Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: Zen on 2009-07-22, 17:14:28
Quote from: Ramiz on 2009-07-22, 16:29:23
És Zsiga vagy Én a fórumról tudták meg egymásról a rokoni kapcsolatot? Vagy mivan?... HE?!?!?!?!
"Én, I am your father" aztán leszakadt egy poster a helyéről és levágta én kezét.
:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Tycho

Quote from: hargharg on 2009-07-22, 10:56:24
Quote from: Tycho on 2009-07-22, 08:46:42
Az lenne szép, ha most nem felejtettem volna el, hogy ki is Minuszmiki unokatestvére itt a fórumosok közül... :redface: :hehe:

te most viccelsz, ugye? : D


Nem vicceltem, de délben beért, és megkérdeztem tőle, hogy te vagy az :D :Kiraly:

Member

Imádom ezt a kutyát, a legnagyobb sunyisággal hugyozza le a szőnyeget.

kikuchiyo

Mai rant: faszér' kellett ezt a nyári időszámítást kitalálni, ráadásul úgy, hogy minden évben máskorra esik.

Először nem értettem, hogy miért vannak eltolódva a programom által készített grafikonon 2 órával az időpontok, hát ezért.

Most vagy újraírom az egészet korrektül, vagy implicite beépítem, hogy mindig nyári időszámítás van...
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2009-07-23, 18:55:12
Mai rant: faszér' kellett ezt a nyári időszámítást kitalálni, ráadásul úgy, hogy minden évben máskorra esik.

Először nem értettem, hogy miért vannak eltolódva a programom által készített grafikonon 2 órával az időpontok, hát ezért.

:ejnye:
Ha csak a nyári-téli óraátállítás lenne, akkor csak 1 óra különbség lenne :hehe:

---

Ejha, micsoda kis szélvihar van itt... már rég nem láttam ekkorát...

Lythis

holy shi... akkora szélvihar kerekedett a semmiből, hogy nem győzöm csodálkozni... wtf?

Nihilus

Errefelé nincs semmi.

Zsiga

Quote from: Lythis on 2009-07-24, 01:46:11
holy shi... akkora szélvihar kerekedett a semmiből, hogy nem győzöm csodálkozni... wtf?
+1

Lythis

Quote from: Nihilus on 2009-07-24, 01:49:21
Errefelé nincs semmi.
itt éppen gőzerővel igyekszik kiszaggatni a leengedett redőnyt... hidegebb persze nincs tőle, és esni sem esik....

Kvikveg

Quote from: Lythis on 2009-07-24, 01:46:11
holy shi... akkora szélvihar kerekedett a semmiből, hogy nem győzöm csodálkozni... wtf?
+1 de itt legalabb kicsit lehult a levego. Mas kerdes hogy reggelre megint kemence lett a lakasbol. Elmeny igy hajat szaritani.  :punny:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Quote from: Kvikveg on 2009-07-24, 09:54:12
Quote from: Lythis on 2009-07-24, 01:46:11
holy shi... akkora szélvihar kerekedett a semmiből, hogy nem győzöm csodálkozni... wtf?
+1 de itt legalabb kicsit lehult a levego. Mas kerdes hogy reggelre megint kemence lett a lakasbol. Elmeny igy hajat szaritani.  :punny:
Tedd ki a fejed a napra. Ilyen melegben 10 sec és száraz is. :D

sirtomi

Quote from: Cloud on 2009-07-24, 15:25:42
Quote from: Kvikveg on 2009-07-24, 09:54:12
Quote from: Lythis on 2009-07-24, 01:46:11
holy shi... akkora szélvihar kerekedett a semmiből, hogy nem győzöm csodálkozni... wtf?
+1 de itt legalabb kicsit lehult a levego. Mas kerdes hogy reggelre megint kemence lett a lakasbol. Elmeny igy hajat szaritani.  :punny:
Tedd ki a fejed a napra. Ilyen melegben 10 sec és száraz is. :D
Ja tedd ki a fejed, aztán míg szárad menj vissza a hűvös lakásba :p

Cloud

Quote from: sirtomi on 2009-07-24, 15:39:21
Quote from: Cloud on 2009-07-24, 15:25:42
Quote from: Kvikveg on 2009-07-24, 09:54:12
Quote from: Lythis on 2009-07-24, 01:46:11
holy shi... akkora szélvihar kerekedett a semmiből, hogy nem győzöm csodálkozni... wtf?
+1 de itt legalabb kicsit lehult a levego. Mas kerdes hogy reggelre megint kemence lett a lakasbol. Elmeny igy hajat szaritani.  :punny:
Tedd ki a fejed a napra. Ilyen melegben 10 sec és száraz is. :D
Ja tedd ki a fejed, aztán míg szárad menj vissza a hűvös lakásba :p
:lol: :lul:

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

katz

Quote from: Zsiga on 2009-07-24, 00:45:48
Simán lehet hogy mérnöknek nem jelentkezik túl sok ember, de azoknak a jelentős részét felveszik.
Mérnöknek elég sokan jelentkeztek pár évvel ezelőttig (az utobbi par évben nem néztem) lévén alacsonyabb volt a ponthatár és ha máshova nem vették fel, oda még befért. Az más kérdés, hogy az első 1-2 évben a nagyja ki is szóródott...
Quote from: Zsiga on 2009-07-24, 00:45:48
Kit érdekel hogy a mérnököknél hiány van...
Nincs mérnök, nincs gyártás sem, és ma az ország GDPjének elég nagy hányada abból származik, h a különböző multik magyarországon gyártatnak...
Quote from: Zsiga on 2009-07-24, 00:45:48
... ha mérnöknek lenni az emberek minimum felének maga a rémálom?
Senkit sem köteleznek arra, h az legyen. Aki kényszerből választja, az ki is bukik, lévén a nagyját nem lehet csak úgy beseggelni.
Quote from: Zsiga on 2009-07-24, 00:45:48
Unalmas irodai munka,
a magyarországi mérnökök többsége a gyártás és karbantartás területén dolgozik, amire egy szőke megjegyezte "olajos vasakkal dolgozik"
Aki pedig irodán tervez, annak a többsége meg élvezi, hogy új dolgot alkothat. Ezért is lett mérnök és nem közgáz/felszolgáló/broker
Quote from: Zsiga on 2009-07-24, 00:45:48
az egyetemen hülyére szopatnak (BME, máshol nem tudom mennyire),
BME-n végeztem és 1 kezemen meg tudom számolni az igazán szopás tárgyakat.
Quote from: Zsiga on 2009-07-24, 00:45:48
pengének kell lenni matekból-fizikából
A 4 félév matek sehol sincs a programozókéhoz képest, fizika 2 félévnyi vicc volt csak.
Műszaki érzék, illetve alapvető matematikai érzék kell. Aki a csavarhúzót sem tudja a jó végén megfogni, illetve rühelli a matekot, az értelemszerűen ne is menjen le mérnöknek.
Quote from: Zsiga on 2009-07-24, 00:45:48
Btw. mikor volt sok mérnök? Szerintem soha, ez nem újdonság, egyszerűen csak a kereslet nőtt meg irántuk, de ettől még az embereket nem érdekli jobban a téma...
Több gyár települt az elmult években nyugatrol az országba, így az igény is megnőtt a mérnökök iránt. Így azoknak a jó műszaki érzékű embereknek is megvan a lehetősége, hogy elmenjen egyetemre, akinek 10-15 évvel ezelőtt nem lett volna meg a pontja rá.

Tycho

Quote from: katz on 2009-07-24, 16:37:28
Quote from: Zsiga on 2009-07-24, 00:45:48
Simán lehet hogy mérnöknek nem jelentkezik túl sok ember, de azoknak a jelentős részét felveszik.
Mérnöknek elég sokan jelentkeztek pár évvel ezelőttig (az utobbi par évben nem néztem) lévén alacsonyabb volt a ponthatár és ha máshova nem vették fel, oda még befért. Az más kérdés, hogy az első 1-2 évben a nagyja ki is szóródott...
Quote from: Zsiga on 2009-07-24, 00:45:48
Kit érdekel hogy a mérnököknél hiány van...
Nincs mérnök, nincs gyártás sem, és ma az ország GDPjének elég nagy hányada abból származik, h a különböző multik magyarországon gyártatnak...
Quote from: Zsiga on 2009-07-24, 00:45:48
... ha mérnöknek lenni az emberek minimum felének maga a rémálom?
Senkit sem köteleznek arra, h az legyen. Aki kényszerből választja, az ki is bukik, lévén a nagyját nem lehet csak úgy beseggelni.
Quote from: Zsiga on 2009-07-24, 00:45:48
Unalmas irodai munka,
a magyarországi mérnökök többsége a gyártás és karbantartás területén dolgozik, amire egy szőke megjegyezte "olajos vasakkal dolgozik"
Aki pedig irodán tervez, annak a többsége meg élvezi, hogy új dolgot alkothat. Ezért is lett mérnök és nem közgáz/felszolgáló/broker
Quote from: Zsiga on 2009-07-24, 00:45:48
az egyetemen hülyére szopatnak (BME, máshol nem tudom mennyire),
BME-n végeztem és 1 kezemen meg tudom számolni az igazán szopás tárgyakat.
Quote from: Zsiga on 2009-07-24, 00:45:48
pengének kell lenni matekból-fizikából
A 4 félév matek sehol sincs a programozókéhoz képest, fizika 2 félévnyi vicc volt csak.
Műszaki érzék, illetve alapvető matematikai érzék kell. Aki a csavarhúzót sem tudja a jó végén megfogni, illetve rühelli a matekot, az értelemszerűen ne is menjen le mérnöknek.
Quote from: Zsiga on 2009-07-24, 00:45:48
Btw. mikor volt sok mérnök? Szerintem soha, ez nem újdonság, egyszerűen csak a kereslet nőtt meg irántuk, de ettől még az embereket nem érdekli jobban a téma...
Több gyár települt az elmult években nyugatrol az országba, így az igény is megnőtt a mérnökök iránt. Így azoknak a jó műszaki érzékű embereknek is megvan a lehetősége, hogy elmenjen egyetemre, akinek 10-15 évvel ezelőtt nem lett volna meg a pontja rá.


:merci: - megkíméltél a fáradságtól, hogy én osszam ki ezt a birkaterelésmanagert... :angyali:

SaiyaGin

Vagy az én lábam ment össze, vagy a cipők mérete tükrözi egyre kevésbé a valóságot, de most már az edzőcipőből is túl nagy a negyvenes. ::) :wtf:

Próféta

Quote from: SaiyaGin on 2009-07-24, 20:01:01
Vagy az én lábam ment össze, vagy a cipők mérete tükrözi egyre kevésbé a valóságot, de most már az edzőcipőből is túl nagy a negyvenes. ::) :wtf:
Vigyázz, van brazil számozás, ami ugyanaz mint a mienk (mármint lépésköz alapján), csak kettővel kisebb szám van ráírva.

SaiyaGin

Quote from: Próféta on 2009-07-24, 20:31:24
Vigyázz, van brazil számozás, ami ugyanaz mint a mienk (mármint lépésköz alapján), csak kettővel kisebb szám van ráírva.

Aha...  :merci:

Moha

Lol... ma aztán igazán meleg lehetett a szobámban.
A Haruhi figurám átváltott bordóba és könnyebb harisnyára. :haha:

Kuroi Tenshi

Mivel tegnap is nálam jelentkezett először, szólok: megint nagy
szélvihar jön, de most esővel, ami az erős szél miatt szinte
vízszintesen jön, pillanatok alatt beterít a nyitott ablakok alatt
mindent.

Selmo

Ja itt már fúj egy ideje.

A tökéletesség unalmas.

Lythis

Szél itt is van, de eső semmi

Zen

No, ma reggel megvolt az éves nyárköszöntő tücsökgyilkolás. Laptop általi halál.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Makos

Quote from: Zen on 2009-07-25, 09:17:27
No, ma reggel megvolt az éves nyárköszöntő tücsökgyilkolás. Laptop általi halál.
:lol:

SaiyaGin

Quote from: Zen on 2009-07-25, 09:17:27
No, ma reggel megvolt az éves nyárköszöntő tücsökgyilkolás. Laptop általi halál.

Fal általi laptophalál nem volt?

Zen

Quote from: SaiyaGin on 2009-07-25, 11:37:53
Quote from: Zen on 2009-07-25, 09:17:27
No, ma reggel megvolt az éves nyárköszöntő tücsökgyilkolás. Laptop általi halál.

Fal általi laptophalál nem volt?
Nope. Igazából csak felemeltem a laptopot a székről, és látom h vmi fekete esik le a szélénél.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kvikveg

Quote from: Moha on 2009-07-25, 00:43:15
Lol... ma aztán igazán meleg lehetett a szobámban.
A Haruhi figurám átváltott bordóba és könnyebb harisnyára. :haha:
Hehe, hore valt? :D Lefenykepezned mindket allapotot, ez most erdekel.

Quote from: Zen on 2009-07-25, 09:17:27
No, ma reggel megvolt az éves nyárköszöntő tücsökgyilkolás. Laptop általi halál.
LOL
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

OATZ with milk & honey & some strawberry - teh ultimate breakfast
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Én

Nekem egyből ebéd lett -> sült csirke kenyérrel