Kétszintű érettségi

Started by Ramiz, 2004-05-18, 19:49:26

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: RamizKellett nektek jókat röhögni a mi szívásainkon... :D
(Csak vicceltem. Ti nem vagytok olyanok. De mi igen. :__devil: )
Megjavult a Neptun?  :__devil:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Meske

Hát igen, nálatok sem jobb a helyzet, de ezt nem értem, hogy hogyan lehet az, hogy nektek 25 órátok van egy héten, nekünk meg 32-nél szivatnak, hogy nincs elég... :grrr:

A dogákkal kapcsolatosan csak annyit mondanék, hogy most hétvégére elhúztak a tanárok kirándulni, erre persze nekünk meg beigértek hétfõre jópár dogát. A spanyol faktosok szívtak a legnagyobbat, ugyanis nekik egy hét alatt kell benyalniuk egy egész könyvet, amiben tömény nyelvtan van, s a felét nem tanulták, most hétfõn pedig egy hatalmas szódogát írtak, ami a tavaji TK-ük szószedetében megtalálható szavakból állt, ami kb. 2000 szavas. Szép... :rolleyes:
Szerencsére én nem spanyolt tanulok, de még így is várható lesz egy töri és egy matek doga. Úgyhogy tanulásra fel! :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Ramiz

Quote from: DarkstarMegjavult a Neptun?  :__devil:
Nem, de elintéztem a dolgomat, mielõtt ledobott. :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: MeskeHát igen, nálatok sem jobb a helyzet, de ezt nem értem, hogy hogyan lehet az, hogy nektek 25 órátok van egy héten, nekünk meg 32-nél szivatnak, hogy nincs elég... :grrr:
Nekem most 12 + még talán 1 :hehe:
Ezért is érdemes továbbtanulni  :haha:
Igaz, ezek 75 percesek... meg hát ott van a vizsgaidõszak  :__devil:
Quote from: MeskeA dogákkal ... spanyol faktosok ...
Ez szívás... sok sikert a dogákhoz! a spanyol faktosok tanárának pedig egy jókora lószerszámot az output-slotjába..  :rolleyes: a legjobb úton halad, hogy meutáltassa a nyelvtanulást a diákokkal, pedig pont fordítva kéne.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kuro_TenshiNekem most 12 + még talán 1
Helyesbítek. 14+1... hülye neptun nem írta be az órarendembe az egyik tárgyat  :rolleyes: bár mondjuk még így is jobban megúsztam, mint mások :hehe: csak jó unalmas óráim lesznek..

Meske

Quote from: Kuro_TenshiHelyesbítek. 14+1...
óóóó..... Én meg itt szenvedek a heti 34 órámmal... :(

És amilyen az én szerencsém, még a végén az is kiderül, /ráadásul valószínüleg az érettségi elõtt pár nappal/ hogy nem érvényes az elõrehozott érettségim angolból, amit elvileg még májusban megcsináltam, s újra kell csinálni az egészet, de akkor már ugyebár nem fogják elfogadni a nyelvizsgát...
Na de azért remélem, hogy ez nem fog beteljesülni, s csak egy rossz álom marad... :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

sirtomi

Quote from: Kuro_TenshiNekem most 12 + még talán 1 :hehe:
Ezért is érdemes továbbtanulni  :haha:
Igaz, ezek 75 percesek... meg hát ott van a vizsgaidõszak  :__devil:
Hogy-hogy 75 percesek? Milyen iskolába jársz? Nekünk fõsulin 90 percesek voltak az óráink és nem tartottunk szünetet, pedig néha matekon nem ártott volna.

Kuroi Tenshi

Quote from: sirtomiHogy-hogy 75 percesek? Milyen iskolába jársz?
Közgázra (Közgazdaságtudományi Kar, Nemzetközi kapcsolatok szak, majd a jövõben Nemzetközi gazdaság fõszakirány). Most már ugyan Corvinus fedõnév alatt fut, de még ugyanaz. 75 perc ea/szem, 15 perc szünet.

roderick

Quote from: Kuro_TenshiKözgázra (Közgazdaságtudományi Kar, Nemzetközi kapcsolatok szak, majd a jövõben Nemzetközi gazdaság fõszakirány). Most már ugyan Corvinus fedõnév alatt fut, de még ugyanaz. 75 perc ea/szem, 15 perc szünet.
H4XXOORR!!!!!!!!
Nekünk bezzeg 90percesek az órák pedig mi még ráadásul áltudomány is vagyunk...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Kuroi Tenshi

Quote from: roderickH4XXOORR!!!!!!!!
Nekünk bezzeg 90percesek az órák pedig mi még ráadásul áltudomány is vagyunk...
Gyere át a közgáz Társadalomtudományi karára és neked is 75 perces óráid lesznek  :haha: (ugyanúgy szociológia meg miegyéb mindenféle)

syeren

Nálunk Etr van itt, Szegeden... Ez is "csodásan" mûködik! :)
17-18 órám lesz talán, még nem biztos...
Az elõadások MIN.90 percesek... !  :eeek:
(biológusnak tanulok és ezt a szak is duplának számít a nehézsége miatt :) )

Damnatus

Nekem olyan 24-25 órám lesz, +3 szigorlat :S. Kiváncsi vagyok, hogy bekattanok-e?

Kuroi Tenshi

Quote from: DamnatusNekem olyan 24-25 órám lesz, +3 szigorlat :S. Kiváncsi vagyok, hogy bekattanok-e?
Nem hangzik valami kellemesen... Nekem elég volt 1 szigorlatra is avval a tudattal készülni, hogy a diploma-jegybe beleszámít.
De hogy lehet neked 3? Nekem összesen van három, második végétõl az ötödik évig... :confused:

Na de nézzük csak. 3 az 1hez, hogy Damnatus bekattan ki fogad? :D

Sidney

Quote from: syerenNálunk Etr van itt, Szegeden... Ez is "csodásan" mûködik! :)
17-18 órám lesz talán, még nem biztos...
Az elõadások MIN.90 percesek... !  :eeek:
(biológusnak tanulok és ezt a szak is duplának számít a nehézsége miatt :) )
Ne is emlékeztess az ETR csodáira! Akkor ezek szerint összeállítottál egy emberbarátabb órarendet!  :)
Nemtom hol tartanak 75 perces órákat, de az sokkal elviselhetõbb lenne mindenkinek, mint a 90 perc!  :bruhuhu:
Jelenleg csak az ideális 30 kreditre törekszem, elvégre nem vagyok maximalista...

Damnatus

Quote from: Kuro_TenshiNa de nézzük csak. 3 az 1hez, hogy Damnatus bekattan ki fogad? :D
Tartom! Ha bekattanok, akkor úgyse tudod elkérni :D

Kvikveg

Nalunk 45-15-45 eloszlassal voltak az orak, szinte senki sem tartott szunetet, es korabban befejezte, volt aki nem tartott szunetet, es meg igy is kesobb fejezte be. Szerettuk is erte. Meg egy felevig volt egy emlekezetes 3x45 perc egybe kedd delutan komplex, amin gyk mindenki bealudt. Ellenorizni persze nem tudtam, mert a felenel mar leallt az agymukodesem.

Damnatus: neked szurkolok.  :jee:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Hehe... :D Jöötem vóna rinyálni, hogy milyen hatalmas nagy kaotikus sz.r ez az egyetem, mekkora csalódás, mennyi a f.sz stb, aztán látom, hogy nálatok is... ez egy kis megkönnyebbülés. :bsd:
Gimnazisták, scak annyit tudok tanácsolni, cs.sszétek el az érettségit és menjetek inkább péknek, jobban jártok. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Karma XXL

Én nem tudom, nekem egyetlen egyszer fordult elõ, hogy szünet nélkül tovább akarta tartani az elõadást a fazon, mint 90 perc... Ergonómia elõadás, de követtem a tömeg példáját, felálltam, és kimentem :D

Tényleg elvont elõadás, óra közben 5 percenként feláll valaki és kimegy... (Mondjuk a legutolsóra már be se mentem :) )

A KTH által "kisorsolt" órarendem annyira nem rossz... Bár vannak lyukak, pénteken csak 8-10-ig van egy prog. alap. elõadásom és slussz :D

Ja és 28 órám van, plusz a tesi, amit a Schönherzben kell gyúrással eltöltenem, akkor, amikor csak akarom :)

Pirula

Nálunk elõszeretettel csinálnak olyanokat hogy kéthetente tartják meg az elõadásokat, 2x90 percben, max. 10-15 perc szünettel. Nagyon mókás.
Meg C tárgynak felvettem grafológiát, az hat vagy hét alkalommal van csak a félévben, de akkor 16:00-tól 19:30-ig, két öt-tíz perces szünettel. Elég agyhalál fõleg hogy van elõtte még két elõadás meg egy szeminárium aznap.

Sidney

Örülnék, ha csak az lenne a gondom, hogy melyik elõadás meddig tart, de nekem pl. kedden és szerdán reggel 8-tól este 8-ig órám van, mind gyakorlat/szeminárium katalógussal persze...  :bruhuhu:

Keelhaul

#170
Quote from: Kuro_TenshiGyere át a közgáz Társadalomtudományi karára és neked is 75 perces óráid lesznek  :haha: (ugyanúgy szociológia meg miegyéb mindenféle)
Na végre egy közgázos :)
Bár én vagyok a közgáz reálértelmiség jelöltje, de azért riszpekt :)
ON
Én pl elbaftam az érettségiimet, közép matek 86 % :lul:, ami azért vicces, mert abból tanulok tovább :), és minden más 86% (emelt töri is csak 86 :/)...
De így is relatíve simán bekerülni, 142 pontom volt a 144bõl. Szerettem volna többet. Az érettségi eléggé pite minden tárgyból, az egyetlen necc az új követelményrendszer a hülye, zavarbaejtõen triviális kérdéseivel... Nektek nem így tûnt?
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Moonshiner

Quote from: KeelhaulNa végre egy közgázos :)
Bár én vagyok a közgáz reálértelmiség jelöltje, de azért riszpekt :)
ON
Én pl elbaftam az érettségiimet, közép matek 86 % :lul:, ami azért vicces, mert abból tanulok tovább :), és minden más 86% (emelt töri is csak 86 :/)...
De így is relatíve simán bekerülni, 142 pontom volt a 144bõl. Szerettem volna többet. Az érettségi eléggé pite minden tárgyból, az egyetlen necc az új követelményrendszer a hülye, zavarbaejtõen triviális kérdéseivel... Nektek nem így tûnt?
jajaja. Nem isnolyan nehéz mint ahogy visszhangozzák...

Kuroi Tenshi

Quote from: KeelhaulNa végre egy közgázos :)
Bár én vagyok a közgáz reálértelmiség jelöltje, de azért riszpekt :)
[OFF]
Már megint valami, amire nem válaszoltam... most sorba kerülnek elõ az ilyenek? :rolleyes:
Kissé félreérthetõen mondtam, úgy látszik, az eredeti ez lett volna: Gyere át a közgázra, van itt is Társadalomtudományi kar, meg szociológus-képzés.
Amúgy a Közgazdaságtudományi karon Nemzetközi kapcsolatok szakos hallgató vagyok, jövõre ha minden igaz Nemzetközi gazdaság fõszakirányra megyek.
 :)
[/OFF]

Mirror

Jesszusom - örülök, hogy már jóó régen (valamikor 2002 tájékán) érettségi-felvételiztem... mondjuk, azóta is minden évben mókuskálhatok a tételek körül afféle családi hagyományként, de azért az idei magyar tételsor már tényleg gáz (a törit meg se néztem)... Nem az autentikus tételsort nyomom be, hanem a neten talált (by Wadalma) cuccost, mert ez nagyjából a megfelelõ kommentárokat fûzi hozzá...

Életmûvek
Az 1. tétel: Petõfi verses nagyepikája: a János vitézt gondoltam így elsõre
2. A nagykõrösi évek lírai és verses epikai alkotásai Arany János életmûvében : az még úgy elmegy
3. A mitizálás változatai Ady Endre költészetében: . .... ez halál
4. Az antik és a bibliai hagyomány megidézése Babits Mihány költészetében: .... öööö.... mi?!
5. Kosztolányi Dezsõ Számadás címû kötetének gondolati-poétikai jellemzõi : elmegy.
6. A társadalmi és a személyes lét válságának megjelenése József Attila költészetében : OK

Portrék
7. Egyéni és közösségi számvetés Berzsenyi költészetében : õt bírtam, ez is OK
8. Szabó Lõrinc: Tücsökzene : nahát ez .... bevallom õszintén gõzöm sincs, mi ez
9. Az anektoda mint epikai konvenció Mixáth Kálmán novelláiban és regényeiben: hát nem rossz, de így hirtelen nem tudnék mit mondani róla
10. Az újklasszicizmus: Rednóti Miklós eklogái : passz.

Látásmódok
11. Elbeszélésmód és nézõpont Krúdy Gyula Szindbád-történelem : passz
12. Németh László nõalakjai az Iszony és a Gyász címû regények alapján: jól hangzik XD, de passz
13. Nemes Nagy Ágnes poétikája a Napforduló verseskötet és szabadon választott esszék alapján : passz

A kortárs irodalomból
14. Szabó Magda: Régimódi történet vagy Kertész Imre: Sorstalanság : passz, de asszem Sorstalanság lesz belõle
15. Petri György költészete szabadon választott mûvel alapján vagy Spiró György: Csirkefej címû drámája: abszolút semmi gõzöm sincs róla

Világirodalom:
16. A szent és a profán a középkor lírájában a himnuszoktól Villonig : hehehe
17. A romantika természet-élménye és individuum-felfogása : ez még elég jól hangzik

Színház-és drámatörténet
18. Szophoklész thébai mondakört feldolgozó tragédiái: elmegy.
19. Ibsen drámái : Vadkacsa? XD

Irodalom határterületei
20. Az 1984 - George Orwell negatív utópiája : EZazz!
:teccik:
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

crus

Quote from: MirrorJesszusom - örülök, hogy már jóó régen (valamikor 2002 tájékán) érettségi-felvételiztem... mondjuk, azóta is minden évben mókuskálhatok a tételek körül afféle családi hagyományként, de azért az idei magyar tételsor már tényleg gáz (a törit meg se néztem)... Nem az autentikus tételsort nyomom be, hanem a neten talált (by Wadalma) cuccost, mert ez nagyjából a megfelelõ kommentárokat fûzi hozzá...

Életmûvek
Az 1. tétel: Petõfi verses nagyepikája: a János vitézt gondoltam így elsõre
2. A nagykõrösi évek lírai és verses epikai alkotásai Arany János életmûvében : az még úgy elmegy
3. A mitizálás változatai Ady Endre költészetében: . .... ez halál
4. Az antik és a bibliai hagyomány megidézése Babits Mihány költészetében: .... öööö.... mi?!
5. Kosztolányi Dezsõ Számadás címû kötetének gondolati-poétikai jellemzõi : elmegy.
6. A társadalmi és a személyes lét válságának megjelenése József Attila költészetében : OK

Portrék
7. Egyéni és közösségi számvetés Berzsenyi költészetében : õt bírtam, ez is OK
8. Szabó Lõrinc: Tücsökzene : nahát ez .... bevallom õszintén gõzöm sincs, mi ez
9. Az anektoda mint epikai konvenció Mixáth Kálmán novelláiban és regényeiben: hát nem rossz, de így hirtelen nem tudnék mit mondani róla
10. Az újklasszicizmus: Rednóti Miklós eklogái : passz.

Látásmódok
11. Elbeszélésmód és nézõpont Krúdy Gyula Szindbád-történelem : passz
12. Németh László nõalakjai az Iszony és a Gyász címû regények alapján: jól hangzik XD, de passz
13. Nemes Nagy Ágnes poétikája a Napforduló verseskötet és szabadon választott esszék alapján : passz

A kortárs irodalomból
14. Szabó Magda: Régimódi történet vagy Kertész Imre: Sorstalanság : passz, de asszem Sorstalanság lesz belõle
15. Petri György költészete szabadon választott mûvel alapján vagy Spiró György: Csirkefej címû drámája: abszolút semmi gõzöm sincs róla

Világirodalom:
16. A szent és a profán a középkor lírájában a himnuszoktól Villonig : hehehe
17. A romantika természet-élménye és individuum-felfogása : ez még elég jól hangzik

Színház-és drámatörténet
18. Szophoklész thébai mondakört feldolgozó tragédiái: elmegy.
19. Ibsen drámái : Vadkacsa? XD

Irodalom határterületei
20. Az 1984 - George Orwell negatív utópiája : EZazz!
:teccik:

Hát igen amikor ezeket ma elmondta a magyar tanárom majdnem dobtam egy hátast. Jól megszívhatom egy-kettõvel.
1. tétel: Ez igazából nem nehéz, bár Petõfi nem a személyes kedvencem.
2. tétel: Bárcsak ezt kapnám.
3. tétel: A tanárom sem tudta megmondani, hogy ez mi akar lenni.
4. tétel: Ez is király, ennek is örülnék.
5. tétel: lásd 4.
6. tétel: Ez se túl bonyolult, lehet róla sokat mesélni.
7. tétel: Berzsenyibõl semmire sem emlékszem.
8. tétel: Ez nagyon húzós. (a tanár mondta)
9. tétel: Mikszáth sem a személyes kedvencem, így ez a tetél sem válik azzá.
10.tétel: Ez egy könnyû tétel. (gondolom én)
11.tétel: na ez szívás
12.tétel: A legnagyobb szívás. Mindkét könyv 800 oldalnál kezdõdik.
13.tétel: Errõl fogalmam sincs.
14.tétel: Sorstalanság, mivel azt olvastam.
15.tétel: Ez állítólag durva. A tanár szerint többet káromkodnak benne mint a Ford Fairlaine kalandjaiban!
16.tétel: Hát ez kész!
17.tétel: A természet élménnyel nincs is gond, de az individum felfogás, na az elég gáz.
18.tétel: Megoldható
19.tétel: Ez se túl bonyolult. (Vadkacsa, Nóra)
20.tétel: És, ami mindenkinek menne, az egyértelmû favorit.

Ezek az én véleményeim róla. Sajnos nekem ezekbõl húznom is kell majd egyet. De igazából örülj, hogy a nyelvtant még nem is láttad, ott aztán vannak olyan témák, hogy attól végleg készen voltam.
In the name of God,
impure souls of living dead shall be banished
in eternal damnation. Amen

Mirror

Quote from: crusEzek az én véleményeim róla. Sajnos nekem ezekbõl húznom is kell majd egyet. De igazából örülj, hogy a nyelvtant még nem is láttad, ott aztán vannak olyan témák, hogy attól végleg készen voltam.

Nyugi, lesz ez még így se! 7. vizsgaidõszakomat taposom (bár ezúttal én tapostattam, már csak 4 vizsgám van a 12-bõl, és eddig naggyon babba a cucc, mostmár csupán annyi a feladat, hogy biztonságban letegyem a "madárkát", semmi hõsködés... na jó, szerdán egymás után meg kell írnom a biztosításmatekot és a gazdaságstatisztikát, ami ûberállat öngyilkos vállalkozás lesz, de legutóbb is APEH-elnök kezébõl kaptam ásványvizet, szóval tom milyen érzés kinyitni az oroszlán száját és fogselyemmel letisztogatni a protkóját... utólag marha frenkis, de nem egy vidámpark...
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

Ramiz

Quote from: blarkehát nemtudom. se én, se Ramiz nem tanultuk agyon magunkat, mégis 141 feletti pontot toltunk oda, ahova menni akartunk... :rolleyes:
Nem kell vagizni... szerintem nem az érettségi elõtti hónap szénné tanulása az, ami miatt jól teljesít az ember, hanem évek munkája ÉS az érettségi elõtti hónapban sok tanulás. Fõleg matekból meg fizikából. Egyébként mintha másról beszélnétek... Raggie az egész rendszer bonyolultságáról, te meg a konkrét vizsgadolgozatokéról. :rolleyes: Mindenesetre annyi elõnye van a rendszernek, hogy felkészít az egyetemre, ahol annyival jobb a helyzet, hogy ott legalább a tanárok értik a rendszert, és annyival rosszabb, hogy nincs egy könyv, amiben minden benne van, hanem minden infóra vadászni kell. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizNem kell vagizni... szerintem nem az érettségi elõtti hónap szénné tanulása az, ami miatt jól teljesít az ember, hanem évek munkája ÉS az érettségi elõtti hónapban sok tanulás. Fõleg matekból meg fizikából. Egyébként mintha másról beszélnétek... Raggie az egész rendszer bonyolultságáról, te meg a konkrét vizsgadolgozatokéról. :rolleyes: Mindenesetre annyi elõnye van a rendszernek, hogy felkészít az egyetemre, ahol annyival jobb a helyzet, hogy ott legalább a tanárok értik a rendszert, és annyival rosszabb, hogy nincs egy könyv, amiben minden benne van, hanem minden infóra vadászni kell. :)
nem vagizok, de tényleg nem tanultuk agyon magunkat, vagy mégis? :D szóval a kétszintû érettségi avval a 6 éves alappal, amit a fenekünk alá raktak, igenis triviális volt :rolleyes:
az meg, hogy a rendszer olyan, amilyen, az... õõ... szívás. még mindig nem tudták pl. eldönteni, hogy a nyelvvizsgákból vihetõ pontszámot maximalizálják-e, vagy beszámítsák teljesértékûnek azt a bizonyos maximum 2 nyelvvizsgát. elvileg idén már 15 pontra akarták visszaszorítani, aztán mégse tették. államunk határozathozói se tudják még, mit akarnak :rolleyes:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: blarkenem vagizok, de tényleg nem tanultuk agyon magunkat, vagy mégis? :D szóval a kétszintû érettségi avval a 6 éves alappal, amit a fenekünk alá raktak, igenis triviális volt :rolleyes:
Azért minket eléggé f.ngattak. Nem minden gimnáziumban ennyire hajtósak a tanárok szerintem...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizAzért minket eléggé f.ngattak. Nem minden gimnáziumban ennyire hajtósak a tanárok szerintem...
most így belegondolok, hogy utolsó két évben, amikor kitûnõ voltam, mennyit is tanultam, és lelombozó az eredmény :rolleyes: mondjuk ott be kellett járni órákra :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster