Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Próféta


Kvikveg

Na, matol hivatalosan is vizsgadrukk alatt allok.
Kiporszivoztam, es lecsereltem az agynemumet es lenyomtam ket mosast, es letakaritottam a mosdot es felette a polcot. Ja es megjavitottam az egyik reluxat. Es utana vegigcsinaltam egy komplett vizsganyi anyagot, plusz meg egy irasos gyakorlatot. Ez igy egyutt mar tunetjellegu.
A hallgatasos reszt megint elb.-tam, nem igaz, hogy milyen akcentusu emberket szedtek ossze az utolso gyakorlathoz. Raadasul meg szemet is, mert nem mindig egyenesen mondja az infot, aztan mikozben az ember gondolkozik, ez mar tovabbmegy a szovegelesben. Francot erdeklik a mittudomenmilyen vadaspark oroszlanjai. :grrr:
Nemakarooomanyuuuu. :frown:
Akkor sem, ha jo eselyem van ra, hogy megcsinalom. Elegem van es kesz.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Pozitív megközelítés: milyen jó lesz majd túllenni rajta.
Negatív megközelítés: ha most nem csinálod meg,
akkor csak még többet szívsz vele
:)

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-21, 23:44:07
Pozitív megközelítés: milyen jó lesz majd túllenni rajta.
Negatív megközelítés: ha most nem csinálod meg,
akkor csak még többet szívsz vele
:)
Ha jol sikerul, jo lesz tulleni rajta, de ha rosszul, akkor meg  :falba: es :punny:, meg a "lehetett volna" folotti orlodes.
A hallgatasos resze eselyes, az olvasas is jo esellyel megy. A ket irast nem tudom, szobeli meg pff. Attol fugg mennyire kell nekik jonak lenni. Szoval kipihenten es harca keszen kell mennem, csak ez az ami vagy osszejon vagy nem. :/
De azert majd onszuggeralom magam.
Mennyivel konnyebb volt anno a nemetvizsgan, annak nem volt tetje, jo is lett. Meg persze tobb idom is volt felkeszulni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

katz

Quote from: Kvikveg on 2009-06-21, 23:58:03
...
Szedj föl egy francia barátot (barátnőt) aki kielégíti a nyelvi igényeidet és még a nyelvtudásod is fejlődik ;)

Kvikveg

Quote from: katz on 2009-06-22, 00:02:15
Quote from: Kvikveg on 2009-06-21, 23:58:03
...
Szedj föl egy francia barátot (barátnőt) aki kielégíti a nyelvi igényeidet és még a nyelvtudásod is fejlődik ;)
:lul:
Amugy ez most angol, a francia 3 het mulva lesz. Ott valami minimumot kene elernem. Annal tudom, hogy hulye leszek, majd probalok nem nagyon beegni a szobelin.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

katz

Quote from: Kvikveg on 2009-06-22, 00:08:42
Quote from: katz on 2009-06-22, 00:02:15
Quote from: Kvikveg on 2009-06-21, 23:58:03
...
Szedj föl egy francia barátot (barátnőt) aki kielégíti a nyelvi igényeidet és még a nyelvtudásod is fejlődik ;)
:lul:
Amugy ez most angol, a francia 3 het mulva lesz. Ott valami minimumot kene elernem. Annal tudom, hogy hulye leszek, majd probalok nem nagyon beegni a szobelin.
Ik spreke inglis? :)
Német nyelvtudásssal angol nyelvvizsgára mész. Legfeljebb hollandus nyelvvizsgát nyomnak a kezedbe ;)

Kvikveg

#35827
Quote from: katz on 2009-06-22, 00:10:26
Ik spreke inglis? :)
Német nyelvtudásssal angol nyelvvizsgára mész. Legfeljebb hollandus nyelvvizsgát nyomnak a kezedbe ;)
:lol: :lul: Na meg csak az kene. Neeem, neeem, az angol kozep meg gimiben megvolt, azota meg mindket cegben is aktivan hasznaltam, nameg neten.
Azon rohogtem amugy, hogy elkepzeltem, hogy bemegyek francia szobelire es koszonok. Az elso ketto ami eszembe jutott a "buon giorno" es "buenos días" volt, aztan k sokaig kellett gondolkodnom mire a francia verzio is beugrott. Pedig olaszul pl soha nem tanultam. :lul: Es most megint nem jut eszembe. Most megneztem a konyvet, becsuktam a konyvet, es megint ki kellett nyitnom, mert azalatt a 3 masodperc alatt elfelejtettem. Bonjour. Bonjour. Bonjour. Este van, esteee vaaaan.  :gyagya: Ami "buenas noches" spanyolul. Miert nem jo nekik a nemet vagy a spanyol??!
Najo, "Bonne nuit!" megyek aludni...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Uh, francia. Meg kéne tanulnom köszönni, meg a számokat, meg még egy-két dolgot, mert nyár végén megyek ki egy hónapra melózni. Mindenki ismeri a közhelyeket a franciák angol kommunikációjáról, és perpillanat nem beszélek egy mukkot se a nyelvükön. Illetve de: faites vos jeux, rien ne va plus, bank ouvert! A Láthatatlan Légióból.

Nakedape

Franciául sose terveztem tanulni. de lehet , hogy kéne, mivel nővérem kint él, és akár marad is. Párja Francia. majd motiváltatom magam, ha összejön egyáltalán egy következő  randi egy bájos francia szakos hölggyel

@Próféta: WTF: rácsöppent az olaj a monitorra?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2009-06-22, 00:21:16


omlette du fromage~
:D

Quote from: Próféta on 2009-06-22, 00:27:41
Meg kéne tanulnom köszönni, meg a számokat, meg még egy-két dolgot
Mindenki ismeri a közhelyeket a franciák angol kommunikációjáról, .

Ó, az nem csak közhely...

Francia kezdőknek (fonetkusan) I. lecke

1. rész: köszönések
Bonzsúr (bon jour) általában megteszi, esetleg este bonszoá (bon soir).
Nappal elköszönéskor bonn zsúrné (bonne journée)

2. rész: számok
1-10: un deux trois quatre cinq six sept huit neuf dix
án dö troá kátr szenk szi(sz) szett üit nöf di(sz)
11-20: onze douze treize quatorze quinze seize dix-sept dix-huit dix-neuf vingt
onz dúz trez kátorz kenz szez disszett dizüit diznöf vent
21-30: vingt-un vingt-deux ... trente
vent-án vent-dö ... tront
Ennyivel most elégedj meg, mert feljebb még csúnyább (pl. 97 = "négyhúsz tizenhét")
100 cent szont, 200 deux cents döszont, ... 1000 mille mill 2000 deux milles dömill

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-22, 02:19:16
(pl. 97 = "négyhúsz tizenhét")
És én még azt hittem hogy a japánok betegek számolásban.. :zomg:

noriko

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-22, 02:19:16

2. rész: számok
1: un - án

100 cent szont, 200 deux cents döszont
én ezeket többnyire [ön] és [szan] kiejtéssel hallottam eddig (pl. [millnöfszan kátröven dö]-t magoltam be a "mikor születtél?" kérdésre is annó)
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

Attól függ, hogy milyen tájszólású a tanár :)
Cent-(o)t a-val még nem nagyon hallottam, inkább o-hoz
közelebbi az az e. Un-t viszont mindkétféleképpen hallani,
tényleg kicsit ö-sebb, mint sima á.

Fazék

na ilyen korán se voltam még bent munkahelyen...

de legalább a szülőktől megszabadultam 1 hétre.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék


Member

Sohasem volt. Régen próbáltam tenni és akkor sem lehetett.

Draconire


Selmo


A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2009-06-22, 15:08:41
Quote from: Fazék on 2009-06-22, 09:11:53
mióta nem lehet spoiler tag-et használni PM-ekben? ???
Mindig is úgy volt, hogy csak admin tudja használni. :)
ok, akkor ezek szerint eddig sosem akartam használni és azért nem tűnt föl, de tulajdonképpen miért is van ez így? :)

chilip

[spoiler]hogy legyen mit kérdezni[/spoiler]

Selmo

Gondolom zso simán hagyta alapbeállításon. Másrészt minek spoiler PM-be?

A tökéletesség unalmas.

Zen

Quote from: chilip on 2009-06-22, 15:20:27
[spoiler]hogy legyen mit kérdezni[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fazék

Quote from: Selmo on 2009-06-22, 16:45:51
Gondolom zso simán hagyta alapbeállításon. Másrészt minek spoiler PM-be?
miért ne legyen PM-ben? :)

igazából annyi okot fel tudok sorolni személyes üzenetben spoiler használatra, hogy nem tudom elképzelni, hogy neked egy se ugorjon be :)

NLZ

Nekem egy se ugrik be.
[reserved]

Én

Kb minden olyan dolog amire a spoilert használjuk az eredeti célján kívül? :)

Member

A spoiler tag alapja az önkéntesség, és ha nem csak félsorokat írsz pm-ben, hanem animékről diskuráltok, a fene sem tudja, hogy azt látta-e már.

Selmo

Aki nem áll le azonnal a spoilergyanús szöveg olvasásával, az a gomra is rányom. :)

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2009-06-22, 18:09:18
Aki nem áll le azonnal a spoilergyanús szöveg olvasásával, az a gomra is rányom. :)
mondjuk ez igaz. hidakra sem értem minek rakunk korlátot. aki akar úgyis leugrik, a többinek meg legyen már esze.

[spoiler]persze erősen sántít a hasonlat, de ugyanolyan nevetségesnek érzem mindkét állítást :)[/spoiler]