Ftp es egyebek

Started by Rikkudo, 2003-10-21, 14:55:51

Previous topic - Next topic

zsozso

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-01, 14:01:30
Quote from: zsozso on 2009-06-01, 13:41:35
50000 regisztralt felhasznalo

azta...  :3x3:

valami olvassel.txt a főkönyvtárba?

Erosen gondolkozom rajta, mert lassan ott tartok, hogy a kovetkezo honap szamlait nem tudom befizetni.
Death is the only redemption

Kvikveg

En is mar csak zsozso iranti tiszteletbol fizetek kb, utobbi 1-2 evben alig neztem ujat.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Az szerintem kevés, sokan el se olvasnák. Pont úgy, ahogy sokan a fórumot se olvassák. De ha mondjuk 1 hétig csak az az 1 txt lenne elérhető, akkor talán mindenki komolyan venné. AA-nak is voltak anyagi gondjai, kiírták a főoldalukra és 1 nap alatt fél évi pénzösszeg jött nekik össze. Talán megérne egy hasonló akciót nekünk is, úgy emlékezem, jóban vagy velük, így kitennék főoldalra, aztán a többi már a látogatókon múlik.

A tökéletesség unalmas.

zsozso

Quote from: Selmo on 2009-06-01, 14:30:31
Az szerintem kevés, sokan el se olvasnák. Pont úgy, ahogy sokan a fórumot se olvassák. De ha mondjuk 1 hétig csak az az 1 txt lenne elérhető, akkor talán mindenki komolyan venné. AA-nak is voltak anyagi gondjai, kiírták a főoldalukra és 1 nap alatt fél évi pénzösszeg jött nekik össze. Talán megérne egy hasonló akciót nekünk is, úgy emlékezem, jóban vagy velük, így kitennék főoldalra, aztán a többi már a látogatókon múlik.

Ezzel csak az a problema, hogy nembiztos, hogy jo otlet lenne masik oldalon hirdetni. De valamilyen modon tenyleg elkell erni az embereket, mert a mostani helyzet tenyleg nem a legkellemesebb...
Death is the only redemption

Moha

Egy olyasmi "fundraiser" szerintem jó lenne, mint amikor a szervergépre kellett összedobni a pénzt. És tényleg lehete valami olyan, ami miatt kénytelenek lennének legalább elolvasni a felhívást.

Zsiga

Egyetértek, Selmo javaslata hogy egy hétig csak a txt legyen kint a szerveren nagyon jó ötlet.
Ha meg az se működik, akkor hosszú távú megoldásként lehet felezni-harmadolni a szerver sávszélességét, aki maxon akar tölteni annak ott a torrent.

motifator

A Macross könyvtár visszajött, ezer hála.  :borul:

A számlaszámmal kapcsolatban meg PM ment zsozsonak.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cobra

Sávszélt szerintem mindenképpen vedd visszább.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

akkor át ide:
Quote from: Cobra on 2009-06-02, 13:46:58
Használja a fórumot, tehát használja a szervert :)
csak úgy kíváncsiságból, mert éppenséggel fogalmam sincs róla, szóval hány %-át teszi ki a szerver/sávszél használatának a fórum?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-06-02, 13:51:05
akkor át ide:
Quote from: Cobra on 2009-06-02, 13:46:58
Használja a fórumot, tehát használja a szervert :)
csak úgy kíváncsiságból, mert éppenséggel fogalmam sincs róla, szóval hány %-át teszi ki a szerver/sávszél használatának a fórum?
0,0000000001

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-06-02, 14:07:28
Quote from: Fazék on 2009-06-02, 13:51:05
akkor át ide:
Quote from: Cobra on 2009-06-02, 13:46:58
Használja a fórumot, tehát használja a szervert :)
csak úgy kíváncsiságból, mert éppenséggel fogalmam sincs róla, szóval hány %-át teszi ki a szerver/sávszél használatának a fórum?
0,0000000001
no igen, kb ezt tippeltem :)

LeLoup

Még mindig a 2003as posztban leírt OTPs számlaszámra lehet küldeni a "mindenféle jót"?
Egy ideje már nem jártam a fórumon, mert külföldi IP számom lett, és macerás magyarra váltani.  ^^" Ezért nem tudom hogy mi az aktuális helyzet, csak most olvasom hogy halódnak a merevlemezek és felbuzgott bennem a segítö szándék.
By the way - azt meg lehet csinálni hogy némi támogatás fejében beengedj német IP számmal?
Zavard össze a világot: mosolyogj hétfõn!

Member

Írsz zso-nak, és kérsz nála egy negyedévenként fizethető bronz csomagot legalább, ami 3 havonta 880 HUF és 250 MB-os tárhelyet kapsz cserébe.

kacsa

sziasztok ez az első hozzászólásom és egy problémával kezdeném:S az hogy nemtudok fellépni ftp-re időtullépés el levág a total commander:S
ja és a támogatás szerintem nem bakszámlaszám(persze akinek kényelmesebb)kellene hanem sms küldés ugyanis szerintem az anime nézők többsége még "gyerek" és minden gyereknek van telefonja:D és véleményem szerint ez az smses megoldás jobb lenne:S küldj ide sms-t hogy támogasd az oldalt.(én is küldenék havonta min.1-et és nem kell bemenjek a bankba és eltöltenem ott 1órát hogy esetleg 500ft-t áttudjak küldeni).

Darkstar

Az emeltdíjas sms hatalmas részét a mobilszolgáltató nyeli le. Meg nem tudom, hogy "jogilag" mennyire lenne tiszta a dolog.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

ezek szerint vszleg nem találkoztál még azon fejtegetéssel, miszerint az sms támogatás nagyon nem felel meg a célnak. most nem fogom részletezni milyen okokból, de hidd el nyugodtan, hogy nem szerepel a lehetséges opciók között.

szerk: Darkstar megelőzött

Moha

Quote from: kacsa on 2009-06-07, 01:59:35
sziasztok ez az első hozzászólásom és egy problémával kezdeném:S az hogy nemtudok fellépni ftp-re időtullépés el levág a total commander:S
ja és a támogatás szerintem nem bakszámlaszám(persze akinek kényelmesebb)kellene hanem sms küldés ugyanis szerintem az anime nézők többsége még "gyerek" és minden gyereknek van telefonja:D és véleményem szerint ez az smses megoldás jobb lenne:S küldj ide sms-t hogy támogasd az oldalt.(én is küldenék havonta min.1-et és nem kell bemenjek a bankba és eltöltenem ott 1órát hogy esetleg 500ft-t áttudjak küldeni).
1. Passzív mód be van kapcsolva? Nézd meg az aláírásom!
2. Támogatásnál SMS nem oké, ahogy már előttem is irták. Átutalás meg: minden normális banknak van internetes felülete, ahonnan sorbanállás nélkül tudsz átutalni.

NLZ

Jogilag nagy gond nem lenne az sms-ből, és igaz, hogy a pénz felét lenyelik, de még mindig jobb, mint a semmi.
[reserved]

waterhorse

Quote from: kacsa on 2009-06-07, 01:59:35
sziasztok ez az első hozzászólásom és egy problémával kezdeném:S az hogy nemtudok fellépni ftp-re időtullépés el levág a total commander:S

Nem egyedi hiba, nálam is időtúllépés. Itt be van kapcsolva a passzív mód.

Gorzius

#1279
Időtúllépés hiba nálam is megjelent.
Eddig gond nélkül tudtam csatlakozni, de tegnap először a mappákat nem tudtam megnyitni, majd nem tudtam felcsatlakozni, mert az előző két lecsatlakozásomat nem érzékelte a szerver, így 2x fent voltam-a szerver szerint.
Később jött a timeout hiba, és azóta nem tudok felmenni. A vicces az egészben az, hogy semmi várakozási idő nincs, tehát amint megpróbál csatlakozni a szerverre, máris időtúllépés.
Viszont ha az ftp szervert pingelem, normális, 30 ms körüli értékekkel jön vissza az adat.

És az SMS támogatáshoz lenne egymegjegyzésem.
Lehet, hogy az oldal anyagi támogatása emelkedne, de szerintem ez nagyrészt azon gyerekek miatt lenne, akik mobiljaikkal a szüleik pénzét költik el ilyen úton.

Selmo

Akkor közölöm, miért nem lesz sms támogatás:

Egyszeri díj (szolg. számonként): 25 000 Ft
Havidíj (szolg. számonként): 10 000 Ft
Jelen szerződés hatályba lépésekor előre kiszámlázza Megrendelő felé az igénybe vett számok utáni egyszeri belépési díjakat, valamint 2 (két) havi havidíjat.
A Felek közötti elszámolás havonta az alap 50% netto részesedés alapján történik.

Na, most utána lehet számolni, hogy hány db sms-t kellene küldeni, hogy zso-nak legyen rajta haszna. Segítségképpen, egy bruttó 500 Ft-os sms-ből megkap ~200 Ft-ot. ::)

A tökéletesség unalmas.

HVp213

#1281
ha ugy számoljuk h az egyszeri dij egy év alatt lenullázodjon havi 60,416. :P


lustaságom miatt nem olvasok vissza (bár biztos két oldallal ez elött lenne)
hogy zajlik a közös teherviselés mostanában?
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

zsozso

Quote from: Selmo on 2009-06-07, 14:52:14
Akkor közölöm, miért nem lesz sms támogatás:

Egyszeri díj (szolg. számonként): 25 000 Ft
Havidíj (szolg. számonként): 10 000 Ft
Jelen szerződés hatályba lépésekor előre kiszámlázza Megrendelő felé az igénybe vett számok utáni egyszeri belépési díjakat, valamint 2 (két) havi havidíjat.
A Felek közötti elszámolás havonta az alap 50% netto részesedés alapján történik.

Na, most utána lehet számolni, hogy hány db sms-t kellene küldeni, hogy zso-nak legyen rajta haszna. Segítségképpen, egy bruttó 500 Ft-os sms-ből megkap ~200 Ft-ot. ::)

Hat igen, az smsnek sok ertelme nincs. Az interhost.hu kicsit normalisabb ott csak 20% illetve juliustol 25% afa-t kell kifizetni pluszban az apeh fele. Az atutalas pedig talan meg az smsnel is egyszerubb, kb 1 perc elutalni az internetes bankfiokbol.
Death is the only redemption

chiwbicka

sziasztok sajnos nekem is totalcommandernél filezillánál is időtúllépési hibát ad mit lehetne tenni

Tisztelettel: chiw

NLZ

Lehetne támogatni a szervert.
[reserved]

chiwbicka

ez igaz csak pénz kell hozzá amit 12-éig még nélkülözni kell :S

NLZ

Ha a pénzt lehet nélkülözni, akkor az ftp-t is.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Kedves Trollzi, nem kell mindenkivel egyből bunkózni ::)
Az, hogy nem egyből elzárkózott a segítségtől, már
jelzi, hogy jó ember ;)

Reméljük sikerül egy keveset félretenned, hiszen az
ftp nem csak anyagi gondokkal küzd, de az öregedő
hardver és a nagy terhelés miatt egyre gyakoribbak
a hasonló szerver-kiesések.
Üdv a fórumon!

chiwbicka

Quote from: NLZ on 2009-06-09, 17:45:05
Ha a pénzt lehet nélkülözni, akkor az ftp-t is.

ez tetszik mindegy ha lesz pénzem és kifizetem a szerver számláim akkor hidd el nem miattad fogom támogatni az ldalt hanem azok miatt akik nap mint nap órákat és rengeteg energiát fektetnek abba hogy nekünk jó legyen

Kuroi Tenshi igen vannak emlékeim róla amikor még jó pár éve is voltak hasonló gondok remélem megtudjátok megint oldani
köszönöm a korrekt választ

Selmo


A tökéletesség unalmas.