Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Ramiz

Akkor errõl lecsúsztam. :D Mindegy, küldd fel a maradékokat. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

haha, asszed maradt bármi is _neked_? :hehe:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

sirtomi

Quote from: RamizOdüsszeia :D
Szép kis túra volt :D

Érdekes én hasonló állapotban okos leszek :D Tudom mikor megy a buszom és fel is tudok rá szállni és simán hazamegyek. Józanul viszont már nem egyszer szálltam rossz buszra, és volt hogy elfelejtettem leszálni.  :rolleyes:

kisvirag

Én nem szoktam részeg lenni :hehe:  :rolleyes:  :angyali:

jahm, most éppen müzlit eszem, mézeset, cerbonásat, tejjel, de errõl jut eszembe, egyszer próbáljátok ki:

tejbejizs, azaz jobban mondva kakajobajizs  :rolleyes:
naggyon egyszerû, ugyanúgy kell megfõzni, mint a tejberizst, csak épp tej helyett a boltban kapható zacskós kakaóban. Én a Sole-sel szeretem a legjobban, de jó az Oké kakaója is :)
cukorral ebbe óvatosan, elég csak egy kevés plusz cukrot rakni bele, mert a kakó alapba édes :)
issteni finom tud lenni!
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

sirtomi

Quote from: kisviragÉn nem szoktam részeg lenni :hehe:  :rolleyes:  :angyali:

jahm, most éppen müzlit eszem, mézeset, cerbonásat, tejjel, de errõl jut eszembe, egyszer próbáljátok ki:

tejbejizs, azaz jobban mondva kakajobajizs  :rolleyes:
naggyon egyszerû, ugyanúgy kell megfõzni, mint a tejberizst, csak épp tej helyett a boltban kapható zacskós kakaóban. Én a Sole-sel szeretem a legjobban, de jó az Oké kakaója is :)
cukorral ebbe óvatosan, elég csak egy kevés plusz cukrot rakni bele, mert a kakó alapba édes :)
issteni finom tud lenni!
Én jó sok kakaóport szoktam belekeverni, szerintem az is nagyon finom. Egyszer kipróbálom kakaóval készíteni, egésu jól hangzok.

Ramiz

Kalóriabomba, és még csak nem is finom... különben, nincs is benne hús...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: RamizKalóriabomba, és még csak nem is finom... különben, nincs is benne hús...
De nagyon finom! :D

Nem kell mindenbe hús, bár jó ha van. Kikéne próbálni a tejberizst hússal  :rolleyes: Valaki esetleg már próbálta?

Ramiz

Quote from: sirtomiNem kell mindenbe hús, bár jó ha van. Kikéne próbálni a tejberizst hússal  :rolleyes: Valaki esetleg már próbálta?
Sonkával, igen. Nem rossz, bár felesleges bele az a sok hülye tej meg rizs. :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: RamizSonkával, igen. Nem rossz, bár felesleges bele az a sok hülye tej meg rizs. :__devil:
Tej meg rizs nélkül már nem igazán tejberizs a tejberizs  :haha:

Én szeretem a tejet is meg a rizst is.

Darkstar

Egyet kell értenem, Ramiz! Hús mindenek felett! :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

katz

Quote from: RamizKalóriabomba, és még csak nem is finom... különben, nincs is benne hús...
Akkor majd beledarálunk téged, préda :__devil:

kisvirag

#371
Quote from: katzAkkor majd beledarálunk téged, préda :__devil:

áááá.... nem érné meg, kivéve, ha szereted az úgy istenigazából borban/sörben áztatott husit...
/me nem szereti az alkoholos vért.... (de a véres alkoholt se :hehe: :__devil: )
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Quote from: kisviragáááá.... nem érné meg, kivéve, ha szereted az úgy istenigazából borban/sörben áztatott husit...
/me nem szereti az alkoholos vért.... (de a véres alkoholt se :hehe: :__devil: )
Elõrepácolt... :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

Quote from: RamizElõrepácolt... :__devil:

ennyire? :hehe:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Pirula

Jelentem összerántottam egy borsófõzeléket. Kicsit sok lett bele a liszt, de nem vészes. Malternak még nem nevezném.

Sidney

Most készítek kínai húst, rízzsel, szójával, kagylóval, a végeredményt még várom... Mivel már mindenki alszik, sajnos  :haha:  egyedül kell +ennem. Mily kár!  :)

Ramiz

Quote from: kisviragennyire? :hehe:
Ne kekeckedj, Zsuzska-fruska: anyámban még nem ittam. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizNe kekeckedj, Zsuzska-fruska: anyámban még nem ittam. :D
Anyatejet is már csak kumiszként kaptad? :D

Ramiz

Quote from: PirulaNépi gyógyászatban ismert a kalapkúra a meghûléses esetek ellen. Lefekszel nagy dunyhák alá, az ágy végébe kiteszel egy kalapot, jobbodhoz meg ipari mennyiségû forraltbort.
Namármost ha két kalapot látsz az már a gyógyulás jele.
Modern idõkre gondolva: a recept mûködik vázával, digitális fényképezõgéppel, DVD-lejátszóval és különbözõ konyhai elektromos eszközökkel is.
Inkább azt mondanám, hogy pálinkával, whiskyvel, brandyvel, calvadossal, konyakkal, vodkával, szóval bármilyen égetett szesszel. (Forraltbor: izzasztani izzaszt, de túl édes + fahéjos... rendes férfiember behány tõle :D )
Egyébként érdekes, de nekem csak kalappal mûködött eddig! De tényleg! Valami mágia lehet a dologban.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

Quote from: RamizNe kekeckedj, Zsuzska-fruska: anyámban még nem ittam. :D

Ramiz, hörr... asszem pont te voltál, akinek kifejtettem, mennyire allergiás vagyok a nevemre... ennél már csak egy módon sérthettél volna meg jobban! :hehe:

naizé
eszembe jutott jó cucc

ilyen magasabb tepsi vagy tálszerûségbe összekockázunk krumpli, rá apró falatokra vágdosva fûszerezett husi valami (diszno prefered), aztán tetejére újhagyma vagy póréhagyma szintén apróta vágva (ilyen falatszint mindegyik összetevõ mérete lényegében), ez nyakon öntve tejszinnel (amit persze lehet ezzel-azzal bolonditani, már nem nagyon emlékszem), ez letakarva alufólia, be sütõbe, megvár mig krupli husi puha, és tálal. nyam nyam... ebbõl olyan mennyiséget pusztítottam el, hogy barátnõmék (náluk ettem) nem akarták elhinni, hogy belémfér ennyi kaja...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Quote from: kisviragRamiz, hörr... asszem pont te voltál, akinek kifejtettem, mennyire allergiás vagyok a nevemre... ennél már csak egy módon sérthettél volna meg jobban! :hehe:
Áhá!!!... ;) (ööö... fogalmam sincs... :D )

Quote from: kisviragebbõl olyan mennyiséget pusztítottam el, hogy barátnõmék (náluk ettem) nem akarták elhinni, hogy belémfér ennyi kaja...
Minket nem tudtál volna meglepni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

Quote from: RamizÁhá!!!... ;) (ööö... fogalmam sincs... :D )

 :_off: csak felvilágositásképp: Abádszalók, péntek este, Cobra kocsija, bár persze tudom tudom, akkor már volt benned "pár" sör :hehe:
namindegy, ott mondtam, hogy nem szeretem a rendes nevem, fõleg nem ilyen agyament becézéssel
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Quote from: kisviragAbádszalók, péntek este, Cobra kocsija, bár persze tudom tudom, akkor már volt benned "pár" sör :hehe:
Hehe, ez így nagyon sokat mondó, úgyhogy inkább nem is kérdezem meg, hogy: mi? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fenrir

Quote from: PirulaJelentem összerántottam egy borsófõzeléket. Kicsit sok lett bele a liszt, de nem vészes. Malternak még nem nevezném.

Hehe...
Kb 5 éve, "szakácsat" gyakorlaton egy haverom krumplifõzeléket kellett fõzzön. A tanár azt mondta kevés, erre a srác belekockázott fél kiló nyers(!!!) krumplit. És nem a tanárt akarta szivatni...
Másik mókás eset volt mikor egy másik haveromnak mondta a tanár hogy mindent vágjon batonokra(nagyon apró hasábokra) a borsóleveshez. A gyerek a borsót is összevágta....Szintén nem viccelni akart. :lul:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

kisvirag

Quote from: RamizHehe, ez így nagyon sokat mondó, úgyhogy inkább nem is kérdezem meg, hogy: mi? :D
jajhte....

ott magyaráztam el neked, hogy mennyire nem szeretem a nevem....

ilyen értetlen embert!


ja, hogy ne legyek túl off, jelentem, ma kollégiumokközti marhapörköltfõzõ verseny volt/van a koliban, mingyárt le is nyultam egy adagot :) állitolag a srác elõször csinálta, hát, akkor minden tiszteletem az övé :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Quote from: kisviragjajhte....
ott magyaráztam el neked, hogy mennyire nem szeretem a nevem....
ilyen értetlen embert!
Most értettem! Csak csinálhattunk volna mást is, a megfogalmazásod félreérthetõ volt! (Persze csak azoknak, akik nem tudják, hogy milyen erényes lány is vagy... (ld. még: Anime és parter topik :D)) De elrontottad a tréfát! :bsd:

Fenrir: jó sztorik... :D Van még?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

#386
Quote from: kisviragja, hogy ne legyek túl off, jelentem, ma kollégiumokközti marhapörköltfõzõ verseny volt/van a koliban, mingyárt le is nyultam egy adagot :) állitolag a srác elõször csinálta, hát, akkor minden tiszteletem az övé :D
Nem olyan nehéz pörköltet készíteni. Nekem elsõre egész jól sikerült. Az elõkészületek kicsit hosszadalmasak, utána már csak a fûszerezésre kell figyelni, a többi megy magától :)

Edit: Egyébként most ütöttem össze egy friss zacskós levest és sikerült :D

Fenrir

Quote from: RamizFenrir: jó sztorik... :D Van még?

Volt még néhány mókás eset....utánna kell gondolnom. Kissé rövid az emlékezetem. Na de inkább az legyen rövid...
Ami vicces sztori volt még az a Hotel Karancsban esett meg. Ott voltam szakmai gyakorlaton, fél évvel azután hogy végeztem bezárták. Lehet találgatni hogy azért mert nélkülem nem ment a szekér, vagy mert amíg ott voltam végeztem némi helyrehozhatatlan károkozást...:-)
Idõsebb Gáspár Gyõzõ (IGEN, Gyõzike apja, IGEN azé a Gyõzikéé) rendezett egy 50 fõs összejövetelt a hotel emeleti éttermében, velük párhuzamosan volt egy 300 fõs lagzi a földszinten. Gáspárékat ketten csináltuk pincérek, mígy a lagzira három kolléga volt. Egyszerre kezdtek. Felvittük Gáspáréknak a levest. Miután felvittük az összeset, visszaküldte a konyhára hogy hideg. Visszavittük, közben igyekeztünk úgy fogni a tálakat hogy ne égesse meg nagyon a kezünket. A konyhán káromkodtak, aztán megmelegítették a levest. Még fortyogott míg felvittük. Mi is káromkodtunk. Fönt kiosztottuk, és gondoltuk iszunk valamit erre a nagy ijedtségre (elvégre lagzi volt a földszinten, és nem volt olyan lagzi hogy mi józanon távoztunk volna (illetve egyszer, de ez már egy másik történet)). De még egy sört sem ihattunk meg, egy öblös ûvöltés visszhangzott végig az épületen, mintha a dzsungelben az oroszlán most venné észre hogy a pofátlan majmok rávizeltek a fákról. Még ma is ébredek verítékben fürödve erre az ordításra: PINCÉR!!!!!
Felmentünk, mert idõsebb Gyõzike hívott minket, és közölte hogy nem tetszik neki a terem berendezése. Rendezzük már át neki. Átrendeztük. Akkor azért ordított hogy befejezték a levest, jöhet a második. Felvittük a 12 Karancstálat, mindegyik 4 személyes, és nem ám székrekedéses gizda 4 fõs, hanem 120 kilós vaddisznó testépítõs 4 fõs tálak! Kiosztottuk, majd gondoltuk, itt az idõ befejezni a sört, és kezdeni a komolyabb italokat. De még az elsõ, már nem olyan hideg korty sem csúszott le id. Gyõzike megint elbõdült. Táncolni akartak, ezért újra át kellett rendeznünk a termet. Majd nem tetszettek neki a sültestálak elrendezése, ezért át kelett pakolni a köreteket külön tálakra. Mikor végeztünk a felesége megkérdezte hogy miért pakoltuk szét a tálakat, rendezzük õket újra.
Elég az hozzá, hogy a három kolléga a 300 fõs lagzi mellett nyugodtan és kényelmesen berúghatott, míg mi ketten keservesen józanul és fáradtan mentünk el hajnalban. És milyen sokat nevettünk!!
Van még pár (tucat) ilyen történetem, ha valakit érdekelnek csak szóljon.
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

sirtomi

Ez is jó volt  :haha:

Idõnként írhatsz párat, ha eszedbe jut :D

Fenrir

Quote from: sirtomiEz is jó volt  :haha:

Idõnként írhatsz párat, ha eszedbe jut :D

 Hááát...néhány jó buli kimaradt, és nem azért mert nem voltam ott, ha érted mire gondolok...
 Pl:800 fõs tányérszervízes vacsora, 5 pincér. Átlagosan egy fordulóval egy pincér 6 tányért tud elvinni. Egy kolléga kitalálta hogy minden kör után inni kell fél deci Vilmoskörtét. Számolgass... :jee: (Egy öregpincér tud inni annyit. Én nem)
 Egyébként ugyanez a kolléga volt a forrása pár aranyköpésnek:
 1, Rendezvény, díszvendég Kozsó. Egy vendég megkérdezi a kollégát hogy:Kozsó itt van már? A kolléga flegmán visszakérdez:Ki a g*ci az a Kozsó?
Találd ki ki állt mögötte pár métere... :lul:
 2, Kis képzavar. Erõsen csúszunk a melóval, mire megjegyzés:"Úszunk mint a Reichtag." :lul:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.