy hosszú távon milyen népszerû.
Ultimate Textures - Bloodmoon
A fenti plugin párja a Bloodmoon-hoz.
Real Signposts
Az egyik legrégebbi és máig használt plugin. Az útjelzõ táblákat teszi olvashatóvá, a daedra ÁBC-t nem ismerõk által.
Visual Pack
A legrégebbi teljes nagyfelbontású textúra-szett. A kedvencem, elsõsorban azért, mivel a szinei visszafogottak gyakran fotó alapúak. Absz. realisztikussá tud tenni sok helyszínt.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

thrall

eztsem hittem volna, mutattál olyan plug-int, ami engem is érdekel, és nincs meg XD (bár nekem még mindíg a kyodin armoros cucc jön be, ami egy full szet szamuráj páncél, csak fekete, ha kell valakinek átküldhetem)

katz

Köszönöm a sok cuccot, lassan jó lesz ujra elõvenni a játékot. A Bloodmon megvan már lassan 1 éve de eddig még ki sem próbáltam :(

thrall

én bloodmoon-t egy részen meguntam, és mentem vissza morrowind területére :D (a végén, amikor a kis kék izé megöletése nélkül kell végigmenned a pályán, mert csak õ juttathat be a várba...)

Kuroi Tenshi

Én még csak a vizsgaidõszakban kaptam rá :)

Van még a hivatalos oldalon a Bitter Coast sounds is, ami elvileg további környezeti hangokat adna a Bitter Coast régióhoz, de nem tapasztaltam nagy változást...

siklara

Flaser: Kicsit későn keveredtem ide, de nagyon köszi a fentebbi listát, van rajta pár darab, ami eddig nem volt meg és igen jónak tűnik!
OFF: Már egy ideje tolom a játékot, csak megint beiktattam pár hónap szünetet, mert ez a törzsről törzsre rohangálósdi a vége felé eléggé elvette a kedvem :\

Btw, a következő Gamestarhoz a Morrowind lesz a teljes játék, úgyhogy talán kicsit feléled majd ez a topic : )
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat."
(Anonymous)

thrall

Quote from: siklara on 2007-12-27, 18:29:06
Flaser: Kicsit későn keveredtem ide, de nagyon köszi a fentebbi listát, van rajta pár darab, ami eddig nem volt meg és igen jónak tűnik!
OFF: Már egy ideje tolom a játékot, csak megint beiktattam pár hónap szünetet, mert ez a törzsről törzsre rohangálósdi a vége felé eléggé elvette a kedvem :\

Btw, a következő Gamestarhoz a Morrowind lesz a teljes játék, úgyhogy talán kicsit feléled majd ez a topic : )

a sima morrowind-be a törzsről törzsre futkosás? az mgé nagyon nem vészes :D (egyébként ez egy olyan topic, aminek nem ártana a feléledés, mert az egyik legjobb game a világon szerintem :D

Lythis

Nemtom, engem leginkább az zavart benne, hogy abban a nyamvadt ashlands, vagy milyen régióban voltak szanaszét, ami kb a legkevésbé tetszett az egészben (bitter coast és tsai, meg az északi részek hangulatosabbak voltak imho).
Egyébként most, hogy előkerült a téma, leesett, hogy a Bloodmoon-t meg a Tribunal-t anno nem is raktam fel... érdemes, vagy tovább kell lépni az Oblivionra, mert az szebb és jobb, és több helyet foglal? (tudom, hogy a világon kívül, amiben játszódnak, nem sok kapcsolat van a kettő között, pusztán az érdekel, hogy az Oblivion is van e olyan jó, mint a Morrowind volt?)

thrall

nekem nemtetszett az oblivion. hiányzik belőle valami ami a morrowindbe megvolt. egyébként pedíg tedd fel midnenképp a tribunalt ha legközelebb morrowindezel, mivel ngyon megmásítja a kezelőfelületet, és jobban átlátható lesz majd. viszont mindakét kieg majd csak nagyobb szinten végigvihető :D

Draconire

Nekem jobban tetszett az Oblivion. A Morrowindben utáltam, hogy minden statikus, és szinte teljesen élettelen az a hatalmas terület, ezért se voltam képes még végigjátszani, pedig nekiültem párszor. Az Oblivion ebből a szempontból sokkal jobban van megcsinálva. Pár dolog ami kicsit életszerűbbé és izgalmasabbá teszi a Morrowindhez képest:
-sokkal több küldetés amiben segítséged van, a fősztoriban pedig kisebb seregek is segítenek néha
-minden párbeszéd "fel van olvasva"
-nagyon jó harcrendszer, bár ezt leírni nehéz lenne, de youtube-on biztos van párszáz videó róla
-maga a fősztori imho nagyságrendekkel izgalmasabb, bár klisésebb is

thrall

nekem morrowindben tetszett az, hogy te vagy a nerevarine, de persze erre csak később jössz rá, hogy micsoda, vagy hogy miért te vagy. meg tetszett az egész darkelf szigetvilág, hitvilággal mindennel együtt

siklara

Quote from: Gmer on 2007-12-27, 22:59:00
-sokkal több küldetés amiben segítséged van, a fősztoriban pedig kisebb seregek is segítenek néha
-minden párbeszéd "fel van olvasva"
-nagyon jó harcrendszer, bár ezt leírni nehéz lenne, de youtube-on biztos van párszáz videó róla
Ezek tényleg nagy előrelépések, de összességében én is Morrowindpárti vagyok (már csak a gépigény miatt is, mert a PC-m épp gyengélkedik), a fő bajom a rengeteg Oblivionos bug volt, amikbe állandóan botlottam és amiktől a hajamat téptem. Az egyik annyira kikészített, hogy abba is hagytam az egész játékot. :D
Nekem is hiányzott belőle valami, pedig tény, hogy a Morrowindnek kicsit statikus a világa, párszor félbe is hagytam miatta (nem tudom, a fentebb írt Living Cities of Vvardenfell és Morrowind Comes Alive modok ezen mennyire segítenek, egyiket sem próbáltam még). Az is igaz, hogy a olyan hatalmas a bejárható terep, hogy sokan ettől a nonlineáris, rengeteg mellékküldetéssel kecsegtető időgyilkos kalandozástól riadnak el, ugyanakkor meg az Oblivionnal már 1-2 nap játék után megfordultam a térkép összes nagyobb városában és az is kicsit lelohasztó.
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat."
(Anonymous)

thrall

na igen, a másik dolgo meg pont ez volt, hogy rohadt nagy terep ál rendelkezésre, amit az ember kénye-kedve szerint bejárhat :D

juteszembe: úszott már valaki a térkép széléig? ha igen mi van arra? mindíg kiváncsi voltam, csak sose mentem el, pedíg még constant waterwalkingom is volt :D

Manitu

Quote from: thrall on 2007-12-27, 23:32:39
juteszembe: úszott már valaki a térkép széléig? ha igen mi van arra? mindíg kiváncsi voltam, csak sose mentem el, pedíg még constant waterwalkingom is volt :D
Semmi. Ahogy haladsz kifele, szépen mindíg generál hozzá egy újabb tengeri mezőt. Néha jön egy-két hal, és nincs feneke az óceánnak. Ha ledobsz valamit, az a végtelenségig esik, és egy idő után kiakasztja a gépet. Ha elmented, akkor még a savegamet is tönkrevágja :) Naná, hogy kipróbáltam :D

Szintén Morrowind párti vagyok, valahogy jobban tetszettek a sztorik, és a tájak is. Oblivionban az összes dungeon egyforma. A repülés pedig baromira hiányzik belőle, imádtam a magasban elrejtett apró meglepetéseket :)

Most hogy mondjátok, a Bloodmoon új szigetén még nem is voltam benne. Meg a többiben sem toltam végig még a fősztorit, csak kábé az összes mellékszálat :D


Manitu

Duplapost, its awrite... különösen, hogy egy kétéves postra kívánok reagálni :D

Úgy egy hete rámjött, hogy előszedem újra a Morrowindot, és ha már 2k-ért hozzámvágják újságmellékletként, akkor meg is vettem. (Asszem eddig még soha nem vettem ilyen típusú újságot :D ). És ha már játszok, akkor kipróbálok néhány új modot is. Különösen ez keltette fel az érdeklődésemet:
Quote from: Flaser on 2006-02-06, 17:11:41
]Living Cities of Vvardenfell[/url]
A Bethesda nagyot alakított a MW, de valószínüleg annak idején nem játszottak elég dinamikus kalandot. (Az Oblivionba ez jószerivel egy-az-egyben bekerült). A plugin a városok lakóit kelti életre, napi programot ad nekik, ill. éjjelre bezárkóznak. A templomok óráról órára kongatnak.
Egy hét tesztelés után: Borzalmas. Az odáig szép, hogy az NPC-k mászkálnak. Ennek eredményeként soha senkit nem találok meg. Hurrá. Ráadásul a scriptek pontos időzítéssel indulnak, így az összes NPC napi négyszer teleportál valahova máshova. Nincs is annál szebb, mint amikor tanulni akarsz pár szintnyi kardforgatást, a második lecke után megkondul a harang, és a mestered elteleportál előled a város másik végébe. A zárak miatt pedig éjszaka semmit nem lehet csinálni a városban, minden üzlet, guildhall, ház be van zárva. Lehetek akármilyen rangban a fighters guildben, este 7 és reggel 7 között nem tudok bemenni az épületbe. mert zárva van.
És hogy teljes legyen az örömöm, az eltávolítása ugyan nem reménytelen, de finoman szólva is nehézkes...


chilip

http://www.mwmythicmods.com/telesphoros.htm#5

http://scrollstudio.com/forum/Thread-The-Ultimate-Guide-to-Getting-High-Graphics-in-Morrowind--538

nya szóval, mit érdemes ezekből feltenni :) a 2. link elég meggyőző, amit el akarok érni hogy SEMMI ÚJ ÉS NAGYBAN ÁTALAKÍTÓ DOLGOT ne rakjak bele a játékba (új szörnyek jöhetnek de klasszikus fantasy szaroktól kiráz a hideg egy ilyen egyedi repertoárral rendelkező játékban: nem kell gnoll, kobold, óriás csótány, skorpió stb.), a grafot akarom felhúzni mindenestül és játékmenetet javítani (pl új szövegek az jópofának hangzik, nem azt mondják minden városban, láttam olyat hogy szövegek közt van már move (ha valaki az utadban áldogál arrébb lehet küldeni ha elég magas a respect) stb. -> ilyenekre gondolok). Nagy morrowind fanoknak szól, mert rég játszottam ezzel nagyon és kedvem támadt elővenni a 3 eredeti CD-m és feltenni :)

Rounin

Én ezt a guide-ot használtam hozzá: http://forums.encyclopediadramatica.com/showthread.php?t=9644

Kár, hogy a gépem nem hajlandó barátságot kötni az MGE-vel és gyakorlatilag annak egyik funkcióját sem tudom használni. Oh well, így is sokat javult a helyzet és marha jól néz ki.


Makos

Asszem kedvem lett megint elkezdeni :D

chilip

#19
fakk  :zomg: nem megy az eredeti CD-m  :zomg: kénytelen leszek letorrentezni mind a 700 megát :D

ed.: csak 600 mega, és 4 perc alatt jött le :P

Cloud

Quote from: chilip on 2011-01-16, 22:01:47
fakk  :zomg: nem megy az eredeti CD-m  :zomg: kénytelen leszek letorrentezni mind a 700 megát :D

ed.: csak 600 mega, és 4 perc alatt jött le :P
Sokáig tartott. :D