Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

via_mala

Quote from: Zsiga on 2007-03-13, 20:54:22
Emlékeim szerint az itthoni premier jövő csütörtök. :)
Köszi, rendben.

Akkor most egy ON kérdés:
Az µTorrent legújabb verziója van fent (1.6.1 (build 490)). Ha egyszer beállítottam egy torrentre, hogy csak 10 kB/s-mal menjen a seed, de aztán később Unlimited-re váltottam, akkor egy idő után ránézve miért áll megint 10 kB/s-on? Ha rögtön átállítás után nézek rá, akkor Unlimited, de később tutira visszaáll 10 kB/s-ra. Ezt miért csinálja vajon?
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Cobra

A Globalt állítod, vagy csak 1 torrent sebességét?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Halika,
az hogyan érhető el, hogy amikor kinyomom a torrentet, ne egy "Befejezetlen Bitlord torrent fájl" hanem maga a befejezetlen avi maradjon ott? Más progi meg tudja ezt oldani?

Darkstar

1., Ne használj se Bitlordot se Bitcomet-et
2., Valahol ki lehet kapcsolni a kliensben, hogy a nem befejezett file-okhoz hozzáadja a saját kiterjesztését.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Sajnos nem viszi semmi... :frown:
Lehet, hogy kár volt belevágni... :/

Darkstar

Utólagosan asszem nem szedi le, próbáld simán kitörölni a plusz kiterjesztést.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Amúgy leszedi, de ha kézileg operálom le róla, akkor is csak kiröhögnek a lejátszók, még a VLC is... :/

Selmo

Mert lehet, hogy pont az elejéből hiányzik egy szelet, mondjuk a kódolás fejlécből.
És μtorrent simán ellenőrzi neked a letöltött mennyiséget és folytatja. ;)

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Torrenttel csak részben letöltött file-lal semmit nem tudsz kezdeni, mert lyukacsos a file. És mint Selmo is írta, ha pont a fejlécből hiányzik akár csak 1 byte, akkor a DivFix se tud vele mit kezdeni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

A tapasztalat az, hogy 90-95% teljesség fölött már lejátszható kezd lenni a videó, főleg, ha az eleje és a vége megvan. Persze lesznek ugrások benne.
Ha a blokkméret 1 mega vagy nagyobb, akkor simán ugrik egyet a lejátszó (mplayer :)) a luknál, ha kisebb, akkor esetleg elszállhat furcsa hibákkal.
Member problémáján ez persze nem segít. Egy 50%-ig meglévő file olyan, mintha nem is lenne.
Failure is the default option

Member

#1150
69,6% és nincs se alt. tracker, sem olyan leech, akinek tovább lenne. Végülis az elmúlt 1,5 hónapban nem találkoztam utóbbival... :/
Selmo, ez a sz@r is simán folytatja, azzal nincsen hiba, csak nincs mit. :)

EDIT: Találtam egy másik torrentet, ami egy másik avi fáljra van (kicsit kissebb), de már nem hiszem, hogy most belekezdek. Ott bezzeg van vagy 60 seed... :ejj:

Dreamcleaver

Ha a trackernek van fórumja, esetleg kérj egy seed requestet a file-ra. Hátha valaki elkezdi seedelni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

"The registrations are closed"
Fuck them all... :ejj:

Dreamcleaver

Akkor lehet ezért nincs 1 seeded sem. Regisztrálni kell a trackeren a letöltéshez.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki

Quote from: Darkstar on 2007-03-15, 14:05:45
1., Ne használj se Bitlordot se Bitcomet-et

Miért nem jó a Bitcomet? Nincs vele különösebb gondom, bár ha meg van nyitva és nem töltök, akkor is látom hogy használja a sávszélesség egy részét. (Being  :lame: again)

Manitu

A többi is, csak nem írják ki. A DHT nodeokat böngészgeti olyankor.
Egyébként nem rossz a BitComet, csak sajnos jópár dolgot elég későn tettek bele, ami miatt a régebbi verzióit sok helyről kitiltották, és mivel egy klienst egyszerűbb kitiltani, mint csak bizonyos verzióit, így az egész BitComet feketelistára került. Bár én csak azért váltottam le két év után, mert az aktuális verzió piszkosul memory leakelt, és nagyon nem akart kijönni hozzá a javítás. Azóta már gondolom ezt megoldották.


minuszmiki

Ilyen gondjaim nem voltak, úgyhogy marad, amíg nem is lesznek.  :smile: Thx

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2007-03-15, 14:02:09
Halika,
az hogyan érhető el, hogy amikor kinyomom a torrentet, ne egy "Befejezetlen Bitlord torrent fájl" hanem maga a befejezetlen avi maradjon ott? Más progi meg tudja ezt oldani?
1.) amíg megy a torrent, addig is el tudod indítani
2.) néhánynál be lehet állítani, hogy a befejezetlen fájlokhoz tegyen vmi rá utaló
kiterjesztést, és ezt ki is lehet kapcsolni
3.) nem befejezetlen, hanem hiányos avi lesz. Erről ld fenn.

ut0rr3ntnél még be lehet állítani, hogy "első szeletek prioritása". Ha viszont nem
érhető el teljes, akkor úgyis mindegy.

Quote from: Member on 2007-03-15, 14:23:54
Lehet, hogy kár volt belevágni... :/
Ezt az elején kell eldönteni - megnézni, hogy hány seed, leech és befejezett
letöltés van. Mindig. Ha nem teszed meg, csak magaddal szúrsz ki.

gr33n

Tud nekem valaki adni egy Comic Party Revolution (OVA, 4 episodes) torrentet ami működik is? Vagy valaki meg tudja mondani hol szerezhetem meg?

.Attila

Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten
Vki tudna ehhez torrentet adni? Az összes magyar torrent oldal regisztrációs, és nem szeretnék feleslegesen regisztrálgatni. Infoért köszönet!

chilip

#1160
mér nem tudok dattebayo-ról torrentezni? UTorrentet használok és nem kezdi el, szétkapcsol a tracker és nem jön be se Seed se Peer  :__devil: máshonnan meg megy a cucc, mér van ez? rosszul van valami beállítva? - nem vagyok bannolva, megnéztem -

edit: nah, közbe megoldódott. fél óra várakozás volt a kulcs  :_piszka:

chilip

ez kész, ugyanaz a hiba, csak 3-4 órája semmi, nem akar letölteni, mi lehet a hiba? vmit rosszúl állítottam be? akkor mér működik mindenhol máshol?

Cobra

Milyen klienst használsz és mit ír ki a tracker állapotára?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

#1163
szétkapcsolt (időtúllépés) és az 1.6-ost, asszem leszedem az 1.61-est, azzal tán működik

-------------------------------------------

felraktam az 1.6.1-et de így se szedi  :confused: mindenesetre feltettem az Azureus-t és az leszedte, majd dattebayonál  ha kijön az új bleach/naruto, lelövöm a UTorrentet és leszedem az Azureusal, de nem nagyon szeretem azt...

zsozso

Death is the only redemption

via_mala

Gondolom semmiben, csak ez DVD-s.
(Az eredeti hozzászólást töröltem, mert át akartam rakni az Anime Információs sarok topicba, de most már nem teszem.)
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Baggio

szerintetek miért van az hogy az Azureus néha szétkapcsolja a netet? egyszer csak minden letöltési sebesség 0ra esik és a net meghal. Ilyenkor csak a reset segít, mert Chello-m van, vagyis állandó kapcsolat. a modem illetve a kábel ki-be dugdosása se ereményes. van amikor 5 napig folyamatosan megy, és van hogy 10 percenként szétkapcsol. úgy láttam, hogy inkább akkor szokott szétkapcsolni, ha nagy sebességel jön le a cucc (400-500k).

Cobra

Lehet a kábelmodemmel lesz gond. Mondjuk mostanában már nem fog nagy sebességgel jönni a torrentről az anyag, mert bevezették a priorizálást és a p2p forgalmat korlátozzák. Ha július 1 után is megmarad a gondod, akkor szólj be az úgyfélszolgálatra (jelenleg még folyik a hálózat átalakítása).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

csacsa

Olyan gondom van, hogy kifagyott a gépem és mikor újraindult az írta ki, hogy a resume.dat file sérült és ez sajna azzal jár ahogy néztem, hogy nem tudja folytatni a letöltést. A kérdésem az lenne, hogy ezt vhogy vissza lehet csinálni, vagy kezdhetem előről az egészet???
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Manitu

Elvileg nem kell előről kezdeni. Nem tudom pontosan mit tárol a kliens abban a fájlban, de nem a félkész fájlokat. Talán azt, hogy mit töltött már le, ne kelljen minden indításkor újra végignyálaznia a darabokat. Ha elindítod a kliensedet, akkor szépen ki fogja javítani a fájlt, és folytatja a letöltést onnan, ahol abbahagyta. Nem kell semmit csinálnod vele.

Legrosszabb esetben újra megnyitod a torretfájlokat, és letöltéshez azt a mappát adod meg hozzájuk, amibe eddig is töltötted.