Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Quote from: noriko on 2010-03-11, 23:59:40
A japán főzőtopicban már említettem egyszer a Tokyo Éttermet (köszi Domi az infót!! ^^), ami egy ugyanolyan annyit-eszel-amennyit-bírsz étterem mint a Wasabi, csak szerintem jobb. :)

Az áraik:

Ebéd: H-P-ig 2800 Ft/fő
Vacsora: H-P-ig 3600 Ft/fő
Szombaton és Vasárnap egésznap: 3600 Ft/fő

Nincs kedvetek kedden vagy szerdán ott ebédelni? Ha jól rémlik, 5-ig van az ebédidő, de ez nem tuti biztos. Ez persze a stabilan dolgozó embereknek keresztbetesz, ezért hétközben eddig nekem sem jött össze, de most úgy fog alakulni a jövőhetem, hogy meg tudnám oldani a dolgot. Lennének érdeklődők? :)

BUMP

Holnap (kedd) van kedve valakinek a fenti programhoz? Olyan fél4 körül?
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Ott a helyem. :)
(Ugye ez a Dózsa-Ajtósi sarkon van?)

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

kb.. fél órával korábban? (15:00)  17-re egy lakógyűlésen kell lennem ...
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Én meg munkából fogok ellógni, de korábban nem tudok. Viszont azt lehet, hogy ti odamentek 3-ra, elkeztek enni, én meg befutok félre.
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Szívesen kipróbálnám, hogy milyen japán kajából sokat enni :), de holnap sajnos nem érek rá, a kristálygömb minden napra késő estig bentmaradást mutat...
Failure is the default option

Darkstar

Eh, 16:30tól zhzom... Majd legközelebb, ennyiért úgysem olyan drága.  :frown:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Darkstar

Hm, a végén még az is lehet, hogy én is tudok menni, csak még egyeztetnem kell a tanárral köv szünetben.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nakedape

Quote from: Darkstar on 2010-03-16, 12:19:57
Hm, a végén még az is lehet, hogy én is tudok menni, csak még egyeztetnem kell a tanárral köv szünetben.
nos? 3ra odajössz ?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zsiga

Jóvót.  :Kiraly:
Darkstar evett halat, meg rákot is (10 perc rábeszélés és 15 perc erőgyűjtés után  :D), én meg annyit zabáltam hogy be kellett vennem egy Algopyrin-Cerucal-Quamatel koktélt mert majdnem visszajöttek a halak...
És ismét kiderült hogy furák ezek a japók, a töküres étterembe úgy kellett bekönyörögni magunkat, mert nem foglaltunk asztalt egy nappal előre. :gyagya:

Makos

Quote from: Zsiga on 2010-03-17, 04:50:59
Jóvót.  :Kiraly:
Darkstar evett halat, meg rákot is (10 perc rábeszélés és 15 perc erőgyűjtés után  :D), én meg annyit zabáltam hogy be kellett vennem egy Algopyrin-Cerucal-Quamatel koktélt mert majdnem visszajöttek a halak...
És ismét kiderült hogy furák ezek a japók, a töküres étterembe úgy kellett bekönyörögni magunkat, mert nem foglaltunk asztalt egy nappal előre. :gyagya:
Hát egészségetekre! :)
Legközelebb majd foglaltok asztalt és majd azért nem akarnak beengedni :redface:

noriko

Ha lehet olyan, hogy tacoburger, akkor lehet olyan is, hogy TACETTI!! És az utóbbi magasan veri az előbbit! :D

A taco buli után maradt még egy csomó töltelék, amihez húgom főzött spagetti tésztát, és megszületett a tacetti:
tészta + darálthús + Domi féle babpüré + reszeltsajt --> mikróba összemelegíteni =  :Kiraly:
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

Quote from: noriko on 2010-03-19, 12:08:32
Ha lehet olyan, hogy tacoburger, akkor lehet olyan is, hogy TACETTI!! És az utóbbi magasan veri az előbbit! :D

A taco buli után maradt még egy csomó töltelék, amihez húgom főzött spagetti tésztát, és megszületett a tacetti:
tészta + darálthús + Domi féle babpüré + reszeltsajt --> mikróba összemelegíteni =  :Kiraly:
Najó, de a tacoburgert azt franchise hálózati kereteinek hála bárki beszerezheti potom 250-ért. A TACETTI-hez meg a fórum legalább negyede plusz alapanyagok, meg egy tacoparty, amiből ezek megmaradnak, utána hely, ahol ezeket tárolod majd egy hétig, és csak aztán állhatsz neki a tényleges elkészítésnek. Szóval a minimum, hogy valami egzotikus kajának jegyezteted be :D

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Lythis

ebben lehet valami. És már csak összetételépől és mennyiségéből kiindulva is feltehetőenjobb tápérték aránnyal rendelkezik.
De azért megvárnám a Brit Tudósoktm végső értékelését

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Nice...

Talán a 9-est és a 3-mast merném megkóstolni magamtól. A 10-est csak ha nem árulják el, hogy mi, a 2-est csak ha kényszerítenek, a többit még akkor sem.  :P
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

a többség nem tetszik, mondjuk a kígyó vérrel nem lenne bajom.
meg végül is a patkánynak nagyon szép volt a mája mikor láttam..., ráadásul  tiszta állat:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Lythis

3-ast és 8-ast talán.
10-est meg szerintem bármelyikünk meginná, ha nem kötnénk az orrunkra, hogy "ez az a a kávé, amit már egyszer kisz*rtak.
A kígyóvért nem tudom, a pókok rondák, a patkány-majom duót le kéne rángatnom a csontról, ahogy a nyamvadt kacsadögöt is. A gombát nem szeretem. Ökörf*szt meg egyen az, akinek hét anyja van :D

.Attila


noriko

Quote from: Nakedape on 2010-04-04, 22:26:40
a többség nem tetszik, mondjuk a kígyó vérrel nem lenne bajom.
meg végül is a patkánynak nagyon szép volt a mája mikor láttam..., ráadásul  tiszta állat:)
A vérrel nekem sem, inkább a "bile" része riaszt el. Meg hogy ki tudja milyen mellékhatással járhat...

Lythis: a kacsaembrióban még nincs csont. Legalábbis olyan, amit rágni kéne. :D
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xzone

Quote from: Nakedape on 2010-04-22, 11:53:20
http://9gag.com/photo/21183_full.jpg

#1

(Azért elég gáz, hogy gyakorlatilag bármilyen témára már szinte azonnal tudom linkelni az odavágó Cracked vagy Matula cikket :redface: )

Xzone

No kérem. Tegnap ment Ventrilon a beszélgetés arról, hogy milyen rohadt undorító a Double Down -- vagy a másik oldalról, hogy milyen cool. A vége egy fogadás lett. Íme: egy Double Down egy Triple Baconator közepén. FUCK YEA!

Cloud

Pesten tud valaki olyan helyet ahol szép nagy adag gyros-t adnak?

Valami ilyesmit keresnék:

http://www.sezarpizza.hu/image/Kepek/Gyros%20pitaban.jpg
(imádok ide járni ha vidéken vagyok, csak gondoltam megpróbálok itt PEsten is hasonlót keresni.:D )

Én

Ezt most nem tudom felmérni mekkora, de a móriczon a mekdobálsz melletti gyrososban egész tisztességes adagot adnak és nem is rossz.

Ramiz

Quote from: Cloud on 2010-04-25, 01:51:10
Pesten tud valaki olyan helyet ahol szép nagy adag gyros-t adnak?

Valami ilyesmit keresnék:

http://www.sezarpizza.hu/image/Kepek/Gyros%20pitaban.jpg
(imádok ide járni ha vidéken vagyok, csak gondoltam megpróbálok itt PEsten is hasonlót keresni. :D )

Hú, de rühellem ezeket a vidéki hambiros-gyrburgereket! No offense, de tényleg, ettől a képtől is kirázott a hideg...

Megint más az a három-háromfél eurós árkategóriájú döner kebab, amit Berlinben kapni például, és amivel tényleg jóllaksz ebédre...

edit: ja, azt elfelejtettem mondani amúgy, hogy a legjobb girosz jelenleg Pesten a Blahánál van, a Dohány utca sarkánál, és az a neve, hogy "No 1 gyros", vagy valami ilyesmi. Tök más, mint a fenti kép, de azért megér egy próbát neked is szerintem. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!