Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Cloud

Quote from: NLZ on 2009-04-20, 21:29:40
Quote from: Cloud on 2009-04-20, 21:21:47
Valaki okos elmagyarázná nekem magyarul részletesen hogyan állítsam be hogy pl:  eztv-ről  magától töltse  le utorrent(1.8.1) egy adott sorozatot...(pl.:   heroes)

Asszem ez az amit RSS  feed-nek hívnak nem?
Jah, RSS feed segítségével lehet torrentet automatán hozzáadni. EZTV oldalán a leírás nem jó? Vagy nem értesz ott valamit? http://docs.google.com/Doc?id=dgsf923m_2d6k97n
Az a gond hogy angol. :D

NLZ

Quote from: Cloud on 2009-04-20, 21:57:19
Quote from: NLZ on 2009-04-20, 21:29:40
Quote from: Cloud on 2009-04-20, 21:21:47
Valaki okos elmagyarázná nekem magyarul részletesen hogyan állítsam be hogy pl:  eztv-ről  magától töltse  le utorrent(1.8.1) egy adott sorozatot...(pl.:   heroes)

Asszem ez az amit RSS  feed-nek hívnak nem?
Jah, RSS feed segítségével lehet torrentet automatán hozzáadni. EZTV oldalán a leírás nem jó? Vagy nem értesz ott valamit? http://docs.google.com/Doc?id=dgsf923m_2d6k97n
Az a gond hogy angol. :D
Vannak képek, azokkal ki lehet okoskodni a részleteket. :P
[reserved]

Selmo

Van a menün egy RSS hozzáadás ikon, arra rákattintasz és megadod az EZTV-t http://tvrss.net/feed/legacy/eztv/ . Bezárod és jöhet a tényleges sorozat hozzáadás, CTRL+R és hozzáadsz egy új szűrőt Heroes néven. A szűrőbe beírod a sorozat címét, a nembe azt amit kizársz pl.: *720p*|*264* ha SD xvid kell. Betallózod hova mentse, megadod az eztv-s feedet és végül beírod az epizódokat pl.: 4x01-
Ennyi.

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Basszus, most jöttem rá, hogy van "(search titles only)" checkbox a Piratebay-en! Én meg hónapok óta utáltam, hogy annyi felesleges találatot előhoz a leírások, kommentek, fájlnevek stb miatt... :facepalm: :ejj:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

frozenstein

Valaki tud valamit a boxtorrents-ről?

NLZ

Quote from: frozenstein on 2009-06-19, 01:46:48
Valaki tud valamit a boxtorrents-ről?
Jah, átköltözött a http://www.bakabt.com/ címre és más lett a neve. De ezen kívül minden ugyanaz; felhasználó nevek és torrentek maradtak.
[reserved]

Xzone

Quote from: NLZ on 2009-06-19, 02:03:23
Quote from: frozenstein on 2009-06-19, 01:46:48
Valaki tud valamit a boxtorrents-ről?
Jah, átköltözött a http://www.bakabt.com/ címre és más lett a neve. De ezen kívül minden ugyanaz; felhasználó nevek és torrentek maradtak.

Jaja, csak a még aktív torrentekben a trackert is át kell írni.

frozenstein

Kösz, jó tudni.

Moha

Jó gyorsan eltüntették a tartalmat a régi címről. 16-án költöztek, másnap még kint volt egy "elköltöztünk" szöveg. Elsőre én is megijedtem, de aztán láttam, hogy minden megvan... :)

NLZ

Huhh, még jó, hogy leírtam ide az új címet. Anno nem mentettem el, a régi domain már meg is szűnt.
[reserved]

Cloud

Ha  valakit érdekel kinn van az uTorrent 1.8.3.

chilip

valakinek van fölös meghívója nCore-ra?

NLZ

Még mindig nincs.
[reserved]

sirtomi

Pontokért vehetnék, de most nincs annyi pontom. Ha lesz majd megkérdezem kell-e még :)

chilip

Quote from: sirtomi on 2009-08-14, 15:36:12
Pontokért vehetnék, de most nincs annyi pontom. Ha lesz majd megkérdezem kell-e még :)

köszi  ^^

repost:

QuoteSziasztok!

Szem előtt tartva a regisztráció módjáról tartott szavazás eredményét
az oldal vezetősége úgy határozott, hogy az oldalra való bejutáshoz
azoknak is módot kell biztosítani akiknek nincs lehetőségük meghívóhoz jutni.

Az oldalt minden héten egy előre meg nem határozott napra (24 órára) kinyitjuk
és szabadon -meghívó nélkül- lehet az oldalra regisztrálni egy bizonyos létszámig, ami mindig változik.

A nyitás időpontjáról nem küldünk tájékoztatót, minden regisztrálni szándékozó álljon készen, mert bármikor megtörténhet.
Az akció visszavonásig érvényes!

Majomparádé Vezetőség

Cloud

Valaki felvilágosítana seed-server ügyben?
(még soha nem használtam ilyet és kellene egy két infó)

Küldtek nekem egy ilyen ajánlatot az egyik magyar t0rrent oldalon:

# 2. csomag: 2 slot, 20 gb tárhely, maximum 100 mbit 1600 ft

Az én értelmezésem:

Max 2 futó torrent(fel és/vagy le).
Összesen 20 giga használható tárhely a szerveren.
Fix 100mbit-es fel/le sebesség.

Jól gondolom?

Megéri szerintetek ilyen seed-server bérlés egy hónapra?

NLZ

A teljesítmény igazán attól függ, hogy hány felhasználó is van egy adott lemezen. Mert ugye 20 giga, de egy vinyó lehet akár egy terrás is, egy akkorán meg azon van vagy 20-40 felhasználó. Fejenként 2 torrenttel pedig a vinyó kihasználtsága nagyon magas. Így akkor akkor se képes 100 megabitet teljesíteni, ha egyébként annyi tényleg fenn lenne tartva a részedre. Rosszabb esetben egy diginetes felhasználó kiröhög simán. Úgyhogy érdemes utána járni, hogy hányan is lennének egy vinyón.

De ennyi pénzért még jó is lehet, mert ez főleg csak a szolgáltató minőségétől függ. Így érdemes olyat előfizetni, ami évek óta megy és sok a pozitív visszajelzése. Ahogy elnézem, valami gyurmafigura pü-zött egy spamet neked, úgyhogy kezeld megfelelő fenntartással azt a reklámot.
[reserved]

Cloud

Egyik oldalra felraktak egy filmet 15 megás darabokban, ami nekem is megvan itthon. Viszont nekem már csak kitömörítve van meg. Szeretnék beállni seed-be, de ötletem sincs hogy tudnám ilyen darabokba betömöríteni a filmet. Winrar-ban nem találtam ilyen opciót hogy 15 megás db-okra tömörítsen. Valakinek valami ötlet?

Moha

Új archívum létrehozásánál jobb alsó sarokban elvileg ott van, hogy "kötetnagyság byte-ban". Egyszerűen ide beírod, mekkora file-ok kellenek, és ha szerencséd van, megfelelő lesz a formátum...

... mellesleg íme egy újabb példa arra, hogy miért hatalmas baromság tömörítve felrakni a torrentbe a cuccokat. Nem értem, miért ragaszkodnak ehhez... :ejj:

Cloud

Quote from: Moha on 2009-08-27, 21:19:00
Új archívum létrehozásánál jobb alsó sarokban elvileg ott van, hogy "kötetnagyság byte-ban". Egyszerűen ide beírod, mekkora file-ok kellenek, és ha szerencséd van, megfelelő lesz a formátum...

... mellesleg íme egy újabb példa arra, hogy miért hatalmas baromság tömörítve felrakni a torrentbe a cuccokat. Nem értem, miért ragaszkodnak ehhez... :ejj:

Szerintem is baromság egyébként. Amúgy köszi.

NLZ

A darabolás alatt úgy érted, hogy darabolt rar fileok? Mert azt szinte lehetetlen reprodukálni, hisz a tömörítés beállításait vagy száz féle képpen lehet megadni (azonos darabokra szedve persze), ráadásul a tömörítés kissé változhat is egyes verziókban.
[reserved]

Moha

Én úgy vettem észre, hogy legtöbbször nincs is tömörítve az anyag, csak simán "store" method-dal van belerakva a rar file-ba. Összegezve az egész egy helypocsékló értelmetlen dolog. Sokkal jobb volna egyben felrakni mindent.

Cloud

Quote from: NLZ on 2009-08-27, 21:41:16
A darabolás alatt úgy érted, hogy darabolt rar fileok? Mert azt szinte lehetetlen reprodukálni, hisz a tömörítés beállításait vagy száz féle képpen lehet megadni (azonos darabokra szedve persze), ráadásul a tömörítés kissé változhat is egyes verziókban.

Nem sikerült megcsinálnom. Nem szarakodok vele inkább letöltöm szerverre még egyszer és tolom fel úgy. :D

Ramiz

Quote from: Fazék on 2010-02-01, 10:42:22
Quote from: TurboK on 2010-02-01, 10:31:17
Quoteutorrent az összes aktív torrent-et crc-ellenőrzi...

Ezt elvileg csak a nem 100%ra letöltött dolgoknál teszi. Ami 100%-on van, azt nem ellenőrzi újra.
igen, de a torrent-jeim fele olyan, hogy nincs 100%-ig letöltve, mert minek szedjek le filmek mellé sample-t, vagy egy john carpenter filmgyűjteményből az összes filmet, mikor pár már megvan jobb minőségben, vagy zenéknél az összes albumot, stb stb :)

Én azt utálom, hogy a ratio-számolós t.rrentoldalakon ha egy giga ratiokiller movie collection-ből csak párat szedek le, azt nem engedi visszatöltenem, sőt a tracker ezt egy elfoglalt feltöltés slot-nak számolja, de erre egyelőre nincs megoldásom... Az utorrent-es "force seed" meg nem tudom, mire jó...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

1. fos tracker/admin/oldal/szabályzat etc.
2. nem áll le ha, elérte az előirányzott ratio értéket. Gyak addig seedel, amíg manuálisan le nem lövöd.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Force Seed? Úgy érted a Force Start? Mert az arra való, hogy a seedet/letöltést akkor is elindítja, ha a belső szabályzat nem engedné. Pl már túl sok az aktív torrent, vagy elérted a megfelelő seed mennyiséget.
[reserved]

Moha

Én a Deluge-ből hiányolom a force start funkciót... Folyton állítgatni kell a limiteket, ha ideiglenesen több torrentet akarok elindítani, mint amennyi maxra be van lőve...

Ramiz

Egyetemi net:



Namármost azt mondjátok meg, hogy 51/23 arányú torrenteknél (tehát szedik bőven) mi a tökért nem tudok feltölteni? Nem a porttal van a baj, azt zölddel jelöli a legújabb verziójú utorrent, elvileg jó. Még csak nem is nagyon látom a peereket - néha egyet-egyet, és annak sem tudok tölteni. Hogyan tudnám kideríteni, hogy miért nem csatlakozok hozzájuk?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Majd kétszerannyi a seed, mint a peer, plusz a kliensek általában saját magukat favorizálják, plusz fogalmam sincs, de megesik az ilyen. :mittomen:

A tökéletesség unalmas.

Suszi

Van routered, tűzfalad? Ha igen, akkor valószínűleg nincs megosztva port, és emiatt passzívnak érzékel (vagy valami ilyesmi). Ilyenkor csak a passzív letöltőkkel tud kapcsolódni a torrented.