Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

TurboK

#1260
Quote from: NLZ on 2008-08-14, 01:18:19
A bal oldali könyvjelzősáv még mindig leér az ablak legaljáig? Mert az első bétákban úgy volt.

pref -> advanced -> gui.tall_category_list *false

más, nem tudjátok hogy mért ír "connection closed by peer" feliratot majd az összes torrentem? Egy havernél szintén hasonló probléma van. utorrent 177 és 18 szintén csinálja, az egyetlen közös hogy mindketten chellosok vagyunk.

edit: tegnap este óta van a hiba (kb éjfél utántól)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

motifator

Quote from: TurboK on 2008-08-29, 12:33:14
pref -> advanced -> gui.tall_category_list *false
wow,  :merci:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Selmo

Quote from: TurboK on 2008-08-29, 12:33:14
Quote from: NLZ on 2008-08-14, 01:18:19
A bal oldali könyvjelzősáv még mindig leér az ablak legaljáig? Mert az első bétákban úgy volt.

pref -> advanced -> gui.tall_category_list *false

más, nem tudjátok hogy mért ír "connection closed by peer" feliratot majd az összes torrentem? Egy havernél szintén hasonló probléma van. utorrent 177 és 18 szintén csinálja, az egyetlen közös hogy mindketten chellosok vagyunk.

edit: tegnap este óta van a hiba (kb éjfél utántól)
Minden chellosnak ez van, szóval szolgáltatói bibi lesz.

A tökéletesség unalmas.

TurboK

Jajdejó.

Még nem tudni hogy direkt baszakodnak vagy csak átépités van?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

motifator

Nekem bátyám emlegetett nagyobb bővítéseket(ő headend engineer a UPCnél ^^), de már nem vágom, hogy azoknak most kellene-e lennie, vagy már túl vannak rajta. Ha a hétvégén összefutok vele, akkor rákérdezek, otthon Nyíregyházán nekem is chello van.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

RedPriest

#1265
Quote from: Selmo on 2008-08-29, 15:42:43
Quote from: TurboK on 2008-08-29, 12:33:14
Quote from: NLZ on 2008-08-14, 01:18:19
A bal oldali könyvjelzősáv még mindig leér az ablak legaljáig? Mert az első bétákban úgy volt.

pref -> advanced -> gui.tall_category_list *false

más, nem tudjátok hogy mért ír "connection closed by peer" feliratot majd az összes torrentem? Egy havernél szintén hasonló probléma van. utorrent 177 és 18 szintén csinálja, az egyetlen közös hogy mindketten chellosok vagyunk.

edit: tegnap este óta van a hiba (kb éjfél utántól)
Minden chellosnak ez van, szóval szolgáltatói bibi lesz.

Én Vuze-t/Azureus-t használok. Csoda, ha tudok kapcsolódni a trackerekhez, amúgy timeout. Ha sikerül végre kapcsolódni pár emberkéhez, utána már teljes sávszéllel jön/megy. Nagyon bízok benne, hogy átmeneti a hiba.


szerk.: Nekem úgy néz ki, már minden okés (*lekopogom*).
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

TurboK

Quote from: RedPriest on 2008-08-29, 18:27:12
szerk.: Nekem úgy néz ki, már minden okés (*lekopogom*).
dettó

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

csacsa

hála az égnek nekem is elszállt a utorrent vmiért. Azt hallottam, hogy a UPC letiltotta az összes magyar torrent oldalat, vagyis hogy nemtud letölteni torrentről. viszont én külföldi szerverről akarok tölteni és az se megy. most nem vágom mi lesz. vmi ötlet hogyan lehetne kijátszani?  :confused:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Flaser

Nem a torrent oldalakat, hanem magát a protokolt szűrik. Gondolom ezt pocket-sniffing (azaz bele-bele néznek a forgalomba) teszik; s a dolog azért működhet, mert a torrentezés egy jellegzetes forgalmat és/vagy csomagokat generál.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

motifator

Nem szűrik, csak alacsony prioritással továbbítják a torrent csomagokat. Ez is igazán csak akkor érezhető, amikor terheltebb a hálózat (pl. este meg hétvégén, persze ez területfüggő).Titkosított kapcsolatokkal viszont nem tudnak mit kezdeni, szerencsére egyre több peer használ valamilyen titkosított kapcsolatot kezelő klienst.
Nem tartom valószínűnek, hogy most szándékosan csináltak volna valamit a torrenttel, szerintem csak valami átalakítás/bővítés miatt vannak gondok.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

RedPriest

Amikor gondok voltak a trackerek elérésével nálam, a külföldiek is benne voltak. De nekem már, mint írtam, minden okés, teljes sávszéllel nyomom, trackereket is látom.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

TurboK

Az announce-al voltak hibák, az adott ki timeoutot. De érdekes módon nekem ettől függetlenül mentek a torrentek, privát külföldi torrent is 1 megával jött, csak az announce nem volt hibátlan. Tölteni töltött attól függetlenül, érdekes módon.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fatal

[spoiler][/spoiler]
Azt szeretném kérdezni, hogy miért tölti a megjelölt rész előtti és utáni kihagyott fájlt is? 1.8-as utorrentem van.
(Beállításokat nem írok, mert nem tudom, ezt mi okozhatja...)
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Selmo

A torrent szeletekkel dolgozik, így könnyen megeshet, hogy egy szeletben benne van egy fájl vége, meg egy másik eleje, na mivel fél szeletet nem tud leszedni, hát leszedi az egészet.

A tökéletesség unalmas.

Cloud

Valaki, aki sokkal okosabb nálam elmagyarázná hogyan működik imageshack.us-on a torrentezés?
:merci:

Zsiga

Quote from: Cloud on 2008-10-04, 21:11:00
Valaki, aki sokkal okosabb nálam elmagyarázná hogyan működik imageshack.us-on a torrentezés?
:merci:
Beadod neki a torrent file-t, letölti, visszaosztja talán 1.0 (1.5-2.0?) arányig, te meg zipben leszedheted az ő szerverükről. Viszont fizetni kell a tárhelyért és a sávszélért is (5/10GB ingyenes, de az meg semmire nem elég kb.), méghozzá nem is keveset. Arra jó ha valami tetűlassan jön és nem akarod akár hónapokig bekapcsolva tartani a géped miatta, egyébként drága, olcsóbban kijössz egy seed-serverrel.

TurboK

#1276
Megint cseszekszik a chello...

edit: szerencsére ez csak fél napig tartott

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

RedPriest

Quote from: TurboK on 2008-10-11, 14:39:06
Megint cseszekszik a chello...

edit: szerencsére ez csak fél napig tartott

Az lenne hír, ha nem lenne vele gond... Olyan szinten fogják vissza a netem, hogy ha nem lennék hűséges (mert hát kellett nekem újból megkötni, hogy egy ezressel kevesebbet fizessek), nyitás előtt sorban állnék felmondani. A feltöltést engedik 2mbiten, de lefele megfogják a 10-et egészen 3-4 körülire. Ha még csak p2p, de speedtest a bizonyíték rá, hogy nem. Persze, hajnali 3/4 1 körül már szabad a pálya, de addig legyek türelemmel. Viszont legalább ez a "nem látom a trackert" szitu megoldódott. Meg a upc előnyére legyen írva, hogy másfél év alatt volt össz 2 szünet a szolgáltatásban, mindkétszer hajnalban. Na, mindegy. Csak kipanaszkodtam magam ide, mert olcsóbb, mint a 1221. :smile:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Moha

Quote from: RedPriest on 2008-10-13, 01:48:14
Csak kipanaszkodtam magam ide, mert olcsóbb, mint a 1221. :smile:
UPC-s vonalról ingyenes, más hálózatról helyi hívás. :hehe:
Amúgy a pesti helyzetet nem ismerem, de itt nálam nincs különösebb gond a p2p-vel, szóval nem értem, hogy miért rinyálnak annyian. Oké, a priorizálás miatt néha tényleg belassul a torrent, de egyáltalán nem vészes. Nekem 8 éve UPC net van itthon ill. 2 éve a vonal másik végét is ismerem, de nem volt vele sose komolyabb bajom.
A probléma inkább ott van, hogy pl. este 7-8 körül mindenki egyszerre áll neki letölteni, aztán persze van, hogy akad némi torlódás, ami miatt minden belassul, de hát a kapacitás véges...

Szerintem a fő gond az, hogy a szükséges fejlesztések néha marha lassan mennek végbe. Hogy ennek mi az oka, azt inkább nem írnám le publicba.

RedPriest

Quote from: Moha on 2008-10-13, 12:11:12
Quote from: RedPriest on 2008-10-13, 01:48:14
Csak kipanaszkodtam magam ide, mert olcsóbb, mint a 1221. :smile:
UPC-s vonalról ingyenes, más hálózatról helyi hívás. :hehe:
Amúgy a pesti helyzetet nem ismerem, de itt nálam nincs különösebb gond a p2p-vel, szóval nem értem, hogy miért rinyálnak annyian. Oké, a priorizálás miatt néha tényleg belassul a torrent, de egyáltalán nem vészes. Nekem 8 éve UPC net van itthon ill. 2 éve a vonal másik végét is ismerem, de nem volt vele sose komolyabb bajom.
A probléma inkább ott van, hogy pl. este 7-8 körül mindenki egyszerre áll neki letölteni, aztán persze van, hogy akad némi torlódás, ami miatt minden belassul, de hát a kapacitás véges...

Szerintem a fő gond az, hogy a szükséges fejlesztések néha marha lassan mennek végbe. Hogy ennek mi az oka, azt inkább nem írnám le publicba.

Nem veszek upc vonalat, csak hogy 1221-et hívjak (másra úgyse használnám). :hehe:

Debrecen-Malompark környéke elég terhelt mostanság. De nem is a prioritással van bajom, azt még támogatom is! De hogy ne lássam a trackert... Még jó, hogy megoldódott (ha egy időre is, legalább). Viszont ami az utolsó csepp volt a pohárban, hogy egy dolog a p2p hátrébb sorolása, de hogy böngészés-ftp sebességkorlátos legyen terheltség idején... Direkt ezért vagyok upc-nél, mert viszonylag korrekt isp, stabil szolgáltatással (az egy dolog, hogy van prioritás). Ha terhelt hálózatot akarok, azt fele ennyiért megkapom, 20/20 csomagban. :smile: Szóval nincs nekem semmi bajom, csak ne csináljanak rendszert ebből, vegyenek egy csavarhúzót azt' menjenek fejleszteni. :_piszka:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

NLZ

A tököm kivan a chelloval, egész nap nem képes életképes torrent sebességet produkálni. Azon filózok, hogy ki kéne próbálnom valami torrent szervert. Kinek van tapasztalata vele? Szerintetek megéri? Vagy egy saját szerver üzembe helyezése? :lol:
[reserved]

Fazék

force start-nak van értelme utorrent-ben?
több bármennyivel is az esélye ezzel, hogy letöltsenek tőlem?

NLZ

Dehogy is. Arra való az, hogy ha valamiért több torrentet akarsz tölteni egyszerre, mint amennyit beállítottál, de csak ideiglenesen. Erre való a Force Start, ha lusta vagy bemenni a beállításokba feltolni a max aktív torrentszámot. :)  Egyébként ugyan úgy fog a force startolt torrent menni, mint a többi.
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2009-02-01, 19:53:48
Dehogy is. Arra való az, hogy ha valamiért több torrentet akarsz tölteni egyszerre, mint amennyit beállítottál, de csak ideiglenesen. Erre való a Force Start, ha lusta vagy bemenni a beállításokba feltolni a max aktív torrentszámot. :)  Egyébként ugyan úgy fog a force startolt torrent menni, mint a többi.
ok erre tippeltem, de reménykedtem, hogy valami jó kis erőszakos módszerrel nyomja a többiek pofájába az adatot :D

NLZ

Sajna nem, ennél erőszakosabban már nem igen lehet. :)
[reserved]

Cloud

Valaki aki ért hozzá meg tudná nekem mondani hogy a router menüjében ebben a menüpontban mit lehet beállítani?Illetve hogy itt érdemes-e állítani valami?
http://img84.imageshack.us/img84/751/nvtelengu4.jpg

Próféta

Quote from: Cloud on 2009-02-01, 21:17:31
Valaki aki ért hozzá meg tudná nekem mondani hogy a router menüjében ebben a menüpontban mit lehet beállítani?Illetve hogy itt érdemes-e állítani valami?
http://img84.imageshack.us/img84/751/nvtelengu4.jpg
Csomagszűrés. Szerintem jól megvagy nélküle.
Meg lehetne adni, hogy kívülről csak az XY IP-tartományból érjék el az akárhányas porton lévő FTP szerveredet, de szerdán délután ők sem, meg ilyesmi.

Cheesy

#1287
Sastok
Nem tudom ki hasznal kozuletek seedboxot, nekem datorrents-el gyult meg a bajom. IRC-n szinte soha nincs aktivitas, amikor a #thestaff csatin kivul probalok kerdezni, atiranyitanak oda, ahelyett, hogy valami tippet adnanak. Mind1, vegulis az a megfelelo hely, igazuk van, raadasul gondolom kb. 10 ora idoeltolodas miatt pont nem erem el oket :/
No a helyzet az, hogy a server nem kepes csatlakozni a trackerhez.

Otlet valaki?

szerk:
Tehat IP szures HUN tartomanybol esetleg lehetseges? A serveren rTorrent kliens fut, idaig egyik torrent site sem fogott ki rajta.

Valaszotokat elore is koszonom!


(serverre lenne alkalmam feltolni egysmast, lehet jelentkezni? :) )


szerk #2

megoldva. random down van naluk :/

Cloud

Valaki okos elmagyarázná nekem magyarul részletesen hogyan állítsam be hogy pl:  eztv-ről  magától töltse  le utorrent(1.8.1) egy adott sorozatot...(pl.:   heroes)

Asszem ez az amit RSS  feed-nek hívnak nem?

NLZ

Quote from: Cloud on 2009-04-20, 21:21:47
Valaki okos elmagyarázná nekem magyarul részletesen hogyan állítsam be hogy pl:  eztv-ről  magától töltse  le utorrent(1.8.1) egy adott sorozatot...(pl.:   heroes)

Asszem ez az amit RSS  feed-nek hívnak nem?
Jah, RSS feed segítségével lehet torrentet automatán hozzáadni. EZTV oldalán a leírás nem jó? Vagy nem értesz ott valamit? http://docs.google.com/Doc?id=dgsf923m_2d6k97n
[reserved]