Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Junchi

Nah, nem csak "L" hang nincs, hanem "V" se. Ezért is van az, hogy mindig röhögnöm kell, mikor meglátom a Volvót japánul leírva ("Borubo" xDD). OFF ends... ^^

Rounin

Quote from: Chronus on 2009-08-11, 01:06:19
Quote from: Rounin on 2009-08-11, 00:17:30
Nekem személyes kedvencem a szánkjú.

Tekintsd meg a Lovely Complex címen futó shoujo remekművet. Ott még lampshadelik is a "FOLEVER!"-t :D
(de van benne "Yes I do!", és egyéb nyalánkságok is)

Láttam, tetszett, sírtam. (az engrishen :D)

LiaLia

Végignéztem a Bokura ga Itat-t,
és szerintem nagyszerű anime, lenyűgözött. Persze nem tökéletes.
Az igazi dráma a 12. résztől kezdődik, addig csak kialakulnak a viszonyok, és csak a 22-ig tart valamennyire, mert utána a végét megkeverték. Persze úgy fejezik be, hogy még ki tudja mi lesz, vannak fenyegetések a jövőben, elhangzik sokféle ígéret.
Sajátos ez a minimalista stílusa, de ez sokkal inkább a párbeszédekre tereli a figyelmet, és végig lehet nézni a hatásszüneteket is. Az egész az érzelmekről szól, csak szórakozásból nem nagyon lehet végignézni.
Azt sajnáltam, hogy a 22. rész után sokkal jobban "nyivákolt" Nana, mint a drámák előtt, azt talán nem kellett volna. Emellett nagyon bírtam a barátnőit. És a többiek is jók voltak, főleg Take, aki végig ott van Yano és Nana mellett. Nem is a története a lényeg, hanem ahogy ezt végigélik, végigsodródnak benne, és amilyen felismerésekre jutnak.

Köszönöm motifator az ajánlásokat, alkalom adtán utánuk nézek  :smile:

SaiyaGin


Chidori

#7234
Golgo 13: The Professional

Na hát, nem egy tipikus csajos animeval állunk szemben, de azért néha ilyet is kell néznem.  ::) Azt kell, hogy mondjam, ez egy jól sikerült anime, persze vannak kisebb nagyobb hibái. Ami nagyon tetszett benne, az talán a hangulata volt. Igencsak jól jelenik meg benne a 80-as évek világa. A grafika korhű volt, tetszett ahogy egyes jeleneteket "megállítottak", olyan érzésem volt, mintha épp valami képregényt olvasnék. A zenei aláfestések is egész jók voltak.. Ami idegesített az talán Golgo 13 "halhatatlansága" volt. Persze én is neki drukkoltam, meg örültem, [spoiler]hogy túlélte a végső összecsapást[/spoiler], de azért lássuk be.. már a movie elején ki kellett volna purcannia.  :haha: Volt az animeban 3 igen érdekes szereplő: Snake, Gold és Silver. Hát mit mondjak, ezeken is derültem jókat. Mondom állat-e ez, vagy ember?  :wtf: A vége meg ütött, hogy közelről a csaj [spoiler]rálőtt Golgo 13-ra, de ő még azt is túlélte.[/spoiler]Oké, nyilván a csaj nem találta el, de akkor is. Meg aztán láttam, hogy a csaj pisztollyal lőtt a főszereplőnkre. Pisztoly?  :lame: Ha ágyúvetővel céloznánk be 1mm-nyi távolságból, azt is túlélné... na, de a pisztoly..   :ejnye: Oké, viccet félre téve.. nagyon izgalmas anime volt, ajánlom mindenkinek a megnézését.

7/10

SaiyaGin


frozenstein

Popotan
Ennek sorozatnak sikerült meglepnie, egy könnyű comedy-ecchi cuccra számítottam, ezzel szemben a végére eléggé elkomolyodott a sztori, meg drámáztak rendesen. A befejezés is tetszett, összességében kellemesen csalódtam.
9/10

Moha

Quote from: frozenstein on 2009-08-15, 19:35:25
Popotan
Ennek sorozatnak sikerült meglepnie, egy könnyű comedy-ecchi cuccra számítottam, ezzel szemben a végére eléggé elkomolyodott a sztori, meg drámáztak rendesen. A befejezés is tetszett, összességében kellemesen csalódtam.
9/10
Hmm... 9 szerintem kicsit sok neki. Nem rossz anime, de én anno jobbra számítottam a leírások meg az intro alapján. Én csak egy 7-est tudtam rá adni, de úgy tűnik van, akinek jobban tetszik. :)

LiaLia

A hétvégén A tenger zúgása, Umi ga kikoeru animét láttam.
Egy hosszabb egyrészes, egyszerű iskolai történet, lányok, fiúk között a változásról.
Minimális poénnal, a szokásos anime képivilággal. Egyszerű volt, teljesen egyszerű, és rendben volt így.

LuckyDingo

#7239
DOGS  OVA 3 :) Jó volt.. röviden. :P

Darkstar

To Love Ru
Régebben, amikor ment, elkezdtem, de aztán valamiért félbehagytam (most az egyben megnézés során gyanítom, hogy a 2-3 részes folyamatos Harunás vinnyogásnál történt, amin így egyben át lehetett tekerni, viszont akkor heti egy résszel szenvedés volt). Nos, megnéztem, mert kíváncsi voltam, hogy a mangához képest milyen. Hát pocsék.
A story összevissza ugrál, az art a mangához képest fele annyira sem bejövős, nincs Momo (az egyik legnagyobb szívfájdalmam), Yui is túl keveset szerepel, Lala a mangához képest egy debil, túl sok a "ZOMG HARUNA CHAAAAAAAN", kihagytak egy csomó poén részt ellenben van sok filler.
Egyszóval nekem csalódás volt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: LuckyDingo on 2009-08-18, 20:38:05
DOGS Bullets & Carnage OVA 3 :) Jó volt.. röviden. :P
...the fuck? van belőle animu? Hozza a manga szintjét, vagy elcseszték?

kelvor

Kanon /2006/

Még nagyon régen belekezdtem, aztán valami miatt félbemaradt. Sokáig itt csücsült a gépemen, aztán pár hete hirtelen felindulásból meg is néztem. Sokszor sok helyen feljött már ez az anime, sokan dicsérték és mivel valahol az utolsók között lehetek itt a fórumon, akik még nem látták, gondoltam pótolom a hiányosságot. A Clannad tetszett még anno, úgy voltam vele, ez miért ne.

Látványilag szép, főleg a hóesés, a havas tájak és hátterek voltak azok, amik megfogtak. Történetvezetéssel ki voltam békülve, mindig egy lány volt a középpontban. Ez jó, mert át lehetett érezni az események súlyát, rossz, mert így a kedvenc karakter, ami mindenkinek más és más, háttérbe szorult - vagy fel sem tűnt többet - .
Ami számomra megdöbbentő volt, az Yuuchi karaktere, nagyon reális, nagyon emberi, talpraesett srác. A lányokhoz való hozzáállása teljesen rendben volt, életszagú volt az egész.
A dráma és a misztikum egyvelege néha az értetlenség határát súrolta nálam. Főleg Ayu történetével nem voltam kibékülve, Mai, Shiori és Makoto háttere sokkal-sokkal jobban tetszett. Ayunál ez valahogy más volt. Szép volt, drámai volt de valahogy még sem tudott megfogni. Sajnálom, mert magával a karakterrel nem volt bajom, aranyos ~Uguuu~.




Zen

#7243
Quote from: Lythis on 2009-08-19, 09:00:31
Quote from: LuckyDingo on 2009-08-18, 20:38:05
DOGS Bullets & Carnage OVA 3 :) Jó volt.. röviden. :P
...the fuck? van belőle animu? Hozza a manga szintjét, vagy elcseszték?
Már 2 hónapja írtam h van. :hehe: Van pár apró hiba (ami YMMV), de sztem hozza a szintet. Mondjuk (számomra) érdekes hangulati különbség van a 2 között: ritkán megrajzolt hátterek és fekete-fehér megtépázott karik vs színes, folyamatos hátterek és színes karik. 4 rész amúgy.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1


Zen

#7245
DOGS OVA
Dióhéjban: Jó volt (nagyon is), de tanuljanak meg rendesen uzizást rajzolni Badounak és akkor még jobb lesz. :D
Jó lenne ha egyszer folytatnák, főleg mert a kedvenc jelenetem még messze van.[spoiler]Michai 3-4 katanaval a testében álldogál chaptereken keresztül. :Kiraly:[/spoiler]
Ja és az engrishből is viszavehetnének, a pap Do you love me?-án kívűl mindtől a falat kapartam. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

SaiyaGin


Member

OP alatt nem kicsit WTF fejet vágtam. Jelenkori Japán + fantasy kombó, vagy mi a szösz? Az önreklám meg nagyon nem kellett volna a végére.

SaiyaGin

Quote from: Member on 2009-08-23, 14:57:57
OP alatt nem kicsit WTF fejet vágtam. Jelenkori Japán + fantasy kombó, vagy mi a szösz? Az önreklám meg nagyon nem kellett volna a végére.

A kombót csak a lulzfaktor miatt dobták be az openingbe, a sorozat maga végig "hagyományos" fantasy.
[spoiler]Egy kis szubjektivitás már önreklám?  ::)[/spoiler]

Member

Az OP végén az anime plakátja van, arra értettem az önreklámot.

SaiyaGin

Quote from: Member on 2009-08-23, 17:19:00
Az OP végén az anime plakátja van, arra értettem az önreklámot.

Jaa, vagy úgy, bocs.  :redface:

Rounin

Quote from: Member on 2009-08-23, 17:19:00
Az OP végén az anime plakátja van, arra értettem az önreklámot.

Nem mintha más animék opening-ét "fertőzték" volna meg vele. :D

LiaLia

Quote from: Zen on 2009-08-22, 00:44:03
DOGS OVA
...de tanuljanak meg rendesen uzizást rajzolni Badounak és akkor még jobb lesz.

Az OVA 1., 2.-t láttam, a második rész jött be jobban, a mangát nem ismerem. Elég sajátos képi világa van, az erős színek, nagy fény-árnyék kontrasztok, nagyon illett a hangulat a zenével is a történethez. Volt egy-két jó poén benne, az OVA 2. nagy csatatéri jelenete nem volt rossz, az uzizás jobb kidolgozásával egyetértek  :smile:
A két rész alapján eléggé bishi felhozatalról is szól azért a dolog, ami nem nagy baj  :smile:

Azt elárulnátok, hogy
[spoiler]a 3. rész főszereplője Heine lesz? A telefonos-törölközős jelenetből gondolnám, hogy róla szólna a 3.  :smile:
[/spoiler]

Kuroi Tenshi

A hónap elején elutaztam, s mivel rossz időt jósoltak, vittem
magammal néhány animét az útra (szerencsére jó idő lett,
de esténként, illetve a tűző déli nap elől fedezékbe vonulva
megnéztem néhány részt).


Berserk

...
Jó volt.
Na jó, bővebben: nyers, durva, véres. A felszínen.
Kicsit mélyebben egy egyszerű, szemlátomást ártatlan
álom, amelyhez annyira görcsösen ragaszkodott, hogy
megvalósításának ára mindent elnyelt, saját magát is,
s az álomból rémálom lett.
Alaposan megformált, árnyalt karakterek, nem rossz
történet, bár úgy hallom az anime-adaptáció pár dolgot
kihagy, s a vége az első rész újranézése után is hagy
még kérdéseket (pl. a másik túlélőnek -- legalábbis úgy
tűnt, hogy túlélte -- mi lesz a sorsa; stb).
Szép oldschool rajzolás (jobban szeretem, mint a
mostani nagy és csillogó szemű, egyvonallal megrajzolt
arcokat), az openning zenéje (főleg az a gyerekhangos
refrén/kórus rész) viszont szerintem nem passzolt
túlzottan hozzá, de ez már csak apróság.


Byousoku 5 centimeter

Igen, a Berserk után nagy váltás :D Nem tudtam, mire
számítsak, párszor elhangzott a neve, aztán random
válogattam.
Film-hosszúságú, három fejezetes romantikus dráma (?).
Szép, de szomorú történet, számomra felfoghatatlan
helyzet, nem igazán értem a főszereplőt.
Modern és érezhetően elég CG-s a rajzolása, de
rendkívül szép és részletes.


Kanon

A folderében valami kavarodás van, gondoltam az első
évadot végignézem: volt 13 rész, és 12-ből volt jobb
minőségű DVD-rip, ezért elvittem azt a 12-t plusz a
13. részt. Mint kiderült, a 13. már a második sorozathoz
tartozott, s lelőtt pár poént...
Ennek is úgy álltam neki, hogy nem tudtam, kicsoda-
micsoda, "legyen meglepetés" felkiáltással.
Aranyos kis történet, de nekem ez az első 12 (+második
13.) rész elég is volt (egy időre legalábbis, most nem
vágyom ilyenekre).
Rajzolása az elején viszonylag szép volt, de a második
sorozat 13. része, nem csak az alacsonyabb felbontás
és gyengébb bitráta miatt, de rajzstílusa, kidolgozottsága
alapján is sokkal gyengébb volt, alig összehasonlítható
az első részekkel (elfogyott tán a pénz vagy az idő?)


Tengen Toppa Gurren-Lagann

Az első részeket vegyes érzelmekkel néztem végig:
kicsit idétlen, néhol elég túlspilázott, no meg olyan
érzésem volt, mintha fogtak volna néhány jól bevált
elemet és gyorsan összedobták egy tégelybe.
Meeten Chilip nagyon bátorított, hogy nézzem
tovább, de a következő részek se győztek még
meg; gondoltam a kibontakozó szerelmi szálból még
megnézem, mi lesz. Aztán hopp. Mivel az első rész
eleji, a jövőben játszódó bejátszásból azt hittem,
hogy az az a szereplő, alig akartam elhinni, ami
történt.
Már épp kezdtem élvezni a komolyabb, sötétebb
hangulatot, amikor megjelent egy újabb szereplő
és visszatért komolytalanba. Na mindegy, talán
ahogy az előbb, később is lesznek hasonlók, és
nem egy fenékig rózsaszín katyvasz lesz. Így is lett,
ami szerintem jót tett neki (vagy csak én vagyok
ilyen perverz?), de ettől függetlenül maradt
számomra kicsit komolytalan és idétlen.
Nem értem, hogy a végére a két egyedül maradt
szerelmes miért nem jött össze, no de mindegy.

Chronus

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-08-26, 01:56:18
Nem értem, hogy a végére a két egyedül maradt
szerelmes miért nem jött össze, no de mindegy.

Happy end in a GAINAX anime?
:gyagya:

via_mala

#7255
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-08-26, 01:56:18
Berserk

...
a másik túlélőnek -- legalábbis úgy
tűnt, hogy túlélte -- mi lesz a sorsa
Valamit félreértettél, mert [spoiler]Gats-on kívül senki más nem élte túl a napfogyatkozás eseményeit. Igazából az animéből még csak az sem derül ki, hogy ő mégis hogy élhette túl, hiszen fatális sérüléseket szerzett, esélye sem volt, hogy kijusson a vérfürdőből. Gyakorlatilag a Sólymokat kiirtották.[/spoiler]
[spoiler]A többieknek: Igeeeen tudom, hogy Caska is túlélte, de ő nem arra gondolt, hanem talán Judeau-ra?  :confused:[/spoiler]

Annyit mondhatok: szedd le a szerverről a Manga/Berserk/after_eclipse_1-7.zip állományt, és választ kapsz a kérdéseidre.

BTW: élő szereplős fan made Berserk múvi trélere:
http://www.sankakucomplex.com/2009/02/07/berserk-live-action-video-a-masterpiece/
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Lythis

#7256
Quote from: LiaLia on 2009-08-25, 00:24:57
Quote from: Zen on 2009-08-22, 00:44:03
DOGS OVA
...de tanuljanak meg rendesen uzizást rajzolni Badounak és akkor még jobb lesz.

Az OVA 1., 2.-t láttam, a második rész jött be jobban, a mangát nem ismerem. Elég sajátos képi világa van, az erős színek, nagy fény-árnyék kontrasztok, nagyon illett a hangulat a zenével is a történethez. Volt egy-két jó poén benne, az OVA 2. nagy csatatéri jelenete nem volt rossz, az uzizás jobb kidolgozásával egyetértek  :smile:
A két rész alapján eléggé bishi felhozatalról is szól azért a dolog, ami nem nagy baj  :smile:

Azt elárulnátok, hogy
[spoiler]a 3. rész főszereplője Heine lesz? A telefonos-törölközős jelenetből gondolnám, hogy róla szólna a 3.  :smile:
[/spoiler]
a Harmadik rész nem Haine-ről, hanem Naoto-ról szól majd (vagyis már), És ha követik a mangát, akkor a negyedikben lesz csak Haine (meg Nil ^^ )
Aki pedig Bullets & Carnage-nek hívja az OVA-t, az megérdemel legalább egy kövezést, mert az nem ez, hanem ami ezek után jön...
Bár szépen követi eddig a mangát, leginkább csak a középszerű jelzőt tudnám ráaggatni, mert egykét dolog nagyon el van cseszve (az uzzizás pl - najó, lényegében csak az volt marha gáz, minden más egész jó volt ^^ ), másokat viszont szépen kidolgoztak (ep3 Naoto fightok pl egész jól sikerültek).
Örülnék, ha a Bullets & Carnage-ből is készülne sorozat ^^ (viszont ha készül, és az arcleharapás nem lesz benne, ki fogok akadni :D)

Kuroi Tenshi

Quote from: Chronus on 2009-08-26, 02:13:08
Happy end in a GAINAX anime?
:gyagya:

FLCL olyasminek számít, nem? :p

Quote from: via_mala on 2009-08-26, 02:16:16


1. Spoiler. Direkt beszéltem rébuszokban végig, hogy ne lőjek
le poénokat annak, aki még nem látta. Tedd szépen spoiler
tag alá.
2.
[spoiler]
Pedig Caska-ra gondoltam, ő a végén még feltehetően élt;
nem értem, hogy miért gondoltad azt, hogy én Judeau-ra
gondoltam, hiszen ő viszont jól láthatóan meghalt.
Az anime alapján úgy tűnt, hogy az áldozatok csak addig
kellettek, amíg Griffith démonként újjászületett, Guts és
Caska így élhette túl, hiszen ezután már nem volt rájuk
szükség. Amit utána Caska-val tett, azt valószínűleg
azért tette (már démonként), hogy megalázza mindkettő-
jüket. Majd megnézem a mangát is, hátha abból több
derül ki.
[/spoiler]

Junchi

Quote from: via_mala on 2009-08-26, 02:16:16
Valamit félreértettél, mert Gats-on kívül senki más nem élte túl a napfogyatkozás eseményeit. Igazából az animéből még csak az sem derül ki, hogy ő mégis hogy élhette túl, hiszen fatális sérüléseket szerzett, esélye sem volt, hogy kijusson a vérfürdőből.

Az itt a legnagyobb probléma, hogy a plot volt az, ami nem engedte, hogy végül kiderüljön, hogyanis úszta meg Gutts a mészárlást. Szal, okéé, a mangából/egyéb forrásokból tudhatja az ember, hogy [spoiler]Skull Knight volt a nap megmentője[/spoiler], csakhát egy olyan karaktert, akire még csak utalni sem utaltak és az egész sorozatban nem tűnt fel, nem pakolhatták volna be az utolsó 5-6 percbe... :/ Ettől függetlenül nekem a Berserk anime így is egy teljes-egész alkotás...

Btw jah, a mangából több minden kiderül, de az én szememben az anime ízekre tépi... ^^

Btw2 szerintem K_T Rickertre gondolt. [spoiler]Caskán és Guttson kívül ő az egyetlen, aki megmaradt a hawk-bandából.[/spoiler]

Kuroi Tenshi

Quote from: Junchi on 2009-08-26, 10:17:24
Btw2 szerintem K_T Rickertre gondolt.

Lol, BTW szerintem nem és BTW szerintem le is írtam  :lul:
Gyúrjatok még arra a telepátia skillre, rátok fér :p