Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

sirtomi

Hogy milyen logika alapján csatlakozik a seederekhez nem tudom megmondani. Nekem elég randomnak tűnik, de biztos sok tényező befolyásolja :)

Manitu

A kliensed véletlenszerűen kiválaszt egy darabot, ami még nincs meg neki, közli a trackerrel, hogy az kell, a tracker meg visszaküld egy random ip-t, hogy neki megvan.
Ha passzív vagy (rooter, tűzfal, stb...), akkor persze lassabb lesz, mivel más passzív kliensekhez nem tudsz kapcsolódni.
A sebesség meg a többi usertől függ. Ha kevés seed van sok leacherre, akkor lassú lesz. Ha úgy általban kevés peer van, akkor is. És állítólag van valami olyasmi, hogy minden kliens a saját tipusához szeret jobban kapcsolódni, szóval egzotikus kliensek talán egy kicsit hátrányban vannak.


Kuroi Tenshi

Quote from: Manitu on 2007-01-25, 13:40:44
És állítólag van valami olyasmi, hogy minden kliens a saját tipusához szeret jobban kapcsolódni, szóval egzotikus kliensek talán egy kicsit hátrányban vannak.
Igen, épp ezt akartam írni - Azureussal (amíg még volt gépemen - fujj java) és
utorrenttel is tapasztaltam, hogy sokkal inkább szeretnek a saját fajtájukhoz és
esetleg még egy-két más klienstípushoz kapcsolódni...

via_mala

Quote from: noriko on 2007-01-25, 03:48:25
hát, nekem valami nagyon szimpla kezelő van, simán BitTorrent néven, ott nincs ennyi infó... de a fenti alapokból még most sem értem, mitől függ, hogy a sokezer feltüntetett seeder-ből hányhoz tudok kapcsolódni... vagy ez teljesen random? mert én semmihez nem nyúltam, és egyszercsak megugrott. persze azóta már újból alacsony. :/ sőt, most épp 0. affene.
A sima Bittorrent klienst el kell felejteni, egy csomó rendkívül hasznos szolgáltatást nem ismer. Sokkal jobban jársz az utorrenttel.

Meggyőző erejű ez a táblázat, amiből kiderül, hogy az erőforrás zabáló Azureus után az utorrent tudja a legtöbb szolgáltatást, és a Bittorrent gyakorlatilag a legkevesebbet.

Ha sokezer seeder van és mégsem tudsz leszedni valamit, akkor ott valami nagyon nincs jól beállítva, kivéve ha sok tízezer leecher is van, mert akkkor természetes, hogy lassú a letöltés. Mindenképp próbáld meg az utorrentet, megéri azt a 15 percet, amit ráfordítasz.  :jee:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

chilip

srácok, a BitLord és a UTorrent üti egymást? most fordult elő velem, hogy a UTorrent nem tudta megnyitni a dattebayo oldalán a bleach 112es részét (meg amúgy semmit) míg máshol mindent megnyitott, Azureus megnyitotta, de nem töltött semmit, míg amikor elkeseredésemben kipróbáltam a BitLordot, és az elkezdte normálisan tölteni (le is jött 200 Kb/s körüli sebességgel), de addig a UTorrent meg behalt... újraindítottam és most meg simán megy a UTorrent magában  :confused: ilyenkor mi van?

via_mala

Quote from: chilip on 2007-01-25, 16:22:10
srácok, a BitLord és a UTorrent üti egymást? most fordult elő velem, hogy a UTorrent nem tudta megnyitni a dattebayo oldalán a bleach 112es részét (meg amúgy semmit) míg máshol mindent megnyitott, Azureus megnyitotta, de nem töltött semmit, míg amikor elkeseredésemben kipróbáltam a BitLordot, és az elkezdte normálisan tölteni (le is jött 200 Kb/s körüli sebességgel), de addig a UTorrent meg behalt... újraindítottam és most meg simán megy a UTorrent magában  :confused: ilyenkor mi van?
Szerintem a tracker szerverrel volt gond pont amikor az utorrenttel próbálkoztál.
Egyébként meg egy időben soha ne használj több torrent klienst, ha esetleg ezt tetted volna.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

nálatok is azt csinálja a TorrentHarvester, hogy bent marad a memóriában a bezárása után?? Tegnap este futtattam egy keresést vele, majd bezártam. most csak úgy rutinból átnéztem a futó programokat, és látom, hogy ott van és szépen eszik 38 MB RAM-ot... :wtf:

via_mala

Quote from: Fazék on 2007-01-26, 13:12:39
nálatok is azt csinálja a TorrentHarvester, hogy bent marad a memóriában a bezárása után?? Tegnap este futtattam egy keresést vele, majd bezártam. most csak úgy rutinból átnéztem a futó programokat, és látom, hogy ott van és szépen eszik 38 MB RAM-ot... :wtf:
Még sose tapasztaltam, és most kipróbáltva szintén azonnal eltűnt a memóriából. Attól függetlenül nálad lehet, hogy ilyet csinál elvégre ez még csak béta.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Pirula

Nem tud valaki olyan oldalt ahonnan magyar filmeket lehet letorrentezni?

freeknight

#1089
Quote from: Pirula on 2007-02-01, 14:29:54
Nem tud valaki olyan oldalt ahonnan magyar filmeket lehet letorrentezni?
www.gigatorrents.us

Egyébként nem tudná vki megmondani, hogy miben áll a supernova torrents (minek kell programot letölteni), és megbízható-e?

Ja és aki regisztrálva van a demonoidon, az nem tudná nekem elküldeni a scarfae játék ost-jének torr3ntjét  :3x3: thx
Vagy meghívni  engem? :hopp: Bocs, hogy ennyit kérek, de talán lesz vki, aki ezt megteszi...

gr33n

Hi mindenki! Valaki tudna nekem ajánlani vlm jó Seed-elő torrent progit? Az Azureus tökéletes lenne erre a feladatra csak túl sok memóriát foglal.  :comp: Az Utorrent pedig azért nem jó mert valamiért nem megy olyan jól a feltöltés hiába korlátlanon van.  :morci: Szóval kéne egy olyan progi amivel jól lehet feltölteni és viszonylag kevés memóriát foglal. Tud valaki ilyet mondani?  :confused:

sirtomi

Mi az hogy nem megy az uTorrent-tel a feltöltés?

Manitu

Én se igazán értem, mi a problémád. uTorrentben van egy olyan opció, hogy a seedelésnek nagyobb prioritást ad, de ez csak annyit tesz, hogy a feltöltési sávot a seeding taskoknak osztja ki, az aktuálisan futó letöltések nem nagyon kapnak belőle.
Nincs olyan, hogy egyik kliens jobban seedel mint a másik. Csak ugye a seedeléshez két dolog kell, te, aki feltöltöd, és egy másik user a nagyvilágban, aki le akarja tölteni. Ha nem tölti senki a cuccot, hiába seedeled.


gr33n

Igen ezzel a tényel tisztában vagyok. Nos elmondom mi történt:
Szépen beraktam ugyan azt a torrentet az Utorrent-ba leellenőrizte megállapította hogy megvan 100%-osan és berakta Seed-nek. És telt múlt az idő és csak 6 kb/s-el ment fel annak a bizonyos leecher-nek. Aztán csodálkoztam is hogy itt valami nem jó mert Azureus-al mindig olyan 16-al ment minimum.
Eztán gondoltam egyet hogy kinyomom az Utorrent-t és elindítom az Azureust. El is kezdem seed-elni és ugyan annak a bizonyos leecher-nek 16-al ment egyből végig. És sztem nálam van a gond nem a leecher koncentrált az én torrentemre jobban. Vagy tévedek?  :confused:
(És nem futott semmi más a Torrentkezelőn kívül mind2 esetben)

Manitu

uTorrent beállítások->queueing. Van itt egy olyan, hogy "when torrent has reached the seeding goal", itt lehet limitálni a feltöltést, bizonyos feltételek teljesülése esetén. (például ha már visszaosztottad egyes aránnyal). Ha jól emlékszem uTorrent egy seedelésre megnyitott taskot alapban 1.000-s aránnyal indít, így egyből alkalmazza is rá a szabályt. Már nem emlékszem mi volt a default. Nyomj rá egy Force startot (akkor is, ha már megy), ezzel minden korlátozást leveszel arról a taskról, a globális up/down limitet és a max global connectint kivéve. Vagy egyszerűen változtasd meg a szabályokat.


gr33n

OK, köszi, akkor ezt meg is csinálom.  :merci:

noriko

#1096
váltottam utorrentre, de nem megy olyan simán a dolog...
már korábban sikerült letöltenem vele egy file-t, de most nem nagyon akar menni. Egy csomó ideig meg sem moccant, most meg már számolgatja, hogy meddig fog tartani, meg seedereket is mutat, de mégis 0 a letöltési sebesség, vagyis nem tölt. De valamilyen átjárás mégiscsak van, mert 0.2% valahogy átjött.
Van egy ilyen port forwarding-os teszt, amit megnéztem, és ezt adta rá:
[spoiler=a tesztelés eredménye]Welcome to the µTorrent Port Checker.
A test will be performed on your computer to check if the specified port is opened.

Checking port 43965 on **.**.***.***...

Error! Port 43965 does not appear to be open.

Please see www.portforward.com for more information about how to map a port.

Please make absolutely sure that PeerGuardian2 or Protowall is allowing utorrent.com (72.20.34.145) in either of those programs. Those of you using ipfilter.dat should make sure the list does not include the website's IP. After making sure of this, re-run this test by refreshing the page (F5).[/spoiler]
A felajánlott oldal nekem már kissé magas  :redface:
Mit kéne/lehet beállítani, hogy működjön?

Help would be appreciated from you experts!!
Én életemben összesen 2 file-t töltöttem le teljesen torrentes módszerrel...

[YAKKED BY ZSIGA] oops ^^"" KÖSZI!
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Az említett 43965-ös port nyitva van a tűzfaladon? Mert ha nincs akkor nyisd ki. :)

noriko

Quote from: Zsiga on 2007-02-17, 19:24:36
Az említett 43965-ös port nyitva van a tűzfaladon? Mert ha nincs akkor nyisd ki. :)
Most elvileg nyitva van, de nincs változás. Meg, ha nem lenne nyitva, akkor is működne a letöltés? Mert ezzel a beállítással, már egyszer sikerült leszednem egy filmet...

(és itt is köszi a fentit!!!!!!)
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

Használsz routert?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Akkor állítsd be a portforwardot, ahogy ajánlja is, ott a link, keresd ki a saját routeredet és megadja, hogyan kell, vagy valaki leírja itt esetleg. :)

A tökéletesség unalmas.

noriko

#1102
Quote from: Selmo on 2007-02-17, 19:55:01
Akkor állítsd be a portforwardot, ahogy ajánlja is, ott a link, keresd ki a saját routeredet...
lehet, hogy megint csak én vagyok igen :lame: , de az enyémet nem látom a listán.


edit: yup! just me being lame again. közben megtaláltam  :redface:
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo


A tökéletesség unalmas.

noriko

köszi Selmo :)

De asszem inkább hagyom az egészet, mielőtt valamit nagyon elállítanék, és elmenne a netem. Ide staticIP address beállítás kell meg ilyenek, én ehhez már kevés vagyok. :(
Asszem inkább felfrissítem irc ismereteimet.

See u guys in the topic for that next time!  :D
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Nem bonyolult ez.

Mielőtt feladnád:

1. Böngészőbe írd be: 192.168.2.1
2. Ha a router telepítésekor megadtál jelszót a hozzáféréshez, akkor írd be azt, ha nem, akkor hagyd üresen az ablakot és nyomj entert.
3. A baloldali menüben a Firewall alatt lévő Virtual Servers gombra kattints.
4. A listába írd be azt az IP-címet, amit a router kioszt a gépednek (Start -> futtatás -> cmd beír -> ipconfig /all -> megkeresi az IP Address sort), a két port értéknek meg azt a 43965-öt, amit a utorrentnek megadtál.
5. Fölül nyomj a logoutra.
6. A utorrentben győződj meg róla, hogy nem választ random portot minden újraindításkor.

És kész.
Failure is the default option

Selmo

A μtorrentes tesztelésnél kiírja az IP-t, nem kell külön megnéznie. ;)

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Azt a címet, amit a szolgáltató (t-online) kioszt neki, nem azt, ami csak a router által létrehozott belső hálózaton érvényes.
A 4. lépésben azért kell a cím, hogy a router tudja, melyik belső címre forwardolja a portot.
Failure is the default option

Selmo

Elnéztem. :angyali:
De ehhez statikus belső IP kell, nem DHCP-vel kiosztott. Szegény noriko elsüllyed a sok szakszó alatt. :D

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Quote from: Selmo on 2007-02-18, 00:37:43
De ehhez statikus belső IP kell, nem DHCP-vel kiosztott. Szegény noriko elsüllyed a sok szakszó alatt. :D
Hávvagy megmondod a routered DHCP szerverének, hogy ez és ez a MAC address mindig ugyanazt az IP címet kapja :)