Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Zen on 2007-01-15, 23:48:48http://www.isohunt.com/torrents/?ihq=neverwinter+nights+2
és az első az.
ennyi helyem sajnos nincs a gépemen, szóval nem tudom kipróbálni, de ennyi seed és peer mellett továbbra is nagyon fura a letöltés sebessége.

ftp-ről gondolom 64 KB/s-el tudsz tölteni. sztem próbáld ki, hogy most így torrent mellett elindítod akárminek a letöltését ftp-ről és összeadod a torrent+ftp letöltési sebességet. ha nem éri el még az 50 KB/s-et sem a kettő összege, akkor vszleg még lejjebb kell venni a torrent-es feltöltési sebességedet

Zen

Quote from: Fazék on 2007-01-15, 23:54:52
Quote from: Zen on 2007-01-15, 23:48:48http://www.isohunt.com/torrents/?ihq=neverwinter+nights+2
és az első az.
ennyi helyem sajnos nincs a gépemen, szóval nem tudom kipróbálni, de ennyi seed és peer mellett továbbra is nagyon fura a letöltés sebessége.

ftp-ről gondolom 64 KB/s-el tudsz tölteni. sztem próbáld ki, hogy most így torrent mellett elindítod akárminek a letöltését ftp-ről és összeadod a torrent+ftp letöltési sebességet. ha nem éri el még az 50 KB/s-et sem a kettő összege, akkor vszleg még lejjebb kell venni a torrent-es feltöltési sebességedet

Lusta voltam megnézni, úgyhogy csak simán lejjebb vettem a sebességet  :D
Most 15- 26 kozott megy. Esetleg leírnád, hogy mennyivel kellene jönnie?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fazék

Quote from: Zen on 2007-01-15, 23:59:55Lusta voltam megnézni, úgyhogy csak simán lejjebb vettem a sebességet  :D
Most 15- 26 kozott megy. Esetleg leírnád, hogy mennyivel kellene jönnie?
15-25 KB/s közötti torrent sebesség ha nem is a legjobb, de már elfogadható.
azért ilyen sok seed/peer esetén egy 40-50 KB/s átlagérték kéne hogy legyen legalább. (a te 512-es net-ed max 64KB/s letöltési sebességre képes)
esetleg vedd le 7KB/s-ről 6KB/s-re a feltöltést, hátha az még javít rajta.

Zsiga

Nálam is tetűlassan jön, 1-2k és 10-15k között ugrál, durván 6-7k átlaggal. Total completion 34,8%, s/l=700/2396.

Zen: Simán jöhetne maxon.

Manitu

Quote from: Zen on 2007-01-15, 23:48:48
http://www.isohunt.com/torrents/?ihq=neverwinter+nights+2
és az első az.

És igen, le ok-zta.
Hát ez mind szép és jó, csakhogy a torrent privát, ha nem vagy regisztrálva az elsődleges trackeren, akkor csak a DHT-ről meg a másodlagos trackerekről (amiken alig van seed) tudsz tölteni.

http://vtv.tv.adevarat.org:6969/ a tracker, van ott egy regisztrálás gomb, próbáld meg, utánna töltsd le újra onnan a torrentfájlt, és indítsd újra. Mondjuk nem próbálta ki, lehet meghívós vagy megtelt, vagy akármi...

Vagy keress egy másik torrentet. Ez a baj az ilyen gyűjtőoldalakkal, minden sz*rt felraknak rá, olyanokat is, amivel az átlagember nem tud mit kezdeni.


Zen

Quote from: Zsiga on 2007-01-16, 00:05:17
Zen: Simán jöhetne maxon.
Maxon?

Fazék: igazából a feltöltés ,ár 5k, és az alá már nem is fogom vinni, mert nem lehet. :smile:

Edit: kösz Manitu, de mégegyszer nem fogom előlről kezdeni. Viszont a következőnél gondolni fogok rá. :smile:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

sirtomi

Quote from: Zen on 2007-01-16, 00:09:45
Edit: kösz Manitu, de mégegyszer nem fogom előlről kezdeni. Viszont a következőnél gondolni fogok rá. :smile:
Nem kell elölről kezdeni. Ugyanazt a torrentet leszeded, csak ugyanazt a könyvtárat kell megadni és folytatja a letöltést.

Manitu

Quote from: Zen on 2007-01-16, 00:09:45
Edit: kösz Manitu, de mégegyszer nem fogom előlről kezdeni. Viszont a következőnél gondolni fogok rá. :smile:
Ha ugyanazok a fájlok vannak benne, akkor tudod folytatni ugyanonnan, a lényeg, hogy regisztráció után szedd le újra a torrentet, és azzal folytasd, beletesz egy kódot a tracker, amiből tudja, hogy te vagy az, és enged kapcsolódni. Meg méri a fel/letöltési arányodat  :hehe:


Zen

Zsír. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a kitartó segítséget.(Meghajol...lefejeli az asztalt) :merci:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

via_mala

Quote from: Zen on 2007-01-15, 23:01:25
Quote from: Darkstar on 2007-01-15, 22:47:29
Quote from: Zen on 2007-01-15, 22:43:28
Nem igazán értek ehhez, úgyhogy valami konkrétat kellene kérdezned, de leírom, hátha közük van hozzá: 516-os net kapcsolat, 6 tracker, kb 60-140 leech, és 1738%-os teljesség. A 4,7 pedig csoda, mert az első 5 órát 2-3 KB/s-es szedte :comp:
Kicsit sok a leecher, lehet kevés a seed. Bár attól még az elején gyorsan kéne jönnie, csak nem mindenki 0%on van. Egy avarage completion-t tudsz mondani?

Nem találok ilyen lehetőséget :frown:. Mondom, nem értek hozzá...A leecherek számát hogyan tudnám levágni?(Mondjuk, System Shocknál kevesebb a leech sokkal, és az is ilyen "gyorsan" jön.) Azt elfelejtettem, hogy Bitlordot használok v1.1 és sima, nem pro
Bitlordot nagyon gyorsan el kell felejteni, sok helyről bannolják is. µtorrent a gondolkodó emberek kliense.
Mással elkezdett torrentet is tud folytatni, csak kell egy Force recheck a torrenten.

Quote from: Zen on 2007-01-15, 23:01:25A leecherek számát hogyan tudnám levágni
Mondjuk géppisztollyal, merthogy ők fizikailag szedik a cuccot, úgyhogy ha neked ez nem tetszik, akkor egyesével meglátogathatod őket, és egy rövid sorozattal végzel velül, majd intelligensen kilépsz az általuk használt torrent kliensből. ;)
Komolyra fordítva: annyit tehetsz, hogy korlátozod a feltöltést, amit már meg is tettél, csak később ne felejtsd el visszavenni, mert piszok lícsernek leszel titulálva. ;)

És akkor itt is ajánlom figyelmetekbe, hihetetlen, hogy még pont ebben a topicban nem tettem:
Igen hasznos kis kliens, jelenleg 174 különböző torrent-kereső szervert ismer - amiből csak 1 az isohunt, és igen hatékonyan lehet keresni vele, én már nem is szoktam mással keresni. Jelen pillanatban "neverwinter nights 2"-re 56 szervert talál, és a legtöbb seeder 853, igaz ott meg 4809 a leecher, de még ez is tuti jobban jönne 5-6 kB/s-nél.
Próbálj keresni még ezzel torrentet, vagy további tracker-eket a torrented-hez, mert olyant szedni, amivel gyakorlatilag hónapokig fogsz birkózni teljesen értelmetlen, az a torrent addigra ugyanis el fog halni - te pedig kitépheted az összes hajadat.

És ahogy Manitu is mondta:
QuoteHát ez mind szép és jó, csakhogy a torrent privát, ha nem vagy regisztrálva az elsődleges trackeren, akkor csak a DHT-ről meg a másodlagos trackerekről (amiken alig van seed) tudsz tölteni.
Szóval ha bitlord, vagy más ratyi kliensed van, ami esetleg nem is ismeri a DHT-t, akkor még ezt is bukod, pláne ha még bannolva is van a tracker-ek egy részéről.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Zen

Wow, terjedelmes gyöngyszemet alkottál... :jee:

A torrent harvesterre ránézek, köszi. Csak találjak vele végre egy működő Oni torrentet...
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Ramiz

Nem ismer valaki véletlenül olyan t0rren1 oldalt, ahonnan orosz filmeket lehet leszedni? Lehetőleg latin betűs, de cirill betűs is jó.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zen

Uh, kicsit össze vagyok zavarodva... kezdve azzal, hogy SS 2 torrent valahogy letöltődött a vinyómra, és gőzöm sincs hogyan, folytatva azzal, hogy nem igazán tudom, most mit kellene csinálnom a .bc! kiterjesztésű fájllal.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cobra

A .bc! kiterjesztés a BitComet-tel megkezdett, de még be nem fejezett file-t jelöli. A többi gondodat kicsit érthetőbben add meg.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zen

Quote from: Cobra on 2007-01-24, 21:01:24
A .bc! kiterjesztés a BitComet-tel megkezdett, de még be nem fejezett file-t jelöli. A többi gondodat kicsit érthetőbben add meg.

Bitlorddal megkezdtem SS letöltését, majd később utorrenttel megnyitottam ugyanazt a torrentet, és folytatódott a letöltés.
Most kiírta, hogy le van szedve teljesen, de nem tudok a fájllal mit kezdeni, meg kiírja pl. Deamon Toolsnál, hogy befejezetlen fájl.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Manitu

Quote from: Zen on 2007-01-24, 21:11:16
Bitlorddal megkezdtem SS letöltését, majd később utorrenttel megnyitottam ugyanazt a torrentet, és folytatódott a letöltés.
Most kiírta, hogy le van szedve teljesen, de nem tudok a fájllal mit kezdeni, meg kiírja pl. Deamon Toolsnál, hogy befejezetlen fájl.

A Bitlord egy gyenge Bitcomet klón, valószínűleg még azzal sem bajlódtak, hogy másik kiterjesztést osztogasson a befejezetlen fájloknak. A bc! kiterjesztésű fájl nincs leszedve teljesen, arra mérget vehetsz.

Valószínűleg mielőtt microtorrenttel folytattad volna, nem nevezted át a félkész fájlokat (Le kellett volna szedni a .bc! kiterjesztést), úgy próbáltad folytatni. Ez esetben viszont microtorrent nem találta meg a félkész fájlokat, hanem eklezdte előről. Ráadásul, ha azt mondja, hogy kész, mégsincsennek ott a jó fájlok, akkor a könyvtárat is rosszul adtad meg neki, és valahova máshova töltötte le. Jobb click a feladaton microtorrentben, és open containing folder, hogy kiderüljön, hova töltötte le. A .bc! fájlokat pedig nyugodtan törölheted, felesleges szemetek mostmár.


Zen

Kösz, megtaláltam a fájl-t, lejött, csak máshova.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

én most BitLord-ot használok, mivel ... nem nagyon ismerek mást sajna ... melyik a legjobb progi torrentezéshez (és miben jobb)?

Darkstar

Azureus és utorrent.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

Quote from: Darkstar on 2007-01-24, 23:55:23
Azureus és utorrent.

melyik foglal kevesebb memóriát? vagy ezt nem lehet tudni/elhanyagolható a különbség?

Fazék

Quote from: chilip on 2007-01-24, 23:59:03
Quote from: Darkstar on 2007-01-24, 23:55:23
Azureus és utorrent.

melyik foglal kevesebb memóriát? vagy ezt nem lehet tudni/elhanyagolható a különbség?
utorrent az egyszerűbb és energiaforrások tekintetében is jóval kevesebbet eszik tudtommal.

Darkstar

Quote from: Fazék on 2007-01-25, 00:02:12
utorrent az egyszerűbb és energiaforrások tekintetében is jóval kevesebbet eszik tudtommal.
Valóban az utorrent kicsit kevesebbet eszik, de az Azurues szebb :P (Tudom, komoly érv ^^)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

nagyon köszi :D (bár lehet, hogy ezért analfabétának néztek, de a biztonság kedvéért megkérdem)... töltök BitLordal, hogy tudom Azureusal/UTorrentel folytatni ugyanazt a letöltést?

Darkstar

Azureussal egyszerűen megnyitod a torrentet, letöltési mappának meg ugyanazt adod meg, mint ahova eddig a bitlord töltött. Ha a BL rátette a hülye kiterjesztéseit a fileokra, azt előbb töröld ki (csak azt a !bc vagy mi részt a kiterjesztésből). Szvsz utorrentnél is ugyanígy kell.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

köcce a segítséget  :Kiraly:

Kuroi Tenshi

Quote from: chilip on 2007-01-24, 23:59:03
melyik foglal kevesebb memóriát? vagy ezt nem lehet tudni/elhanyagolható a különbség?

microtorrenthez (utorrent) nem kell java, és sokkal kisebb méretű
és a memória-foglalása is kisebb.
(Kideríteni: ctrl+alt+del -> Taskmanager)

via_mala

A rossz hír: meghalt a secret-cinema
A hó hír: van helyette cinema-obscura
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

noriko

bittorrentnek mi a logikája? órákig 2-3 kb/s-cel jött amit szedek, mostmeg felugrott 270re!  :3x3:
nem mintha panaszkodnék*, csak már majdnem feladtam és épp akartam volna bezárni...

* mondta noriko, aztán szépen el is szállt a net. ...  :Eztneked: :comp:
"I wish I could, but I don't want to."

via_mala

"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

noriko

#1079
hát, nekem valami nagyon szimpla kezelő van, simán BitTorrent néven, ott nincs ennyi infó... de a fenti alapokból még most sem értem, mitől függ, hogy a sokezer feltüntetett seeder-ből hányhoz tudok kapcsolódni... vagy ez teljesen random? mert én semmihez nem nyúltam, és egyszercsak megugrott. persze azóta már újból alacsony. :/ sőt, most épp 0. affene.
"I wish I could, but I don't want to."