Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Cloud

Quote from: Nakedape on 2009-08-11, 18:55:24
Quote from: Cloud on 2009-08-11, 18:47:43
Egy olyan srácnak mint én melyik az a japán kaja amit legelőször érdemes kipróbálnia? (kíváncsi vagyok japán konyhára :D )
pl?
Kaja után megkapom a csajt is? :D Vagy inkább helyette? :D

NLZ

Önmagában mire mész pár kiló nyers emberi hússal? Se sütő, se fűszer, se köret.
[reserved]

Cloud

Quote from: NLZ on 2009-08-11, 21:02:26
Önmagában mire mész pár kiló nyers emberi hússal? Se sütő, se fűszer, se köret.
:facepalm:

Ramiz

Quote from: Cloud on 2009-08-11, 18:47:43
Egy olyan srácnak mint én melyik az a japán kaja amit legelőször érdemes kipróbálnia? (kíváncsi vagyok japán konyhára :D )

Rizs.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila


Zsiga

Quote from: .Attila on 2009-08-13, 14:38:49
Umeboshi. És natto. Sok natto.
+1; meg egy kis ikizukuri is ajánlott, hogy teljes legyen a gasztronómiai élmény.
[spoiler] :muhahah:[/spoiler]

Lythis

kancho, nyersen. kérj sokat. utána öblítsd egy kis bukakkéval. ha idősebb vagy, akkor enjo kosai is lehet, az is klassz...

.Attila

Evett már valaki papaya-t és/vagy longan-t? Milyenek ízre?

Lythis

Quote from: .Attila on 2009-08-30, 18:18:06
Evett már valaki papaya-t és/vagy longan-t? Milyenek ízre?
mármint hogy mihez lehetne őket hasonlítani? Merthogy a papayának szerintem papaya íze van, longan-t pedig szerintem még sosem volt szerencsém kóstolni. :)
Szerintem nem rossz, de ha nem akarsz zsákbamacskázni a gyümölccsel, akkor keress valami papaya ízesítésű cuccot valamelyik boltban, az alapján be tudod lőni, hogy mennyire tudod lenyelni. Egyébként talán a mangóhoz tudnám hasonlítani, de ezt ne vedd 100%-nak - pláne, hogy nemrég ebédeltem.

.Attila

Nem összehasonlításban, csak úgy, hogy kb. mennyire édes, már ha egyáltalán az.
Szóval mangó? Az pont rossz lenne, az igazi mangónak borzalmas íze volt.

Lythis

Ezt így meg nem mondom neked, szerintem ha nem csillagászati összegekbe kerül, akkor tégy vele egy próbát. Amúgy natúr szeretnéd megkóstolni, vagy valamihez mint alapanyag szeretnéd felhasználni?

Zsiga

Én is ettem már papaya-t, és nekem is csak annyi ugrik be róla hogy pont olyan szar mint a mangó... Nem véletlenül nem terjedtek el errefelé ezek a trópusi borzalmak, ami jó azt már ezer éve esszük mi is (narancs, banán, stb), ezeket a szarokat meg zabálják csak a hülye sznobok meg a dzsungelfekák.

.Attila

A lichi sem elterjedten itthon, mégsem rossz. Igaz, befőttként árulják.

Cloud

Quote from: .Attila on 2009-08-30, 18:45:49
A lichi sem elterjedten itthon, mégsem rossz. Igaz, befőttként árulják.

Anyám szokott venni nyers lichi-t. Szerintem rohadt finom. :D Csak a hámozást utálom. :D Mintha egy főttojást pucolnál. :D

Lythis

Quote from: .Attila on 2009-08-30, 18:45:49
A lichi sem elterjedten itthon, mégsem rossz. Igaz, befőttként árulják.
lehet kapni nyersen is :) (Cloud megelőzött)

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2009-08-30, 18:42:43
Én is ettem már papaya-t, és nekem is csak annyi ugrik be róla hogy pont olyan szar mint a mangó... Nem véletlenül nem terjedtek el errefelé ezek a trópusi borzalmak, ami jó azt már ezer éve esszük mi is (narancs, banán, stb), ezeket a szarokat meg zabálják csak a hülye sznobok meg a dzsungelfekák.

Azt azért vedd figyelembe, hogy amit itt ehetsz mangó és papaya néven, az 10 000 km-t utazott egy teherhajón a konténer legalján, közvetlenül az illegális kínai varroda mellett, de már amikor felpakolták, akkor sem volt jó minőségű. A friss, igazi mangó finom.
Failure is the default option

Moha

Quote from: kikuchiyo on 2009-08-30, 19:09:54
Azt azért vedd figyelembe, hogy amit itt ehetsz mangó és papaya néven, az 10 000 km-t utazott egy teherhajón a konténer legalján, közvetlenül az illegális kínai varroda mellett, de már amikor felpakolták, akkor sem volt jó minőségű. A friss, igazi mangó finom.
Merre ettél te friss mangót? :D
Mellesleg szerintem a mangó nem olyan rossz. Édesnek nem nagyon édes, de azt nem mondanám, hogy szar lenne.
Papaya-t még nem kóstoltam, a lichi meg... hát, egy próbának jó volt, de kedvenc nem lesz. :haha:

noriko

A friss, igazi mangó nekem is ízlik. :)
A papaya ízére viszont nem emlékszem túlzottan, annyira nem volt emlékezetes. Húgom szerint leginkább a sárgadinnyére hasonlít.
Ja és itthoni vs friss helyi gyümölcs: Dél-Afrikában hihetetlen finom édes ananászok voltak!  :whoah:
"I wish I could, but I don't want to."

Cloud

Quote from: noriko on 2009-08-31, 20:07:04
Ja és itthoni vs friss helyi gyümölcs: Dél-Afrikában hihetetlen finom édes ananászok voltak!  :whoah:
Akkor asszem megyek Afrikába. Imádom ananászt. :D

Moha

Quote from: noriko on 2009-08-31, 20:07:04
Ja és itthoni vs friss helyi gyümölcs: Dél-Afrikában hihetetlen finom édes ananászok voltak!  :whoah:
Hmm... noriko, te bejártad már az egész világot? :)

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

kézi, nemrobot habverővel, tejszínből nagyon nehéz habot  verni? mire figyeljek a hűtött eszközökön  és a nem túl nagy sebességen kívűl?
estére megpróbálkozom vele...

[spoiler]oh by da way triplepost powa  :whoah:
and uno thousend post powa :whoah:[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: .Attila on 2009-08-30, 18:45:49
A lichi sem elterjedten itthon, mégsem rossz. Igaz, befőttként árulják.
Én most Franciaországban kóstoltam Lichi kompótot (nem egészen szándékosan, franciatudás híján egyszerűen találomra vettem valami joghurtnak kinézőt a boltban, aztán kompót lett  ^^"), és ízlett.
A papaya amolyan papayaízű. Nem tűnt túl markánsnak a zamata, nem volt egy életre szóló élmény - de nem is frissen ettem, szóval franc tudja.

noriko

Narancsos kuglóf

Hozzávalók
- 42dkg liszt
- 22dkg cukor
- 4 tojás szétválasztva
- 3 teáskanál sütőpor
- 3dl frissen facsart narancslé
- 1teáskanál reszelt narancshéj
- 1 csipet só

a sziruphoz:
- 2dl narancslé
- 20dkg cukor

Elkészítés:
1. Kivajazzuk a kuglófformát.
2. A vajat és a cukrot habosra keverjük, majd egyenként hozzáadjuk a tojások sárgáját és jól összekeverjük.
3. Összeöntjük a lisztet, sütőport és sót, és a narancslével felváltva a vajas krémhez adjuk. Belekeverjük a reszelt narancshéjat.
4. A tojásfehérjét kemény habbá verjük és hozzáadjuk a keverékhez.
5. A tésztát a formába öntjük és 180 Celsiusra előmelegített sütőben 50-55 percig sütjük, míg a közepébe szúrt fémtű száraz nem marad.
6. A narancslevet és a cukrot egy fazékban felolvasztjuk, 5 percig hagyjuk gyöngyöződve forrni, míg a cukor el nem olvad.
7. A sütőből kivett kuglófot a formában hagyjuk hűlni 10 percig, utána megszurkáljuk a tetejét és meglocsoljuk a szirup felével. Ismét hagyjuk 10 percig hűlni, majd óvatoas kiborítjuk egy tálra és megkenjük a maradék sziruppal.

Lehet enni! :)
"I wish I could, but I don't want to."

noriko

Megint én! ^^"

Nincs kedvetek egy Wasabihoz esetleg okt. 23-án? Persze csak ha nyitva vannak...
Most jöttem rá, hogy hosszúhétvége lesz és ráérek. ^^
"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus

Quote from: noriko on 2009-10-20, 20:18:04
Narancsos kuglóf
Oishii desu!  :P

Quote from: noriko on 2009-10-21, 01:48:07
Nincs kedvetek egy Wasabihoz esetleg okt. 23-án? Persze csak ha nyitva vannak...
Kedv lenne, de shinkendo edzőtábor van péntek-vasárnap. :(

Fazék

Quote from: noriko on 2009-10-21, 01:48:07
Nincs kedvetek egy Wasabihoz esetleg okt. 23-án? Persze csak ha nyitva vannak...
Most jöttem rá, hogy hosszúhétvége lesz és ráérek. ^^
hétvégén és ünnepnapokon 5,5k... ennyiért inkább rendelek 3 nap 1-1 pizzát ^^"
még a H-K de-i 4k-t is fájlalnám :redface:

de egyebet lehetne szervezni erre a hosszú hétvégére, ha ez a wasabi nem jönne össze :)

noriko

Jahogy ünnepnap extra! I see. Annyit nekem sem ér a dolog, úgyhogy sztornó. :(
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Helyette inkább elmehetnénk egyszer csapatostul valami rendes japó étterembe, pl. a Bambuszligetben jó a kaja, és még pont elviselhető az ára (Fuji már túl drága lenne). Wasabi meg nem csak drága de még szar is, szerintem.