Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Cloud

Valszeg sok a szerveres feltöltő.   

http://distribution.openoffice.org/p2p/

Szedj le innen egy verziót, és ezzel kipörgetheted a le és feltöltésed. (ezzel szokták tesztelni   sebességeket)

Cobra

Ha az egyetemről akarsz torrentezni, akkor nem lehet, hogy ott korlátozva van? Vagy csak simán szar a tracker, amin van a torrent.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Makos

Egyetemen nekem is random...van amikor enged torrentezni, van amikor meg szimplán csatlakozni sem tud a trackerhez.

TurboK

Lehet hogy a 23 peer közül kb. kettő aktív, a többi meg csak a samplet szedte le a filmből, és egyébként nem töltenek.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

vajon mit szúrok el utorrent beállításoknál, hogy 20 aktív torrent van maximum engedélyezve, mégis mind a 33 elindított torrent megy? egyik se "forced".
letöltésnél is max 3 egyszerre van engedélyezve, mégis ha elindítok egy negyedik letöltést, akkor nem beteszi sorba, hanem azt is elindítja...

tuti van vmi beállítás, ami fölött átsiklok, de már 3x átnéztem a setup-ot, a segítségetek kell, hogy meg is találjam... :redface:

Fazék

előzőre még mindig nem találtam magyarázatot, de nem is igazán érdekel már

új kérdés: mivel netbook-ot használom letöltésre, és külső vinyóra tölt, ezért többször is előfordul áramszünet stb esetén, hogy a netbook egyszercsak azt észleli, hogy a letöltési hely nem létezik és a torrent-et ekkor "Error: Invalid download location" státuszba helyezi.
ebből ki lehet hozni bárhogy az adott torrent-et a "force re-check"-en kívül?
csak mert ez a módszer tetüsok időt (és fölösleges vinyópörgést) igényel...

TurboK

Azt próbáltad már hogy egyszerűen ráböksz az inditásra? Nálam akkor dob ilyen hibát, ha valamelyik fájl vagy az egész utvonal hiányzik, pl. amikor éppen le van választva a vinyó amire töltöttem. De egyszerű inditással megy tovább.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboK on 2011-01-07, 20:40:23
Azt próbáltad már hogy egyszerűen ráböksz az inditásra? Nálam akkor dob ilyen hibát, ha valamelyik fájl vagy az egész utvonal hiányzik, pl. amikor éppen le van választva a vinyó amire töltöttem. De egyszerű inditással megy tovább.
hmm. hajlamos vagyok ilyen fájdalmasan triviális megoldások mellett elsiklani, de úgy rémlik, hogy ilyen hiba után nem választható a start opció. de persze legközelebb leellenőrzöm

Ramiz

Quote from: Fazék on 2011-01-01, 03:21:36
vajon mit szúrok el utorrent beállításoknál, hogy 20 aktív torrent van maximum engedélyezve, mégis mind a 33 elindított torrent megy? egyik se "forced".
letöltésnél is max 3 egyszerre van engedélyezve, mégis ha elindítok egy negyedik letöltést, akkor nem beteszi sorba, hanem azt is elindítja...

tuti van vmi beállítás, ami fölött átsiklok, de már 3x átnéztem a setup-ot, a segítségetek kell, hogy meg is találjam... :redface:

Nekem ilyen sosem volt, úgyhogy én az ostoba restart/reinstall módszerekkel próbálkoznék első körben, esetleg kiegészíve a config fájl törlésével (ami nem tudom, hol van, de biztos van :)).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

NLZ

Appdata/roaming/utorrent
[reserved]

frozenstein

Másnak is van baja a utorrent-tel? Nálam szaggat, általában ha több torrent megy, de akár egy futó torrent is előidézi mostanában. Meg néha a letöltési sebesség is elég lassú. Ha nem csak nálam van a hiba, akkor tud valaki rá megoldást?

NLZ

Azon kívül, hogy egyre szarabb maga a program, a teljesítményére nincs panaszom.
[reserved]

Darkstar

Quote from: NLZ on 2011-12-25, 19:41:55
Azon kívül, hogy egyre szarabb maga a program
This.
Mindenhol szaros bloat. Minek kellett bele az az appstore-szerű baromság? Ha a távirányítást meg lehetne oldani máshogy, visszamennég egy régebbi verzióra.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Ami most legjobban zavar az új verzióban, hogy a Plus reklámját noha ki lehet szedni az oldalsó sávból, de emiatt a sáv már nem csökkenthető le egy méret alá.
[reserved]

Cloud

Quote from: frozenstein on 2011-12-25, 19:13:10
Másnak is van baja a utorrent-tel? Nálam szaggat, általában ha több torrent megy, de akár egy futó torrent is előidézi mostanában. Meg néha a letöltési sebesség is elég lassú. Ha nem csak nálam van a hiba, akkor tud valaki rá megoldást?

Nincs vele gondom, de ez a store felesleges bele szerintem.

TurboK

Quote from: Darkstar on 2011-12-25, 19:43:57
Quote from: NLZ on 2011-12-25, 19:41:55
Azon kívül, hogy egyre szarabb maga a program
This.
Mindenhol szaros bloat. Minek kellett bele az az appstore-szerű baromság? Ha a távirányítást meg lehetne oldani máshogy, visszamennég egy régebbi verzióra.

Ha a web ui-ra gondolsz, az még volt a 2.0.4-es verzióban, ami sokak szerint az utolsó jó verzió.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Lythis

Quote from: frozenstein on 2011-12-25, 19:13:10
Másnak is van baja a utorrent-tel? Nálam szaggat, általában ha több torrent megy, de akár egy futó torrent is előidézi mostanában. Meg néha a letöltési sebesség is elég lassú. Ha nem csak nálam van a hiba, akkor tud valaki rá megoldást?
semmi bajom vele. Az appos marhaságot már korábban sem értettem, de sosem piszkáltam hozzá, mert minek?

frozenstein

Hmmm, pedig öcsémnél is volt valami hasonló. Na mindegy, ha leveszem max 1 aktív torrentre a beállítást egész jól elfut magának a háttérben, meg éjszakára szoktam még úgy hagyni tölteni.

Kuroi Tenshi

/r/ aszfalt vagy ismétlés meghívó, ha van valakinek fölösleges.
kértek tőlem pár dolgot mádzsárul, amit eddig szokásos külföldi
oldalakon nem találtam.
előre is kösz!

Cloud

Gondoltam megdoblak egy ncore meghívóval erre ezt kapom:

"A meghívó küldés jelenleg csak támogatói státusszal rendelkezők számára érhető el."

Hát én most nem támogatok szerintem.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-03-01, 22:40:15
/r/ aszfalt vagy ismétlés meghívó, ha van valakinek fölösleges.
kértek tőlem pár dolgot mádzsárul, amit eddig szokásos külföldi
oldalakon nem találtam.
előre is kösz!
ment PM

Fazék

Jó dolog ez a magnet link, megértem pbay-t, hogy átálltak erre. csak szívás,
mert innentől tényleg direktbe a szerver gépen kell elindítanom a letöltést, nem tudom
azt tenni, hogy torrent file-t leszedem, és átrakom az egyik megosztott könyvtárba,
ahonnan automatikusan betölti :D
dedikált szerver meg nincs nálunk, vagyis egyik kollégám ott ül előtte folyamatosan,
szóval munkaidőben a távbejelentkezés sem opció, mert a végén még ördögűzőt hív,
hogy a gép önállósította magát :haha:

NLZ

Meg magnetnél nem lehet előre megmondani, hogy csak néhány file kéne.
Tényleg, konyhanyelven össze tudná valaki foglalni, hogy miként is működik a magnet link? :)
[reserved]

Kuroi Tenshi

/r/ guide to aszfaltozás :haha:
marha gyorsan lejön bármi, viszont fel szinte semmi. Egy idő után a
beállításokra gyanakodtam, úgyhogy leszedtem máshonnan is vmit,
de míg annál már kevesebb idő alatt 10+G-nál tartok, addig ezekből
még csak 100MB se ment fel...
Vagy ez itt nooormális?
Próbáltam olyat is leszedni, ahol alacsony a s-l arány, de még ott
sem akar egy l-hez sem csatlakozni, alig van pár mega fel.

NLZ

Jah, mert a sok seed szerver mindenre rácuppan, aztán a kisembereket ellehetetlenítik.
Ott nemtom milyenek az állapotok, de Ismétlésen ezt úgy oldották meg, hogy eltörölték az egész arány kijelzést, csak pont van, amibe pl olyanok számítanak bele, hogy mennyi ideig ment seeden a torrent, akár úgy, hogy nem töltöttél fel semmit.
[reserved]

Cloud

Na ezért nem szeretem aszfaltot. Szinte lehetetlen seedelni, annyi szerveres van. Magon kicsit jobb a helyzet.

Zsiga

Ez a világ összes nagyobb (vagy inkább ismertebb) zárt trackerén így megy. Az új torrentek gyors elérhetőségét biztosítják a szerveresek, a régiek életbentartását meg az otthonról torrentezők. (Mivel otthoni gépnek a tárhely az olcsó, szervernek meg a sávszél.) Megoldás: bérelj szervert, vagy seedelj sok régi torrentet.

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZ on 2012-03-11, 17:05:32
Ott nemtom milyenek az állapotok, de Ismétlésen ezt úgy oldották meg, hogy eltörölték az egész arány kijelzést

Arány szerencsére itt sincs (illetve van, de máshoz számít).
Itt a feltöltött mennyiség alapján kapsz slotokat.

Quote from: Zsiga on 2012-03-11, 17:33:22
Megoldás: bérelj szervert, vagy seedelj sok régi torrentet.

Utóbbit próbálnám, de 1GB feltöltésig csak 7 aktív slot
lehet, s hiába megy már mióta, alig megy fel bármi is.
Úgy több értelme lenne, ha azt mondanák, hogy 1GB-ig
csak 2 letöltési slot, de 10 feltöltési slot van, mert avval
jobban ösztönzik a hosszabb seedelést.

Fazék

bithu-n én úgy működök, hogy freeleech-ek alkalmával szedem a cuccok 90%-át, aztán ahogy Zsiga is mondja, ott az irodai szerver, beállítva hogy 200%-ig visszaosztás, és még mindig osztom vissza a karácsonykor leszedettek harmadát :D

amúgy azzal is lehet esetleg trükközni, hogy leszedsz bithun kívül valami friss dolgot, aminek látod, hogy bithun is van torrent-je, és beszállsz a seed-ek közé. de még így is sajnos rohadtul türelmesnek kell lenni, mert legtöbb esetben hetek/hónapok lesznek, mire visszaosztasz valamit kellő mennyiségben
napi 2-3 órányi visszaosztással kb esélytelen a dolog :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2012-03-11, 20:56:31
freeleech

ohó. szóval ilyenek vannak. na erre majd én is jobban figyelek.

Quote from: Fazék on 2012-03-11, 20:56:31
amúgy azzal is lehet esetleg trükközni, hogy leszedsz bithun kívül valami friss dolgot, aminek látod, hogy bithun is van torrent-je, és beszállsz a seed-ek közé.

igen, egy-két máshonnan származó dolognál már én is elkezdtem
a seedelést, bár nem frissek. Az utóbbi 2 hétben 2db filmet néztem
meg, s ez még hozzám képest gyakori, az előző hónapban pl. semmi.
Leszedni is ilyen gyakran szoktam :)

Quote from: Fazék on 2012-03-11, 20:56:31
legtöbb esetben hetek/hónapok lesznek, mire visszaosztasz valamit kellő mennyiségben
napi 2-3 órányi visszaosztással kb esélytelen a dolog :)

minigépem használom erre, napokat megy egyhuzamban.
De még így is agyrém. Pl. most csak vissza mennek, de a 7-ből
csak egynél csatlakozik időnként 1-2 ember, és érthetetlen módon
csak 0.1-0.8-del megy felfelé, miközben nem aszfaltos vígan
kimaxolná a beállított 100k-s korlátot...

Quote from: Fazék on 2012-03-11, 20:56:31
osztom vissza

már kezdem úgy látni, hogy itt normális arányt esélytelen
elérnem, így inkább csak a feltöltéssel elérhető új lépcsőket
célzom meg az extra slotokért :(