Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Cobra

Hogy rendben van-e a kapcsolat, arra ott van alul a kis lámpa, ami zöld ha minden rendben, és sárga ha nem tud rendesen kapcsolódni (csak akkor vált zöldre, ha elindult már a torrent).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Astral

Domo arigato,thx, :merci:,köszike
Megnyugottam hogy minden OK, (mert kezdtem azt hinni hogy valami nem ok mivel a boxtorrent-röl szedtem és nagy ritkán mászott a letöltés a feltöltés fölé :) :3x3: de ugylácik csak rosz napot fogtam ki vagy kevés embernél lévö filét).

Cobra

Boxtorrents elég gyege mostanában nem tudom miért. Legutóbb nekem is 25k-s átlaggal jött le valami, pedig volt egy csomó peer.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Astrala letöltések elött vanak szép szines jelek csak azt nem tudom mit jelentenek :3x3:  (van kék, fekete, zöld, piros, legalábis eddig )?
Zõd: oké
Fekete: passzív (le van állítva/sorban várakozik a fel/letöltéseid között)
Piros: nem látja a trackert vagy timed out
stb
Ha a General aljára görgetsz, ott van, hogy mi


Mostanában több t0rr3nt is gyengélkedett, nem csak a box. Nem tudom, mi lehet, de ez van.

via_mala

Quote from: Kuro_TenshiZõd: oké
Fekete: passzív (le van állítva/sorban várakozik a fel/letöltéseid között)
Piros: nem látja a trackert vagy timed out
stb
Ha a General aljára görgetsz, ott van, hogy mi
Annyit hozzáfûznék még, hogy ha piros is a jel a µTorrentben, az csak azt jelenti, hogy elvesztette a kapcsolatot a tracker szerverrel, de a már kapcsolódott kliensekkel továbbra is zavartalanul mûködik az adatforgalom, csak újakkal nem tud a tracker szerveren keresztül kapcsolatot felvenni, viszont közvetett DHT vagy Peer Exchange kapcsolattal már az is mûködhet. :tezsvir:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

sirtomi

Quote from: via_malaAnnyit hozzáfûznék még, hogy ha piros is a jel a µTorrentben, az csak azt jelenti, hogy elvesztette a kapcsolatot a tracker szerverrel, de a már kapcsolódott kliensekkel továbbra is zavartalanul mûködik az adatforgalom, csak újakkal nem tud a tracker szerveren keresztül kapcsolatot felvenni, viszont közvetett DHT vagy Peer Exchange kapcsolattal már az is mûködhet. :tezsvir:
Na én erre voltam kiváncsi. Tegnap már majdnem utánanéztem a neten :D

zolan43

ADSL 1MBit, csak 1 db torrent megy -> a feltöltési sebesség nem megy 16kb/s fölé (OFF az ftp-ről a letöltés 130kb/s a maximum OFF)
Az lenne a kérdésem, hogy reális-e ez az érték? (a régi és az új szolgáltatónál is ugyanennyi)

sirtomi

Quote from: zolan43 on 2006-04-11, 23:04:38
ADSL 1MBit, csak 1 db torrent megy -> a feltöltési sebesség nem megy 16kb/s fölé (OFF az ftp-ről a letöltés 130kb/s a maximum OFF)
Az lenne a kérdésem, hogy reális-e ez az érték? (a régi és az új szolgáltatónál is ugyanennyi)
Teljesen normális. 1Mbites ADSL-nél ennyi a feltöltési sebesség.

Nimlot

Hali all!
segítség kellene!
meg kellett osztanom a netet egy wireless ruterrel és most nem megy semmilyen letöltés bitcomettel! tudna valaki segíteni hogy min kéne állítanom?
"Being too kind is also... cruel!"

Moha

Megfelelő portot forwardoltad a géped felé? Ill. csak passzív módban megy a torrent, vagy egyáltalán nem műxik? Mert ha egyáltalán nem megy, akkor ott más gond is lesz.

Nimlot

menni megy de 1 tizede a régi sebességnek, mert hiába lát seedert meg leechert azt írja hogy 0kb/sec... de előfordul hogy felpörög de az csak nagyon populáris dogoknál. De ilyet pl hogy dragonball epiket 0 és 5 között tölt 200 emebrről.....
"Being too kind is also... cruel!"

roderick

Énis most wireless routerrel lopom a szomszéd netjét és semmi gondom nincs vele (legalábbis torrentezés szempontjából).
Torrenthez router mögött a jó letöltéshez meg kell biza tanulni portforwardolni... de ennek beállítása router és torrent kliens függö :)

http://portforward.com/
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Nimlot

Hát én még mindig nem értek ehhez, de úgy néz ki hogy egy resinstall kicsit helyrebillentette a dolgokat (habár még most sem az régi)
"Being too kind is also... cruel!"

Alkyra

Nekem egy kis csöpp segítség kéne. Letöltöttem az Azerust, gondoltam megnézem, hogy milyen is a progi.
Kiderült, hogy pont olyan amit kerestem.:) Rengeteg beállítása van, kényelems(bár elsőre egy kicsit bonyolultnak látszik)
s remekül tölt.
Márcsak optimalizálni kéne. Ebben kérek segítséget Tőletek. Írjátok le kérlek tapasztalataikat, hogy miket állítsak be, melyik porton jöjjön az adat stb stb stb

Előre is köszönöm!(szokásosan +1 karmát adok érte, ha jó a segítség)

Manu

Quote from: Alkyra on 2006-05-03, 17:09:07
Nekem egy kis csöpp segítség kéne. Letöltöttem az Azerust, gondoltam megnézem, hogy milyen is a progi.
Kiderült, hogy pont olyan amit kerestem.:) Rengeteg beállítása van, kényelems(bár elsőre egy kicsit bonyolultnak látszik)
s remekül tölt.
Márcsak optimalizálni kéne. Ebben kérek segítséget Tőletek. Írjátok le kérlek tapasztalataikat, hogy miket állítsak be, melyik porton jöjjön az adat stb stb stb

Előre is köszönöm!(szokásosan +1 karmát adok érte, ha jó a segítség)

Az azureus zabálja az erőforrásokat, én inkább a utorrentet ajánlanám. A kliens tapasztalatim szerint semmit nem számít a letöltés gyorsaságában. Az kizárólag attól függ, mennyiben limitálod a feltöltésed. (egy 1 Mb-es netnél ez 8 Kb/s és akkor jön maxal, persze ez nem úl etikus). A portot randomra állítsd, illetve néhol meg van adva, hogy melyik tartományba ne essen, hát azt kerüld el. Más beállítás nem igazán szükséges, csak a pillanatnyi állapotnak megfelelő.

Kuroi Tenshi

Nekem csak az előző gépen volt Azureus, izé, xp-reinstall előtt, most csak ut0rrent van.
Az a hülye java volt az egyik biztonsági rés a gépemen...

Amúgy port: mindegy, ha a szabadok közül választasz, de rendesen legyen forwardelve, ha routert használsz; portforwarding.com -on találsz hasznos dolgokat (asszem ez a cím)
Beállítások: adsl-sebességtől függ.
Különben a Help vagy About fejléc-parancs alatt ott van egy Wikipedia Help vagy vmi, és ott mindenféle le van írva.

Alkyra

#856
Akkor leírom tapasztalatomat. Kipróbáltam utorrenet, bitcometet s azerust is:
Utorrent:

0-1k(!!) ig volt hajlandó tölteni, pedig nem korlátoztam semmit(hagytam, hogy megtalálja az összes peert)

Bitcomet:
2-5kig ugyanaz mint az előző

Azerus:
20-30k...nos ennyit errőlXD Az Azerus szerintem jobba kezeli a kapcsolatokat a peerek közt s jobban megtalálja őket.:)

Ezt több fájlnál, több torrenttel s több trackerrel is kipróbáltam.
Eredmény ugyanaz. Egyb. a utorrent se rossz, csak sokat kell még rajta javítani. megvárom míg kijönn egy normálisabb ver belőle.:)

Mellesleg az Azerus nem zabál többet mint a Bitcomet.Xd demost komolyan. megnéztem, hogy mennyi memot zabál s egy hangyányival se többet mint a bitcomet.:)

Kuroi Tenshi

Quote from: Manu on 2006-05-03, 17:33:00
Az azureus zabálja az erőforrásokat, én inkább a utorrentet ajánlanám. A kliens tapasztalatim szerint semmit nem számít a letöltés gyorsaságában. Az kizárólag attól függ, mennyiben limitálod a feltöltésed. (egy 1 Mb-es netnél ez 8 Kb/s és akkor jön maxal, persze ez nem úl etikus). A portot randomra állítsd, illetve néhol meg van adva, hogy melyik tartományba ne essen, hát azt kerüld el. Más beállítás nem igazán szükséges, csak a pillanatnyi állapotnak megfelelő.
Azért sztem valamennyit számít, de tényleg nem sokat.
Fura módon a kliensek inkább csatlakoznak a saját fajtájukhoz (azaz: bitcomet bitcomethez, azureus azureushoz), és ha mondjuk az egyiknél több van vagy jobban jön, akkor az gyorsabb. Persze nem csak a saját fajtájukat választják, de eddig úgy vettem észre, hogy inkább.
Random port csak akkor jó, ha nem routerrel csatlakozol.
A portforwarding elég sokat tud számítani.
Bár ha kifogsz egy jó torrentet, meg valakit, aki nagyon széles sávval tolja fel neked, az többet számít.

Kuroi Tenshi

Quote from: Alkyra on 2006-05-03, 17:41:35
Ezt több fájlnál, több torrenttel s több trackerrel is kipróbáltam.
Eredmény ugyanaz. Egyb. a utorrent se rossz, csak sokat kell még rajta javítani. megvárom míg kijönn egy normálisabb ver belőle.:)
Jó, de melyik porttal!
Ez pedig már egy továbbfejlesztett verzió (a régit láttad vlna :D vagy mondjuk a 2-3 évvel ezelőtti bitt0rrtentet...), és elég sok funkció bele van préselve. Energiaforrás-takarékosabban működik, és sokkal kisebb méretű; na meg java se kell hozzá.

Manu

Quote from: Alkyra on 2006-05-03, 17:41:35
Akkor leírom tapasztalatomat. Kipróbáltam utorrenet, bitcometet s azerust is:

Én is kipróbáltam mind, csak fordított sorrendben, sőt használtam is őket jó sokat :hehe:

utorrent: 120 kb/s, ha akarom, ha nem :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Manu on 2006-05-03, 17:47:19
utorrent: 120 kb/s, ha akarom, ha nem :D
Nálam a csúcsok csúcsa max 365kb/s volt :p de az csak addig, amíg a kísérleti netet tesztelték.
Volt viszont ami nemrég 12-13-as átlaggal jött le... (a maga 4 gigájával eltartott pár napig...)

via_mala

Quote from: Alkyra on 2006-05-03, 17:41:35
Utorrent:

0-1k(!!) ig volt hajlandó tölteni, pedig nem korlátoztam semmit(hagytam, hogy megtalálja az összes peert)
Valami nagyon nem stimmel ott, mert amióta torrentezek az µtorrent-et használom, és simán megy 128 kB/s-mal, ha jók a seed-ek. Az Azureus-t ki sem próbáltam, miután egy csomó helyen olvastam, hogy folyamatosan 50% körül tartja a procit a java alapok miatt. A Bitcomet-et felraktam egyszer, de annyira áttekinthetetlen volt a µtorrent után, hogy hamar ment a levesbe.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Alkyra

Ehh. Ha mindenki ezt használja már, akkor én is ezt fogom(tömegeffektus)
Egyb. nem tölt se gyorsabban se lassabban mint az Azerus.
nu mind1. meghagyom a utorrentet. úgyis mindenhol ezt ajánlották.:XD

Kuroi Tenshi

Jó az a utorrent. Az utóbbi három év alatt volt nálam bittornado, bitcomet, azureus és utorrent, és az utóbbi maradt csak. Az azureus végül csak a java meg a nagyobb mérete és memóriahasználata miatt vesztett; ja meg azért, mert az újabb utorrent kicsit átvett a dizájnjából...

Dreamcleaver

Nálam is fenn van az utorrent. de csak akkor használom, ha netezni is akarok torrentezés mellett. Egyébként Bitcomet vagy ABC. Sztem mindkettő nagyon jó és könnyen használható, de tény, hogy több memoriát esznek mint a utorrent.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sirtomi

Quote from: Dreamcleaver on 2006-05-17, 17:04:07
Nálam is fenn van az utorrent. de csak akkor használom, ha netezni is akarok torrentezés mellett. Egyébként Bitcomet vagy ABC. Sztem mindkettő nagyon jó és könnyen használható, de tény, hogy több memoriát esznek mint a utorrent.
Előző gépemen nagyon fontos volt az erőforrásigénye egy proginak, ezért kezdtem uTorrentet használni. Most mindegy lenne, de már megszoktam :)

Fazék

#866
javítva, hogy boldog legyen mindenki

http://jesus-is-a-pervert.blogspot.com/2006/05/protecting-yourself-against-bittorrent.html

a cikk pár szóban:
meglepően sok hibás adatot szed le a géped a legújabb kedvenc tv-sorozat részed letöltésénél? sajnos egyre népszerűbb lépés a bittorentes letöltőkre vadászó cégeknél, hogy hamis peer-ként megjelennek egyes népszerűbb torrent file-oknál, és hibás adatokat küldenek. amiből végülis bajod nem lesz, mert a torrent kliens-ed szemétként elhajítja őket, csak egy kicsit pocsékolták a sávszélességedet, viszont azzal hogy csatlakoztál hozzájuk, tudni fogják az ip-címedet, ami alapján jogsértés alapos gyanújával följelenthetnek a rendőrségen, akiknek ha van rá fölös emberük (nálunk úgysincs) megjelenhetnek az ISP-dnél, kikérhetik az adataidat és se**be**gós börtönbe kerülhetsz gyilkosok és elmebetegek közé. de szerencsére az utorrent kliens-ben elrejtve ugyan, de van ip-filtering funkció. az oldalon föl van sorolva több olyan ip-cím, amit érdemes ennek a filter-nek megadni, hogy ne ess áldozatul az ilyen adatgyűjtésnek.

Kuroi Tenshi

Hmm...

érdekes felvetés.
Mivel többszázezer ember van ezeken a rendszereken, így elég sok ideig lenne dolguk.
Másrészt, a legtöbb adsl-el rendelkező embernek dinamikus ip-címe van, ami csatlakozásonként változik.
Az enyémből pl most ki tudják szedni, hogy melyik alközponton keresztül csatlakozok, de amint újraindítom a gépet, más lesz.

A szabotázs-akciók ellen meg sok kliensben van az a funkció, hogy aki valahányszor rossz adatot küld, azt kirúgja, és blokkolja.

kikuchiyo

A szolgáltató elvileg nem adja ki a logokat, csak indokolt esetben és kifejezett rendőri felszólításra.
Pl. ha egyértelműen bebizonyosodik, hogy te egy gy3r3kpr0nó-hálózat feje vagy, és feltehetőleg a te géped az elosztóközpont.

Meg aztán reménykedhetünk abban, hogy amit mi szoktunk tölteni, pl. loli hentai ismeretlen, felirat nélküli animék, az nem nagyon érdekli az FBI/CIA/NSA/NASA/BKV csúnyabácsikat.
Failure is the default option

Rage

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-28, 22:49:38
A szolgáltató elvileg nem adja ki a logokat, csak indokolt esetben és kifejezett rendőri felszólításra.
Igy van, es rendorokkel mennek az ISP-hez (hozzad meg ELEVE hazkutatasi paranccsal, amit elmeletileg nem lehetne ilyen egyszeruen szerezni). Ilyen az elet, nem art ovatosnak lenni.
痛みを感じる方向に、出口がある!