Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Xzone

Quote from: Ramiz on 2010-04-25, 11:35:27
edit: ja, azt elfelejtettem mondani amúgy, hogy a legjobb girosz jelenleg Pesten a Blahánál van, a Dohány utca sarkánál, és az a neve, hogy "No 1 gyros", vagy valami ilyesmi. Tök más, mint a fenti kép, de azért megér egy próbát neked is szerintem. :)

Nem is, mert a legjobb gyrosos Budán van a Móricz körtértől nem messze a Karinthy-n. Nincs neve, csak annyi van kiírva: "Salátabár". A hús tökéletes, friss zöldségeket használnak, fasza a fokhagymás szósz is, de a legfontosabb: nem azt a szar, hígított Erős Pistát használják csípős szósznak, amit annyi helyen megtalálni. Ez a csípős szósz nem marja szét a képed, hanem nagyon kellemes, fűszeres ízt ad az egésznek. (És emellett ha nagyon pro vagy, a standard zöldségek helyett szír salátát kérsz a gyrosodba. Ez még egyfajta édeskés/ecetes ízt is ad neki, mmmmm.)

A No.1-nál már alapból elbukik az Erős Pistával. Mondjuk hallottam egy sztorit róla, amiben pár ismerősöm éjszaka bement oda és valami iszonyatosan csípőset kértek az arabtól. A fickó nézett rájuk egy darabig, majd hátulról kihozott egy gyanús, barna szószt. Az ismerősöm beszámolója alapján ami ezután következett, az leginkább a Dumb & Dumber "atompaprikás" jelenetére emlékeztetett :D

Darkstar

Gyros = pita + hús + csípős szósz + rendes szósz.
A salátát egyék a nyulak :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

Quote from: Xzone on 2010-04-25, 12:30:37
Nem is, mert a legjobb gyrosos Budán van a Móricz körtértől nem messze a Karinthy-n. Nincs neve, csak annyi van kiírva: "Salátabár". A hús tökéletes, friss zöldségeket használnak, fasza a fokhagymás szósz is, de a legfontosabb: nem azt a szar, hígított Erős Pistát használják csípős szósznak, amit annyi helyen megtalálni. Ez a csípős szósz nem marja szét a képed, hanem nagyon kellemes, fűszeres ízt ad az egésznek. (És emellett ha nagyon pro vagy, a standard zöldségek helyett szír salátát kérsz a gyrosodba. Ez még egyfajta édeskés/ecetes ízt is ad neki, mmmmm.)

Csekkolom (bár sose járok arra, szóval nem leszek törzsvendég).
Nekem az Erős Pista belefér,


Quote from: Xzone on 2010-04-25, 12:30:37A No.1-nál már alapból elbukik az Erős Pistával. Mondjuk hallottam egy sztorit róla, amiben pár ismerősöm éjszaka bement oda és valami iszonyatosan csípőset kértek az arabtól. A fickó nézett rájuk egy darabig, majd hátulról kihozott egy gyanús, barna szószt. Az ismerősöm beszámolója alapján ami ezután következett, az leginkább a Dumb & Dumber "atompaprikás" jelenetére emlékeztetett :D

Ezt én bepróbálom a Zsigával, az tuti! :muhahah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

chilip

Quote from: Cloud on 2010-04-25, 01:51:10
Pesten tud valaki olyan helyet ahol szép nagy adag gyros-t adnak?

Valami ilyesmit keresnék:

http://www.sezarpizza.hu/image/Kepek/Gyros%20pitaban.jpg
(imádok ide járni ha vidéken vagyok, csak gondoltam megpróbálok itt PEsten is hasonlót keresni.:D )

Ferenc körúton van egy török (?) étterem, ahol kaphatsz nagyon finom gyrost és nem adnak keveset (bár sokat sem), kinn vagy a főút mellett, mögötted a mozi, és jobbra mész 2-4 üzletnyit.

kikuchiyo

My 2 kurus:

Én sosem eszem pitában, hanem mindig tálból, rizzsel. Egyrészt úgy több, másrészt nem leszek térdig szószos.

Isztambulban ettem legutóbb, ott 7 líráért (kb. 910 forint) adtak közepes adagot, viszonylag jó volt.

Talán a legfinomabb, amivel találkoztam eddig, pedig itt van Budafokon, egy Syriana nevű apró boltocska.
Egyetlen idős tag van benne, és legalább 3 percig tart neki összeállítani a cuccot, de megéri kivárni: tesz külön öntetet a salátára, és a rizs is finomabb, mint máshol (szerintem alaplével főzi, mint ahogy Ázsiában szokás).

[spoiler]Zsiga a múltkor mondott valamit a fehér szószról, ami miatt kétszer is meggondolom, hogy kérjek-e.  ;)[/spoiler]
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: chilip on 2010-04-25, 13:50:58
Ferenc körúton van egy török (?) étterem, ahol kaphatsz nagyon finom gyrost és nem adnak keveset (bár sokat sem), kinn vagy a főút mellett, mögötted a mozi, és jobbra mész 2-4 üzletnyit.

Én azt nem szeretem, akkor már inkább az Üllőire menj ki (a moziból kijövet balra), ott van egy jobb.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2010-04-25, 13:51:09
[spoiler]Zsiga a múltkor mondott valamit a fehér szószról, ami miatt kétszer is meggondolom, hogy kérjek-e.  ;) [/spoiler]

oooooold urban legend
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

szpeter

Most rendeltem ezektől a nomádételesektől,akiket a loltopicban linkeltem. Rohadt kíváncsi vagyok(erre a "magyarok sörére"  :kocc:  :angyali:) hogy milyen lesz a pizza  :morci: Jónak kell lennie,mert nem csak magamnak rendeltem XD Megfirkantom, hogy élek-e még.

Cloud

Köszi srácok körbenézek akkor.

A képet csak azért linkeltem mert az hatalmas adag a valóságban és kb akkora pár órára elég lenne nekem. :D

Egyébként ha tehetem én is inkább gyros tálat eszek de ugye azt csak nehezen tudom magammal cipelni, úgy hogy dolgozok közben. :D

.Attila

Quote from: Xzone on 2010-04-25, 01:40:18
No kérem. Tegnap ment Ventrilon a beszélgetés arról, hogy milyen rohadt undorító a Double Down -- vagy a másik oldalról, hogy milyen cool. A vége egy fogadás lett. Íme: egy Double Down egy Triple Baconator közepén. FUCK YEA!

Ez instant szívinfarktusnak tűnik.

Quote from: Ramiz on 2010-04-25, 11:35:27
edit: ja, azt elfelejtettem mondani amúgy, hogy a legjobb girosz jelenleg Pesten a Blahánál van, a Dohány utca sarkánál, és az a neve, hogy "No 1 gyros", vagy valami ilyesmi. Tök más, mint a fenti kép, de azért megér egy próbát neked is szerintem. :)

Ezt majd csekkolom :merci:
Csípőset úgysem kérek bele. De majd egyszer a másikat is kipróbálom.

NLZ

Quote from: szpeter on 2010-04-27, 21:00:19
Most rendeltem ezektől a nomádételesektől,akiket a loltopicban linkeltem. Rohadt kíváncsi vagyok(erre a "magyarok sörére"  :kocc:  :angyali:) hogy milyen lesz a pizza  :morci: Jónak kell lennie,mert nem csak magamnak rendeltem XD Megfirkantom, hogy élek-e még.
Szóval? Ezek szerint meghaltál tőle? :D
[reserved]

szpeter

Quote from: NLZ on 2010-04-28, 19:34:03
Quote from: szpeter on 2010-04-27, 21:00:19
Most rendeltem ezektől a nomádételesektől,akiket a loltopicban linkeltem. Rohadt kíváncsi vagyok(erre a "magyarok sörére"  :kocc:  :angyali:) hogy milyen lesz a pizza  :morci: Jónak kell lennie,mert nem csak magamnak rendeltem XD Megfirkantom, hogy élek-e még.
Szóval? Ezek szerint meghaltál tőle? :D
...és felköltöztem az íz-mennyországba...majdnem. 32 cmes pizzát hárman ettük ugyan,de kb a felét én kajáltam. :D És még így sem laktam jól. Igaz,lehet azért,mert juhtúrós alapú, csirkemell húsos,paradicsomos (áááá iszonyú finom )pizzát kértem.Hét negyvenkor.Namost a pizza megjött fél tízkor kb. :D Nagyon kiéheztem .Amott meg lerobbant a futárkocsi.Maga az üzletvezető jött.Fingja nem volt,hol van. :D Felhívott. Jófej.Még küzdenek gyermekbetegségekkel.Emberünknek meg még csak nem  is volt gpse.Lényeg hogy idetalált,én meg marha éhesen, zabáltam. És...meglepett,nem tudom miért,hogy nem pizza-tészta,hanem kenyér alapú. :D Természetesen. Kicsit meg volt égve a széle,egyes helyeken keményre, azokat nem én kaptam ki. Kemencében sült,az biztos. Legközelebb valami sült csülkös vagy kolbászosat kérek,hogy megteljek vele. Sört meg elfelejtettem megrendelni.  :falba: Majd legközelebb. Egyszer ki kell próbálni. :P Még most is megindul a nyáltermelésem,ha arra a pizzára gondolok  :eek: Viszont,hogy az a 32 cmes pizza szerintem egy (éhes) embernek elég(lett volna) ,kicsit fura.

ed.: Persze az sem mindegy,milyet hogy milyen alappal stb.
Ja azt kihagytam,hogy meg kellett már mikróznom,mert én jobb szeretem melegen. És kiszállítási díjet egyébként nem kellett persze fizetni :)
(aki figyelt,láthatta hogy változnak az idők a rendeléssel kapcs. valami negyvenkor,most jöttem rá,hogy hét negyvenkor!szóval volt egy kisebb várakozás... főleg az eltévedés miatt, nem túl ismert környék ez itten. )

szpeter

http://bombahir.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=2582:a-nemzeti-etel-nem-turulhussal-keszuel&catid=117:rovat-kultura-egyebek&Itemid=499

Nah,ez kész XD Ugyanazt rendelték, kb ugyanazt tapasztalták csak egy nappal később. Ugyanolyanvéleményen is vannak ,azaz én értek velük egyet.

noriko

Ma konyhatrollkodtam egy adagot. Sütöttem sültbanánt, olasz fűszeres kenyeret, sajtos pogácsát és paradicsomos tonhalas tésztát. Olyan a konyha mintha átment volna rajta egy hurrikán... :zomg:  Egy darabig még nem fekszem le -.-
Viszont megint rájöttem, hogy nagyon szeretek sütni-főzni.  ^^
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


NLZ

[reserved]

Nakedape

kóstolás előtt nem  tudom fúj-e próba érdekes lehetne
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

Ami szarul hangzik/néz ki, azt sose hozzák forgalomba, csak ha jó. Vagyis inkább az ellenkezője: ami szar, azt színes, szagos külsővel adják el. Ergo egy ilyen csak akkor életképes, ha finom.
[reserved]

Próféta

Ettem struccot. Olyan volt, mint a marha.  :mittomen:
Ettem lovat is. Véresre csinálták meg, otthagytam.  :punny:
Ez így most nekem, a magam gasztronómiai félénkségével érdekes élmény volt.

Xzone

Quote from: Próféta on 2010-08-01, 02:01:52
Ettem struccot. Olyan volt, mint a marha.  :mittomen:
Ettem lovat is. Véresre csinálták meg, otthagytam.  :punny:
Ez így most nekem, a magam gasztronómiai félénkségével érdekes élmény volt.

PUHAPÖCS ALERT!

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Próféta on 2010-08-01, 02:01:52
Ettem struccot. Olyan volt, mint a marha.  :mittomen:
Ettem lovat is. Véresre csinálták meg, otthagytam.  :punny:
Ez így most nekem, a magam gasztronómiai félénkségével érdekes élmény volt.

Mongol étterem? Ott voltak ilyen kaják.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


Ramiz

Új kedvenc italom: 100%-os narancslé és tej, 3:1 arányban. ALMOST like a turmix... but not quite. :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2010-09-07, 22:11:45
Új kedvenc italom: 100%-os narancslé és tej, 3:1 arányban. ALMOST like a turmix... but not quite. :cool:
it's sounds like a trap.. de lehet kipróbálom
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2010-09-07, 22:39:50
Quote from: Ramiz on 2010-09-07, 22:11:45
Új kedvenc italom: 100%-os narancslé és tej, 3:1 arányban. ALMOST like a turmix... but not quite. :cool:
it's sounds like a trap.. de lehet kipróbálom

Nem trap, de az is igaz, hogy idáig senki nem osztja a lelkesedésem. :) Olyannak hangzik, de én speciel nem hasmegyek utána, de elsőre azért csak óvatosan. :D Amúgy a zsírosabb tej a jobb és minél savanyúbb gyümilé (narancs jó, barack határeset, alma nagyon rossz).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2010-09-08, 00:33:51
Amúgy a zsírosabb tej a jobb és minél savanyúbb gyümilé
Szóval az a lényeg, hogy kicsapatod a tejet?

Xzone

Quote from: Próféta on 2010-09-08, 01:55:08
Quote from: Ramiz on 2010-09-08, 00:33:51
Amúgy a zsírosabb tej a jobb és minél savanyúbb gyümilé
Szóval az a lényeg, hogy kicsapatod a tejet?

Én úgy tippelem, hogy Ramiz nem gondolt bele a dolog kémiai hátterébe :)