Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2008-09-14, 19:43:25
Quote from: noriko on 2008-09-14, 19:36:25
Quote from: Nakedape on 2008-09-14, 19:13:16
viszont mikor voltunk usteam wasabi partin adtak nekünk ingyen :D
ugye ez  nem mostanában volt? ha felvetődne újabb wasabi terv, jelezzétek! rég szusiztam!

Én mennék, de elköltöttem a pénzem. :( Talán majd ha az egyetem fizet öszöndíjat! (Ha...)
Also: diákmunkát keresek kajáért... :D (Ennek olyan Bebopos/Champloos hangulata volt.)

alig 2-3 éve pl? :D
menjünk októberben!
Ramiznak meg küldjünk egy perselyt amit nem tud kinyitni :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Erről eszembe jut az a kép, amin egy szakadt csöves áll "Will code HTML for food" feliratú táblával...
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2008-09-14, 19:47:36
Erről eszembe jut az a kép, amin egy szakadt csöves áll "Will code HTML for food" feliratú táblával...
LOL

En is benne lennek, csak legyetek tekintettel arra, hogy dolgozom...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Damnatus

Quote from: noriko on 2008-09-14, 19:36:25
ha felvetődne újabb wasabi terv, jelezzétek! rég szusiztam!
Engem is érdekelne, ideje lenne belekostolni a japán ízekbe is! :P

noriko

Quote from: Kvikveg on 2008-09-14, 19:59:27
En is benne lennek, csak legyetek tekintettel arra, hogy dolgozom...
mivel a dolgozó emberek miatt nehezebb összehozni a wasabit úgy, hogy az az olcsóbb 11-17 közötti időközbe essen, ezért felmerült bennem egy olyan ötlet, hogy összegyűlnénk egy helyen (mondjuk nálam), és rendelnénk valamelyik party válogatásukat. Pl. a 6900-as 20 nigirit és 20 makit tartalmaz, ami szerintem három embernek elég lehet, és így jobban kijövünk, mint ha fejenként 4790-et fizetnénk. Mit gondoltok?
"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus


Nakedape

Quote from: noriko on 2008-09-14, 20:32:39
Quote from: Kvikveg on 2008-09-14, 19:59:27
En is benne lennek, csak legyetek tekintettel arra, hogy dolgozom...
mivel a dolgozó emberek miatt nehezebb összehozni a wasabit úgy, hogy az az olcsóbb 11-17 közötti időközbe essen, ezért felmerült bennem egy olyan ötlet, hogy összegyűlnénk egy helyen (mondjuk nálam), és rendelnénk valamelyik party válogatásukat. Pl. a 6900-as 20 nigirit és 20 makit tartalmaz, ami szerintem három embernek elég lehet, és így jobban kijövünk, mint ha fejenként 4790-et fizetnénk. Mit gondoltok?
ez se rossz, mondjuk a wasabiban nem csak sushi van, én azért szerettem:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Quote from: Nakedape on 2008-09-14, 20:41:48
ez se rossz, mondjuk a wasabiban nem csak sushi van, én azért szerettem:)
ez is igaz, engem is főleg a kimcsik izgatnának, ha mennék. szóval ha sikerül 11-17 közé összehozni, akkor jó lenne, de 4790-et már nem ér meg nekem a nagyobb választék sem :P
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: noriko on 2008-09-14, 20:32:39
Quote from: Kvikveg on 2008-09-14, 19:59:27
En is benne lennek, csak legyetek tekintettel arra, hogy dolgozom...
mivel a dolgozó emberek miatt nehezebb összehozni a wasabit úgy, hogy az az olcsóbb 11-17 közötti időközbe essen, ezért felmerült bennem egy olyan ötlet, hogy összegyűlnénk egy helyen (mondjuk nálam), és rendelnénk valamelyik party válogatásukat. Pl. a 6900-as 20 nigirit és 20 makit tartalmaz, ami szerintem három embernek elég lehet, és így jobban kijövünk, mint ha fejenként 4790-et fizetnénk. Mit gondoltok?

Így már nem annyira izgalmas a dolog szerintem, végül is szusit majdnem ugyanolyan jól meg tudunk csinálni magunk is sokkal olcsóbban. :) Engem főként a nem-szusi választék érdekel.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

#1330
Quote from: Ramiz on 2008-09-15, 11:17:20
Quote from: noriko on 2008-09-14, 20:32:39
Quote from: Kvikveg on 2008-09-14, 19:59:27
En is benne lennek, csak legyetek tekintettel arra, hogy dolgozom...
mivel a dolgozó emberek miatt nehezebb összehozni a wasabit úgy, hogy az az olcsóbb 11-17 közötti időközbe essen, ezért felmerült bennem egy olyan ötlet, hogy összegyűlnénk egy helyen (mondjuk nálam), és rendelnénk valamelyik party válogatásukat. Pl. a 6900-as 20 nigirit és 20 makit tartalmaz, ami szerintem három embernek elég lehet, és így jobban kijövünk, mint ha fejenként 4790-et fizetnénk. Mit gondoltok?
régi szép emlékek a desszertekről, amik látszottak, hogy miből vannak, de reméltük, h mégse? :D
Így már nem annyira izgalmas a dolog szerintem, végül is szusit majdnem ugyanolyan jól meg tudunk csinálni magunk is sokkal olcsóbban. :) Engem főként a nem-szusi választék érdekel.


szép emlékek a  desszertekről, amik  látszottak, h miből vannak, de reméltük, h mégse ? :D :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

hahó dolgozó nép! köszönöm a támogatást!  :jee:
mit szólnátok egy péntek délutánhoz (fél7-től),  vagy szombathoz, még e héten?
három emberrel számolva 2500 Ft-ra gondoltam. ez több jelentkező esetén megfelelően módosítható. közben akár film is nézhető. :)

Ramiz: lehet, hogy kihozom saját sushiból olcsóbban, de rákos/lazacos/tonhalas nigiriket nem is gyártok magamnak (najó, lazacosat egyszer, de ott is ki kellett várnom, hogy aznapi legyen a bolti lazac :P ), pedig azokat különösen szeretem, szóval nekem megéri, főleg, hogy wasabiban is főleg ezeket szoktam leemelni. :) főleg.
"I wish I could, but I don't want to."

teraflare

Quote from: noriko on 2008-09-15, 15:10:36
vagy szombathoz, még e héten?
közben akár film is nézhető. :)
= Ramiz filmmaratonján  :D

Ramiz

Nekem e hétvége (péntek incl.) nem jó, de menjetek nyugodtan nélkülem, mert egyelőre az is bizonytalan, hogy mikor lesz pénzem erre (és én amúgy is hétköznap délben mennék - sovány az egyetemista pénztárcája... :)). Meg csináljatok vicces fotókat. :D

Filmmaraton egy-két héten belül biztosan nem lesz.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-09-15, 19:35:41
Nekem e hétvége (péntek incl.) nem jó, de menjetek nyugodtan nélkülem, mert egyelőre az is bizonytalan, hogy mikor lesz pénzem erre (és én amúgy is hétköznap délben mennék - sovány az egyetemista pénztárcája... :)). Meg csináljatok vicces fotókat. :D

Filmmaraton egy-két héten belül biztosan nem lesz.
én könnyedén szabadulok előre lefixálva munkából egy pár órás ebédidőre, szóval ha megyünk vhova ilyen fix áras helyre, én is inkább a legolcsóbb időpontot választanám, mert ha nem is minimálbért keresek, azért felkopna az állam, ha nem itthon laknék. :redface:

Nakedape

szombat nem jó, péntek lehet, wasabi ha mennek délben úgyis, lehet h velük. majdvalamikor
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

just to clarify
most két dolog fut párhuzamosan:

1. wasabiba beülős, délben, valamikor

2. wasabiból rendelős, nálam, most pénteken vagy szombaton, vagy valamikor (under negotiation)

Én az 1.-ben is benne lennék, mert előre lefixálva én is tudok ebédidőzni, feltéve, ha a Podmaniczky úti wasabi a cél. Ha másik, akkor passzolom.

Közben várom az érdeklődők nyilatkozatát a 2. ponthoz.
Egyértelműen eddig Kvikveg és Damnatus igazolt vissza.
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

1. végülis 1-2 hónap múlva már lehet is hozzá kedvem, de én továbbra is a vmelyik "középkori vendéglős hús zabálást" támogatom, arra viszont bármikor vevő lennék :D
2. most hétvégén a nagyon régen eldöntöttek alapján Ramiznál lesz összejövetel, de ezzel kapcsolatban vannak kétségeim, mert nem sokat írt még róla az elmúlt héten :)
de ha nem lesz Ramiznál semmi, akkor én szívesem beugrok a nálad tartott eseményre, annyi hogy én nem szállok be a rendelésbe, mert pont a szusit és hasonló nyers hal borzalmakat nem bírom. én az ezeken kívüli finomságok miatt voltam 2x is Wasabi-ban :)

noriko

Quote from: Fazék on 2008-09-16, 11:53:35
most hétvégén a nagyon régen eldöntöttek alapján Ramiznál lesz összejövetel, de ezzel kapcsolatban vannak kétségeim, mert nem sokat írt még róla az elmúlt héten :)
Quote from: Ramiz on 2008-09-15, 19:35:41
Filmmaraton egy-két héten belül biztosan nem lesz.
:3x3:

Quote from: Fazék on 2008-09-16, 11:53:35
a szusit és hasonló nyers hal borzalmakat nem bírom.
furcsállottam is, hogy wasabizol :)
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék


teraflare

#1340
Quote from: Fazék on 2008-09-16, 11:53:35
1. végülis 1-2 hónap múlva már lehet is hozzá kedvem, de én továbbra is a vmelyik "középkori vendéglős hús zabálást" támogatom, arra viszont bármikor vevő lennék :D
A húszabáló munkásnép nevében én is támogatom ezt  :whoah:
Edit: jó lenne rendelni egy konkrét egész disznót és megenni  :D

Zsiga

Quote from: teraflare on 2008-09-16, 12:43:19
Edit: jó lenne rendelni egy konkrét egész disznót és megenni  :D
Ha van valakinek nagy kertje süthetünk mondjuk egész borjút, köretnek meg néhány csirkét. :D

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2008-09-16, 13:14:33
Quote from: teraflare on 2008-09-16, 12:43:19
Edit: jó lenne rendelni egy konkrét egész disznót és megenni  :D
Ha van valakinek nagy kertje süthetünk mondjuk egész borjút, köretnek meg néhány csirkét. :D
tartom és emelem
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

teraflare

Quote from: Zsiga on 2008-09-16, 13:14:33
Ha van valakinek nagy kertje süthetünk mondjuk egész borjút, köretnek meg néhány csirkét. :D
Nekünk van nagy kertünk. De disznónk már csak alkatrészekre szedve van. Meg a saját beleibe csomagolva. De akad akinek még van a környéken.

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

akkor végül is a 2.es opció lesz most? és pénteken? :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

teraflare

#1346
Quote from: noriko on 2008-09-16, 13:59:31
disznó ≠ borjú  :ejnye:
Akkor borjút hozunk!  :whoah: Azt megtöltjük disznóval, azt meg csirkével!

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-09-16, 11:53:35
1. végül is 1-2 hónap múlva már lehet is hozzá kedvem, de én továbbra is a vmelyik "középkori vendéglős hús zabálást" támogatom, arra viszont bármikor vevő lennék :D

Akkor kezdd el szervezni! :) Most úgy tűnik, lesz melóm októbertől, úgyhogy a hétköznap délben Wasabizásban benne leszek, de ez is jól hangzik. Viszont a Trófea Grillért nem vagyok oda, a Mongol amúgy is jobb, de az annyit-eszel-amennyit-akarsz helyek véleményem szerint kezdenek igénytelenedni: hiába van szarvashús meg egy-két hasonló egzotikum, inkább mennék egy nem túl drága, de korrekt étterembe.

Quote from: Fazék on 2008-09-16, 11:53:352. most hétvégén a nagyon régen eldöntöttek alapján Ramiznál lesz összejövetel, de ezzel kapcsolatban vannak kétségeim, mert nem sokat írt még róla az elmúlt héten :)

Terv volt, de konkrétan még sehol nem írtam, hogy lesz, mert nem lesz :) , mivel nem jó az időpont, pénteken elutazok (kulcs a lábtörlő alatt, gyertek nyugodtan :D ) . Jövő héten talán, bár az is kétséges. De még idén lesz! :haha: Azt, hogy milyen jellegű, nem tudom (kicsit át kéne értékelni a Filmmaratont... na mindegy, ez nem az a topik). Mindenesetre itt nálunk főzni nem akkora nagy buli, mivel lent nincs konyha. Most meg már hideg van a kerti grillhez. Szóval itt inkább rendelt kaját érdemes burkolni majd szerintem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-09-18, 10:57:42Akkor kezdd el szervezni! :)
sajnos egyelőre egyik helyet sem ismerem, döntsön a nép melyiket tartja jónak, utánanézek, megszervezem és foglalok. :)
Quote from: Ramiz on 2008-09-18, 10:57:42Terv volt, de konkrétan még sehol nem írtam, hogy lesz, mert nem lesz :) , mivel nem jó az időpont, pénteken elutazok (kulcs a lábtörlő alatt, gyertek nyugodtan :D ) . Jövő héten talán, bár az is kétséges. De még idén lesz! :haha: Azt, hogy milyen jellegű, nem tudom (kicsit át kéne értékelni a Filmmaratont... na mindegy, ez nem az a topik). Mindenesetre itt nálunk főzni nem akkora nagy buli, mivel lent nincs konyha. Most meg már hideg van a kerti grillhez. Szóval itt inkább rendelt kaját érdemes burkolni majd szerintem.
jövő héten ugyebár lanparty lesz, nem elfelejteni! :3x3:
amúgy mennyire lenne kedve a népnek disznóvágáshoz? :haha:
anyámék kb évente 1x tartanak egyet nálunk, szóval meg tudnám tanulni nagyjából mit hogyan kell :D

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-09-18, 11:10:46
jövő héten ugyebár lanparty lesz, nem elfelejteni! :3x3:

Ööö :angyali:

Quote from: Fazék on 2008-09-18, 11:10:46amúgy mennyire lenne kedve a népnek disznóvágáshoz? :haha:

Kurvára!!! :cool: (Már elnézést.) Benne vagyok minden jellegű segítséggel. Egyet már végigcsináltam aktívan, szóval tudok majd segíteni. De azért 1 profi legalább kell szerintem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!