Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Xaga

Érdekes nekem TrendNET router-en forwardolva wan a 19991-es port TCP/UDP windows tűzfall és rajta engedélyezve µtorrent 1.6 és nincs vele semmi gond. Minden optimálisan müködik.

Fazék

#931
Márpedig csodák nincsenek :)

sztem :)

szerk: nálam upnp bekapcsolva a router setup-ban, utorrent-ben is és hibátlanul megy az egész

Rounin

Csodák valóban nincsenek. Viszont ilyen létezik, hogy hiába van engedélyezve (még abszolút lámáknak szóló faq-t is elolvastam kínomban :haha:), mégsincs nyitva. Mindegy, nekem így is gyors a torrent letöltés :p

Btw valószínűleg szoftveresen lehet nálam valami hiba, mert mint mondtam, a router letiltás után is ez a gond.

Kazenokizu

Quote from: Xaga on 2006-08-10, 15:44:03
Internet Security része Anti-Hacker.

Leszedem és megnézem.
Ha a tűzfall a hibás akko ha igy engedélyezed utorrentet mennie kell:
Firewall Settings->Rules of Application fül->Add (kikeresed->browse vagy kiválasztod az Application listábol utorrentet)
Jön az Edit Rules for utorrent.exe ablak: preset...->Allow ALL->OK->OK->Apply/OK stb stb. utána megint testport utorrentel és ha minden rendben akko müködni fog és sárga háromszög helyet zöld kör lesz.

Köszönöm a segítséget (+1 a fáradozásodért), de sajna így is maradt a sárga háromszög... Végülis mindegy, mert azóta volt 100 kB/s is a letöltési sebesség, szóval annyira mégsem lassul be, mint gondoltam.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Xaga

Quote from: Kazenokizu on 2006-08-10, 22:18:31
Köszönöm a segítséget (+1 a fáradozásodért), de sajna így is maradt a sárga háromszög... Végülis mindegy, mert azóta volt 100 kB/s is a letöltési sebesség, szóval annyira mégsem lassul be, mint gondoltam.

Hmm, passz, az biztos hogy akko a tűzfallal nincs gond, gondolom µtorrent 1.6-os verzió. Elkönyvelem anomáliának ha úgygondolja rendbejön, hírtelen nincs más 5letem mi lehet a baja.

Ramiz

Honnan lehet tudni, hogy egy filmes torrent kamerás verzió-e, ha nincs a nevében, hogy CAM? Van, amelyiknél a fórum részben mondják, hogy kamerás az is, szóval a névből ha hiányzik a CAM szócska, az még nem kizáró ok.
Egész konkrétan a Clerks 2-re vagyok kíváncsi, de sz.r kamerás verzió nem érdekel.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

via_mala

Quote from: Ramiz on 2006-08-28, 14:38:11
Honnan lehet tudni, hogy egy filmes torrent kamerás verzió-e, ha nincs a nevében, hogy CAM? Van, amelyiknél a fórum részben mondják, hogy kamerás az is, szóval a névből ha hiányzik a CAM szócska, az még nem kizáró ok.
Egész konkrétan a Clerks 2-re vagyok kíváncsi, de sz.r kamerás verzió nem érdekel.
A konkrét film ismeretében, tudva, hogy még csak pár hete volt a premierje, így kizárható, hogy rendes DVD változat legyen kint belőle. Maximum DVDScreener lehet, aminek szintén megvannak a maga hátrányai. -- legalábbis nekem ezt mondta egy barátom :D  :angyali:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

Quote from: Ramiz on 2006-08-28, 14:38:11
Honnan lehet tudni, hogy egy filmes torrent kamerás verzió-e, ha nincs a nevében, hogy CAM? Van, amelyiknél a fórum részben mondják, hogy kamerás az is, szóval a névből ha hiányzik a CAM szócska, az még nem kizáró ok.
Egész konkrétan a Clerks 2-re vagyok kíváncsi, de sz.r kamerás verzió nem érdekel.
TS és TC jelzések is kamerás verziót sejtetnek általában.
amúgy pl innen lehet kikeresni, hogy milyen "hivatalos" kiadott verziók vannak 1-1 filmből és a minőségéről is lehet egy tipped a kapott pontszámok alapján.

Darkstar

Mivel a legutóbbi hasonló jellegű kérdés óta eltelt időben minden program sokat változhatott, jelen körülmények között ki melyik kliensprogramra esküszik? (Sebesség, kezelhetőség, stabilitás, funkcióka tekintetében.)
Én most többet is próbálgatok, mertnem egészséges a 6,5 GB+ School Dayst 4-5 kb/s-el tölteni, de ugynézki a torrent lassú, mert mindegyikkel hasonló értékeket produkál. Viszont másik meg néha 50el is töltenek (néha látni a peereknél) :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

via_mala

Quote from: Darkstar on 2006-09-05, 03:18:09
Mivel a legutóbbi hasonló jellegű kérdés óta eltelt időben minden program sokat változhatott, jelen körülmények között ki melyik kliensprogramra esküszik? (Sebesség, kezelhetőség, stabilitás, funkcióka tekintetében.)
Még mindig uTorrent 1.6.
Ajánlom figyelmedbe ezt az összehasonlító táblázatot.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Cobra

Én is próbáltam több klienst ugyanazzal a lassú torrenttel, de semmit nem számít a kliens. A sebességet inkább az elosztószerver teljesítménye, beállítása szabja meg.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Damnatus

Asszem az egyik legnagyobb magyar torrentoldalnak annyi! :( Igaz?
Lostot nézi vki? Mert most nem tudom honnan szerezzem majd be a 3. évad részeit :(

Fazék

Quote from: Damnatus on 2006-09-06, 14:28:01
Asszem az egyik legnagyobb magyar torrentoldalnak annyi! :( Igaz?
én spec háromról tudok, ezekből kettőt használok és ugyan az egyiknek eléggé rosszul áll a szénája mostanában, de ettől még működnek. legalábbis én használtam az utóbbi hetekben letöltésre és most is elnéztem hozzájuk, a főoldal ugyan nem él, de meg lehet találni őket. ha mégse, akkor részletek pm-ben, mert lehet hogy nem is ugyanarról beszélünk :)

sirtomi

Én két nagyobb magyar torrent oldalt ismerek és reggel még ment mindkettő. Remélem nem érte őket baj, mert volt letöltésem :)

Kliensek közül én uTorrentet ajánlom. Egyszerű, kicsi, gyors. Asureus ami még szimpatikus, de jóval komolyabb, összetettebb progi.

Damnatus

Oké, valamiért nem hozta be az egyik honlapját, de kaptam linket, és már működik!
Én Azureust használok.

Fazék

van rá lehetőség, hogy még a letöltés elkezdése előtt kiderüljön, hogy a torrent-ben lévő file-ok byte-ra pontosan mekkorák? csak mert gyakran van, hogy szeretném összevetni, hogy a 2 különböző torrent-nél csak a nevek térnek el, vagy eltérő változatok ténylegesen, és ilyenkor marhára macera, hogy el kell indítani és csak utána tudom összevetni a kettőt vmi file-manager programban megnézve... (btw utorrent-et használok)

Kuroi Tenshi

Nálam utorrentnél úgy emlékszem (hja, ritkán használom), hogy amikor megkérdezi, hogy hova töltse le, akkor meg lehet nézni, hogy milyen fájlok és mekkorák, de az nem biztos, hogy byte-ra pontosan.

Előző témához:
igenis van különbség kliensek között sebességben.
Néhány inkább csatlakozik egyes kliensekhez, mint másokhoz. És ha az azt a klienst használók lassan töltenek fel, akkor az gáz.
Próbáltam már ugyanazt két klienssel letölteni, és ezt tapasztaltam. BT-nél csupa BT-klienhez csatlakozott, és kevés másfajtához, uT meg főleg uT, azu és abc-khez meg néhány egyébhez csatlakozott.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-09-17, 22:47:32
Nálam utorrentnél úgy emlékszem (hja, ritkán használom), hogy amikor megkérdezi, hogy hova töltse le, akkor meg lehet nézni, hogy milyen fájlok és mekkorák, de az nem biztos, hogy byte-ra pontosan.
hát igen, sajnos csak kerekítve jelzi ki ott is...

Darkstar

Most teszteltem ugyanazt a torrentet 2 klienssel, és az Azureus gyorsabban szedte, mint a Bitcomet.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Egy srác azt mondta, hogy azért nem torrentezik, mert az hazavágta a gépét, lehetséges ez? Mert a Direct Download kivágja 49% körül és nem érti meg, hogy torrenttel jobban járna.

Manitu

Hát, ha a ddl 49%-ot produkál, akkor azzal a géppel komoly problémák vannak. A torrent valóban több procit eszik, mivel a letöltött darabokon egyből végez egy hash-chacket, meg ha lejött az egész, akkor mégegyet, de ennyire nem. Egy ősrégi 300-as gépen sem fogyasztott többet Bitcomet 2-3%-nál. Ddl meg ~0%-nál :D


Member

A srác néha már így is produkált elég keményeket, semmin sem lepődnék meg. :)
(Meg örülnék, ha nem törtangolban beszélne)

via_mala

#952
Újra él és virul az


QuoteHow will the future ratio system work?

We'll have a sliding ratio scale. The more you download, the stricter the ratio requirements. Demotions and promotions, as well as warnings and bans, will be fully automatic. Here's what the scale will probably be:

    * Downloaded less than 10 GB: no required ratio
    * Downloaded between 10 and 40 GB: 0.5 ratio
    * Downloaded between 40 and 70 GB: 0.6 ratio
    * Downloaded between 70 and 100 GB: 0.7 ratio
    * Downloaded more than 100 GB: 0.8 ratio

but for now, it's...
Free Leech Week

No download amounts will be recorded for a whole week. The party ends Sept. 30th.

Leechers go!

Tehát még kb. egy hétig vadul lehet letölteni, nem kell aggódni az arány miatt! Hajrá!!!

:Kiraly:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Ramiz

:cool: Amennnyit én onnan szedek, jó darabig elég lesz a 0.5-ös ratio, aztán ha azt sem sikerül tartanom, mert nem szedik tőlem eleget, akkor IP switch... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

via_mala

"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

kikuchiyo

Nem tudjátok, mi van a Tokyotoshoval?
Meghackelték? Elfogyott a pénzük? Összeomlott a szerver?
Failure is the default option

Member

Nálam ment az oldal.

Fazék

Quote from: Member on 2006-09-30, 21:12:25
Nálam ment az oldal.
két perccel ezelőtt még nem működött nálam se, de most már itt is ok.
vannak ilyen leállások.

kikuchiyo

Csak szóvá kellett tennem... :)
Failure is the default option

khk

http://utorrent.com/ >> gyors jó, tud magyarul, és nincs fél mega:)