Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

csacsa

Úgy tűnik szerencsém volt, mert csak lefuttatott egy ellenőrzést és már folytatja is a letöltést, de köszi a gyors válaszért.  :merci:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Próféta


minuszmiki

Szép, be is zárhatnák az oldalaikat ennyi erővel...

Manitu

Jól értem, hogy a jogvédett tartalmat tartalmazó fájlok hash összege alapján akarnak szűrni? Az nem lesz valami hatékony, elég csak másik programmal rippelni azt a DVD-t, vagy egyszerűen bedugni az egész cuccor egy zipbe, és máris más a hash. Ráadásul a jogtulajdonos tölti fel a hash összegeket az adatbázisba. Vagyis ha azt akarja, hogy totálisan biztosan kiszűrje a filmjét a rendszer, akkor az összes létező releaset le kell töltenie, és bevinni az adatbázisba, mint jogvédett tartalom. Szép elképzelés, de kivitelezhetetlen :)


Kuroi Tenshi

Quote from: Manitu on 2007-06-26, 22:23:58
...
Egy pillanatra megijedtem, amint elkezdtem olvasni a szöveget, de így már nem
olyan rémisztő. Kösz :)

kikuchiyo

#1175
De ez annak a jele, hogy az isohunt/torrentspy megtörtek és készek behajolni a hatóságoknak.
Ha ez nem kivitelezhető, vagy nem lesz nekik elég (márpedig nem lesz), akkor jön a következő lépés.
Az isohunton lévő hír utolsó mondata erre mutat.

szerk: lol, most látom csak, hogy a mi kis Dallos torrentünkre egy japán ürge is felcsatlakozott. Meg kéne neki mondani, hogy kár a gőzért...  :haha:
Failure is the default option

Manitu

Különben sem kell parázni, a piratebay például tuti nem mostanában fog bezárni, érdemes beleolvasni a levelekbe, amiket a multik küldözgetnek nekik, és amiket ők küldenek válasznak. Némelyiken szakadni lehet a röhögéstől :)
Warez mindig is lesz, maximum az url változik, amit a böngésző címsorába írsz, ha kell valami :)

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-26, 22:30:40
szerk: lol, most látom csak, hogy a mi kis Dallos torrentünkre egy japán ürge is felcsatlakozott. Meg kéne neki mondani, hogy kár a gőzért...  :haha:
Lehet csak nyelvet akar tanulni  :haha:


minuszmiki

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-26, 22:27:33
Quote from: Manitu on 2007-06-26, 22:23:58
...
Egy pillanatra megijedtem, amint elkezdtem olvasni a szöveget, de így már nem
olyan rémisztő. Kösz :)
Ja, kicsit én is, de ezkeszerint nem veszélyes :) (Egyébként meg még ha sikerülne is így kiszűrniük a jogvédett tartalamakat, mint a cikk is írja legfeljebb annyit érnének el, hogy az emberek máshová töltenének fel és máshol keresgélnének.)

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-26, 22:30:40
De ez annak a jele, hogy az isohunt/torrentspy megtörtek és készek behajolni a hatóságoknak.
Ha ez nem kivitelezhető, vagy nem lesz nekik elég (márpedig nem lesz), akkor jön a következő lépés.
Az isohunton lévő hír utolsó mondata erre mutat.
A másik ami eszembe jutott ezzel kapcsolatban, hogy lehet, hogy az Isohunt és a Torrentspy csak porhintésnek szánja ezt az akciót, hogy egy darabig szálljon le róluk az MPAA. Nemtudom mennyire gondolja komolyan az Isohuntos arc, amit írt.

Fazék

Quote from: Manitu on 2007-06-26, 22:37:00
Különben sem kell parázni, a piratebay például tuti nem mostanában fog bezárni, érdemes beleolvasni a levelekbe, amiket a multik küldözgetnek nekik, és amiket ők küldenek válasznak. Némelyiken szakadni lehet a röhögéstől :)
piratebay poénos ez tény, de nem lennék boldog, ha csak ők maradnának, mert kb egy éve nem szedtem tőlük egy torrent-et se, mert bárhol máshol könnyebben, jobbat találok...

Alkyra

#1179
Quote from: Fazék on 2007-06-26, 22:43:58
Quote from: Manitu on 2007-06-26, 22:37:00
Különben sem kell parázni, a piratebay például tuti nem mostanában fog bezárni, érdemes beleolvasni a levelekbe, amiket a multik küldözgetnek nekik, és amiket ők küldenek válasznak. Némelyiken szakadni lehet a röhögéstől :)
piratebay poénos ez tény, de nem lennék boldog, ha csak ők maradnának, mert kb egy éve nem szedtem tőlük egy torrent-et se, mert bárhol máshol könnyebben, jobbat találok...

most kezdjem el sorolni az oldalakat vagy mi?:Ö

desu frog, delta anime, bithu, endless, mini nova, black-cats, emuparadise, hongfire, demonoid stb stb stb.
én csak nagyon ritkán használom az előbb említett két linket.(úgymond, ők az utolsó reményem, ha nem találok vlmt.:))

serverek mindig voltak, vannak s lesznek.ezt semmilyen  törvény nem tudja szabályozni se megállítani.
náluk pénz van, nálunk viszont ész.a való világgal ellentétben a virtuális életben az ész többet ér.sokkal többet...
(de persze azért a pénz se egy elhanyagolható dolog.)

Gondoljatok bele. Ha minden létező zenét, játékot,képeket, információt, filmeket amit letöltöttek  ki kellet volna fizetni....brrrrrrrrr..... :muhahah:
Legalább milliomosnak kéne lennem... :rotfl: :rotfl:

Fazék

Quote from: Alkyra on 2007-06-27, 11:40:04most kezdjem el sorolni az oldalakat vagy mi?:Ö

desu frog, delta anime, bithu, endless, mini nova, black-cats, emuparadise, hongfire, demonoid stb stb stb.
én csak nagyon ritkán használom az előbb említett két linket.(úgymond, ők az utolsó reményem, ha nem találok vlmt.:))
akkor én megjegyezném, hogy pont azért nem használom a fönt említett oldalakat, mert ezekkel szemben az isohunt sztem egy elég komoly gyűjtőoldal, és amit ott nem találtam meg, arra máshol se volt sok esélyem általában. ha valami magyar vonatkozású dolgot keresek, akkor persze fölnézek bithu-ra, de ha se isohunt-on, se bithu-n nincs vmi, akkor megyek ed2k-ra, mert a többivel nem éri meg szenvedni sztem.
+ isohunt-ot firefox-os quicksearch plugin miatt pláne egyszerűbbnek és hatékonyabbnak érzem, mint bármelyik általad fölsorolt oldalt :)

Alkyra

Quote from: Fazék on 2007-06-27, 19:40:00
Quote from: Alkyra on 2007-06-27, 11:40:04most kezdjem el sorolni az oldalakat vagy mi?:Ö

desu frog, delta anime, bithu, endless, mini nova, black-cats, emuparadise, hongfire, demonoid stb stb stb.
én csak nagyon ritkán használom az előbb említett két linket.(úgymond, ők az utolsó reményem, ha nem találok vlmt.:))
akkor én megjegyezném, hogy pont azért nem használom a fönt említett oldalakat, mert ezekkel szemben az isohunt sztem egy elég komoly gyűjtőoldal, és amit ott nem találtam meg, arra máshol se volt sok esélyem általában. ha valami magyar vonatkozású dolgot keresek, akkor persze fölnézek bithu-ra, de ha se isohunt-on, se bithu-n nincs vmi, akkor megyek ed2k-ra, mert a többivel nem éri meg szenvedni sztem.
+ isohunt-ot firefox-os quicksearch plugin miatt pláne egyszerűbbnek és hatékonyabbnak érzem, mint bármelyik általad fölsorolt oldalt :)

ed2k piszkosul utálom-.-. onnan még soha semmit nem sikerült egy héten belül letölteni....
A fennt említett oldalakat csak azért írtam mert azo kjutottak először eszembe.term. én torrenspyt használok általában, ha kell vlm.(ha nem találom meg ott akkor iso)

Fazék

ha valaki megosztana vmit torrent-en, melyik oldalt ajánlanátok, amit a legegyszerűbb tracker-ként alkalmazni?

Selmo

#1183
Én ezt a pár freet szoktam használni:

http://www.torrent-downloads.to:2710/announce

http://tracker.prq.to/announce

http://tpb.tracker.thepiratebay.org/announce

http://tracker.torrent.to:2710/announce

http://tracker.bi-torrent.com:6969/announce

Ja hogy oldal. Szerintem mindegy, btjunkie, mininova, the piratebay.

A tökéletesség unalmas.

Fazék


Manitu

Quote from: Selmo on 2007-07-14, 15:33:07
Ja hogy oldal. Szerintem mindegy, btjunkie, mininova, the piratebay.
Tudtommal a btjunkie-nak meg a mininovanak nincs trackere...


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Baggio

már egyszer beírtam ezt a problémát (az a gond hogy a torrent néha szétkapcsolja a netet és csak úgy lesz net megint hogy leresetelem a gépet) és akkor valaki azt mondta hogy hivjam fel a szolgáltatót. a chello-sok válasza: ha nincs net húzd ki és dugd be a modemet meg a routert. ennyi  :D. ugyhogy asszem ők nem fogják megoldani a problémát. valaki nem tudna vmit javasolni?

Cobra

Vedd lejjebb a kacsolatok számát, összes kapcsolat legyen mondjuk 100 és a torrentenkénti max 50 (és ne menjen egyszerre több, mint 3 letöltés). Ha így se jó, akkor más gond lesz (router nélkül is csinálja?).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Baggio

amikor lejlebb vettem a kapcsolatok számát akkor is ez volt (mondjuk akkor 200ra volt állítva). router nélkül is csinálta, router amúgy is csak mostanában lett, azt reméltem ez megoldja a dolgot, de nem

Cobra

Akkor egyszerűen rossz vagy a modemed, vagy a központ. Sajnos egyikkel se tudsz mit csinálni, mert ezért nem fogják kicserélni a modemedet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Baggio

akkor semmit sem tehetek?

Cobra

Próbáld meg a kapcsolatokat levenni annyira, vagy még lejjebb, mint amit írtam. Ha úgy se jó, de más megy rendesen, akkor nem tudsz mit tenni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Baggio

ok. akkor megpróbálom. kösz a segítséget

Kuroi Tenshi

Hír:
A bittorrent protokol closed-source-szá válik
http://www.slyck.com/story1566_BitTorrent_Addresses_Closed_Source_Issues

Ürügy:
"There are two issues people need to come to grips with. Developers who produce open source products will often have their product repackaged and redistributed by businesses with malicious intent. They repackage the software with spyware or charge for the product. We often receive phone calls from people who complain they have paid for the BitTorrent client."

Mintha ez azon bármit is változtatna... ::)

De pont itt nem hinném, hogy egy SDK-val kordában tudnák tartani a
dolgokat - hogy pont itt ne lenne reverse engineering :D

Lythis

Ok, azzá válik, és akkor? Ahogy ezt a cikk is említi: nemhiszem, hogy ezt bármelyikünk is megérezné, pláne, hogy továbbra is ingyenes marad az egész cucc.

Kuroi Tenshi

Eddig a kliens volt csak zárt, de most már a protokolt is azzá akarják tenni;
ez pedig az első, de egyben legfontosabb lépés a monopolizáláshoz. Most
még ingyenes, de lehet, hogy később már nem lesz az, ha az egész az ő
kezeikben összpontosul.

Próféta

Animét torrentelőket lenyomoztak, eljárással fenyegetőznek. Egyelőre még csak Szingapúrban.

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-08-17, 14:42:59
Animét torrentelőket lenyomoztak, eljárással fenyegetőznek. Egyelőre még csak Szingapúrban.
Szerencsére ez itthon nem fordulhat elő. Egyrészt legális az audiovizuális tartalmak (film/zene) letöltése (a jelen állás szerint torrentről is, hiába van feltöltés is), másrészt az ISP-k csak bírósági végzésre kötelesek bármilyen információt kiadni, még a rendőrségnek/ügyészségnek is, nemhogy egy szaros kis filmforgalmazónak.

Soldier

Quote from: Zsiga on 2007-08-17, 14:54:59
Quote from: Próféta on 2007-08-17, 14:42:59
Animét torrentelőket lenyomoztak, eljárással fenyegetőznek. Egyelőre még csak Szingapúrban.
Szerencsére ez itthon nem fordulhat elő. Egyrészt legális az audiovizuális tartalmak (film/zene) letöltése (a jelen állás szerint torrentről is, hiába van feltöltés is), másrészt az ISP-k csak bírósági végzésre kötelesek bármilyen információt kiadni, még a rendőrségnek/ügyészségnek is, nemhogy egy szaros kis filmforgalmazónak.

hehe ul for them  :lul: