Main Menu

Planetes

Started by Ramiz, 2006-03-05, 21:53:02

Previous topic - Next topic

Ramiz

Remélem nem baj, hogyha ez a remekmû is saját topikot kap. :)

Nem tudom, mikori, nem túl új mindenesetre, és sokan ajánlották (utólag visszakeresve többek között kikuchiyo, Zoli, Manu), s mégis elkerülte a figyelmemet. Pedig marha jó! Izgalmas, nem túl elrugaszkodott a valóságtól, nincsenek csodaképeséggek és bombanõk meg hosszú hajú, feminim, de mégis ultramacsó férfiak stb, és éppen ezért olyan természetes. A humora is marha jó, rég nevettem ilyen jókat. :cool: A fizikai háttér is elég élethûen van kezelve (az ûrállomás felépítése, az ûrben repkedés stb), még valamennyire az is benne van (pedig apróságnak tûnik, viszont a valóságban nagyon fontos), hogy bazi nagy ûrhajókkal nem lehet csak úgy ide-oda röpködni és manõverezni.
Ja, azt kihagytam, hogy marha jó a zenéje (csak sajnos nem jön a torrent) és a rajzolás is szép, igényes! Ami egy 26-os sorozatnál jó hír!

[COLOR="DarkOrange"](((Ha valakinek megvan a zene, tudná egy kicsit seedelni? ^^ A boxtorrents.com-ról szedem (szedném...).)))[/COLOR]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Azért nem olyan régi se, emlékszem énmég hétröl-hétre vártam az új részeket... aztán lehet én vagyok már túl öreg:)

Amúgy szerintem nagy mértékben hasonlít A. C. Clarke regényeire a sorozat, mondjuk itt talán egy fokkal jobban kidolgozottak a személyiségek:)
13. résztöl mondjuk elég nagy fordulatot vesz a sorozat, onnantól már történte is van:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderickAmúgy szerintem nagy mértékben hasonlít A. C. Clarke regényeire a sorozat, mondjuk itt talán egy fokkal jobban kidolgozottak a személyiségek:)
Nemis, mert van benne humor és nem olyan unalmasak a karakterek (bocs Clarke ^^"). :D

Quote from: roderick13. résztöl mondjuk elég nagy fordulatot vesz a sorozat, onnantól már történte is van:)
Na erre kíváncsi vagyok. Mindjárt odaérek. Remélem tetszeni fog onnantól is. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Roderick: te is? ;)

Én is úgy emlékszem, hogy a 12. v. 13. rész az, ami kiemelkedõen izgalmas, és onnan csak fokozódik a hangulat.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyoÉn is úgy emlékszem, hogy a 12. v. 13. rész az, ami kiemelkedõen izgalmas, és onnan csak fokozódik a hangulat.
Pedig már eddig is marha izgalmas volt, fõleg az ûrben játszódó részek, no meg a bandanás srác és az újonc lány lassan fejlõdõ kapcsolata. :o
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

ArchElf

Én is az ajánlók között voltam, sõt nekem fent van a TOP-on ez az anime... Ha lesz egy kis idõm rá a fordításra (FMP TSR és Juuni Kokki után (persze ha egyáltalán én csinálnám :) )), ez lesz a következõ, amit elkezdek...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Ramiz

Tényleg, te is mondtad. :)
Kapitánynõ nem tud rágyújtani epizód volt most... hát :lol: ... amúgy nagyon is átéreztem kínjait... asszem most rá is kell gyorsan gyújtanom. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Vége felé járok, most kezd beütni a [COLOR="LemonChiffon"]magány téma[/COLOR] (amire egyszerû személyes okból egyébként is érzékeny vagyok), ráadásul nagyon jól is, nem szájbarágósan, de hatásosan. Mindenesetre azért a kisördög kibújik belõlem: miért mindig [COLOR="LemonChiffon"]olyan szereplõk érzik ezt a nagy magányt, akiknek van egy nõjük, akikhez vész esetén visszatérhetnek[/COLOR]? És a valóságban ez miért nem így van?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Groven

Quote from: Ramiz[COLOR="LemonChiffon"]olyan szereplõk érzik ezt a nagy magányt, akiknek van egy nõjük, akikhez vész esetén visszatérhetnek[/COLOR]? És a valóságban ez miért nem így van?

Miért zárod ki a lehetõségét a valóságban? Ugyanúgy megvan.

Ramiz

#9
Quote from: GrovenMiért zárod ki a lehetõségét a valóságban? Ugyanúgy megvan.
Meg lehet, de azért mégis sokkal gyakoribb és erõsebb az érzés azoknál, akik tényleg egyedül vannak, nem gondolod?

edit: már csak 2 rész van hátra. Tényleg nagyon izgalmas. Remélem nem csap át erkölcsi tanmesébe a vége, mert akkor :morci: leszek. Viszont 1 nagyon béna jelenet szúrta a szemem: szõke csajszira 3-4 fegyveres terrorista tüzel, de csak pár szál haját találják el. Erre õ néhány másodperc ledöbbenés után (addig is udvariasan mellé lõnek a terroristák) felkap egy fegyvert, hogy viszonozza a tüzet (esélyes...), és közben kiabálva magyarázni kezdi az életfilozófiáját, meg hogy miért is nem szabad meghalnia stb. Kérdem én, mennyire realiszikus ez? Minek kellett ezt? Ha filozofálgatást akarnak, legalább ne egy tûzharc közepére rakják...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Flaser

Ebbõl és sok más szempontból a manga sokkal ütõsebb.
Nemrég raktam föl (1-2 hónapja); így tudom, hogy fent van és igen, a TELJES MANGA.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Ramiz

Quote from: FlaserEbbõl és sok más szempontból a manga sokkal ütõsebb.
Nemrég raktam föl (1-2 hónapja); így tudom, hogy fent van és igen, a TELJES MANGA.
Áhh, ez érdekel. Bár gondolom kicsit máshogy néznek ki a karakterek, de biztos tök jó.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

ArchElf

Quote from: FlaserEbbõl és sok más szempontból a manga sokkal ütõsebb.
Nemrég raktam föl (1-2 hónapja); így tudom, hogy fent van és igen, a TELJES MANGA.
(le)töltõõõdj!!!!
:hogyaza:
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Ramiz

Befejeztem, nagyon szép volt a vége: legalább olyan valódi, nem elcsépelt és mélyen átérezhetõ érzelmek bukkantak fel benne, mint a Bebopban. A vége felé egyre több érzelem is van benne. Hatalmas poén, hogy  mégis ilyen befejezés mellé be mertek rakni egy kancho-s poént... Mindenesetre biztosan újranézem. A romantikus szált külön értékeltem, mert ritkán tudják ilyen visszafogottan elõadni. (Sõt, még egy kicsit túl visszafogott is volt, még nekem is. ^^)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Prof. William

kancho-s poén...

Az meg mi?

kikuchiyo

Ramiz: igen, szerintem is nagyon jól megcsinálták a végét.
Annak ellenére, hogy [COLOR="LemonChiffon"]nem jutottak el a Jupiterhez, vagy legalábbis odáig már nem követhetjük õket[/COLOR], mégis úgy éreztem az utolsó rész után, hogy ennél jobb befejezést nem csinálhattak volna, valahogy olyan megnyugtató módon zárta le a történetet.
[SIZE="1"]Ezt a kanchos dolgot meg majd újranézem...[/SIZE]

Prof. william: Ha tudni akarod, mit jelent ez a szó (szerintem nem akarod tudni, hidd el, jobb neked így), akkor olvasgasd az itt lévõ írásokat.
Failure is the default option

Rage

Quote from: kikuchiyoHa tudni akarod, mit jelent ez a szó (szerintem nem akarod tudni, hidd el, jobb neked így), akkor olvasgasd az itt lévõ írásokat.
tl;dr, sorry.

Ramiz: Melyik jelenet is volt ez konkretan?
痛みを感じる方向に、出口がある!

Ramiz

Quote from: Ragetl;dr, sorry.
Ramiz: Melyik jelenet is volt ez konkretan?
[COLOR="LemonChiffon"]A 26. epizód végén a tévében mutatják a közvetítést az indulásról. Hachi arca hirtelen eltorzul, nagyon ugrik, mögötte az apja guggol, kancho-ra font kézzel, vigyorogva, aztán elfújja az ujjait, mintha egy pisztoly lenne... :muhahah:[/COLOR]
Egyébként a 25. rész után én azt hittem, hogy [COLOR="LemonChiffon"]Hachimaki marad a lánnyal a Földön. Én legalábbis azt tettem volna. Persze hülyeség, mert én csak egy nézõ vagyok, nem én güriztem annyit, hogy addig eljussak, szóval végül is így volt a jó.[/COLOR] :) (Egyébként tök jó, hogy a végén a legtöbb szereplõn látszik, hogy nõ, fõleg Hachimaki és Tanabe esetében: felnõttesebben néznek ki.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Hachimaki nem nõ. *az a szmájli, amit Rage az elõbb berakott*
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyoHachimaki nem nõ. *az a szmájli, amit Rage az elõbb berakott*
Dehogynem. Lassan ugyan, de általában még huszonéves korukban is nõnek egy picit az emberek. *az a szmájli, amit Rage meg kikuchiyo az elõbb berakott*

ON: ep11 volt ma, és tényleg van olyan jó, mint ahogy mondjátok. Szombatig befejezek másik három sorozatot, alig várom, hogy jövõ héten majd szaporábban nézhessem tovább.

kikuchiyo

TECHNICAL OFF

Az ûrhajósoknál ez egy kicsit bonyolultabb, mert mikrogravitációs körülmények között a porckorongok tágulása miatt 2-5 cm-rel magasabbak lesznek, mint a Földön (1 g-n).
Amikor visszatérnek, akkor meg összemennek.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyoTECHNICAL OFF

Az ûrhajósoknál ez egy kicsit bonyolultabb, mert mikrogravitációs körülmények között a porckorongok tágulása miatt 2-5 cm-rel magasabbak lesznek, mint a Földön (1 g-n).
Amikor visszatérnek, akkor meg összemennek.
Ne kukacoskodj! :ejnye: Én nem a testmagasságra gondoltam. Hanem például az arcvonásokra. [COLOR="LemonChiffon"]Fõleg Tanabe lesz érettebb. Jót tett neki biztos az a sokk... :__devil:[/COLOR]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Nna én is elkezdtem végre nézni a Planetes-t! Most a 9-es résznél tartok még csak de naggyon jó! :jee:

Végre megint egy sorozat, ami igényes, és az én ízlésem szerint való... elég régóta nem találtam ilyet.(legutolsó a Samurai Champloo volt asszem...)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

ArchElf

Quote from: 'ArchElf[HUN'](le)töltõõõdj!!!!
:hogyaza:
AE
Kész vagyok vele... Más volt (egy kicsit, mint az anime), de legalább annyira tetszett.

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Ramiz

Quote from: Raggie GordonNna én is elkezdtem végre nézni a Planetes-t! Most a 9-es résznél tartok még csak de naggyon jó! :jee:
Végre megint egy sorozat, ami igényes, és az én ízlésem szerint való... elég régóta nem találtam ilyet.(legutolsó a Samurai Champloo volt asszem...)
Reméltem, hogy tetszeni fog. :) Lassan nézd, élvezd ki minden cseppjét, mert kevés ilyen anime van. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

#25
Quote from: RamizReméltem, hogy tetszeni fog. :) Lassan nézd, élvezd ki minden cseppjét, mert kevés ilyen anime van. :)
Evvel sajna elkéstél(most fejeztem be :) ), de azért kiélveztem! Mesterien van összerakva a vége! Végig szorongtam és izgultam annak a balfék Hachi-nak a sorsán! És a rész végi vágásokkal is az idegeim tûréshatárát karcolgatták :D (pl: [COLOR="LemonChiffon"]a ravasz meghúzásnál, a szkafanderben való megfulladásnál, stb...[/COLOR]).

A csaj végül [COLOR="lemonchiffon"]terhes lett [/COLOR]ugye?! Vagy csak én látom így? :3x3:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rage

Quote from: Raggie GordonVagy csak én látom így? :3x3:
Nemcsak te, nagyon jol lattad. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Ramiz

Quote from: Raggie GordonEvvel sajna elkéstél(most fe[COLOR="Red"]j[/COLOR]eztem be :) ), de azért kiélveztem!
Lécci tanuld már meg, hogy ez pontos 'j'! Nagyon zavaró! :rolleyes:

Egyébként azért mégis elég furcsa lehet, hogy a gyereked 6 évesen látod elõször (el fog fogadni?) és hogy a fiatal feleséged legszebb éveit kihagyod... bár szerintem Tanabe nem az a típus, aki megcsalná Hachit. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Azért ennél még durvább is lehetne...
Amit Clarke ír a Távoli Föld dalaiban, az még szerencsétlenebb helyzet.
Ui. a Földrõl érkezõ csillaghajó megáll az egyik mucsai kolónián jeget tankolni, és az egyik földi pasas összejön egy lenti lánnyal, az eredmény sejthetõ.
Azonban az ûrhajó megy tovább, a tagot lefagyasztják, és majd ha felébresztik párszáz év múlva a célbolygón, végignézheti az archívumban, ahogy a gyereke megszületik, felnõ, megöregszik és végül meghal.

(A kedvenc Clarke-könyvem egyébként, olvassátok el. Meg egyébként is érdemes Clarke-t olvasni, nagyon Planetes-hangulata van, vagy inkább fordítva. :))
Failure is the default option

Raggie

#29
Javítva.
Quote from: RamizEgyébként azért mégis elég furcsa lehet, hogy a gyereked 6 évesen látod elõször (el fog fogadni?) és hogy a fiatal feleséged legszebb éveit kihagyod... bár szerintem Tanabe nem az a típus, aki megcsalná Hachit. :)
Ezen én is gondolkodtam. De még mindíg jobb sztem, mintha az elsõ hét évben itt lennél mellette, aztán, mikor már kezd értelmes lenni a kölköd, akkor mész el hét évre... nem? Amikor már jól el tudnál vele lenni, meg minden.

Tanabéval ugyanez a helyzet. Azért hét év múlva sem lesz még öreg! Nemtom hány éves lehet a sorozat alatt, de 19-20 évesnél nem öregebb szvsz. (Hachi asszem három évvel idõsb nála ugye?) Ha ehez hozzáadunk 7-et, akkor sem lesz olyan sok.

Ja, meg hát az egész lelki vonulata a sorozatnak erre ment ki, hogy [COLOR="lemonchiffon"]minden és mindenki össze van kötve. A szeretet összeköt minket[/COLOR]. Ha ebben az értelemben nézzük, akkor továbbra sem váltak el... "[COLOR="LemonChiffon"]az ûr mindent magába foglal, még a földet is, a házunkat is[/COLOR]"... mondta Hachi. Szvsz mailen továbbra is tudják tartani a kapcsolatot. És még pluszba ott van Hachi anyja, aki már hozzá van szokva ehez az életmódhoz, legalábbis nagy tapasztalata van benne. Ketten csak eléldegélnek valahogy.
Quote from: Ramizvégén te is azt csináltad volna, amit Hachimaki? És a[COLOR="LemonChiffon"] ravaszt pl meghúztad volna[/COLOR]? Különben azt bírtam, hogy az ûr felfedezésének érdekes kérdésein meg az alapvetõen magányos-e az ember? filozófikus felvetésen kívül egészen konkrét dolgokat is feszeget az anime, például a terrorizmusról.
Hát nemtom... én még (szerencsére) nem voltam ilyen helyzetben, de(sajnos) enyire erõsen nem tudok ragaszkodni az álmaimhoz... valószínûleg nem húztam volna meg... de nem biztos, nálam az ilyesmi dolgok sokban függenek a pillanatnyi idegállapottól/hangulattól.
A magyányosságról teljesen egyetértek az animével, mivel szvsz teljesen beleõrülne valaki, ha nem lenne senkije, ha nem számíthanta néha valakire, és ha nem kellene segítenie néha valakin. Ezek a dolgok tartják össze az emberek közöttti kapcsolatokat, amikbe mindíg benne van a szeretet. Enélkül kín lenne élni.(valahogyan ennek a metaforája szvsz az a pszichobetegség amiben Hachi a vége felé szenved, [COLOR="lemonchiffon"]majd kigyógyul[/COLOR])

nna elérkezünk a konkrét dolgok legérdekesebikéhez szerintem a sorozatban: az ûrfejlesztéshez. Az, hogy az ûrtechnika és az ûrbeli kitelepülés fejlõdése az kinek a javára szolgál. Bevallom õszintén, hogy még nem láttam semmiféle olyan alkotást(sem filmet, sem könyvet, sem animét), ahol akármilyen terrorista szervezetnek az indokai ne lettek volna valahol kicsit gagyik, valamelyik pontbál ne sántítottak volna. Eddig. Mert itt komolyan elgondolkoztam, hogy én kivel értenék egyet... és legtöbb szituációban az jött ki a végén, hogy a terroristákkal! ( :eeek: ) Szóval nem is olyan egyszerû szvsz kimondani, hogy erkölcsileg és konkréten kik a terroristák a Planetes-ben... Nem?!

(itt is minden spoilert ki kell színezni, vagy itt már nem kell?)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"