Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2010-12-21, 23:06:29
???

látom megint sokat dolgoztattak, mert fölöslegesen túlmagyarázod a dolgot ismét. aki nem olvasta ki a mondatomból kb ugyanezt... az mondjuk úgy fáradt lehet ;)

a.) nagyésdrága (27-30") monitor
b.) lcd tv, szinte akármilyen méretben

A mondatodból ugyanezt csak gondolatolvasó olvassa ki,
más csak az ironizáló humort :)

TurboK

Quote from: Darkstar on 2010-12-21, 22:31:13
A Samsungt ajánlást alátámaszthatom, lassan négy éve van egy 22"-es syncmasterem és semmi para nincs vele. Eddig 0 pixelhiba.
Nálam 7-8 éve csak samsung monitor van, szintén tudom ajánlani.

Ahogy hallom a BenQ se rossz mostanában. De 60 ezerért ne nagyon álmodj jó 24" monitorról. Inkább 20-21".

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

#13232
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-12-21, 23:11:28
Quote from: Fazék on 2010-12-21, 23:06:29
???

látom megint sokat dolgoztattak, mert fölöslegesen túlmagyarázod a dolgot ismét. aki nem olvasta ki a mondatomból kb ugyanezt... az mondjuk úgy fáradt lehet ;)

a.) nagyésdrága (27-30") monitor
b.) lcd tv, szinte akármilyen méretben
így már jogos, de most merészeld azt mondani, hogy tökéletesen egyértelmű volt, hogy a tv-re már nem vonatkoznak a jelzők :)
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-12-21, 23:11:28A mondatodból ugyanezt csak gondolatolvasó olvassa ki,
más csak az ironizáló humort :)
tartom az álláspontomat, de ez azt hiszem meddő vita :redface:

TurboK

Quote from: Member on 2010-12-21, 11:54:46
Szerintetek mi okozhatja, hogy amikor ISO-t írok ki Nero-val, 50% eséllyel random újraindul a gép? :confused:
Ja, ha a kékhalál utáni minidump fájlt feltöltöd, akkor lesz esély arra hogy nem csak találgatunk.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2010-12-21, 23:19:10
így már jogos, de most merészeld azt mondani, hogy tökéletesen egyértelmű volt, hogy a tv-re már nem vonatkoznak a jelzők :)

keyword here:
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-12-21, 23:11:28gondolatolvasó
:D

(amúgy aki benne van, annak igen. Tv-knél ugyan utóbbi időkben
bejöttek a "tuneres monitor" "tv"-k, de hagyományosan 32", 37",
42", 50", stb méretek vannak, tehát a 27 és 30", mint nem "TV-
méret", egyből utal arra, hogy monitor. Továbbá, ahogy az előbbi
felsorolásban is a legkisebb volt a 32", így tehát TV-knél a 27-30
nemhogy nagy, hanem kicsi. Míg monitornál a 30" 2560×1600 már
a nagy és drága kategória (pedig milyen jó is lenne, talán végre
egy olyan monitor, amin kellemesen elférnék :D))

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-12-21, 23:31:03
Quote from: Fazék on 2010-12-21, 23:19:10
így már jogos, de most merészeld azt mondani, hogy tökéletesen egyértelmű volt, hogy a tv-re már nem vonatkoznak a jelzők :)

keyword here:
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-12-21, 23:11:28gondolatolvasó
:D
tehát ha jól látom akkor az off végeredménye: mindketten zseniálisan alá tudjuk támasztani, és megindokolni álláspontunkat, de tulajdonképpen gondolatolvasást várunk el a másik részéről. :jee:

Cloud

#13236
Na megjött Jézuska és hozott egy ilyet nekem.


Proci: Intel i3 540
Alaplap:Gigabyte GA-H55M-D2H
Ház: THermaltake V3 Black Edition
Ram: Kingstone DDR3-1333mhz 4giga
Hűtő: Hyper 212+  (ez mekkora benga dög  :eek: )

Tapasztalata van valakinek ilyen procival? Terhelve ilyen eredményt kapok a hőmérsékletre:

http://prohardver.hu/dl/upc/2010-12/217403_kepkivagas_6.jpg

Lehet hibás a szenzor? Vagy rosszul raktam fel a hűtőt és elcsesztem valamit. (kb két éve nem raktam össze gépet így is remegtek kezeim. :D )

Kuroi Tenshi

#13237
Quote from: Cloud on 2010-12-23, 11:25:19
Na megjött Jézuska és hozott egy ilyet nekem.

Megadnád a számát?

Quote from: Cloud on 2010-12-23, 11:25:19
Terhelve ilyen eredményt kapok a hőmérsékletre:

http://prohardver.hu/dl/upc/2010-12/217403_kepkivagas_6.jpg

Lehet hibás a szenzor?

Hacsaknem 12 fok van a szobádban, akkor ez sincs jól kalibrálva.
Amúgy procik többsége nincs jól kalibrálva, emiatt nem kell aggódni.
A tfh 10C tévedés már nem szép, de van ilyen, ez van.

A hőmérséklet tűrhető, ha a +10C-ot is számoljuk, akkor a hűtőhöz
képest kicsit magas, lehet, hogy nem a legjobb a kontakt és a leszorítás,
de végülis ez se rossz, evvel se lesz gondod. Nálam pl. a 750 4
maggal és ennél magasabb frekvenciával 50-54 ugyanez a hűtő, pedig a
ventije még ennyivel se pörög.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member


Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-12-23, 15:22:41
Quote from: Cloud on 2010-12-23, 11:25:19
Na megjött Jézuska és hozott egy ilyet nekem.

Megadnád a számát?


Hát a gyűjtögetésnek meglett az eredménye.Na meg annak is hogy megkaptam az év végi jutalmat is cégtől. :D Gépet így egy két évig szerintem nem is bővítek. :)   :Kiraly: :D



Ünnepek után azért szervízes ismerőssel megnézetem hogy jól raktam-e fel a hűtést, csak hogy megnyugodjak. :D   
Amúgy jó kis proci ez, főleg ahogy nézem van benne tuning potenciál is. Rengeteg eredményt láttam 4-4,5 ghz-el, alap vagy ugyanilyen hűtéssel. :eek:
Persze egyenlőre alapbeállítással akarom használni, bőven elég a játékokhoz ez is. :D




Kvikveg

Eees a szokasos kerdes: milyen laptopot erdemes venni?
Milyen gyartoktol menekuljek, melyik ok?
Eddig a ceges az egy Lenovo R61i volt, azzal eddig jol elvoltam, de ha jobb lenne es foleg konnyebb(!) nem sirnek.
Uj lenovon lattam numpadet ami jo, csak felretolja a billentyuzetet ami meg egyaltalan nem jo. Akkor inkabb otthonra szerzek hozza egy USBs billentyuzetet. Meg annyit ugysem gepelek be szamokat by default, hogy az hianyozzon. Inkabb legyen epeszu kiosztasa a billentyuzet normal reszenek.
Gondolom kint erdemes venni...
HD brutalvideokat vigye - azt a mostani asztalim is viszi, pedig ezereves... legalabbis a fate/stay night filmet viszi.
Beszerzesi lehetosegek pl
http://www.bestbuy.ca/en-CA/category/laptops/20352.aspx?path=667d54682e0f5309125ed6faae37dfcden01
http://www.futureshop.ca/en-CA/category/computers/1.aspx
http://www.cllondon.ca/notebooks/notebooks-new.html?p=1
http://directelectronics.ca/prod_detail.aspx?Pid=639 (Ez mind az online valasztek... wtf)
stb

Win lesz rajta, vagy Win7 vagy a sajat XP-m,  illetve virtualboxban Ubuntu eselyes, nem tudom ahhoz ilyenkor kell-e az nvidia grafikus kartyanak vagy az mar lejart tema.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Márkákból Dell, HP, IBM/Lenovo, Acer, esetleg Asus. Sony jó, csak drága.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2010-12-27, 13:03:50
Márkákból Dell, HP, IBM/Lenovo, Acer, esetleg Asus. Sony jó, csak drága.
Dell-t támogatom.
ha Dell típusok közül nagyon nem találsz ínyedre valót, akkor esetleg nézz körül a többi márka háza táján is, de addig fölösleges  :lazza:

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2010-12-27, 13:03:50
Márkákból Dell, HP, IBM/Lenovo, Acer, esetleg Asus. Sony jó, csak drága.

Ha lenne dupla-áthúzás, akkor az Anus azt kapná.
Az Acer fícsörileg és árban jó, de összerakás minőségében,
tartósságában már kevésbé. Anus pedig még árban se jó.

Quote from: Fazék on 2010-12-27, 14:24:53
Dell-t támogatom.

Dellből sem akármelyik. A consumer vonal ugyanolyan
silány, mint a többi gyártónál.

Quote from: Kvikveg on 2010-12-26, 19:13:05
Eees a szokasos kerdes: milyen laptopot erdemes venni?

éééés a szokásos kérdés: mire kell, mekkora legyen,
mit tudjon, mennyi a keret....

Quote from: Kvikveg on 2010-12-26, 19:13:05
HD brutalvideokat vigye - azt a mostani asztalim is viszi, pedig ezereves... legalabbis a fate/stay night filmet viszi.

Win lesz rajta, vagy Win7 vagy a sajat XP-m,  illetve virtualboxban Ubuntu eselyes, nem tudom ahhoz ilyenkor kell-e az nvidia grafikus kartyanak vagy az mar lejart tema.

720p videókat legtöbb viszi processzorból; 1080p-hez
viszont már igp-s támogatás kell hozzá, de azt már az
újabb amd és nv tudja.

Mi kell az nv graf-nak?
Ha az a kérdésed, hogy ubuntuval mennek-e: igen,
nv-hoz van linux driver is, de nálam asztali ati 4850 is
plug-and-play ment tavaly is, drivert ugyan kerestem
hozzá. Ha többre akarod használni (1080p, graf.-ilag
igényesebb linuxos játékok vagy wine), akkor annak
utána kell járnod

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-12-27, 14:37:58
Ha lenne dupla-áthúzás, akkor az Anus azt kapná.
Az Acer fícsörileg és árban jó, de összerakás minőségében,
tartósságában már kevésbé. Anus pedig még árban se jó.
Továbbra is meg kell cáfolnom az Acer laptopok tartósságára vonatkozó megjegyzést, mivel a 4 éves Acer notimnak sosem volt semmi baja.
Asus notikról én se hallottam jót, Dell-t ajánlani tudom, de nem a legolcsóbb változatot.

Amúgy új laptopra ne tegyél XP-t (felteheted, de igen valószínű, hogy nem találsz mindenhez XP drivert), inkább win7.

Zsiga

Quote from: Moha on 2010-12-27, 15:17:58
Továbbra is meg kell cáfolnom az Acer laptopok tartósságára vonatkozó megjegyzést, mivel a 4 éves Acer notimnak sosem volt semmi baja.
Micsoda statisztika, egyből egy működik. ::)

NLZ

Quote from: Zsiga on 2010-12-27, 15:23:37
Quote from: Moha on 2010-12-27, 15:17:58
Továbbra is meg kell cáfolnom az Acer laptopok tartósságára vonatkozó megjegyzést, mivel a 4 éves Acer notimnak sosem volt semmi baja.
Micsoda statisztika, egyből egy működik. ::)
Az 100%, nemtom mit vagy úgy oda. :D
[reserved]

Makos

De mivel 1-1=0 ezért mindjárt ottvagyunk, hogy 0% :P

Cobra

Épp egy 5 (vagy 6, már nem emlékszem) éves Acerről írok...
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Quote from: Cobra on 2010-12-27, 16:34:16
Épp egy 5 (vagy 6, már nem emlékszem) éves Acerről írok...
Nem számít, érted?
N E M  S Z Á M Í T !
:D
[reserved]

.Attila

Anyámnak vettünk Android-os telefont, viszont csak nem sikerül összekötni a géppel.
Kell ugyebár usb driver hozzá, ehhez az android sdk-t kell feltelepíteni az okosok szerint.
Oké, telepíteném, de szól, hogy JDK is kell hozzá.
Oké, telepítettem a JDK-t, indítom az android sdk telepítőjét és... Még mindig kéri a JDK-t, nem hajlandó telepíteni.

Tudtok valami egyszerű módszert az androidos mobil és a pc összekötésére?

Moha

Quote from: .Attila on 2011-01-02, 14:49:11
Anyámnak vettünk Android-os telefont, viszont csak nem sikerül összekötni a géppel.
Kell ugyebár usb driver hozzá, ehhez az android sdk-t kell feltelepíteni az okosok szerint.
Oké, telepíteném, de szól, hogy JDK is kell hozzá.
Oké, telepítettem a JDK-t, indítom az android sdk telepítőjét és... Még mindig kéri a JDK-t, nem hajlandó telepíteni.

Tudtok valami egyszerű módszert az androidos mobil és a pc összekötésére?
Milyen gyártmányú mobil és pontosan mit szeretnél csinálni? Mert nekem a Galaxy 3 a Samsung Kies-en keresztül simán szinkronizálta a névjegyeket és egyebeket, semmi mást nem kellett telepítenem hozzá.

Cloud

Szinkronizálni akarsz? Mert amúgy semmi program nem kell ahhoz hogy adatokat tudj pakolni oda vissza.

.Attila

Pont az van: Galaxy 3.
Igazából semmi szinkronizálást nem akarok, csak file-okat le- meg feltölteni.

Quote from: Cloud on 2011-01-02, 15:58:36
Szinkronizálni akarsz? Mert amúgy semmi program nem kell ahhoz hogy adatokat tudj pakolni oda vissza.

Vagyis nem kéne. Csakhogy a windows nem látja a mobilt.

NLZ

[reserved]

kikuchiyo

Nem tudom, az Androidnál vagy ennél a konkrét készüléknél hogy van, de az én WinMobile-os Omniámnál az USB portnak két üzemmódja van: az egyiknél a belső tárolót USB-meghajtóként elérhetővé teszi, ekkor úgy lehet használni, mint akármelyik pendrive-ot. A másiknál pedig csak az ActiveSync szutyokkal lehet használni, de akkor telefonszámokat stb. is lehet szinkronizálni.

Lehet, hogy nálad is hasonlóképpen át kell valamit állítani rajta.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2011-01-02, 14:49:11
Anyámnak vettünk Android-os telefont, viszont csak nem sikerül összekötni a géppel.

A telefonon nem jött fel a "számgépre csatoltál, felmountoljam a számgép
által olvashatóra a memkártyát?" üzenet?

.Attila

#13258
Windows 7 64bit.
Nem láttam semmiféle üzenetet, de megnézem még egyszer, hátha a touch zár feloldás után ír ki valamit.

szerk.: ah, megvan. Először bedugtam, akkor a windows szerint jó volt a driver, viszont nem fértem hozzá a telefonhoz. Aztán kilőttem az usb javítását vagy mit, ekkor a windows értetlenkedett, hogy nem jó a driver, viszont végre bele tudtam menni a mappákba.

Zsiga

A telefonon tudod állítani hogy milyen módban csatlakozzon a PC-hez, a felső állapotsort lehúzva van valami USB connection nevű sor, arra rányomsz és kiadja a listát.
Legalábbis Milestone-on 2.0 és 2.1 alatt is így működik.