Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

chilip

de azok a -1 /0 / 1-ek (Chaos;Head és társai), ez meg mondjuk 2,5/ 3 kategória

ha azt vesszük hogy 7-8 egy korrekt jó élvezhető anime szintje, és hogy mennyire lehúztad ezt 5 az kicsit soknak tűnik....

Member

#6991
5 nálam a gyenge kettes (mint egy korrekt zh :)). Amit tényleg ajánlanék valakinek bátran. az 8.5 és afelett.
Mondjuk így 175 leadott szavazat után eléggé kaotikus, mi mennyit ér és és melyik kategóriába való. Ami biztos, a folytatások kb. -2-ről indulnak, nagyot kell szólni, hogy lássam értelmét egy rókabőrnek.

Adtam már Shoujo Ai-ra 9/10-et úgy, hogy lehúztam. :) Attól is függ, hogy valami unalmasan sz*r vagy éppen elviselhető, de lehúzható, mert hibáktól hemzseg (ezek meg cinkelhetőek).

SaiyaGin

School Days Magical Heart Kokoro-chan
Nagyon ütött, főleg a vége. :lol: A NICE BOAT-os jelenet( :lazza:) a végén nagyon emlékeztetett az Excel Saga vérfolyójára. :hopp:

katz

Black Lagoon
akcióvígjáték
12 részes (+12 a köv. evad)
Főhősünk üzleti ügyben kell át hajóval a tengeren, de a kalózok elrabolják. Főnökei számára kicsit terhes az emberke, különösen a nála lévő titkos adatok, ezért inkább likvidálni szeretnék. A fickónak sok választása nem lévén beáll azt őt elrabló Lagoon "szállítmányozási céghez".
Tetszik a rajzolása is, jó a zene, különösen az intro. Poén mennyire kiüt a főhős a környezetéből, jól néz ki, ahogy a főhős csaj ugrál és kaszabol a 2 stukkerjával, de ez utobbi inkább paródiába fordul.
[spoiler=Van benne néhány poén amitől fetrengetem a nevetéstől.]Üldözi a csónakjukat egy Mi-24-es. Ők meg felugratnak egy roncson és kilőnek 2 tropedót a helikopterre, amiből, az egyik beszáll a pilótafülképe, fejen találva a lövészt.
Fegyvercsempész apácák...
Mindig szétzúzzák a bárt
Nácis hajós rész[/spoiler]
A fegyvereknek elég jók a modelljeik, de a használat természetesen itt is bénán van animálva.  :ejj:
A sztori elég jó, néhol erőltetett, pár helyen pedig a béna dramaturgiai megoldások tesznek alá. Kicsit csapkod a vígjáték és a dráma között.
7/10 FMP jellegű anime mechak nélkül, gyengébb akcióval és kevesebb poénnal. 1x jó megnézni, de jöhetne már új FMP évad.

Member

Én paródiaként próbáltam felfogni, ezt nem lehet komolyan venni, így tetszett. A végső dráma szál viszont tényleg egy lol, amikor csak Rock és Recky nyomulnak.

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Zen

Queen's Blade 12
Ehe, fordító is jó időpontot talált ahhoz h begombázva dolgozzon. "Nowa, you get 10 million internets! TL Note: WTF LOL DON'T STEAL OUR SUBS"
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

KeLa

Quote from: Zen on 2009-06-22, 23:47:53
Queen's Blade 12
Ehe, fordító is jó időpontot talált ahhoz h begombázva dolgozzon. "Nowa, you get 10 million internets! TL Note: WTF LOL DON'T STEAL OUR SUBS"
LOL P-Z SUBS...

Zen

Mai Hime
A sztoritól jó pár részen át hányingerem volt, hála Reito klisésségének, [spoiler]Szünet nélkül vigyorgó bishi, vajon ő rosszfiú? Ááááááá, tuti nem. Jééé, manipulálgat itt-ott, de ez feltűnik a szereplőknek? Ááááááá, hisz' ő a mosolygó bishi, ő nem lehet rossz. Ha már a karakterek ennyire genre blind-ok, legalább az én szememet ne akarjátok már vele kibaszni.[/spoiler] de az utolsó részek minősége jóvá tette ezt a hibát (a Disney ending nem zavart, valsz' mert a, tudam róla, b, ebédre koncentráltam), főleg a templomos jelenet a végén. :D
9/10 végül, + egy megrovás amiért Mai-Tate jelenetet elszórakozták.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

He? Épp hogy egész végig jó volt és a legutolsó rész barmolta szét az egészet. Legalábbis pár év távlatából így érzem. :D
[reserved]

Zen

Olvasd újra párszor, hátha akkor leesik amit írtam.  ::)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Újraolvastam, azt írod, hogy idegesített az a nyomiság, de az uccsó részek ezt jóvá tették, mert a végén a gyökér fordulatot tudtad előre.
[reserved]

Zen

#7003
+ Reito jobban baszta az agyam mint a vége valaha képes lett volna rá.
De amúgy a disney-zést leszamítva sztem tényleg jól meg voltak csinálva az utolsó részek.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Selmo

Scrapped princess (24 rész): Enyhe Utawarerumono érzésem volt a nézése közben. Talán a hasonló, poszt-apokaliptikus keret miatt. Jó volt ez a történet, de szerintem többet is lehetett volna vele kezdeni.

A tökéletesség unalmas.

Soldier

#7005
Quote from: Selmo on 2009-06-23, 17:46:04
Jó volt ez a történet, de szerintem többet is lehetett volna vele kezdeni.
:tezsvir:

Skip Beat! : úgy indultam neki hogy ennek vége lesz a 25. résszel -kár volt.ha meg nem lesz folytatás akkor meg még nagyobb kár.

katz

Haibane Renmei
Az a típusú mű, ami ad egy etalont a saját kategóriájában. Ez a dráma műfajban vált az egyik kedvencemé.
10/10
Ez után még kevésbé fognak tecceni a különböző C kategóriás "drámai hatású" vackok...

Member

Quote from: katz on 2009-06-23, 23:31:50
Haibane Renmei
Az a típusú mű, ami ad egy etalont a saját kategóriájában. Ez a dráma műfajban vált az egyik kedvencemé.
10/10
Ez után még kevésbé fognak tecceni a különböző C kategóriás "drámai hatású" vackok...
:tezsvir: :tezsvir: :tezsvir: :tezsvir: :tezsvir:

Moha

Ezzel csak egyetérteni tudok. :zen: A Haibane Renmei nagyon jó anime! Bár én anno csak 9 pontot adtam rá, de kétségtelenül egy jól felépített történet, ami tényleg eléri a megfelelő drámai hatást.
:tezsvir:

NLZ

Quote from: Soldier on 2009-06-23, 21:56:11
Skip Beat! : úgy indultam neki hogy ennek vége lesz a 25. résszel -kár volt.ha meg nem lesz folytatás akkor meg még nagyobb kár.
Van manga, olvasd bátran, jó darab. Vannak benne mélypontok, pl 80 körül shou fartúró konkurenciájával a sztori, vagy ami épp most megy, de az összes többi sztori mind nagyonjó.
Animét valsz folytatják, hisz elég jó lett, biztos hozott megfelelő bevételt a folytatáshoz.
[reserved]

chilip

ebből a valentin szarságból nagyon elegem van már skip beat-ben, de az ezt megelőző rész piszok jó volt, sztem a legjobb a mangában...

NLZ

Jah, az alfanőstényes színészkedés iszonyat badass volt. No de:
[reserved]

Soldier

Quote from: NLZ on 2009-06-24, 02:37:12
Van manga, olvasd bátran, jó darab.
Animét valsz folytatják, hisz elég jó lett, biztos hozott megfelelő bevételt a folytatáshoz.
áhh. az nem téma  ::)
legyen igazad  ;)

Selmo

Gits: Innocence: Gyönyörű CGI, jó zene, 600 fölösleges idézet, vontatott történet. Egyszer nézhető volt.

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Úgy látom, hogy még senki nem írt ebben a topikban a Sengoku Basara című, pár napja befejeződött sorozatról.
Az egymással háborúzó nagyurak korába visz minket az anime. Japán széttagolt, területeit tartományurak uralják. Egyesek kiemelkednek a sok kis oligarcha közül, tehetségükkel, erejükkel több követőt szereznek, mint szomszédaik, akik legyőzése után elindulnak meghódítani egész Japánt, hogy uralmuk alatt egyesítsék a szigetországot.
Ilyen kiemelkedő személyiség Date "Az Egyszemű Sárkány" Masamune, Takeda "Kai Tigrise" Shingen, tanítványa, Sanada Genjiro "Kai Fiatal Tigrise" Yukimura, Uesugi "A Háború Istene" Kenshin, végül, de nem utolsó sorban, Wakamoto "A Hatodik Démonkirály" Norio  Oda "A Hatodik Démonkirály" Nobunaga.
Ezek a héroszok képességeiket és jellemzőiket nézve is kiemelkednek a tömegből: Date 6 (azaz hat) karddal a kezében harcol, időnként random Engrish kifejezéseket ordibál és a lova egy motorkerékpár. Karizmatikus vezető, aki hívei között tudhat többek között egy Elvis-frizurás harcost is. Takeda már nem fiatal, de ha szükséges, két lován állva, csatabárdját rajtuk tartva még lazán felszáguld egy függőleges falon. Békeidőben Yukimurának igyekszik átadni bölcsességeit. Yukimura két vörös lándzsával harcol, vörös bőrzsekit visel és annyira hot-blooded, hogy különleges képessége is a körbepörgőrúgással támasztott tűztornádó. Uesugi nemében első látásra talán lehet tévedni, de az általában a közelében tartózkodó, szőke, női bájakkal igencsak megáldott, urába fülig szerelmes testőrnője léte megoldja ezt a kérdést is. Oda Gonosz Nagyuraktól elvárható módon egy barlangban trónol, egy koponyákból állított dombocska előtt, és itókáit is koponyákból fogyasztja.

A fenti bekezdésből már látható hogy a Sengoku Basara egy önmagát csak nagyon ritkán komolyan vevő, bődületes állatság, ahogy fontosabb szereplők közül csak nagyon kevés nem GAR. A hadurak valóban léteztek, de viselt - és nem viselt - dolgaikat a végletekig eltúlozta az anime. Az animékben gyakran, túl gyakran használt kliséket ugyanígy használja, nézzük például az egymás nevének kiabálását: a Yukimura-Shingen-féle "Oyakata-sama! Yukimura! OYAKATA-SAMA! YUKIMURA! OYAKATA-SAMAAAAAAAAAAAA!!! YUKIMURAAAAAAAAAAA!!!" epikus szintre emeli ezt, előfordult, hogy a háttérben vagy fél percig ordítoztak egymással.    Megtudhatjuk továbbá azt is, hogy Japán technológiában való élenjárása nem újkeletű: már a 16. században is volt egy mecha Japánban.
Ennek ellenére, amikor szükséges, tud komoly is lenni a sorozat és a szereplők is hullanak a csatákban.

Tökéletesnek azonban nem lehet nvezni a Sengoku Basarát:ennek egyik oka pont az időnként masszívan előtörő komolyság. Egy 12 részes animébe nem fér bele több olyan rész, ami csak a megsebesült vezetőjük miatt lehangolt katonák lehangoltságát mutatja be és a szövetségkötős ügyletekkel is a kelleténél több idő telt el érzésem szerint.Egy másik dolog, hogy egyes szereplőket csak azért tömtek bele a sorozatba, hogy ők is benne legyenek. (Az animét egy verekedős játék alapján hozta össze a Production I.G., ezért igyekeztek a játék minél több karakterét felmutatni, ha csak fél percre is.) A harmadik fekete pont Ichi karaktere miatt jár: szegény súlyosan hiányos szórárral rendelkezik, amelyet a következő mondat kb. össze is foglal: "Nagamasa-sama, minden Ichi hibája." Egy idő után automatikusan átugrottam a jeleneteit.

A külsőségekről: mint már említettem, az anime a Production I.G. munkája, ami megátszik az animáció minőségén. A háttérzenék is nagyszerűek, a seiyuu-lista is impresszív.
Valahol sengoku-kori Gurren-Lagannként írtak a sorozatról, véleményem szerint ugyan ehhez túl keveset szerepelt a fúróval felszerelt mecha (és nem is volt elég nagy), de az állítás nem nagy túlzás.
9/10

Cloud

Quote from: Selmo on 2009-06-24, 19:06:31
Gits: Innocence: Gyönyörű CGI, jó zene, 600 fölösleges idézet, vontatott történet. Egyszer nézhető volt.
Kb. hasonló a véleményem róla.

Member

Quote from: Selmo on 2009-06-24, 19:06:31
600 fölösleges idézet, vontatott történet.
Anno ezek miatt kaptam agyf@szt alatta.

REPOST:
Dragon Ball + Candy Boy

bimanc

Kigurumikku 02.:
:muhahah:
Ez kész. Ez annyira beteg, hogy arra már nincs kifejezés. Még kis híján el is pirultam rajta.   ^^"
Érdekes, hogy a nagy hentai-lolicon üldözés közepette ilyenek is készülnek, pedig ebben ki is mondják, hogy a szereplők gyerekek (nincs "dzsungelük")

Viszont azt nem gondoltam volna, hogy ezt a jelenetet látom így meganimálva egyszer:
[spoiler][/spoiler]

NLZ

[reserved]

Flaser

Quote from: NLZ on 2009-06-26, 03:37:15
Ez milyen jelenet?

Starship Troopers (The Movie!), amikor lefingják a Roger Young-ot az égről.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."