Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

NLZ

Szal a Memóriahasználat oszlopban található értéket ki kell vonni a Virtuális memória méretében találhatóból? És ha így negatív érték jön ki? :D
[reserved]

Próféta

Quote from: NLZ on 2009-02-13, 22:12:18
Szal a Memóriahasználat oszlopban található értéket ki kell vonni a Virtuális memória méretében találhatóból?
Óh, jaj, nem, az sem azt jelenti, aminek hangzik :)

Itt az igazság, mondjuk én se emlékeztem teljesen jól. A "Memory Usage" az valójában a working set, vagyis a program fizikai memóriában elfoglalt területe. Ebben benne vannak a nem lapozott dolgok (frissen foglalt memória, fájl és I/O leképezések) és a processzek közt megosztott memória is. Ennyivel kevesebb nála a "VM Size" (commit size), de abba beleszámít a kilapozott terület is. Asszem.

Selmo

#2702
Quote from: Próféta on 2009-02-13, 22:05:10
Selmo: a Felügyeleti eszközök alatti Rendszermonitor vagy mi nem tudja ezt?
Sajnos nem.

Quote from: NLZ on 2009-02-13, 21:51:08
Hmm, azt még meg lehet próbálni a Feladatkezelőben, hogy beállítani a Folyamatoknál, hogy mutassa a Virtuális memóriát is. Nézet menüpont -> Oszlopok kiválasztása -> Virtuális memória mérete. Így mutatja minden progiét egyesével, de sorba rendezve és a nagy darabokat fejben összeadva lehet egy közelítő értéket kapni.
Az az oszlop nem az aminek hangzik. :)
Quote from: Súgóa folyamat által használható virtális memória vagy címterület nagysága.
A lapózófájl használatot a tök egyértelmű Lapozható készlet oszlop mutatja. :eek:

Everest amúgy kiírja, szóval valahol elvileg a win is tudja mutatni. De hol? :comp:

Szerk.: mégis rendszermonitor - ami magyarul teljesítmény lett -, csak el van dugva. :haha: Na ezt lehet valahogy naplózni?
No2.: Megoldva. :D

A tökéletesség unalmas.

NLZ

S.M.A.R.T. ellenőrzésre milyen programot ajánlotok?
[reserved]

Cobra

Everest, Speedfan, HDSentinel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

White SeeD

 :zomg: http://itcafe.hu/hir/pendrive_artisjus.html
:b+:
Kiváncsi vagyok, hogy a hdd-ket mikor fogják felmatricázni. (Már ha már nincsenek felcímkézve)

Ezután pedig az írólapokat fogják felcímkézni, mert lehet rá dalszövegeket vagy filmidézeteket írni. sőt az ügyesebbek még rajzolni is tudnak :gyagya:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Darkstar

Még ha az összeg nem is túl nagy, de azért basszák meg. Nembaj, ezután max pendriveot is csak "okosba" veszek.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Quote from: White SeeD on 2009-03-02, 14:59:09
:zomg: http://itcafe.hu/hir/pendrive_artisjus.html
:b+:
Kiváncsi vagyok, hogy a hdd-ket mikor fogják felmatricázni. (Már ha már nincsenek felcímkézve)
A DVD íróban lévő HDD után már fizetsz. Szerintem innen már csak egy ugrás, hogy minden HDD-re rányomják a matricát.  :frown:

Pofátlan egy népség. És az a szomorú, hogy ezt megtehetik, csak azért, mert szerintük mindenki illegális cuccot ír az összes DVD-re és hogy az nekik mekkora bevételkiesés... Még ha az MP3 lejátszókra rányomják, azt megértem, de a sima memóriakártyákra, amit a többség arra használ, hogy a fényképezőgéppel csináljon SAJÁT képeket... :ejj:
A lagdurvább az, hogy nem százalékosan számolják, hanem fix összeg van mindenre, ami - egy olyan piac esetében, aminél folyamatosan esnek a régebbi techológiák árai - elég nevetséges.  :gyagya:

Mindegy. Lassan már pendriveot is csak eBay-ről lesz érdemes venni.

Fazék

#2708
de nézzétek a jó oldaláról. (legalábbis remélem, hogy létezik ez az általam álmodott jó oldal) miszerint amennyiben találnak nálad írt zenét, filmet, mondhatod nekik, hogy ba*]#{*Ä$ ]đ$, már kifizettem a *@ä[]đa artisjus matricát, hagyjatok a đĐä]*đ békén. :)
szóval amíg artisjus-szal lopják tőlünk a pénzt, addig talán a sima házi nem teljesen legális zene- és filmgyűjteménnyel nem állnak le vacakolni szopatni.

Zsiga

A netről letöltött film- és zenegyűjteményed teljesen legális, függetlenül attól hogy matricás vagy matrica nélküli adathordozón tárolod, így ha akarnak se tudnak emiatt szopatni. Nem attól legális hogy fizeted a matricát (már ha vagy olyan hülye hogy fizeted... :D), hanem attól hogy a törvény engedélyezi.

Cobra

Ezzel megint csak a hivatalos kereskedőket szivatják meg. Piacon ezentúl is megveszed ugyanannyiért. CD/DVD lemezeket se vesz már normális ember olyan helyen, ahol fel van matricázva.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#2711
eh. legközelebb kérdezek vásárlás előtt.
vettem egy WD Passport Essential 320GB-os külső vinyót.
kerestem előtte hozzá teszteket és találtam egyet, ahol végre sebesség adatok is voltak, kb 30 MB/s átlagot hoztak ki. gondoltam, ha csak egy 25 MB/s-ot hoz írásnál, már az is simán jó nekem.

megveszem, otthon kipróbálom, 15 MB/s a rámásolás... nem megy följebb. olvasás 45 MB/s... hmm lehet hogy átlagot így értették, vagy mi? :haha:

na mindegy, most már jó lesz, nem fogom visszavinni, csak kiszámolva, röpke 5 óra mire csurig másolja vki adatokkal :haha:
(alapfeltétel volt vételnél nekem, hogy elég legyen hozzá egy usb kábel, ne kelljen külön táp hozzá, és felületes körülnézéssel ez a típus tűnt ár/minőség téren a legtűrhetőbbnek még)

szerk: jelenleg FAT32-es, ugye érdemes átformáznom NTFS-re, már csak a 4GB-os file-méret korlát miatt is?

Cobra

Sebesség nem fog változni tőle, szóval szerintem érdemes. Max Linuxos készülék nem látja majd.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-03-06, 12:46:23
eh. legközelebb kérdezek vásárlás előtt.
vettem egy WD Passport Essential 320GB-os külső vinyót.
kerestem előtte hozzá teszteket és találtam egyet, ahol végre sebesség adatok is voltak, kb 30 MB/s átlagot hoztak ki. gondoltam, ha csak egy 25 MB/s-ot hoz írásnál, már az is simán jó nekem.

megveszem, otthon kipróbálom, 15 MB/s a rámásolás... nem megy följebb. olvasás 45 MB/s... hmm lehet hogy átlagot így értették, vagy mi? :haha:

na mindegy, most már jó lesz, nem fogom visszavinni, csak kiszámolva, röpke 5 óra mire csurig másolja vki adatokkal :haha:
(alapfeltétel volt vételnél nekem, hogy elég legyen hozzá egy usb kábel, ne kelljen külön táp hozzá, és felületes körülnézéssel ez a típus tűnt ár/minőség téren a legtűrhetőbbnek még)

szerk: jelenleg FAT32-es, ugye érdemes átformáznom NTFS-re, már csak a 4GB-os file-méret korlát miatt is?
Mindenképp NTFS legyen, épp a 2GB korlát miatt.
30MB/s (illetve valami 32 körül van a pontos érték, de tökmindegy) fölé pedig tuti nem megy semmilyen USB-s vinyó, szóval az a 45MB/s adat mérési hiba lesz.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-03-06, 14:26:00
30MB/s (illetve valami 32 körül van a pontos érték, de tökmindegy) fölé pedig tuti nem megy semmilyen USB-s vinyó, szóval az a 45MB/s adat mérési hiba lesz.
természetesen mérési hiba volt. most leteszteltem, 10 avi másolását stopperrel mértem, (összesen 3,2GB körüli mérettel,) átlagosan 29,2 MB/s sebességgel mozgott át az egész. a legjobb érték, amit tc mutatott másolás közben 31800 KB/s körül volt

Selmo

Quote from: Fazék on 2009-03-06, 12:46:23
szerk: jelenleg FAT32-es, ugye érdemes átformáznom NTFS-re, már csak a 4GB-os file-méret korlát miatt is?
Semmi szükség formázásra.
convert [kötet] /fs:ntfs /x parancs megcsinálja neked.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#2716
Quote from: Selmo on 2009-03-06, 18:48:40
Quote from: Fazék on 2009-03-06, 12:46:23
szerk: jelenleg FAT32-es, ugye érdemes átformáznom NTFS-re, már csak a 4GB-os file-méret korlát miatt is?
Semmi szükség formázásra.
convert [kötet] /fs:ntfs /x parancs megcsinálja neked.
a tippet köszi, máskor talán beválik, de ennél a külső meghajtónál sajnos nem tudta végrehajtani ezt a konvertálási műveletet.
mivel úgyis csak a wd programok voltak rajta, amiket lementettem már tegnap, így a gyorsformázás kb majdnemhogy gyorsabb is volt, mint a convert próbálkozás :)

szerk: hoppá :eek: kipróbáltam még egyszer az írási sebességet így gyorsformatálás után, és 30,68 MB/s átlagot hozott egy 2,24 GB méretű file-nál  :cool:
tegnap valami nagyon nagy kavar lehetett a tc önmérésében :haha:

ez így már nagyon korrekt, elégedett vagyok a vétellel :D

Próféta

Quote from: Selmo on 2009-03-06, 18:48:40
Quote from: Fazék on 2009-03-06, 12:46:23
szerk: jelenleg FAT32-es, ugye érdemes átformáznom NTFS-re, már csak a 4GB-os file-méret korlát miatt is?
Semmi szükség formázásra.
convert [kötet] /fs:ntfs /x parancs megcsinálja neked.
Ez akkor jó, ha már csomó fontos adatod van rajta. Egyébként legyen csak rendesen NTFS-nek formázva, hogy ne töredezzen az MFT.

Quote from: Cobra on 2009-03-06, 13:00:30
Sebesség nem fog változni tőle, szóval szerintem érdemes. Max Linuxos készülék nem látja majd.
Emiatt szerintem nem kell aggódni. 2002-3. körül már biztosan lehetett Linuxból gond nélkül NTFS-t olvasni, erre emlékszem. Talán előbb is. Asszem 2007 (ntfs-3g) óta stabilan lehet írni is. Persze nem minden képesség támogatott (tömörített, titkosított fájlrendszer, alternate streamek, stb.), meg lassabb tud lenni a natív Windowsos NTFS-kezelésnél, de alapvetően jól és megbízhatóan használható.

Cobra

Nem Linuxos PC-re gondoltam, hanem Linux oprendszeres routerre pl, mai kezel merevlemezt, meg médialejátszó, stb. Bár ezek azt hiszem a FAT32-t se nagyon szeretik, csak a Linux saját filerendszerét.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Cobra on 2009-03-06, 23:14:09
Nem Linuxos PC-re gondoltam, hanem Linux oprendszeres routerre
Ja vagy úgy! :)
Mondjuk egy gyors keresés alapján speciel az OpenWRT-nek van hivatalosan támogatott ntfs-3g csomagja, de igazából nem volt még ilyen routerem, nem tudom, mekkora szenvedés csomagokat feltenni rá.

Cobra

Annyira én se vagyok otthon ezekben, Asus Wl500-at olvasgattam, az csak a Linuxos akármit kezeli, legalábbis a gyári fw-rel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

meg az oleg-féle fw is. Mindkettő tudja olvasni, de írni nem.

kikuchiyo

Mai rant:

kibaszott SCIM, hogy mindennel összeakad. Nélküle viszont nincs japán input linux alá.
Failure is the default option

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2009-03-10, 00:26:10
Quote from: Próféta on 2009-03-09, 23:57:28
1. van programozós topik, nem akarunk oda átvonulni?
De.
aha. nice. és most meg leszek büntetve, hogy totál offtopic dolgokat írtam a programozás topic-ba? :haha:

Próféta

Egy közelgő, szép kerek születésnapra szeretnénk hátizsákos-erdős-kékháromszögjelzéses gyalogtúrát segítő GPS navigátort venni az ünnepeltnek. Van valakinek ilyesmivel tapasztalata?

Az szerintetek jó koncepció, hogy egy Garmin Oregon 300-ast veszünk, és a http://www.turistautak.hu/ oldalról szerzünk hozzá domborzati + turistajelzéses térképet?

Cobra

Hogy a Garminból melyik milyen, azt nem tudom, de az biztos, hogy túrázáshoz csak a Garmin térképe alkalmas.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Cobra on 2009-03-17, 00:33:41
Hogy a Garminból melyik milyen, azt nem tudom, de az biztos, hogy túrázáshoz csak a Garmin térképe alkalmas.
Tehát a turistautak.hu-féle, kimondottan Garminra ajánlott térkép sem, beleértve az utak + felületek + szintvonalak változatot? Miért nem?

Kuroi Tenshi

#2728
Quote from: Próféta on 2009-03-16, 22:28:34


fogggalmam sincs, hogy milyen -- én előbb a ph/mobilaréna pna-gps cikkeibe
ásnám bele magam a helyedben, mert nem néz ki olcsó mulatságnak a link
alapján. A Garminról jókat szoktak mondani amúgy.
itt van pl rokonának, a garmin coloradonak a tesztje

Zsiga

Túrázáshoz felesleges a GPS. Aki nem tud egy jó térkép meg egy iránytű alapján tájékozódni az ne járjon gyalog, főleg ne erdőben. Kéktúra és egyéb jelölt ösvényen eltévedni meg főleg művészet és erősen taigetosz-pozitív.
GPS beépített akkuval amúgyis nagyon rövid ideig képes folyamatos működésre (1-2 óra), arra meg hogy félóránként megnézze hol van elég bármilyen gps, felesleges drága térképes cuccot venni. Szerintem. Meg egy többbnapos erdőben mászkálós sátorozós akcióban amúgyis csak a papír alapú térképeknek van létjogosultsága a korlátozott akkuidő miatt.

És akkor arról még nem is beszéltünk hogy egy kommersz GPS ideális esetben 50-100 méter pontosságot tud, ami városi navigációban 50-es tempónál meg útraillesztő algoritmusokkal elmegy, de gyalog nem ad annyi pluszt a klasszikus módszerhez képest mint amennyibe kerül meg amilyen korlátozott ideig használható.

Inkább vegyetek neki abból a pénzből mondjuk egy jó sátrat (bár egy jó sátor drágább mint egy GPS...), hálózsákot, vagy amire épp szüksége van. Végső esetben Mountex vásárlási utalványt.