Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: Próféta on 2007-02-18, 00:39:12
Hávvagy megmondod a routered DHCP szerverének, hogy ez és ez a MAC address mindig ugyanazt az IP címet kapja :)
Én is ezt javaslom, így még nem volt problémám vele. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

#1111
Quote from: kikuchiyo on 2007-02-17, 20:35:58
Nem bonyolult ez.

Mielőtt feladnád:

1. Böngészőbe írd be: 192.168.2.1
2. Ha a router telepítésekor megadtál jelszót a hozzáféréshez, akkor írd be azt, ha nem, akkor hagyd üresen az ablakot és nyomj entert.
3. A baloldali menüben a Firewall alatt lévő Virtual Servers gombra kattints.
4. A listába írd be azt az IP-címet, amit a router kioszt a gépednek (Start -> futtatás -> cmd beír -> ipconfig /all -> megkeresi az IP Address sort), a két port értéknek meg azt a 43965-öt, amit a utorrentnek megadtál.
5. Fölül nyomj a logoutra.
6. A utorrentben győződj meg róla, hogy nem választ random portot minden újraindításkor.

És kész.
:hail:
Követtem a lépéseket, és sikerült! Ezzel sok időt, fáradtságot és fejtörést takarítottál meg nekem, köszönöm szépen!! :)

edit: új kérdés,
Mi az a UPnP port mapping, és jó-e, ha ez be van kapcsolva, vagy jobb ha nincs?
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

Quote from: noriko on 2007-02-18, 03:07:55Mi az a UPnP port mapping, és jó-e, ha ez be van kapcsolva, vagy jobb ha nincs?
elméletileg az arra jó, hogy vannak programok amik ezt támogatják (pl utorrent), és ha be van kapcsolva a programban is és a router setup-jában is, akkor elméletileg magától megnyitja azokat a portokat, amiket a program igényel. de én inkább kikapcsoltam, mert ha Baldur's Gate 2 multit akartam játszani, akkor folyton lehalt a router ezen funkció miatt... de ha nálad nem okoz gondot a használata, akkor lehet hogy érdemes bekapcsolva hagynod az egyszerűség kedvéért  :)

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-17, 20:35:58
Nem bonyolult ez.

Mielőtt feladnád:

1. Böngészőbe írd be: 192.168.2.1
2. Ha a router telepítésekor megadtál jelszót a hozzáféréshez, akkor írd be azt, ha nem, akkor hagyd üresen az ablakot és nyomj entert.
3. A baloldali menüben a Firewall alatt lévő Virtual Servers gombra kattints.
4. A listába írd be azt az IP-címet, amit a router kioszt a gépednek (Start -> futtatás -> cmd beír -> ipconfig /all -> megkeresi az IP Address sort), a két port értéknek meg azt a 43965-öt, amit a utorrentnek megadtál.
5. Fölül nyomj a logoutra.
6. A utorrentben győződj meg róla, hogy nem választ random portot minden újraindításkor.

És kész.

Nekem is hasonló problémám van*, úgyhogy én is ki akartam próbálni a fentieket, de már az 1. pontnál problémám van: a 192.168.2.1-t két böngésző sem hozta be, connection timed out. Ilyenkor később újra meg kellene próbálni?
Jól sejtem, hogy a 3,4,5 pontok erre az oldalra vonatkoznak?
A Selmo által megadott linket is kipróbáltam, de az is azt írta ki, hogy nézzek vissza később. :rolleyes:
*Konkrétan az a baj, hogy  a megszokott 60 kb/s helyett max. 10-zel jönnek a torrentek.

Darkstar

Akkor más a routered IPje, nézd meg a kézikönyvében vagy magán a routeren is lehet, hogy rajta van.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

#1115
Quote from: Darkstar on 2007-02-22, 10:38:29
Akkor más a routered IPje, nézd meg a kézikönyvében vagy magán a routeren is lehet, hogy rajta van.

A router nem az enyém, hanem a kollégiumé, nincs rajta az IPje, egyébként Surecom EP-805SX-C. A routerekhez csak annyit értek, össze tudom kötni a számítógépet és a routert, szóval légyszíves egyszerű magyarázatokat adjatok! (Már többször említettem, hogy én lenni  :lame: nagyon is)

Szerk. 3: kitöröltem az előző két szerkesztményt, mivel nincs rájuk szükség, viszont megtudtam a router címét, beírtam a böngészőbe, és egy teljesen üres oldalt adott ki.  :confused:

Cobra

Vagy nem jó, amit néztél, vagy le van valami tiltva a böngésződban ,hogy nem jelenik meg a bejelentkező ablak, vagy teljesen át lett állítva a router, hogy ne tudjanak belepiszkálni illetéktelenek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2007-02-22, 22:47:11
Vagy nem jó, amit néztél, vagy le van valami tiltva a böngésződban ,hogy nem jelenik meg a bejelentkező ablak, vagy teljesen át lett állítva a router, hogy ne tudjanak belepiszkálni illetéktelenek.

Lehet... Este megkérdeztem az egyik szobatársamat a dologről, és azt mondta, hogy neki se szokott 20 felé menni a torrent, szerinte [spoiler]elég pocsék a kollégiumi net.[/spoiler] Lehet, hogy inkább ez a baj...

chilip

nos tegnap még működött a portforwarding egészen estig. este vmi történhetett, nemtom, én nem piszkáltam semmit. azóta DC is és UTorrent is csak passzívba működik, és a portok amik eddig jók voltak, nem jók. van egy oldal, ahol le lehet tesztelni, hogy nyitott-e a port. hát nem. igazából semmi sem jó neki amit kitalálok portnak. ez lehet a szolgáltató hibája???

Darkstar

Router van? Ha igen, nézd meg nem osztott-e új IP-t a gépeknek meg ilyenek. Néha előfordul.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

#1120
Quote from: Darkstar on 2007-02-27, 21:00:14
Router van? Ha igen, nézd meg nem osztott-e új IP-t a gépeknek meg ilyenek. Néha előfordul.

a köcsög, de igen. köszi a tippet  :merci: nem mindegy, hogy 1-el se vagy 150-200al tölt  :D

kikuchiyo

Összehasonlítottam a legújabb ipfilter.dat tartalmát a régivel, és csodálkozva tapasztaltam, hogy egy csomó oktatási intéznény, többek között az ELTE és a BME címtartománya is bekerült.

Rossz hír azoknak, akik koliból töltenek.
Failure is the default option

via_mala

Quote from: kikuchiyo on 2007-03-01, 14:36:38
Összehasonlítottam a legújabb ipfilter.dat tartalmát a régivel, és csodálkozva tapasztaltam, hogy egy csomó oktatási intéznény, többek között az ELTE és a BME címtartománya is bekerült.

Rossz hír azoknak, akik koliból töltenek.
Dehát nem azok kerülnek be az ipfilter-be, akik hamis torrentekkel terhelik a letöltést? Miért állna érdekében ez bármelyik egyetemnek? Másrészről a kolisoknak ebből semmi gondja nem lesz, mert ez csak annyit jelent, hogy nem tudnak seed-elni, de a leech az menni fog ugyanúgy.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

Quote from: via_mala on 2007-03-01, 14:53:12Dehát nem azok kerülnek be az ipfilter-be, akik hamis torrentekkel terhelik a letöltést? Miért állna érdekében ez bármelyik egyetemnek?
nekem lenne egy olyan vad tippem, hogy az egyetemek rendszergazdái kérték, hogy rakják bele a címtartományukat az ipfilter.dat-ba, hogy megnehezítsék a letöltők sorsát.
Quote from: via_mala on 2007-03-01, 14:53:12Másrészről a kolisoknak ebből semmi gondja nem lesz, mert ez csak annyit jelent, hogy nem tudnak seed-elni, de a leech az menni fog ugyanúgy.
??
sztem nagyon is durván rontja a letöltési lehetőségedet, ha senki seeder-hez nem tudsz csatlakozni, mert az ipfilter.dat-jukban szerepelsz :)

Manitu

Quote from: via_mala on 2007-03-01, 14:53:12Másrészről a kolisoknak ebből semmi gondja nem lesz, mert ez csak annyit jelent, hogy nem tudnak seed-elni, de a leech az menni fog ugyanúgy.
Senkihez nem tudsz csatlakozni, akinek az ipfilter.dat-jában szerepel a címed, akár seedelni akarnál, akár leechelni. Az ipfilter mindkét irányba blokkol.


via_mala

Quote from: Manitu on 2007-03-01, 15:09:24
Quote from: via_mala on 2007-03-01, 14:53:12Másrészről a kolisoknak ebből semmi gondja nem lesz, mert ez csak annyit jelent, hogy nem tudnak seed-elni, de a leech az menni fog ugyanúgy.
Senkihez nem tudsz csatlakozni, akinek az ipfilter.dat-jában szerepel a címed, akár seedelni akarnál, akár leechelni. Az ipfilter mindkét irányba blokkol.
Aham, akkor tényleg az lehet, hogy az egyetemi adminok léptek.
Bár akkor az ipfilter lényege sérül, hogy hibás adatok ne kerüljenek be az adatáramba. Szerintem egy rendes admin be tudja állítani a tűzfalat úgy, hogy lehetetlenné tegye a torrentezést, pl. a portok letiltásával. Nálunk is ez van, ezért is nem tudok már innen az usteam ftp-jéhez hozzáférni.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Rounin

Gondolom a morális nevelés is közrejátszik az egyetemek részéről. "TORRENT IS BAD! YOU ARE BAD! BUY THE F*CKIN PRODUCT!" :angyali:

Darkstar

utorrentről van szó?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

frozenstein

Quote from: Rounin on 2007-03-01, 15:54:22
Gondolom a morális nevelés is közrejátszik az egyetemek részéről. "TORRENT IS BAD! YOU ARE BAD! BUY THE F*CKIN PRODUCT!" :angyali:
Pedig én úgy tudtam, hogy Mo-n a magáncélra letöltés legális, csak a feltöltés büntetendő.

Fazék

Quote from: frozenstein on 2007-03-03, 17:21:42Pedig én úgy tudtam, hogy Mo-n a magáncélra letöltés legális, csak a feltöltés büntetendő.
jelenleg még nem tudnak bíróságon elítélni a feltöltésért se, de nagyon csúnya szemmel néznek rád, ha ilyeneket csinálsz :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-03-03, 17:46:03
Quote from: frozenstein on 2007-03-03, 17:21:42Pedig én úgy tudtam, hogy Mo-n a magáncélra letöltés legális, csak a feltöltés büntetendő.
jelenleg még nem tudnak bíróságon elítélni a feltöltésért se, de nagyon csúnya szemmel néznek rád, ha ilyeneket csinálsz :)
Elítélni éppen el tudnak, mert a feltöltéssel a szerzői jog által védett anyagot teszel közzé ami nem annyira nagyon törvényes tevékenység. Az már egy másik kérdés hogy nem tudják bizonyítani mert nincs megfelelő technikai háttér amivel a torrentes feltöltéseket figyelni tudnák. Arról nem is beszélve hogy a fontosabb torrent-kliensek titkosított adatátvitelt használnak, tehát még ha meg is figyelik hogy mit töltesz felfelé akkorse tudják megmondani hogy mi is van azok mögött a bitek mögött valójában.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-03-03, 17:50:27
Quote from: Fazék on 2007-03-03, 17:46:03
Quote from: frozenstein on 2007-03-03, 17:21:42Pedig én úgy tudtam, hogy Mo-n a magáncélra letöltés legális, csak a feltöltés büntetendő.
jelenleg még nem tudnak bíróságon elítélni a feltöltésért se, de nagyon csúnya szemmel néznek rád, ha ilyeneket csinálsz :)
Elítélni éppen el tudnak, mert a feltöltéssel a szerzői jog által védett anyagot teszel közzé ami nem annyira nagyon törvényes tevékenység. Az már egy másik kérdés hogy nem tudják bizonyítani mert nincs megfelelő technikai háttér amivel a torrentes feltöltéseket figyelni tudnák. Arról nem is beszélve hogy a fontosabb torrent-kliensek titkosított adatátvitelt használnak, tehát még ha meg is figyelik hogy mit töltesz felfelé akkorse tudják megmondani hogy mi is van azok mögött a bitek mögött valójában.
én azért mertem így mondani, mert több cikk is volt róla, hogy jelenleg teljesen tehetetlenek még a legnyílvánvalóbb feltöltési/letöltési törvénysértésekkel foglalkozó perekben is. ld mátrix hub és még mittoménmik. egyszerűen nem tudnak velük mit kezdeni, szóval jelenleg így állunk törvényileg a dologhoz. ami persze valószínű, hogy változik kellő szabályozással a közeljövőben, de tudtommal jelenleg ez van.

szerk: persze könnyen lehet, hogy megint csak az index-en írtak hülyeséget illetve pár másik oldalon, amik így hirtelen nem ugranak be, mert azokra csak a hír miatt néztem el...

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-03-03, 18:04:07
Quote from: Zsiga on 2007-03-03, 17:50:27
Quote from: Fazék on 2007-03-03, 17:46:03
Quote from: frozenstein on 2007-03-03, 17:21:42Pedig én úgy tudtam, hogy Mo-n a magáncélra letöltés legális, csak a feltöltés büntetendő.
jelenleg még nem tudnak bíróságon elítélni a feltöltésért se, de nagyon csúnya szemmel néznek rád, ha ilyeneket csinálsz :)
Elítélni éppen el tudnak, mert a feltöltéssel a szerzői jog által védett anyagot teszel közzé ami nem annyira nagyon törvényes tevékenység. Az már egy másik kérdés hogy nem tudják bizonyítani mert nincs megfelelő technikai háttér amivel a torrentes feltöltéseket figyelni tudnák. Arról nem is beszélve hogy a fontosabb torrent-kliensek titkosított adatátvitelt használnak, tehát még ha meg is figyelik hogy mit töltesz felfelé akkorse tudják megmondani hogy mi is van azok mögött a bitek mögött valójában.
én azért mertem így mondani, mert több cikk is volt róla, hogy jelenleg teljesen tehetetlenek még a legnyílvánvalóbb feltöltési/letöltési törvénysértésekkel foglalkozó perekben is. ld mátrix hub és még mittoménmik. egyszerűen nem tudnak velük mit kezdeni, szóval jelenleg így állunk törvényileg a dologhoz. ami persze valószínű, hogy változik kellő szabályozással a közeljövőben, de tudtommal jelenleg ez van.

szerk: persze könnyen lehet, hogy megint csak az index-en írtak hülyeséget illetve pár másik oldalon, amik így hirtelen nem ugranak be, mert azokra csak a hír miatt néztem el...
A Mátrix hub nem is követett el semmiféle törvénysértést, ők semmit nem töltöttek fel, így nem csoda hogy nem tudtak velük mit kezdeni. ;) A kisembereket meg szerencsére nem piszkálják jelenleg, így tulajdonképpen igazad van, de ha akarnák akkor elítélhetnének bárkit feltöltésért. Olyasmi a helyzet mint amikor az országúton 100-zal autókázol pedig 90 a megengedett, de mégse büntetnek meg érte, mert inkább azokra szállnak rá akik 120-szal mennek. :)

Próféta

Quote from: Zsiga on 2007-03-03, 18:12:58A Mátrix hub nem is követett el semmiféle törvénysértést, ők semmit nem töltöttek fel, így nem csoda hogy nem tudtak velük mit kezdeni. ;)
Ez így ugyan szó szerint igaz, azonban a Mátrix hubbal egy gépen tudtommal működött valami sokkal csúnyább és teljesen triviálisan illegális cucc is. Igazából azt kapcsolták le a zsaruk, a Mátrix csak a feltűnő mellékhatás volt. És jogilag mégsem tudták megfogni wakeupneo-t.

Selmo

Keresek nem regisztrálós, auto trackereket, mint:

  • http://tracker.prq.to/announce
  • http://tpb.tracker.prq.to/announce
  • http://tpb.tracker.thepiratebay.org/announce

A tökéletesség unalmas.

Randal

Sziasztok!

Légyszi mondjatok már torrent oldalakat a Tokyo Toshokanon kívül ahonnan rawokat lehet letölteni, ugyanis van pár anime amit meg szeretnék nézni, csak vagy hardsubos vagy a minősége rossz. Gondolom utánnanézek esetleg raw létezik e belőle

kikuchiyo

Neked is a Share nevű japán p2p programot tudom ajánlani. Meg lehet rajta találni régi cuccokat, amiket máshol esélytelen lenne, az újabb animékből meg négy-ötféle is szokott lenni, köztük HD felbontású is. Persze mind raw.
Failure is the default option

Cobra

Újonnan kijövő részekre ott a www.mininova.org , ha nem bírom kivárni a subosat, akkor ott keresek rawot.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

via_mala

Kicsit :_off:, de talán mégsem:
Kijött a 300 TS változatban. Milyen minőségű, látta már valaki, érdemes lekapni?
Vagy jön ez értelmes időben a magyar mozikba is?
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Zsiga

Quote from: via_mala on 2007-03-13, 20:10:45
Kicsit :_off:, de talán mégsem:
Kijött a 300 TS változatban. Milyen minőségű, látta már valaki, érdemes lekapni?
Vagy jön ez értelmes időben a magyar mozikba is?
Emlékeim szerint az itthoni premier jövő csütörtök. :)