Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Fazék

igazából kicsit lusta vagyok ebbe az ip filtering témába magamtól belemélyedni, szóval kifejtené valaki, hogy utorrent-ben hogy tudom ezt a funkciót beüzemelni?

Cobra

Még nem próbáltam, mivel csak tegnap este olvastam ezt a tippet és letölteni még nem sikerült arról az oldalról a file-t, de az uTorrentben az Advanced beállítások alatt van egy ipfilter.enable opció, az alapból enabled, szóval szerintem elég berakni az uTorrent.exe mellé az ipfilter.dat-ot.

Valakit megkérhetek, aki le tudta szedni a file-t, hogy rakja fel valahova, ahonnan le lehet szedni?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

via_mala

Quote from: Cobra on 2006-07-19, 10:16:56
Még nem próbáltam, mivel csak tegnap este olvastam ezt a tippet és letölteni még nem sikerült arról az oldalról a file-t, de az uTorrentben az Advanced beállítások alatt van egy ipfilter.enable opció, az alapból enabled, szóval szerintem elég berakni az uTorrent.exe mellé az ipfilter.dat-ot.

Valakit megkérhetek, aki le tudta szedni a file-t, hogy rakja fel valahova, ahonnan le lehet szedni?
Nem az utorrent.exe mellé kell berakni, hanem a c:\Documents and Settings\<user>\Local Settings\Application Data\utorrent könyvtárba, egész pontosan az %AppData%\uTorrent könyvtárba.

Ezután újraindítod a klienst, és a Log fülön kiírja, hogy ipfilter.dat loaded (134824 entries).
De elég az is, ha az ipfilter.enable opciót ki- és bekapcsolod egyszer.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

torrentbox.com -ra megy valakinek a regisztrálás?

engem 'submit form' megnyomásakor 'borked' hibaüzenettel elküld a fenébe

köszi.

Cobra

IE-vel is próbáltad?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Randal

Próbáltam én is. Nem műxik IE-vel se

Darkstar

Nálam most ment rendesen, úgyhogy próbáljátok meg megint.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kazenokizu

Egy kérdés: én uTorrent-et használok, és eddig minden simán működött, ma viszont alul a kis háromszög nem zöld volt, hanem sárga, és azt írja ki, hogy vmi hálózati beállítási hiba van. Erre van vmi ellenőrző akármi is, amire, ha rákattintok, akkor kiböki, hogy vmi baj van a portommal, vagy mivel. Namármost én ehhez nagyon de nagyon hülye vagyok (ez látszik abból is, hogy tulajdonképpen még csak azt sem tudom megfogalmazni, hogy mi a baj), de nem volna vkinek vmi tippje, hogy mit kellene vele csinálnom? Mert letölteni tudok így is, csak lassabban, mint eddig. (Esetleg a tűzfallal lehet vmi?)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Member

Ha eddig nem zargatott a tűzfal, most sem fog, ezt kizárnám. A port-os rész viszont már nekem is magas. :eek:

Xaga

Preferences->Connection Ott van olyan hogy Port for incoming connections egy szám és egy "random port" gomb. az a szám mondja meg hogy jutorrent melyik portot használja nyisd meg ezt a tűzfalon és ha wan router akko forwardold a gépedre mind tcp-n mind udp-n és ne legyen bepipálva az a randomize port each time stupid program starts.

Kazenokizu

Quote from: Xaga on 2006-08-10, 13:47:33
Preferences->Connection Ott van olyan hogy Port for incoming connections egy szám és egy "random port" gomb. az a szám mondja meg hogy jutorrent melyik portot használja nyisd meg ezt a tűzfalon és ha wan router akko forwardold a gépedre mind tcp-n mind udp-n és ne legyen bepipálva az a randomize port each time stupid program starts.
Megcsináltam, és a tűzfalam azt írja ki, hogy udp-n és tcp-n is egyarán nyitva van az a port (amúgy fogalmam sincs, hogy ez mit jelent), viszont a uTorrentten nem változott semmi. És ha ellenőriztetem, hogy nézze meg, azt írja ki, hogy nem nyitott az a port. De a tűzfal szerint meg nyitva van, szal nem tudom, mi lett vele...

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Member

Használj Bitlord-ot. :)
Engem a UTorrent már az első használatkor kiidegelt és már töröltem is.

Fazék

Quote from: Member on 2006-08-10, 14:12:17
Engem a UTorrent már az első használatkor kiidegelt és már töröltem is.
a hiba a felhasználóban van :)

utorrent-et használok fogalmam sincs mióta, és semmi bajom nincs vele.
minimális erőforrásigény és minden hasznos funkció megvan benne és kiválóan működik
mi kell több?

Member

Netcaféban első dolga volt, hogy közölte, nem lehet mert nemtommi van, Bitlord-dal simán ment.

Manitu

Quote from: Kazenokizu on 2006-08-10, 14:02:46Megcsináltam, és a tűzfalam azt írja ki, hogy udp-n és tcp-n is egyarán nyitva van az a port (amúgy fogalmam sincs, hogy ez mit jelent), viszont a uTorrentten nem változott semmi. És ha ellenőriztetem, hogy nézze meg, azt írja ki, hogy nem nyitott az a port. De a tűzfal szerint meg nyitva van, szal nem tudom, mi lett vele...
Milyen tűzfalat használsz? És ha nem a beépített Windowsosat, akkor nem lehet, hogy véletlenül az is be van kapcsolva? (ha a hálózati beállításokon változtatsz valamit, akkor a Windows előszeretettel újra bekapcsolja)


Kazenokizu

Quote from: Manitu on 2006-08-10, 14:17:43
Quote from: Kazenokizu on 2006-08-10, 14:02:46Megcsináltam, és a tűzfalam azt írja ki, hogy udp-n és tcp-n is egyarán nyitva van az a port (amúgy fogalmam sincs, hogy ez mit jelent), viszont a uTorrentten nem változott semmi. És ha ellenőriztetem, hogy nézze meg, azt írja ki, hogy nem nyitott az a port. De a tűzfal szerint meg nyitva van, szal nem tudom, mi lett vele...
Milyen tűzfalat használsz? És ha nem a beépített Windowsosat, akkor nem lehet, hogy véletlenül az is be van kapcsolva? (ha a hálózati beállításokon változtatsz valamit, akkor a Windows előszeretettel újra bekapcsolja)
Kaspersky-t használok. És a Windows-os tűzfalat egyáltalán hol tudom megnyitni? ( :lame: )

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Fazék

Quote from: Member on 2006-08-10, 14:16:21
Netcaféban első dolga volt, hogy közölte, nem lehet mert nemtommi van, Bitlord-dal simán ment.
netcaféban torrentezni?  :eek:
az aztán nagyon mérvadó utorrent teszt lehetett :haha:

Xaga

Quote from: Kazenokizu on 2006-08-10, 14:24:27
És a Windows-os tűzfalat egyáltalán hol tudom megnyitni? ( :lame: )

Start menü->Vezérlőpult->Hálozati Kapcsolatok

ott lesz olyan hogy Helyi Kapcsolat (valószínű ezt használja a net) annak:
Tulajdonságok->Speciális->Windows tűzfall Beállítások-> és ott kikapcsol.

Kazenokizu

#918
Quote from: Xaga on 2006-08-10, 14:28:03
Quote from: Kazenokizu on 2006-08-10, 14:24:27
És a Windows-os tűzfalat egyáltalán hol tudom megnyitni? ( :lame: )

Start menü->Vezérlőpult->Hálozati Kapcsolatok

ott lesz olyan hogy Helyi Kapcsolat (valószínű ezt használja a net) annak:
Tulajdonságok->Speciális->Windows tűzfall Beállítások-> és ott kikapcsol.
Köszi.
Megnéztem, és ott már alapból ki volt kapcsolva a Windows tűzfal...


Mondjuk az a legfurább az egészben, hogy közben meg tudok letölteni. Én tényleg nem értek hozzá, de ha nem lenne nyitva az a port, akkor ugye nem tudnék letölteni sem semmit uTorrenttel?

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Xaga

Quote from: Member on 2006-08-10, 14:12:17
Használj Bitlord-ot. :)

Minek használsz szemetet? Bitlord nem más mint Bitcomet átírása (átnevezték+adware) amit ráadásul nem is frissítenek igy kevesebbet tud mint a bitcomet amiről koppintották. Legprofeszionálisabb kliens azureus. Aki meg csak ugy torrentezni akar hogy klik és hadmenyjen annak mindenkép µtorrent kicsi nem igényel telepítést kezelése egyszerű és alig itgényel testreszabást. (azt még hozzáteszem hogy sok helyen tíltják bitcometet és igy bitlordot is)


Quote from: Kazenokizu on 2006-08-10, 14:33:19
Köszi.
Megnéztem, és ott már alapból ki volt kapcsolva a Windows tűzfal...

Haben Sie ein Router?

Member

Quote from: Fazék on 2006-08-10, 14:26:20
netcaféban torrentezni?  :eek:
Nem vittem le Szegedre a gépet és nem is volt netem anno.
Quoteaz aztán nagyon mérvadó utorrent teszt lehetett :haha:
Azok rendes srácok voltak, nem tiltottak meg semmit, csak az exe-ket törölni kellett távozás után. Jó nagy fénymásolások és DVD írások mentek ott.

Viszont az is igaz, hogy hiába ment a Bitlord, mert kb. 10% körül eltűntek a seed-ek és csak én szedtem. :eek:

Kazenokizu

Quote from: Xaga on 2006-08-10, 14:34:54
Haben Sie ein Router?
Ha az az, amire én gondolok, akkor nincs nekem olyanom. :D

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Xaga

Quote from: Kazenokizu on 2006-08-10, 14:40:32
Ha az az, amire én gondolok, akkor nincs nekem olyanom. :D

Szoval nem tetszik tartani otthon olyan szerkezetett ami az internetet osztaná meg több gép között.

Akko ahol anno az zöld kör volt és most sárga háromszög arra kattintva bejön ugyebár a Speed Guide és a 2. pontban wan az a gomb hogy "Test if ports blabla bla" amit megnyomva egy böngészöabblak szökken fel. Annak tartalmát ha be tudnád ide másolni egy quoto vagy code tag közé (az ip cimet kérdőjelezd ki arra senki se kiváncsi)

EDIT: btw a kaspersky nem egy virusírtó?

kikuchiyo

Az ilyen "zomg a zöld ikon sárgára változott és lassabb lett az egész micsináljak" jellegű hibák tipikusan azt jelentik, hogy kívűlról nem tudnak csatlakozni hozzád, csak a te kliensed tud kapcsolatot létesíteni másokkal. Emiatt adott esetben valóban lassabb lehet a letöltés, mert esetlegesen nem tudnak csatlakozni hozzád olyan peerek, akik nagy sebességgel tudnának feltölteni.

Ahogy az utorrent FAQ-ja mondja: "The yellow light means that you have no current incoming connections. If this never turns green, this means that your port is not forwarded. The best way to check is with the µTorrent port checker, found in the Speed Guide. If the port checker says your port is open, then everything is most likely fine."

Ezt javasolja még, illetve egyéb fórumokon érdemes körülnézni.
Failure is the default option

Member

Quote from: Xaga on 2006-08-10, 14:46:40
EDIT: btw a kaspersky nem egy virusírtó?
De. Nekem is az van.

Kazenokizu

Quote from: Xaga on 2006-08-10, 14:46:40
Szoval nem tetszik tartani otthon olyan szerkezetett ami az internetet osztaná meg több gép között.
Pontosan, erre gondoltam én is. Nincs routerem.

QuoteAkko ahol anno az zöld kör volt és most sárga háromszög arra kattintva bejön ugyebár a Speed Guide és a 2. pontban wan az a gomb hogy "Test if ports blabla bla" amit megnyomva egy böngészöabblak szökken fel. Annak tartalmát ha be tudnád ide másolni egy quoto vagy code tag közé (az ip cimet kérdőjelezd ki arra senki se kiváncsi)
Na ezt kapom ilyenkor:


QuoteEDIT: btw a kaspersky nem egy virusírtó?
De, azom is van. Meg tűzfalam is. Nem tudom, a kettőt egyben kaptam, de egyébént külön vannak.



Quote from: kikuchiyo on 2006-08-10, 14:48:59
Ezt javasolja még, illetve egyéb fórumokon érdemes körülnézni.
Elolvastam ezt is reggel, de érdemit nem tudtam belőle leszűrni. (Úgy értem, ad tippet, hogy mit kellene csinálni, de azzal az ilyen magamfajta nem boldogul. Nekem szájbarágósan kell, mert abszolút nem értek a számítástechnikához.)
Meg igazából csak az zavar, hogy eddig mindig zöld volt, most meg hajnal óta egyfolyában sárga...

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Xaga

Quote from: Kazenokizu on 2006-08-10, 15:03:31
QuoteEDIT: btw a kaspersky nem egy virusírtó?
De, azom is van. Meg tűzfalam is. Nem tudom, a kettőt egyben kaptam, de egyébént külön vannak.

Kaspersky Internet Security 6?

Kazenokizu

Quote from: Xaga on 2006-08-10, 15:08:13
Quote from: Kazenokizu on 2006-08-10, 15:03:31
QuoteEDIT: btw a kaspersky nem egy virusírtó?
De, azom is van. Meg tűzfalam is. Nem tudom, a kettőt egyben kaptam, de egyébént külön vannak.

Kaspersky Internet Security 6?
Nem, Kaspersky Anti-Hacker.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Xaga

#928
Internet Security része Anti-Hacker.

Leszedem és megnézem.
Ha a tűzfall a hibás akko ha igy engedélyezed utorrentet mennie kell:
Firewall Settings->Rules of Application fül->Add (kikeresed->browse vagy kiválasztod az Application listábol utorrentet)
Jön az Edit Rules for utorrent.exe ablak: preset...->Allow ALL->OK->OK->Apply/OK stb stb. utána megint testport utorrentel és ha minden rendben akko müködni fog és sárga háromszög helyet zöld kör lesz.

Rounin

Ahem.

Ugyanez a problémám nekem is megvan. Igen, router. Igen, forwardoltam a kis portocskát neki. Igen, statikus ip-t is belőttem. Igen, ráengedtem hálózati szakember ismerősöm is. Igen, a végén letiltottam a routert is, teljesen "védtelenné" téve a gépem. Mindegy mit csinálok, akár egeret is szülhetek: nem veszi megnyitottnak a portot. Soha. Egyiket se, kivéve a defaultokat (mint pl. 21), de az ugye nem megfelelő torrentnek. ;p
Btw dc sem akar éppen ezen ok miatt működni.