Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2006-05-28, 22:44:29
ööö most lehet hogy én buta vagyok, de az ip-címed szolgáltatóhoz kötött. vagyis eljutnak a szolgáltatódig, akik vszleg rögzítik, hogy mikor ki, milyen ip-címmel csatlakozott rajtuk keresztül, és amennyiben jogsértő tevékenységet folytattál ki kell, hogy adják az adataidat.

legalábbis én így képzelem el a dolgot. persze ha nem így van, cáfoljatok meg nyugodtan.

ettől még persze mindig ott van, hogy itt nálunk úgyse fognak veled szórakozni, mert nincs ennyi emberük.
Igen, nekik meg van logban, hogy ki mikor honnan hová mennyit töltött.
Ilyesfajta részletes számlát már rég nem kértem, de mivel ezek a t0rr3ntek hálózatos formában működnek, azaz sok peerrel kapcsolódsz, alaposan megbonyolítja a dolgokat nekik.
Másrészt, több százezer ember használja őket; és ezek csak párezres tételek.
Közben a vállalatok jelentős része illegálisan használ többtízezres szoftvereket.
Sőt, amilyen magas idehaza a törvénykövetés, sokan húznak fel többtízmilliós kacsalábon forgó palotákat építési engedély nélkül - és idehaza ám nem bontják le őket, pedig azt kéne  :__devil:

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2006-05-29, 09:44:26
ezekkel én is tisztában vagyok. én csak a te kijelentéseden lepődtem meg, és akartam megcáfolni miszerint, dinamikus-ip-vel ugyanúgy lazán tudnak azonosítani, amennyiben olyan jogsértő tevékenységet folytattál erős gyanú alapján, hogy a rendőrséggel kikérethessék az adataidat az ISP-dtől.
Én pedig a te kijelentésedet cáfoltam meg, miszerint az ilyen kis vadász-cégek ilyen könnyen ki tudják nyerni az adataimat :hehe:

Ki lehet szedni, csak ahhoz rendőrségi felhatalmazás kell, és az már nem megy ilyen egyszerűen.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2006-05-29, 10:01:03
idézném magamat, ha megengeded  :hehe:
Rendben, én is idézlek téged:
Quote from: Fazék on 2006-05-28, 22:08:48
sajnos egyre népszerűbb lépés a bittorentes letöltőkre vadászó cégeknél, hogy hamis peer-ként megjelennek egyes népszerűbb torrent file-oknál, és hibás adatokat küldenek. amiből végülis bajod nem lesz, mert a torrent kliens-ed szemétként elhajítja őket, csak egy kicsit pocsékolták a sávszélességedet, viszont azzal hogy csatlakoztál hozzájuk, tudni fogják az ip-címedet, ami alapján kiadhatnak és ki is adnak különböző jogvédő szervezeteknek.
Ebben nincs az benne, hogy automatikusan fel is jelentenek.

Mint mondtam:
adsl - ált. dinamikus.
a legtöbb ember naponta ki/bekapcsolja a gépét, és evvel új címet kap
tehát akkor naponta kapnak több százezer címet
na most szerinted van idejük naponta több százezer ip-címet kinyomoztatni?

Amúgy ki nézett itt hülyének? Csak vitattam az állításod.

Kuroi Tenshi

Ma megint paranoid/kötekedő napod van vagy direkt látsz bele támadást a szavaimba? :rolleyes:
Milyen kioktató stílus?
Ha meg úgy nézzük, te meg direkt provokálsz.

Nyugi.

kikuchiyo

Megintcsak: cheer up emo kidz.

A konklúziója a fenti eszmecserének az, hogy egyel?re kicsi az esélye, hogy a feketeruhás kommandósok kijöjjenek hozzánk házkutatni, csak azért, mert néha-néha letültünk egy-két animét bittorrentr?l - de ha jönnek, az baj, mert akkor ált. visznek mindent, még a monitort is. Hátha tárolsz néhány p3d0f1lképet a firmware-jében.
Failure is the default option

Raggie

:eek: Én most kezdem el torr3ntezni!! :eek: Lehet, hogy nem kellett volna?! :D
Egyébként mondjatok már egy-két jó animés, filmes és főleg ZENÉS torrentkereső oldalt, vagy netán torrentoldalt. :rolleyes: akarom mondani lécci, lécci lécci!! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kikuchiyo

Kérjük, ne mozduljon el a számítógépe elől. Ügynökeink már úton vannak önhöz.

BTW isohunt.com torrentspy.com thepiratebay.org általános keresők
a.scarywater.net www.baka-updates.com www.animesuki.com www.tokyotosho.com anime
zenét aztat nem tudok.
kérem kapcsojja ki.
Failure is the default option

Raggie

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-29, 21:05:18
Kérjük, ne mozduljon el a számítógépe elől. Ügynökeink már úton vannak önhöz.

BTW isohunt.com torrentspy.com thepiratebay.org általános keresők
a.scarywater.net www.baka-updates.com www.animesuki.com www.tokyotosho.com anime
zenét aztat nem tudok.
kérem kapcsojja ki.
:merci: és :eek: gyorsan betárazom az uzimat és le :uzi: az ügynököket! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Amióta megtisztítottam a registry-t (Registry Mechanic), leirtottam a Service Pack 2-t és az MSN Messengert és utorrentet használok, azóta átlagban 100 kb/s-el jön a 10rren1, de néha 120-al is.
Tisztább, szárazabb érzés. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

A sebesség ált. sokkal inkább a seederektől és a leecherektől függ.
Nekem is van, ami 100-150-el jön, van ami meg 10zel...
A Registryvel csakóvatosan, mert fontos programok futtatását is meg lehet vele akadályozni; az sp2-ben meg van pár biztonsági frissítés meg egyéb dolgok, amiért mégiscsak hasznos lehet.
Tehát mindenki csak a saját felelősségére, és jól gondolja meg.

kikuchiyo

Jaja. Egy friss anime-epizód, amit seedelnek 500-an és szednek 2000-en, ált. max. sebességgel fog jönni, ez egy 1024 kilobites ADSL-nél 120-130 kB/s. Egy régi thai film az ADC-r?l, amit seedel egy szerencsétlen, nem nagyon jön 3 kB/s-nél gyorsabban.
Attól is függ, hogy a torrentkliens kilát-e a t?zfal mögül. Ha nem, akkor nem tudnak hozzád kívülr?l csatlakozni, ami hátrányosan befolyásolja a letöltési sebességet.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-30, 18:54:54
A sebesség ált. sokkal inkább a seederektől és a leecherektől függ.
Nekem is van, ami 100-150-el jön, van ami meg 10zel...
Ennyire nem vagyok :lame: ... :rolleyes: De mivel akkor is és most is kb ugyanolyan helyekről ugyanolyan típusú cuccokat töltök, az, hogy átlagosan 50 kb/s-el megugrott a letöltési sebességem, azért mutat valamit, nem? :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-30, 18:54:54A Registryvel csak óvatosan, mert fontos programok futtatását is meg lehet vele akadályozni; az sp2-ben meg van pár biztonsági frissítés meg egyéb dolgok, amiért mégiscsak hasznos lehet.
Tehát mindenki csak a saját felelősségére, és jól gondolja meg.
Az SP2 és a windows tűzfal szerintem többet árt, mint használ (én tapasztalatom az én gépemen - másnak talán más van). Inkább felrakok egy jó vírusirtót, egy tűzfalat, kerülöm a veszélyes helyeket a neten és gyakran csinálok vírus-, adware- és worm-irtó hadjáratot a gépemen. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Alkyra

#882
Quote from: Ramiz on 2006-05-30, 22:18:35
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-30, 18:54:54
A sebesség ált. sokkal inkább a seederektől és a leecherektől függ.
Nekem is van, ami 100-150-el jön, van ami meg 10zel...
Ennyire nem vagyok :lame: ... :rolleyes: De mivel akkor is és most is kb ugyanolyan helyekről ugyanolyan típusú cuccokat töltök, az, hogy átlagosan 50 kb/s-el megugrott a letöltési sebességem, azért mutat valamit, nem? :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-30, 18:54:54A Registryvel csak óvatosan, mert fontos programok futtatását is meg lehet vele akadályozni; az sp2-ben meg van pár biztonsági frissítés meg egyéb dolgok, amiért mégiscsak hasznos lehet.
Tehát mindenki csak a saját felelősségére, és jól gondolja meg.
Az SP2 és a windows tűzfal szerintem többet árt, mint használ (én tapasztalatom az én gépemen - másnak talán más van). Inkább felrakok egy jó vírusirtót, egy tűzfalat, kerülöm a veszélyes helyeket a neten és gyakran csinálok vírus-, adware- és worm-irtó hadjáratot a gépemen. :)

Én nálam csak egy tűzfal futt s az nem a windowsé.:)
Totálisan kikapcsoltam eme idióta szolgáltatásokat s már az msnent is rééééég töröltem volna...de van egy öcsém s egy húgom....(gondolom ezzel mindent elmondtam mit tudni kell...)
Egyb. mi ez az adatgyűjtéses cucc? Nekem Dinamikus Ipm van szal mind1.:) Meg speciális trackerekről töltök.^^
S utorrentet használok.:) Probáljanak csak adott gyűjteni. A jelenlegi ip-men keresztül úgyse tudnak meg semmit.(bár akkor lennék igazán kemény legény ha Redhat vagy Debian linux lenne a gépen, rendesen forgatott kernellel s beállításoal  nameg egy jól beállított router...de sajnos   
nem lehet linuxot felrakni mert az nem érti a család 99%.(én vok az a maradék 1%XD))

u.i.: mit takar az a log, hogy Unable to Map UpNp Port: XXXX?

Cobra

Nem tudja UPnP-n keresztül megnyitni a portot a program (gondolom a torrent kliens). A Router menüjében be kell kapcsolni az UPnP-t, ekkor legtöbb esetben nem kell kézzel megnyitni a portokat a programoknak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !


Kuroi Tenshi

Húzós...

De ha megnézed a hozzászólásokat, az ottaniak azt mondják, hogy meg fogják úszni.
na erre kiváncsi leszek.

Fazék

#886
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-31, 16:19:44De ha megnézed a hozzászólásokat, az ottaniak azt mondják, hogy meg fogják úszni.
igen, én is így tippelem, elvégre gondolom nem véletlenül volt olyan nagy a pofájuk amilyen, szóval rendesen megvitatták előre a témát az ügyvéd( ismerős)eikkel. amennyiben nem tudnak semmi komolyat fölhozni ellenük, akkor vélhetően igen csúnyán visszavágnak majd zaklatás, hatalommal való visszaélés, satöbbi, satöbbi címen.

szerk: látom a fórumban is ilyeneket írnak

Cobra

Ha sikerül kifogniuk egy normális elfogulatlan bírót, vagy egy olyat, akit le lehet fizteni és többet tudnak adni neki, mint a másik fél, akkor óriási politikai botrány lesz ebből. Ha nincs szerencséjük, akkor meg bizonyítékok nélkül bűnösök lesznek és lecsukják őket.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

tront

Hi
figy, nektek sem mennek mostanában az [AHQ] -s torrentek?
elvileg regelni kéne az odlalra (http://majin2007.com) de nem lehet most cska meghívóval... esetleg tudna valaki küldeni? (tront@citromail.hu)... 

Manitu

Quote from: tront on 2006-06-12, 15:12:54
Hi
figy, nektek sem mennek mostanában az [AHQ] -s torrentek?
elvileg regelni kéne az odlalra (http://majin2007.com) de nem lehet most cska meghívóval... esetleg tudna valaki küldeni? (tront@citromail.hu)... 
Ha már belinkeled az oldalt, akkor igazán el is olvashatnád, hogy mit ír. A trackerük túlterhelt, ezért kapcsolták ki a regisztrációt. Nincs semmiféle meghívó. Az magyar találmány :D Kapcsold be a DHT-t a kliensedben, és ne parázz, ha azt írja hogy 0 peer, a tracker nem regisztrálja a peereket, de attól még ott vannak.


tront

Quote from: Manitu on 2006-06-12, 17:03:03
Quote from: tront on 2006-06-12, 15:12:54
Hi
figy, nektek sem mennek mostanában az [AHQ] -s torrentek?
elvileg regelni kéne az odlalra (http://majin2007.com) de nem lehet most cska meghívóval... esetleg tudna valaki küldeni? (tront@citromail.hu)... 
Ha már belinkeled az oldalt, akkor igazán el is olvashatnád, hogy mit ír. A trackerük túlterhelt, ezért kapcsolták ki a regisztrációt. Nincs semmiféle meghívó. Az magyar találmány :D Kapcsold be a DHT-t a kliensedben, és ne parázz, ha azt írja hogy 0 peer, a tracker nem regisztrálja a peereket, de attól még ott vannak.

Keresni és a többi torrentet elérni csak regisztrálva lehet... nekem meg valami régebbi kéne (gundam seed destiny 1-5 rész angolul... nem találom sehol, ill nincs seed)...regelni meg "Sorry this site has disabled user registration, the only way to register is via a invite from a existing member."

Randal

Hi!
Nem tudná valaki nekem megmondai, hogy a Fullmetal Alchemistből hol találom meg a 01-41 részt, amin nincs felirat? ami az ftp-n van annak a 42-51-ig tartó része ilyen. Kíváncsi vagyok, hogy esetleg van-e hasonló (vagy pont ezektől) ugyanilyen minőségben a 01-41 rész.

Thx!

Randal

Megvan!
Megtaláltam:)

Az AHQ féle ferzió az:):):)

Randal

Nafakk. csak megszívtam.

Az Ahq-s verzió csak a 14-ig van meg. a 14-25 ig nem akar jönni. 26-41-ig meg nincs is belőle:(

Az ftp-n lévők mindegyikére rá van égetve a felirat? (már amelyik 640*480, x264-es)

Cobra

Ami avi az ráégetett feliratos.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Randal


kikuchiyo

Asszem a továbbiakban használni fogom az ipfilter.dat-ot, és mindenkinek javaslom, hogy tegyen hasonlóképpen.
Megpróbáltam le... illetve elolvastam a Norwegian Wood c. könyvet és kíváncsi voltam a hasonló című Beatles-számra, és volt is hozzá +0rr3n+, de akármelyiket indítottam el, mindig felcsatlakozott egy csomó rosszindulatú peer és elcseszte a le****ést hashfail-es adatokkal. Az első alkalommal még csak egy kicsit találtam furcsának, hogy mit keres egy torrenten 20 kliens a 36.100.25.xxx tartományból, de aztán gyanús lett a dolog...
A baromarcúak egy egész farmot működtetnek a bittorrentes hálózat zavarására.
Failure is the default option

Randal

Most javaslatodra bekapcsoltam én is, csak mi alapján műxik a cucc? frissíti magát automatice avgy vki frissíti és azt tölti le, avyg önkényesen működik?

kikuchiyo

Te töltöd le időnként a legfrisebbet, vagy kézzel írod bele a nemkívánatos IP-tartományokat.
Failure is the default option

via_mala

Quote from: kikuchiyo on 2006-07-18, 23:31:37
Asszem a továbbiakban használni fogom az ipfilter.dat-ot, és mindenkinek javaslom, hogy tegyen hasonlóképpen.
Egyetértek, én már vagy 2 hónapja használom, lassan már frissíteni kéne, de működik, most is tele van a log a 203.136.180.50 ip-cím blokkolásával.
Na töltök is egy July 17-i frissítést izibe.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács