Voyage Century Online

Started by Suszi, 2007-01-18, 18:47:55

Previous topic - Next topic

Suszi

http://www.voyagecenturyonline.com/index.php - official site
http://db.gamefaqs.com/computer/doswin/file/voyage_century.txt - Voyage Century Online FAQ
http://pannonfleetfroupvoyagecenturyonlinecom.group.voyagecenturyonline.com/index.php - a guildünk honlapja (PannonFleet)

Ez az ingyenes online game a felfedezések korában játszódik. Egy karaktert irányíthatsz, akinek lehet több hajója (de csak 1-et lehet egyszerre irányítani). A földön játszódik.
A játékban az alábbi dolgokat lehet csinálni:

A tengeren:

- halászni
- szállítani/kereskedni
- kalózokat ölni
- kalózkodni
- felfedezni új, érdekes fajokat/épületeket

A szárazföldön:

- fát vágni
- ércet bányászni
- növényt ültetni
- hajót építeni
- fegyvert/szerszámot kovácsolni
- ruhát/kalapot varrni
- külömböző italokat készíteni (gyógyító/sp regeneráló, stb)

Elég sokrétű a játék, és szerintem megéri kipróbálni.
Először le kell tölteni egy viszonylag nagy (1,2 GB) telepítő file-t, majd feltelepíteni a játékot (3,5 GB), és update-elni (ez nem tart sokáig, lévén, hogy nem olyan rég óta létezik ez a játék)

Ha elnyerte tetszéseteket, gyertek :)

thrall

MMO centralról van? mert kb 2 hete írták be ezt a gamet :D szerintem inkább az oldalt kéne reklámozni  najó, cask egy kicsit :_piszka:-ltam

Suszi

Egy haverom ajánlotta a játékot, és most játszom vele.
Szerintem nagyon állat :)
Gondoltam csinálok neki 1 topcot, csak nem nyakaztok le érte ^^

thrall

egyébként ez runescape-hez mennyire hasonlít, mármint skillfejlödésben? :D mert tetszik a bányászati dolog, meg a ruhakészítés, eg az ilyenek :D

Suszi

#4
Runescape-et nem ismerem.
A skill fejlődés úgy működik, hogy van 4 főskill:
Voyage (akkor fejlpdik, ha hajózol), Eloquence (akkor fejlődik, ha trade-elsz), Sea Battle (egyértelmű, ha harcolsz hajóval), Bare Handed (mindig fejlődik, ha a karakterrel harcolsz, bármilyen formában)
Ezeken belül (is) van 3-3 fajta specializáció.

Az alskillek a következők:
Harci skillek: Sword Playing (karddal való harchoz), Falchion Playing (szabjával való harchoz), Axe Playing (baltával való harchoz), Shooting (lőfegyverrel való harchoz)
(ezeken belül is van 3-3 specializáció. mindenhol 1 passzív, 2 aktív)

"Gyüjtögetős" skillek:Timber Felling (favágás, és deszkakészítés), Mining (érc bányászás, és fémöntés), Planting (növénytermesztés italkészítéshez, és ruhaszövéshez való cuccokhoz)
(itt is 3-3 specializáció)

"Gyártó" skillek: Ship Building (evvel a skillel a hajóhoz lehet csinálni hajópajzsot, és orrdíszt), Foundry (ezzel a skillel fegyvereket és szerszámokat lehet készíteni), Alchemy (gyógyitalok, sp visszatöltő italok készítésé), Sewing (ruha, sapkakészítés)
(itt nincs specializáció)

Maradt még 2 skill: Fishing (halászat), Medicine (ahhoz kell, hogy a karaktered mennyire képes jól felhasználni az italokat, és mennyire tud gyógyítani)

edit: azt elfelejtettem írni, hogy mindegyik akkor fejlpdik csak, ha használod (mondjuk ez számomra evidens :) )

thrall

akkor a skillfejlödés egy az eygben runescape... ez tetszik :D heteket töltöttem el bányászással, aztán meg smithingel XD

Suszi

Hehe :)
Akkor szedd le, és gyere játszani ^^