Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic


NLZ

A bal oldali könyvjelzősáv még mindig leér az ablak legaljáig? Mert az első bétákban úgy volt.
[reserved]

Makos

Quote from: NLZ on 2008-08-14, 01:18:19
A bal oldali könyvjelzősáv még mindig leér az ablak legaljáig? Mert az első bétákban úgy volt.

igen leér

NLZ

:( Remélem valahogy vissza lehet állítani, a régi ikonnal együtt.
[reserved]

Makos

Quote from: NLZ on 2008-08-14, 01:29:41
:( Remélem valahogy vissza lehet állítani, a régi ikonnal együtt.

Énis azzal szenvedek :(

Member

Az új ikon tényleg rusnya. A többi nem zavar, úgyis a háttérben van éjjel-nappal. :)

sirtomi

Este frissítettem én is uTorrentet. Nekem tetszik az új ikon :)

motifator

Este frissítettem én is uTorrentet. Nekem se tetszik az új ikon  :ejj:

De végülis leszarom, letöltésre használom, nem arra, hogy az ikonjában gyönyörködjek.
Az már sokkal zavaróbb, hogy a teljes baloldali sávot elfoglalják a kategóriák. Mondjuk nem nagyon kategorizálom a torrentjeimet, de inkább kikapcsoltam azt a nézetet, mert zavart, hogy az alsó részletes nézet nem ér el a képernyő bal széléig.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kazenokizu

Én is frissítettem 1.8-ra, azóta nem jön semmi... O.o Se egy seed, se egy peer, senki. És nem tudom, mitől.

De ami a legdühítőbb: egyszerűen nem tudok passzívból átmenni aktívba, sehogy nem vagyok képes azt a szerencsétlen portot megnyitni, ami a utorrentnek kéne. Legszívesebben már a falhoz vágnám a routerrel együtt a gépet is... :( (esetleg valakinek vmi tippje, hasonló élménye, felajálnható szabad válla, amin kibőghetném magam van-e?)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Cobra

Router pontos típusát és az internetelérés fajtáját kérnénk, illetve hogy van-e fent tűzfal a Windows sajátján kívül. :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

nem emlékszem fejből, hogy melyik menüpont alatt, de
van egy speedtest gomb, és azon a panelen alul egy
rész a jelenleg használt porttal, és mellette egy gomb,
hogy "Test if current port is forwarded properly". Ha az
oldal errort ír, akkor a beállítással nem stimmel valami;
és akkor meg is jelenik alatta egy link a portforward.com
oldalra, ahol nagyon sok routerhez szép alaposan leírják,
hogy hogyan kell beállítani.

Kazenokizu

#1242
Tenshi: ezeket mind meg is csináltam, pontosan úgy állítottam be a routert, ahogyan a portforwardos leírásban szerepelt, ráadásul a Windows tűzfalon is engedélyezve van a port (UDP és TCP egyaránt -na nem, mintha tudnám, hogy ez mit jelent, mindenesetre betettem őket a kivételek közé), ennek ellenére mindig az errort kapom a port-átirányítás tesztelésénél, és a uTorrent-es kis ikonom sem akar bezöldülni, hol piros, hol sárga, ez a 2 váltakozik. A router-en meg ki van kapcsolva a tűzfal. (Be sem volt kapcsolva, ha jól tudom.) Szóval több ötletem nincs, hogy miben lehet a hiba. Viszont marha idegesítő, hogy Ftp-ről simán töltök 3000 kbyte/s-mal, a torrent meg alig 10-zel vánszorog, ha egyáltalán vánszorog, mert legtöbbször piros, és nincs semmi bejövő adat.
Esetleg az nem lehet, hogy a vírusírtónak van vmi tűzfala, ami nem engedi megnyílni a portot? Ősrégi Nod-om van ezen a gépen, és próbáltam már rajta megkeresni, hogy a port engedélyezését hol kell beállítani, de nem találtam sehol. Meg arra is gondoltam, hogy leszedem a jelenlegit, és rárakom a gépre a legújabb Nod-ot, de nem tudom, hogy ennek lenne-e értelme...

Cobra: TP-LINK WR340GD a routerem, a net pedig 30/20 kábeles internet.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Member

Nekem is ősrégi Nod-om van (mert ez még kontatibilis az oprendszerrel) és a legújabb Utorrent, más lesz ott.

Cobra

#1244
Régebben ment ezzel a nettel a torrent? Legújabb Nod-ban van csak tűzfal, a routerben meg alapból megy egy hardveres védelem, amit ki lehet kapcsolni, ha nagyon muszáj (nem ajánlom). Mindjárt utánanézek a routernek.
edit: érdekes, ezen alapból le van kapcsolva a tűzfal. Mindegy, lényeg, hogy elsőnek nézd meg, hogy a Forwarding/Upnp alatt az Upnp be vna-e kapcsolva, és ha elindítod az uTorrentet, akkor megjelenik-e itt a listában.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kazenokizu

Nem ment régebben vele, mert tegnapelőtt köttettük be lakótársaimmal a netet, rögtön routerrel szétosztva. (3 gép közt)
És az a vicc az egészben, hogy tegnapelőtt még úgy-ahogy ment a torrent, habár sárga volt, nem zöld, de jött a cucc olyan 200-zal kb. Viszont feltölteni már akkor sem akart. (És igazából ez idegesít nagyon, mert ugye előbb-utóbb bannolni fognak az asiandvdclub-ról, ha marad ilyen gyér az arányom.) De aztán ma frissítettem 1.8-ra, és azóta semmi. Néha, pár percre elkezd csordogálni olyan 10-zel, de az sem tart sokáig, feltölteni meg még mindig semmit nem tud.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Cobra

Akkor sajnos a hálózaton van tiltva a torrent (valószínűleg a portok nagy része, mivel az 1.8 elég jó titkosítást használ). Azért nem ártana kipróbálni a router nélkül, de valószínű nem ott lesz a gond. Esetleg megpróbálhatod még átrakni a portot az az ftp portjának közelébe, bár az uTorrent is 5 számjegyű portokat használ.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kazenokizu

Igen Cobra, engedélyezve van az UPnP, és meg is jelenik a uTorrent a router-beállításoknál.

Kipróbáltuk router nélkül, de akkor meg net sem volt, nemhogy torrent. :)

Esetleg az nem lehet a probléma forrása, hogy dinamikus az IP-m?

Meg nekem gyanús, hogy mióta 1.8 van a gépemen, azóta a port így be van szürkülve, eddig nem ilyen volt. De ezen sem tudok hol állítani:


... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Cobra

uTorrentben a Connections alatt lehet állítani. És itt a randomize porton kívül legyen mind kipipálva.
Meg kéne a router Status ablakáról és a WAN beállításokról egy kép.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

#1249
Quote from: Kazenokizu on 2008-08-21, 23:26:44
Esetleg az nem lehet a probléma forrása, hogy dinamikus az IP-m?
Hogy az internetszolgáltatódtól dinamikus IP-t kapsz-e, az nem számít.
Ha a router mögött nem mindig ugyanazt az IP-t osztod a gépednek, az már probléma lehet, megnehezítheti a portátirányítás beállítását, bár az uPnP elvileg pont ennek az áthidalására lenne.

Be tudnád mutatni egy ipconfig /all eredményét, illetve a router DHCP és port forward beállításait, a Cobra által kérteken felül?

Kazenokizu

Quote from: Cobra on 2008-08-21, 23:30:39
uTorrentben a Connections alatt lehet állítani. És itt a randomize porton kívül legyen mind kipipálva.
Ez megvan, mégis kiszürkült: [spoiler][/spoiler]

Router-beállításokról a képeket meg elküldöm nektek pm-ben.

Próféta: én megmutatok bármit, csak mondd meg, hogy csináljam az ipconfig/all-t?  :redface:


... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Cobra

Elindítasz egy Command Promptot (Dosbox) és oda beírod, hogy ipconfig/all.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Kazenokizu on 2008-08-21, 23:42:16
Router-beállításokról a képeket meg elküldöm nektek pm-ben.
Virtual Serversnél érzésem szerint az IP address helyére a géped helyi hálózaton belüli 192.168. kezdetű címe kellene.

Quote from: Cobra on 2008-08-21, 23:46:24
Elindítasz egy Command Promptot (Dosbox) és oda beírod, hogy ipconfig/all.
Start/Futtatás, és oda beírod, hogy "cmd", és futtatod. Kapsz egy úgynevezett parancssort. Ide kell beírni többek közt ezt a parancsot is, és ő cserébe kiköp mindenféle tájékoztató jellegű kimenetet. Mondjuk ebből lehet leszűrni, hogy mi a géped helyi (192.168. kezdetű) címe, amire fent szükség van.
De érdemes lehet megnézni a Hálózati beállításokat (Vezérlőpult), és a helyi hálózati kapcsolat TCP/IP tulajdonságainál megnézni, hogy automatikus(DHCP)-e, vagy fixen be van írva valami 192.168.1.100 jellegű.

Kazenokizu

m(_ _)m  :merci:
Tényleg annyi volt a baja, hogy az a 192.168. kezdetű ip kellett a forwardinghoz, most már kizöldültem. :D

[Viszont ugyanezt kijavítva a lakótársam gépén, az ő torrentjén még mindig átjárhatatlan a port. (Az övéhez van a router csatlakoztatva, nála is azt a 192.168. kezdetű ip-t kell írnom, vagy nála mást?)]

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Cobra

Képek alapján PPoE-s kábelnet... Ez nem túl bíztató. A Virtual server így nem lesz jó, azt kapcsold is ki teljesen.
Minden gépnek a saját IP-jét. De próbáljátok ki sima UPnP-vel, port forward nélkül.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Cobra on 2008-08-22, 00:55:33
Képek alapján PPoE-s kábelnet... Ez nem túl bíztató. A Virtual server így nem lesz jó, azt kapcsold is ki teljesen.
Miért nem?  :confused:

Ugye jól értem, közös routert használtok, mindkettőtök gépe ugyanazzal a routerrel van összekötve egy-egy kábellel, és abba a routerbe érkezik kívülről a net?

Ha így van, akkor a két gépen használjatok különböző portot a torrentezésre; az egyik portot az egyik gép IP címére, a másikat a másikra forwardoljátok a routerben, és a torrent programokat is az adott géphez irányított portra állítsátok be. Ettől függetlenül nem feltétlenül bölcs egy router mögül két géppel torrentezni; ha nem vigyáztok, megölitek egymást.

Kazenokizu

Quote from: Próféta on 2008-08-22, 01:01:49
Ugye jól értem, közös routert használtok, mindkettőtök gépe ugyanazzal a routerrel van összekötve egy-egy kábellel, és abba a routerbe érkezik kívülről a net?
Pontosan.

QuoteHa így van, akkor a két gépen használjatok különböző portot a torrentezésre; az egyik portot az egyik gép IP címére, a másikat a másikra forwardoljátok a routerben, és a torrent programokat is az adott géphez irányított portra állítsátok be.
Így csináltam, neki is a saját ip-jére forwardoltam, és nem működik.

QuoteEttől függetlenül nem feltétlenül bölcs egy router mögül két géppel torrentezni; ha nem vigyáztok, megölitek egymást.
Ezt pontosan hogy érted?

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Próféta

Quote from: Kazenokizu on 2008-08-22, 01:05:22
QuoteHa így van, akkor a két gépen használjatok különböző portot a torrentezésre; az egyik portot az egyik gép IP címére, a másikat a másikra forwardoljátok a routerben, és a torrent programokat is az adott géphez irányított portra állítsátok be.
Így csináltam, neki is a saját ip-jére forwardoltam, és nem működik.
Egészen pontosan hogyan nem működik?
Lehetséges volna, hogy a torrent protokoll nem tűr két azonos IP című peert?  :confused: Ezt tudja valaki?
Viszont ha nem kapcsolódtok azonos torrentekhez / trackerekre / peerekhez, akkor ebből nem kéne bajnak származnia.

Quote from: Kazenokizu on 2008-08-22, 01:05:22
QuoteEttől függetlenül nem feltétlenül bölcs egy router mögül két géppel torrentezni; ha nem vigyáztok, megölitek egymást.
Ezt pontosan hogy érted?
Mindketten jó sok más peerhez kapcsolódnátok, és így egymás elől veszitek el a sávszélességet, maximális aktív NATolt TCP kapcsolatokat, illetve a router és a nethozzáférés minden egyéb fizikai paraméterét. Minthogy két külön torrent kliens üzemel, nem lehet központilag bekorlátozni / bekalibrálni a torrent éhségét. Ennek következtében egyikőtöknél se megy igazán jól a torrent, bedühödtök, és véget vettek egymás életének.

Kazenokizu

Quote from: Próféta on 2008-08-22, 01:22:07
Egészen pontosan hogyan nem működik?
Hát, hogy szaknyelven fogalmazzak: nála nem zöldül ki a uTorrent. :D
QuoteViszont ha nem kapcsolódtok azonos torrentekhez / trackerekre / peerekhez, akkor ebből nem kéne bajnak származnia.
Ebből nagy gondok szerintem nem lesznek, mert teljesen más dolgokat töltene ő, mint én, ráadásul nem is egy időben torrentezünk/nénk. (Vagy csak én gondolom nagy naívan, hogy ebből így nem lesz sok gond? ::) )

QuoteMindketten jó sok más peerhez kapcsolódnátok, és így egymás elől veszitek el a sávszélességet, maximális aktív NATolt TCP kapcsolatokat, illetve a router és a nethozzáférés minden egyéb fizikai paraméterét. Minthogy két külön torrent kliens üzemel, nem lehet központilag bekorlátozni / bekalibrálni a torrent éhségét. Ennek következtében egyikőtöknél se megy igazán jól a torrent, bedühödtök, és véget vettek egymás életének.
Hehhe, ebből legalább biztosan én kerülnék ki győztesen, és akkor repülne a router, enyém lenne az egész sávszél, és jöhetne a teljes boldogság. :D

Na de köszönöm szépen a sok segítséget és a türelmet egy ilyen pc-s szerencsecsomaghoz, mint amilyen én is vagyok. Cserébe viszonzásul nemigen tudok mit felajánlani, de ha gondoljátok, jövőre ingyen kiveszem a vakbeleteket. ;)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Selmo

TP-Linknél elég egy címre beállítani a portot, és működik minden gépen, de ehhez kell a fix IP, vagyis a DHCP letiltása és a DNS beírása (a DNS címe(ke)t a router Status menüjéből egyszerűbb leolvasni, mint ipconfiggal). A DHCP menüben tiltsd le a DHCP-t. Használjátok mindkét gépen ugyanazt a portot, vagy szomszédost pl.: 993-994 és akkor elég ennyit megadni a Virtual servernél.
Továbbá a Security->Firewall szekcióban engedélyezd a firewallt, a többihez ne nyúlj, és az Advanced security oldalon állítsd át a 4 sort enabledre. Ezek után indítsd újra a routert. Ja igen, amíg ez nem történik meg, ne okézd le a TCP/IP beállításokat, szóval csak töltsd ki a mezőket, aztán a router, majd újraindítás és ekkor okézd csak, hogy ne legyen kavarodás belőle.

A tökéletesség unalmas.