Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cloud

Na szóval:   

Baráti társaságunk egyik  tagjának jövő héten lesz a születésnapja. A srác évek óta egy laptopra vágyakozik így megbeszéltük többiekkel, hogy kap közösen tőlünk egy használt masinát. 5-en vagyunk  rá, fejenként 10k-val, szal szerintetek milyen használt gépet tudnánk ennyi pénzből venni?
Azt  tudjuk hogy a srác szeret netezni,zenét hallgatni, filmeket nézni, néha megnéz pár 720p-s filmet, de nem szokott játszani. Tehát  csak alap dolgokra használná gépet.

Szóval ennyi pénzből ki milyen használt gépet ajánlana?Akksi  nem lényeges arra majd dobunk össze nyáron pénzt.


Persze  nézegetünk több helyen is gépeket, prohardveren is természetesen, de azért kíváncsiak vagyunk ti véleményetekre is.


Köszi segítséget előre is...



Zsiga

Quote from: Cloud on 2010-01-28, 09:42:24

Dell D400(410)/600(610) vagy IBM X/T40(42-43) sorozatokból ami méretben megfelel és amit találtok jó árban pl. Prohardveren. Mind elbír 720p-t.

Cobra

Fujitsut semmiképpen ne vegyetek, Acernél oda kell figyelni az állapotra, Dell meg IBM jó, mint ahogy Zsiga írta.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

IBM-et néztünk mi is. Körülnézünk aztán majd választunk. Köszi segítséget.  :merci:


Más:  betört kijelzős autós  gps-t el lehet adni alkatrésznek?

Fazék

hihetetlen, de tényleg képtelen vagyok úgy áttenni egyik gépről a másikra az utorrent beállításaimat, hogy minden faszán működjön :)

jelenleg a beállításokat, torrent-eket, mindent sikerült hiba nélkül átpakolnom, egyetlen gondom akad: a letöltéskönyvtárba nem tud írni, akárhova rakom, azt írja, hogy a célkönyvtár nem elérhető.
az oda egy-az-egyben átrakott letöltéseimmel se tud mit kezdeni, force-recheck esetén 0%-osak, szóval tényleg mintha nem látná azt a könyvtárat... kezdek elfáradni...

ötlet?

Próféta

Buta kérdés: van írási jogod a torrenteknek szánt könyvtárba? Lehet, hogy valami saját tulajdonba vétel / etc volt a másik gépen, aztán 1:1 áthoztad...

Fazék

#12306
Quote from: Próféta on 2010-01-30, 13:03:16
Buta kérdés: van írási jogod a torrenteknek szánt könyvtárba? Lehet, hogy valami saját tulajdonba vétel / etc volt a másik gépen, aztán 1:1 áthoztad...
nem buta kérdés. mintha rémlett volna vmi ilyesmi vista/w7 esetében, de még újonc vagyok, nem tapasztaltam. utánanézek, vszleg ez lesz a gond
már csak arra kéne rájönnöm, hogy hogyan tudok egyáltalán ennek utánanézni és hogy hogy tudom átállítani :D

szerk: de ha be tudom olvasni a könyvtárat, akkor egy force-recheck-nek azért csak kéne működnie rá, nem? elvégre az is csak olvasás, vagy nem?


nem nyert. simán tudok oda írni. más lesz itt a gond, vagy nem teljesen látom át ezt a hozzáférési problémát

szerk: más

netbook-nál találtam egy olyan opciót aksinál, hogy: akkumulátortöltés letiltása - vagyis csak következő újraindítás után fogja tovább tölteni az aksit. ezt sztetek is érdemes lehet beállítani, ha főleg hálózatról fog menni?

szerk2: még egy kérdés: ha ismét voltam olyan idióta barom, hogy a felhasználónevembe raktam ékezetet, akkor hogyan tudom megoldani, hogy eltűnjön belőle, vagyis hogy a users alatt ne Fazekas Zoltán könyvtárba mentse a beállításaimat, hanem mondjuk Fazekas Zoltan-ra módosuljon anélkül hogy összeomlana a fiók?
mert így utólag hiába módosítom a felhasználói fiók nevet, csak a kiírása módosul, de ugyanúgy marad az ékezetes könyvtár...

Selmo

A fájloknak is a te tulajdonodban kell lenniük, a könyvtárba persze hogy tudsz írni, azt a win hozta létre, ellenben a fájlokat nem.

Szerintem sehogy, hozz létre egy ékezet nélküli felhasználót és másold át oda a beállításokat.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2010-01-30, 13:25:00
A fájloknak is a te tulajdonodban kell lenniük, a könyvtárba persze hogy tudsz írni, azt a win hozta létre, ellenben a fájlokat nem.
ettől még nem lettem okosabb, hogy ezt hogyan kell végrehajtani, de google bácsi meg win help hátha segít...

szerk: de azt is meg tudod magyarázni, hogy utorrent miért nem tud oda írni teljesen új torrent-et se? csak mert nekem ez így kicsit más problémának tűnik

Quote from: Selmo on 2010-01-30, 13:25:00Szerintem sehogy, hozz létre egy ékezet nélküli felhasználót és másold át oda a beállításokat.
ettől féltem

Selmo

#12309
Jobb gomb tulajdonságok, biztonság fül. Itt a listában elvileg lesz olyan, hogy Ismeretlen fiók, azt töröld és vedd saját tulajdonba, amit egyel lejebb a speciális gombra nyomva a tulajdonos fülnél tudsz megtenni. Ezek után nézd meg/állítsd át, hogy kinek milyen jogai vannak. Ez ugye az engedélyek fülön van. Ha az utorrent rendszergazdaként futtava sem tud oda írni, akkor ezt el kell játszanod a könyvtárral is.

Szerk.: Ha ezt a gépet meg akarod osztani XP-vel hálózaton, akkor egyrészt létre kell hoznod egy jelszavas felhasználót, másrészt hozzá kell adnod a gyökérhez egy öröklődő HÁLÓZAT csoportot, aminek adsz listázási, olvasási és futtatási jogot.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

ok, akkor megnyugtató, hogy nem vagyok teljesen hülye, mert ezeken már rég túl vagyok és nem ez volt a probléma, nem kellett "magamévá tenni" a file-okat, megvolt a használatukhoz, írásukhoz, stb, minden jogom rendszergazdaként

Próféta

utorrent letöltés új könyvtárba, összes torrent beimportálása, leállítás, fájlok felülcsapása a régi letöltöttekkel, recheck, imádkozás?

Quote from: Fazék on 2010-01-30, 13:12:19
szerk2: még egy kérdés: ha ismét voltam olyan idióta barom, hogy a felhasználónevembe raktam ékezetet, akkor hogyan tudom megoldani, hogy eltűnjön belőle, vagyis hogy a users alatt ne Fazekas Zoltán könyvtárba mentse a beállításaimat, hanem mondjuk Fazekas Zoltan-ra módosuljon anélkül hogy összeomlana a fiók?
mert így utólag hiába módosítom a felhasználói fiók nevet, csak a kiírása módosul, de ugyanúgy marad az ékezetes könyvtár...
C:\Users\Fazi --> C:\Users\Fazekas Zoltán szimbolikus link
Ezek után ha valami program nem eszi meg az ékezeteket, akkor használd vele a mentesített elérési utat.
deja vu: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=917.msg430664#msg430664

Quote from: Selmo on 2010-01-30, 13:36:52
Szerk.: Ha ezt a gépet meg akarod osztani XP-vel hálózaton, akkor egyrészt létre kell hoznod egy jelszavas felhasználót, másrészt hozzá kell adnod a gyökérhez egy öröklődő HÁLÓZAT csoportot, aminek adsz listázási, olvasási és futtatási jogot.
Ez most nem tudom honnan jött, de mióta van így? Vistában még semmi ilyenre nem volt szükség, ha a LAN összes gépében megbíztál. Simán jobb klikk, share, és nem kell jelszóval bénázni.
Mondjuk attól még az SMB felderíthetőséget állandóan le-letiltotta, de ez csak a szokásos Vista=trágya effektus, és szerintem a jelszavakkal nem függ össze.

Selmo

Nemtom Vista milyen, de nekem csak így sikerült XP-vel hálózatot összehozni.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Azért az jellemző, hogy végre implementálják a fájlok és könyvtárak jogosultságainak valamilyen szintű kezelését kb. 40 évvel a világ normális fele után, de még ez is csak úgy sikerül nekik, hogy még a Fazék-szintű tapasztalt userek is csak szopnak vele.

/fogvicsorgató-csőlátású-elborult-kocka-linugzfan
Failure is the default option

Fazék

#12314
Quote from: Próféta on 2010-01-30, 13:59:36
Quote from: Fazék on 2010-01-30, 13:12:19
szerk2: még egy kérdés: ha ismét voltam olyan idióta barom, hogy a felhasználónevembe raktam ékezetet, akkor hogyan tudom megoldani, hogy eltűnjön belőle, vagyis hogy a users alatt ne Fazekas Zoltán könyvtárba mentse a beállításaimat, hanem mondjuk Fazekas Zoltan-ra módosuljon anélkül hogy összeomlana a fiók?
mert így utólag hiába módosítom a felhasználói fiók nevet, csak a kiírása módosul, de ugyanúgy marad az ékezetes könyvtár...
C:\Users\Fazi --> C:\Users\Fazekas Zoltán szimbolikus link
Ezek után ha valami program nem eszi meg az ékezeteket, akkor használd vele a mentesített elérési utat.
deja vu: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=917.msg430664#msg430664
közben megoldottam, hogy még úgyis 0 beállítást eszközöltem azon a fiókon, létrehoztam egy újat és legközelebb óvatosabb leszek

utorrent-nél meg sokkal egyszerűbb volt a megoldás.
hiába állítottam át globálisan a letöltési könyvtárat, egyenként a már letöltési sorban lévő torrent-enként is át kellett állítanom a download location-t...
szerk: bár egyelőre így se működik, de még dolgozom az ügyön... szerk2: eh, nem elég, hogy megadom c:\utorrent
meg kell adnom torrent-enként a saját könyvtárát... bleh. 52 torrent-nél ez jó móka

Selmo

Sejtettem, hogy akkor valami utorrentes bibi lesz, de ez azért fura, nem pont ugyanazt a könyvtárszerkezetet használtad ezek szerint? Én annak idején egy az egyben átmásoltam XP-ről és simán ment a dolog a jogok kiosztása után.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2010-01-28, 21:33:52
Más:  betört kijelzős autós  gps-t el lehet adni alkatrésznek?

Ja. Fillérekért.

Quote from: Fazék on 2010-01-30, 13:12:19
szerk: más

netbook-nál találtam egy olyan opciót aksinál, hogy: akkumulátortöltés letiltása - vagyis csak következő újraindítás után fogja tovább tölteni az aksit. ezt sztetek is érdemes lehet beállítani, ha főleg hálózatról fog menni?

Akkor a következő újraindításig legalább a töltési ciklusok
nem rontják tovább az akku élettartamát, bár a csepptöltés
mellett ez már nem olyan vészes, mint régebben; viszont
ami ennél rosszabb, hőt továbbra is kap bőven.
Ha bennehagyod, akkor UPS-ként üzemel. De hát akkor a
router se megy, tehát minek.

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-30, 15:55:29
Ha bennehagyod, akkor UPS-ként üzemel. De hát akkor a
router se megy, tehát minek.
Talán hogy a mentetlen munkák, levelek, stb. megmaradjanak. Vagy ha másért nem, hogy szabályosan le lehessen állítani a gépet, és ne kelljen utána a fájlrendszer javításával meg naplóvisszagörgetéssel szívni.

nem-PRO TIPP: én nem veszem ki az aksit, amióta egyszer beszívtam. Az évek alatt kis mértékben csökkenő kapacitás szerintem nem ér annyit, hogy emiatt reszkírozzam az áramkimaradást. Ez persze inkább laptopos tapasztalat.

Fazék

#12318
Quote from: Próféta on 2010-01-30, 16:44:55
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-30, 15:55:29
Ha bennehagyod, akkor UPS-ként üzemel. De hát akkor a
router se megy, tehát minek.
Talán hogy a mentetlen munkák, levelek, stb. megmaradjanak. Vagy ha másért nem, hogy szabályosan le lehessen állítani a gépet, és ne kelljen utána a fájlrendszer javításával meg naplóvisszagörgetéssel szívni.

nem-PRO TIPP: én nem veszem ki az aksit, amióta egyszer beszívtam. Az évek alatt kis mértékben csökkenő kapacitás szerintem nem ér annyit, hogy emiatt reszkírozzam az áramkimaradást. Ez persze inkább laptopos tapasztalat.
+1 ezen érvek mellett
azt külön élvezem, amikor egy-egy áramkimaradás miatt az utorrent az összes aktív torrent-et crc-ellenőrzi...

amúgy pedig nem tudom írtam-e már, de nem kicsit rage-eltem pár hete. anyám előző munkahelyén ingyen osztogatták az UPS-eket átszervezés vagy faszomtudja mi miatt és nem hozott haza. "de hiszen kérdeztem, hogy kell-e!" nem, nem kérdezted, nem vagyok olyan barom, hogy egy ilyen lehetőséget visszautasítanék... agyam eldobom...

szerk:
Quote from: Selmo on 2010-01-30, 14:21:39
Sejtettem, hogy akkor valami utorrentes bibi lesz, de ez azért fura, nem pont ugyanazt a könyvtárszerkezetet használtad ezek szerint? Én annak idején egy az egyben átmásoltam XP-ről és simán ment a dolog a jogok kiosztása után.
sztem azt írtam, hogy másik gépre kerül át. az asztali gépemben van 5 vinyó és nem rendszervinyóra töltök le, a notiban meg csak 1 partíció van, szóval i:\utorrent-ből módosult c:\utorrent-re :)

szerk2: ja és érdekes. fórumokon még vétel előtt olvastam, hogy a teljesen passzív hűtés miatt eléggé melegszik a gép, cpu 70, vinyók 50-60 fokot is elérhetnek hosszabb üzemnél, nagyobb terhelésnél. jelenleg már 8 órája van bekapcsolva, a torrent 3 órája fut (0-1%-ot eszik a prociból átlagban, van amikor fölmegy 10%-ig) és arra se elég a gép hőmérséklete, hogy a hólapátolástól megfagyott kezeimet fölmelengesse. az én drágaszágom :D

Ramiz

Quote from: Selmo on 2010-01-23, 20:49:11
Rendszervisszaállítás? (Ezt mér kell mindig leírni?)

Én éppen múlt héten csináltam meg életem első rendszervisszaállítását... :Kiraly: Eddig mindig Windows reinstalláltam (nem is volt engedélyezve ez a visszaállítás, úgy rémlik, mert eccer valaki azt mondta, hogy úgysem működik és csak foglalja a helyett).

Rendszervisszaállítás. Tisztább, szárazabb érzés.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2010-01-30, 16:44:55
Talán hogy a mentetlen munkák, levelek, stb. megmaradjanak. Vagy ha másért nem, hogy szabályosan le lehessen állítani a gépet, és ne kelljen utána a fájlrendszer javításával meg naplóvisszagörgetéssel szívni.

x év alatt egyszer történt velem ilyen, kb 3 sort elvesztettem a
pároldalas doksi utolsó mentése óta. És az se laptopnál volt,
hanem asztalinál. Laptopnál kb 2-szer volt olyan, hogy elment
az áram netezés közben, ff még a félig megírt postot is vissza-
töltötte. Sokszor fordult elő, hogy túlhajtás miatt instabil lett a
gép, lefagyott, és vagy reseteltem, vagy kikapcsoltam; eddig
még ebből se lett semmilyen fájlrendszer-para.

Quote from: Próféta on 2010-01-30, 16:44:55
nem-PRO TIPP: én nem veszem ki az aksit, amióta egyszer beszívtam. Az évek alatt kis mértékben csökkenő kapacitás

hát ez tényleg nem pro, és tipmixelni se menjél, mert eléggé
mellément. 1 év alatt felére csökkenő kapacitás hogy hangzik?
Olcsó celláknál simán előfordul. Még a drágább gépekben
használt jó minőségű cellák is 2-3 év folyamatos használat
(és a folyamatos még csak nem is 24/7, mint ennek az esetében,
hanem rendszeresen napi 10-14 óra) mellett szétmennek ennyire.
Cserélni pedig 20-30k...

Quote from: Fazék on 2010-01-30, 17:19:08
utorrent az összes aktív torrent-et crc-ellenőrzi...

Ez már jobb érv.
Mérlegeld, hogy melyik szempont mennyire fontos.

Quote from: Fazék on 2010-01-30, 17:19:08
fórumokon még vétel előtt olvastam, hogy a teljesen passzív hűtés miatt eléggé melegszik a gép, cpu 70, vinyók 50-60 fokot is elérhetnek hosszabb üzemnél,

arra se elég a gép hőmérséklete, hogy a hólapátolástól megfagyott kezeimet fölmelengesse. az én drágaszágom :D

Na azért nézd meg a hőmérsékletet... ;)
1.) A műanyag rossz hővezető (szigetelő), így a ház csak
kevéssé melegszik át. Ellenben a proci lehet egész forró is.
2.) Ha jól emlékszem, Z-szériás Atomot vettél. Annak a max
fogyasztása 4.3W. Ellenben az N-es Atom a gyakori 945G-vel,
amik együtt max 11.8W -- az már jobban melegszik...
3.) 0-1-10% még nem igazán nagy terhelés ;)

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-30, 19:42:49
Ez már jobb érv.
Mérlegeld, hogy melyik szempont mennyire fontos.
mérlegelés alatt van a kérdés, még nem döntöttem.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-30, 19:42:49
Na azért nézd meg a hőmérsékletet... ;)
1.) A műanyag rossz hővezető (szigetelő), így a ház csak
kevéssé melegszik át. Ellenben a proci lehet egész forró is.
2.) Ha jól emlékszem, Z-szériás Atomot vettél. Annak a max
fogyasztása 4.3W. Ellenben az N-es Atom a gyakori 945G-vel,
amik együtt max 11.8W -- az már jobban melegszik...
3.) 0-1-10% még nem igazán nagy terhelés ;)
1.) előző notebook-omnál túlságosan is jó hővezető volt a műanyag, erőssebb 3D-s igénybevételnél játék közben leégtek az újjaim a noti billentyűzetén :D
2.) igen, azt vettem, pont emiatt is, hogy még kevesebbet fogyaszt, még kevesebb hőt termel
3.) tudom, csak szimplán örülök, hogy fő céltevékenységével a ph fórumon olvasott melegedést nem tapasztalom egyelőre, lehet hogy ők a 10v változatot vették N-es Atom-mal :)

TurboK

Quoteutorrent az összes aktív torrent-et crc-ellenőrzi...

Ezt elvileg csak a nem 100%ra letöltött dolgoknál teszi. Ami 100%-on van, azt nem ellenőrzi újra.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboK on 2010-02-01, 10:31:17
Quoteutorrent az összes aktív torrent-et crc-ellenőrzi...

Ezt elvileg csak a nem 100%ra letöltött dolgoknál teszi. Ami 100%-on van, azt nem ellenőrzi újra.
igen, de a torrent-jeim fele olyan, hogy nincs 100%-ig letöltve, mert minek szedjek le filmek mellé sample-t, vagy egy john carpenter filmgyűjteményből az összes filmet, mikor pár már megvan jobb minőségben, vagy zenéknél az összes albumot, stb stb :)

Cobra

És amit már nem akarsz tovább letölteni, annak minek hagyod meg a torrentjét?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Mert ő ilyen undorító, cikis alak, akinek van pofája seedelni. :)
[reserved]

White SeeD

Ezen hír láttán elkezdtem kutatni op rendszer után. Pár kérdésem felmerült:
Mindenképpen dobozos kell, főleg hogy gépem lassan az igen elavúlt kategóriába tartozik. Ezt néztem ki Ez ugye az lenne?
(gondolom noha origin az ireland, de van benne english nyelvű lehetőség)

Másik kérdésem, hogy ha én installálom 64 bitesnek, de nem jönne be, akkor ha lekapom, 32 bitesnként tudom instalálni utána? (pesze egyszerre csak 1 féle lenne aktiválva)

Ez a verzió leírás sezrint nem tartalmaz xp módot. XP mód alatt itt azt kell érteni, hogy elindít valamit ami emulálja xp-t, és azon belül lehet programokat indítgatni, vagy a jobbklick a progin, prototipes, compatibility fülnél levő xp módot kell ez alatt érteni?

Valaki tud ennél olcsóbbat valahol? Ahogy elnézem a mostani valutaárfolyamokat, lehet egyenlőre back to xp lesz az egészből ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Selmo

64 és 32 bit más kódot kap, szóval nem hiszem, hogy ez mindkettőt tartalmazná. XP mode az előbbi, egy virtuális XP 2D grafikával, azonban ehhez egyrészt minimum Professional verzió kell, másrészt hardveres VT. A linket meg elrontottad, szóval nem kapsz rá választ.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: White SeeD on 2010-02-03, 11:33:52
azt hiszem pontosan ugyanezt vettem én is, amit link-eltél, szintén ír kiadású :) (kb 89 fontért szállítással együtt, ez volt a legolcsóbb, amit találtam másfél hónapja)
ez tartalmazza a 32 és 64 bit-es telepítőlemezt is, azt már otthon kell megnéznem, hogy lecserélheted-e, de nekem is úgy rémlik, ahogy írtad, hogy csak az egyik futhat aktiválással, de hogy ha mégis a 32 bit-esre lenne szükséged, akkor van lehetőséged lecserélni egy komplett újratelepítéssel. de ezt csak otthon tudom megnézni, nem vagyok benne biztos.

White SeeD

Valaki tud ennél olcsóbbat valahol? link az amit előtte linkeltem be. nem tudom miért maradt üresen :comp:

Ennél csak egy olcsóbbat találtam:
Ez a hely nem tűnik annyira megbízhatónak, bár lehet végül ez lesz.

Sajna az olcsóbbak már csak upgradeben vannak, meg nem retail-osban. Viszont muszály most lépni, mielőtt kezdenek leállogatni a gépek, és mindenki megrohanja a boltokat, hogy kedvenc oprendszerüket beszerezzék :D Ekkor jön az áremelkedés, készlethiány miegymás.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6